Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Co do desek na podbitke, ja kupowałam w Malawie pod Rzeszowem po 24 pln. Wiem ze jeszcze ktos robi w Przeworsku ale teraz nie pamietam nazwiska - jakbys nadal mial problem z tymi deskami to pytaj na priv poszukam lub zadzwonie do znajomego.

A moze macie jakies rady jak przetrwac wykonczeniowke?

Pozdrawiam

 

Dzięki.

Znalazłem w Kraczkowej po 24zl brutto sosnowe gr 15mm i dł 3,9m :D

 

A co to za firma i jak do niej trafić? Mnie oferują podbitkę świerkową za 30zł/m2. Czy jest jakaś różnica w jakości świerkowej a sosnowej?

 

Jak wjeżdżasz do Kraczkowej jest skrzyzowanie, po lewej stronie jest tablica informacyjna z numerem telefonu.

"Drewpan"

Grzegorz Pantoł

Kraczkowa 242

608 457 394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... Mnie oferują podbitkę świerkową za 30zł/m2. Czy jest jakaś różnica w jakości świerkowej a sosnowej?

 

wydaje mi sie, ze swierk posiada więcej "torebek" żywicznych i przez jakiś czas wykapuje z nich zywica /jesli oczywiscie drewno nie jest odżywicowane/

 

po zdobyci 2 "sreber" w kolarstwie kobiecym i kajakach dobiliśmy szczęsliwie do 10 medali (przy ponad 250 zawodnikach wysłanych na olimiade)

 

w meczu finałowym koszykówki sędzia Litewski Brazauskas wydrukował amerykanom złoto w meczu z Hiszpanami ( wyczyniał ekwilibrystyke aby nie zauwazyc ciosów w twarz, dawał sie nabrac na cyrkowe sztuczki murzynów, nie odgwizdywał kroków amerykanom, a clou zafundował w końcówce kiedy przyznawał rzuty osobiste amerykanom za to, ze rezerwowy zawodnik hiszpański wstał z ławki - bo powinien siedziec ...)

Hiszpanie przegrali nieznacznie - z Panem Sędzią ...

 

a ja sie ciesze, ze nie musze juz miec do czynienia z wełna mineralna ...

niby łagodniejsze toto od dawnej waty szklanej ale przy upale równie skutecznie lepi sie do ciała, wpada do oczu czy wbija w płuca ...

taki "azbescik nr 2 " ...

 

 

trwa akcja o uwaskawienie Artura Brylińskiego (ur. 1965) - pierwowzór Adama - bohatera polskiego filmu fabularnego Dług Krzysztofa Krauze.

 

Jako ofiara zastraszeń, wymuszeń i pobić, nakłaniany przez prześladowców do kilku przestępstw, w sytuacji, gdy nie otrzymał od policji oczekiwanej pomocy, w marcu 1994 roku wspólnie ze Sławomirem Sikorą popełnił podwójne morderstwo na swoich oprawcach. Za tę zbrodnię w 1997 został skazany na 25 lat więzienia. W latach 2000 - 2003 trzykrotnie zwracał się z prośbą do Prezydenta o zmniejszenie kary w drodze łaski. 6 kwietnia 2006 wyszedł na wolność na mocy przedterminowego zwolnienia z zastosowaniem okresu próbnego do końca zasądzonego wyroku (2019).

Prezydent RP Lech Kaczyński w 2006 zapowiedział jego ułaskawienie

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Bryli%C5%84ski

obietnice złozył równiez minister Ziobro

a w tej chwili trwa okcja "przypomnienia" obu panom ich obietnic ...

 

http://www.dlug.org.pl/index.php?m=0&s=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjeżdżasz do Kraczkowej jest skrzyzowanie, po lewej stronie jest tablica informacyjna z numerem telefonu.

"Drewpan"

Grzegorz Pantoł

Kraczkowa 242

608 457 394

 

Co do desek na podbitke, ja kupowałam w Malawie pod Rzeszowem po 24 pln. Wiem ze jeszcze ktos robi w Przeworsku ale teraz nie pamietam nazwiska - jakbys nadal mial problem z tymi deskami to pytaj na priv poszukam lub zadzwonie do znajomego.

 

Dzięki za info!

Czym malujecie podsibitke? Ja myślałem o Drewnochronie - kolor "sosna'.

 

Listek - pokazał byś jakieś zdjęcie swojej chałupy...

 

 

Brzoza - normalnie nie trzeba wiadomości oglądać - najważniejsze mamy na forum podkarpackim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Drewnochronu nie było takiego koloru jak chciałam wiec kupiliśmy lazurę Bondex w Castoramie - drogie to strasznie - ale efekt jest. Zdjecia w moim dzienniku, tylko ze na zdjeciach była malowana 2 razy a teraz juz jest po trzecim malowaniu. Sama to uczyniłam z drabiny zanim położyli tynk. W tym tygodniu dojda listewki wykonczeniowe i zostana zamontowane lampki w podbitce 15 sztuk na 5 obwodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podbitkę to kupowałem w firmie Zakład Drzewny TB w Pustkowie,

z transportem na miejsce (do Rzeszowa) w cenie około 20 do 25 zł w zależności od długości desek.

