Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witam Grupę!

 

ale mamy piękna pogodę, łaskawą dla budujących zimą.

dziś zdecydowaliśmy się (już drugi raz) na drzwi wejściowe- może tym razem się uda. :evil:

 

po nowym roku chcielibyśmy wpuścić hydraulika na budowę... może się uda i pogoda, znaczy temperatura dopisze.

pozdrawiam wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dostawca tym razem na medal! - oprócz kasy ;)

 

Beton kupiłem B-20 bez środka na mróz po 285zł m3, dużo zależy od odległości dowozu.

 

Dziś rano fundament zakończony, teraz izolacja i drenaż,

 

Myślę, że dobra cena B-20 za m3 na dzień dzisiejszy to 270zł, ja mogłem tak mieć, ale nie "na już" tylko przed samymi świętami, a na to nie mogłem sobie pozwolić...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sobie tak budujemy domy, budujemy a Ziobro Zbigniew moze byc pozbawiony domu ...

 

" ... Nie chcesz, żeby Zbigniew Ziobro został pozbawiony domu? Wyślij SMS o treści DOM na numer 72... za jedyne 2,44 z VAT ..."

 

http://www.pardon.pl/artykul/7151/bedzie_narodowa_zbiorka_sms-owa_na_ziobre_zobacz

 

już wkrótce może to nie być bajka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

ale wiaaałooo dziś, dobrze że w środku robota. jakiś czas temu kupiłem sobie taki elektro- młot i padł dziś, drugi raz już. po pierwszej reklamacji wymiana na nowy i ten nowy wytrzymał niecały miesiąc :evil: kurde właśnie teraz jest mi potrzebny...

 

brzoza a co do Ziobry...

co podpadl prezesowi spółdzielni ? czego "już nigdy ten pan nie zrobi " wg. byłego ministra? :D

(uproszczenie celowe)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co podpadl prezesowi spółdzielni ? ...

 

heheh

 

Bogus

kiedys pisałem, ze jak wieść gminna niesie - praszczur byłego ministra /czyli dziadek/ pochodzi z sąsiedniej miejscowości na terenie gminy której mieszkam

w razie straty mieszkania miałby wiec gdzie wrócic i mieszkac na ojcowiżnie /dziadkowiźnie/

roboty tez jest tu wbród - mozna na ten przykład pacyny orac, gruchy pałka otrzącac, kozy doic, brac dopłaty unijne, itp. :wink:

 

co do wiertarki - kupiłem latem na allegro tania chińska za grosze /bo taniej wychodzi kupic niz naprawic stara/

i o dziwo - spisuje mi sie super - wielokrotnie dałem jej wycisk przy budowie

okazała sie i wytrzymała i podręczna

 

 

miłego weekendu wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ktoś budował zjazd na dzialkę z drogi powiatowej??

 

Mam pytanie czy zjazd ma być oparty na mostku betonowym, czy może nie?

 

Nie wiem czy rów, albo raczej niby rów, który mam wzdłuż dziłki musi mieć przepływ pod zjazdem czy nie, wody nie ma w tym rowie może będę mógł go nawet zasypać!

 

Wiecie gdzie i kogo mam pytać w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ktoś budował zjazd na dzialkę z drogi powiatowej??

 

Mam pytanie czy zjazd ma być oparty na mostku betonowym, czy może nie?

 

Nie wiem czy rów, albo raczej niby rów, który mam wzdłuż dziłki musi mieć przepływ pod zjazdem czy nie, wody nie ma w tym rowie może będę mógł go nawet zasypać!

 

Wiecie gdzie i kogo mam pytać w tej sprawie?

 

Miałem podobnie, tylko z gminnej.

Zapytać na pewno trzeba będzie w odpowiednim wydziale w powiecie, spróbuj dowiedzieć się w gminie, mogą coś doradzić.