 

A przy okazji, ile teraz kosztuje ocieplenie m2 ściany zewnętrznej styropianem z położeniem tynku akrylowego (bez materiałów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom będziemy budować w Wetlinie. Chodziło mi o to, czy inspektor nadzoru inwestorskiego jest potrzebny, czy wykonawcy lepiej pracują i czy przy odbiorze ma to znaczenie.

Małgosia

 

witaj :) i grupo również :)

ja też niedaleko choć bardziej na północ i na wschód. Miejsce trochę mniej turystyczne. Macie już jakieś ekipy ? powoli rozglądam się tam za wykonawcami, tyle tylko że architekt (z ustrzyk) pozwolił do pewnego stopnia bawić sie fundamentami (145cm), które już mam (to adaptacja budynku gospodarczego z lat 70) i ten etap prawdopodobnie pominę. Zresztą tam chyba ciężko o betooniarnię dowożącą beton.

Ściany z pustaka (zastane) chyba częściowo zostawię. Projekt indywidualny.

Jestem na razie po wstępnej rozmowie z kierbud z tej samej wsi. Na razie ze względu na nieduże możliwości zapadła decyzja ze to będzie system gospodarczy i lokalni wykonawcy.Co za tym idzie moze nei bedzie wymagany ktos do kontrolowania tego od mojej strony.

No i sukcesywnie i powoli. Chcę też sam się poudzielać w budowie :)

 

Jeśli jest więcej osób z Bieszczad to się nie chować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak sie złożyło że jednego dnia zlały się nam wszystkie przyłącza.Mamy wiec juz prąd i wodę i gaz no i kanalizacje.Kanalizacja razem z woda zapłaciłem 8 tyś .Kanalizacja 1 studzienka z 22 metry a woda pod drogą 60 metrów całość. Ekipa godna polecona słowna i fachowa,czy tanie nie wiem nie sprawdzałem.Jak ktoś chce namiary to pisac ,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Czy ktoś z Was doprowadzał ostatnio kanalizację do działki? Mam do pociągnięcia około 100 metrów i tak się zastanawiam może macie jakąś sprawdzoną ekipę, a może ktoś jest w stanie orientacyjnie napisać ile to będzie kosztować :).

Pozdrawiam

Vickey

 

Zdaje się że płaciłem coś około 100 zł za metr kanalizacji, ale u mnie było tylko parę metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosia,

też mieliśmy plany aby budować drewniany, potem szkieletowy - ale jak porównaliśmy ceny to wyszło nam prawie na to samo. Tzn niewiele taniej - więc stanęło na tradycyjnym murowańcu.

Co do projektantki - dziewczyna robi nam zmiany wew w domu dodaje jedno okno, podnosi ściankę kolankową o cegłę - jednak zmiany te trzeba nanieść na projekt - a ona uprawnień nie ma. Robi nam dom po to aby uniknąć sytuacji - 1 dom budujesz dla wroga, 2 dla przyjaciela a dopiero 3 dla siebie. :)

 

Projektantka tylko projektuje - architekt wprowadza w życie dziwne pomysły projektanta. I z architektem pożegnam się najprawdopodobniej po naniesieniu wszystkich zmian na projekt. A z projektantką będę się widzieć do momentu wykonania kostki brukowej wokół domu (o ile będzie mnie na nią stać). Czyli pewnie przez najbliższe 10 lat :))

 

Coś mi tu nie gra.

Architekt może projektować nowy budynek jak i nanosić zmiany w gotowym.

Rozmumem że Twoja projektantka to osoba która pracuje u jakiegoś architekta i dopiero zdobywa praktykę potrzebną do uzyskania uprawnień. I potrzebuje kogoś kto zaparafuje to co ona zrobi i z jakiegoś powodu nie chce aby robił to jej szef.

 

Projektantka zajmuje sie projektowaniem - czyli zlew w tym miejscu kominek w tym a kontakty w tym - wszystko w kolorze sienna palona (żartuje). W przypadku gdy zmiany naniesione przez projektanta spowodują przesunięcie elementów konstrukcyjnych - u nas przykładowo komin oraz trzeba kilka otworów wentylacyjnych przenieść - potrzebny jest architekt.

 

projektantka projektuje wystrój - architekt budynek.

Z architektem kończę współprace po uzyskaniu pozwolenie na budowę.

Z projektantką - po otynkowaniu domu.

 

Nie wiem czy wyjaśniłam :) Ale staram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jesteśmy na tym samym etapie :) Co planujesz jeszcze w tym roku wykonać??

 

Przykrycie to jest cel minimum :D

 

A co potem czas pokaże. Fajnie by było gdybym zrobił płytę i postawił ścianki działowe oraz okna. Całą zime mógłbym robic sobie instalacje

 

Niestety co do klinkieru Ci nie pomogę. Spróbuj zadzwonic do Instalatora w Przeworsku

 

Ps ja klinkier przemyślałem i zrezygnowałem. Ocieplan styropianem 4cm i na to ty.nk akrylowy taki jak na elewację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...