 

Generalnie taki zjazd powinien mieć odpowiednie zgody/uzgodnienia. U mnie było tak, że gmina twierdziła, że muszę mieć odpowiedni projekt itd. i zgoda ze starostwa, prawie jak normalna jak na budowę... Skończyło się na tym, że dzięki zręczności Pani Architekt napisałem prośbę do gminy o zgodę na zrobienie wjazdu i po sprawie. W odpowiedzi/zgodzie miałem określone warunki jak mam to zrobić, czyli kręgi betonowe, odpowiednia szerokość, odległość od granicy i konieczność zawiadomienia o przystąpieniu do robót....

ot, biurokracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

evien!

tak jak kolega ci pisze; musisz wystąpić o warunki zjazdu, potem zaprojektować zjazd...

jak zrobisz bez uzgodnień i paierologii to grozi ci to tym że jak za jakiś czas będzie budowana infrastruktura lub rozbudowywana w pasie drogowym/ przechodzić przez twój zjazd to ci go zdemontują i nic nie zapłacą, sam go bedziesz musiał poprawić bo w papierach go nie będzie. z powiatową różnie bywa, na partyzanta to jeszcze z gminnej to może przejdzie ale ta jest ważniejsza.

tak mi się wydaje, być może że się mylę.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nareszceie moge sie pochwalic, dzis ekipa od dachu skonczyła prace, wszystko zrobili super, ekipa godna polecenia, przyszli w umowionym terminie, dach przykryli bardzo fajnie, jestem bardziej niz zadowolony, teraz pozostaje posprzatac na budowie i pozabijac pozostale okna i troche od budowy odpoczac tym bardziej ze choroba mnie dopadla,

 

http://images32.fotosik.pl/419/0fe4365469f25cf3med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/40/2ada01b7c4e9fa2emed.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/41/c740b4a35ca94279med.jpg

 

pozdrawiam

DAFIT[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nareszceie moge sie pochwalic, dzis ekipa od dachu skonczyła prace, wszystko zrobili super, ekipa godna polecenia, przyszli w umowionym terminie, dach przykryli bardzo fajnie, jestem bardziej niz zadowolony, teraz pozostaje posprzatac na budowie i pozabijac pozostale okna i troche od budowy odpoczac tym bardziej ze choroba mnie dopadla,

 

pozdrawiam

DAFIT[/url]

 

NO to gratuluję. Bardzo ładny domek :D

Teraz juz z górki (albo pod).

Wracaj do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

noga z gazu :)

 

a ja stałem sie fanem krosnieńskiego sędziego Artura Lipińskiego prowadzącego w TVN "Sąd rodzinny"

 

"- Historie przedstawiane w serialu oparte są na autentycznych sprawach, znajdujących swój finał na sądowych salach, są wśród nich także zaczerpnięte z wokand podkarpackich sądów - mówi sędzia Lipiński ..."

 

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080222/WEEKEND/966592478

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=2488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon11,

nasze cegły jeżdżą "twoim" mostem, znaczy bliżej ciebie bo przed tym bliżej nas znak postawili ograniczenie ciężaru pojazdów.

Czy ktoś też tak miał? Czy pozwolenie da się załatwić i czy coś kosztuje?

 

I pytanie z całkiem innego etapu budowy. Kiedy ma się adres? Dostaje znaczy.

 

Mnie się wydawało, że jak się oddaje dom do użytku, więc jak to możliwe, że niektórzy forumowicze się chwalą adresem już w trakcie "wykopków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozwolenia nie mam pojęcia... Z czegoś na pewno wynika ten zakaz, jakiś most w "naszych" okolicach mieli remontować, bądź remontowali...

Zapytaj w gminie, może będą wiedzieć.

Nota bene w naszej gminie można wszystko załatwić, szybko i sprawnie. Aż chce się tam chodzić :lol:

 

A z tym adresem sam jestem ciekaw. Wiele rzeczy na etapie budowy ułatwiłoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lgrzechu napisał:

 

Czy ktoś moze mi polecić dobra ekipę budowlaną. Zaczynam w kwietniu okolice Łańcuta. Zalezy mi na fachowości i dokładności. Czasem się tacy trafią Będę budować dla siebie i nie chcę ciągle "walczyć z wiatrakami".

 

Podpisuje się pod prośbą Lgrzechu, bo mam ten sam problem - tylko że ja zaczynam w sierpniu lub we wrześniu.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...