Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak Babis ja dzisiaj zaglądnąłem po dłuższej przerwie to też się zdziwiłem. Ale dobrze, że tak jest :D

Wierzba energetyczna - jak masz miejsce i to dużo to tak. Ale to nie nadaje się do kominka.

RS my rozglądaliśmy się jakiś czas za obudową kominka i nie mogliśmy się dogadać jak ma wyglądać. Kominkarz najpierw nas wysłuchał a potem pokazał jeden ze swoich projektów. Spodobał się nam obojgu (co jest rzadkością) więc nie oglądaliśmy innych propozycji. Wybraliśmy pierwszy jaki zaproponował kominkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

No tak i jak zwykle d... dalem - przepraszam tampiko ale nie wiedzialem - chyba sie zabije http://smile.smilies.nl/1512.gif

 

greg - ja bym wstawil do pomieszczenia wentylator (taki zwykly pokojowy oczywiscie wlaczony) no i wietrzenie :-?

 

Anika - kozy nie wstawie (wystarczy ze ja w domu robe za barana :p ) ale moje kochanie natychmiast podchwycilo i teraz chce kominek dwystronny niewiem czy takie sa i ile kosztuja ale juz sie boje :o

 

brzoza - z tymi drzwiami to chyba masz racje, tam byly cztery pokoje a po przerobkach beda dwa + garderoby wiec faktycznie dzwi za duzo - dzieki :wink:

 

Jeszcze raz prosze o uwagi bo jak widac przydaja sie bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Pozdrawiam wszystkich na cały robotliwy tydzień.

 

 

Mogę ci pomóc w instalacjacj wodnych i ogrzewania bo to robię zawodowo, ale jeszcze nie czas chyba o tym rozmawiać .

 

Wojtek.

 

No fakt ze jeszcze wczesnie, napewno skorzystam - przynajmniej z konsultacji.

 

A poza tym to jeszcze dwie rzeczy, ja mieszkam daleko wiec niczego nie moge sprawdzic a chcialbym wiedziec co myslicie o dostawcach. Szukajac w internecie znalazlem kilku producentow w okolicy - co o nich myslicie i czy maja konkurencyjne ceny:

bloczki fundamentowe ???,

beton komorkowy ,

silikaty ,

pustaki

oraz cement, stal, drewno, itd................

DDZZZZZZZZZIIIEEEEKIIIIIIIIII :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

BABIS - RS ci to krótko i w pełni przedstawił chodzi o wierzbę to kicior bez nóg chyba e lubisz być futrzkiem eksperymentalnym i drwalem oraz lubujesz się w sportach ekstremalnych - pomyśl nad ludzkim systemem ogrzewania, choć rolnictwo może ruszyć bo dostanie dotację.haha to zart ale z odrobiną prawdy. Poza tym układ otwarty w instalacji i tym podobne.

 

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Filips,

znalazłeś fajnych ludzi, których oprócz budowania łączy jeszcze wspaniały humor i chęć niesienia pomocy innym.

 

Anika

dania jednogarnkowe to nieśmiertelna fasolka po bretońsku, gołąbki, gulasz, bigos, leczo itp., wszystkie zawierają mięso więc pożywne.

Naleśniki, placki ziemniaczane czy pierogi "wystarczają" moim tylko na 1,5 godziny. Potem jedzą kolejną porcję i jutrzejszego obiadu nie ma już dzisiaj. Zawsze zazdrościłam koleżankom, że mamy lub teściowe podrzucają im gotowe obiady, zajmują się dziećmi, pomagają w wielu innych sprawach. One tego nie doceniały. Ja tego nigdy nie doświadczyłam, więc dla mnie taka pomoc byłaby bezcenna.

Od 20 lat mogę polegać tylko na sobie. Jakoś sobie radzę. Chyba wszystkie jak musimy to sobie radzimy.

Ale o ile życie byłoby lżejsze gdyby tak jakaś niewidzialna ręka czasem coś zrobiła !

 

Natomiast dobę można wydłużyć wstając o 2-3 godziny wcześniej. Ćwiczę to czasem, ale wieczorem jestem już nieprzytomna. Nie opłaci się skórka za wyprawkę.

 

Wiosenne pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips

Ja w kwestii bloczków fundamentowych; my budowaliśmy ściany fundamentowe z AMERBLOKA, to są bloczki, których nie trzeba zalewać betonem (ważne), ostatnią warstwę muruje się specjalną kształtką - w przekroju poprzecznym W lub U i we wgłębienia daje się drut zbrojeniowy. Nietety ten wynalazek w naszym regionie oferuje jeno BOZ, który - delikatnie mówiąc - ma klienta w d...

Jakiś termin dostawy?? Umówiona godzina?? Zapomnij! U mnie mieli być na budowie z tymi bloczkami dzień wcześniej niż umówiłam się z budowlańcami, goście przyjechali do roboty, a tu nie ma co robić. Alem chryję zmalowała w tym BOZie, o matko, jak sobie przypomnę to... :oops: Do dyrektora dowędrowałam aż ...

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj filips pozdrawiam :D gdzie ci wychodzi południe w projekcie, za pare miesięcy będę cię zagadywał w sprawie kominków, szczególnie że byłem nastawiony na chromonikiel :-?

 

Brzoza podpowiedz w sprawie kominu czy chromonikiel całkiem be :o

 

Greg, układałem u siebie osobiście parkiet kilkanaście lat temu ale tutaj zasady pozostają bez zmian, więc temperatura jest OK ale niezbędne jest wietrzenie, poza tym parkiet w już przygotowanym pomieszczeniu powinien leżakować 2-3 tygodnie...

sporo jeździsz może kiedyś spotkamy się na trasie :)

 

Anika ,

ja taki do bólu szczery, :roll:

a ty mnie podejrzewasz o bajery :o

nie zły jestem w te klocki 8)

i gotując zarywam nocki :lol:

 

jak gotuję coś z mięsa to dodaję dużo warzyw/mrożonka/ i z głowy mam sałatki,np. bitki ze schabu, wołowina duszona w kiszonej kapuście gar 20 l i do zamrażary

nic odkrywczego ale dobre domowe, od tylu lat jem w restauracjach że czasami wole późnym wieczorem zjeść w domu cokolwiek niż w knajpie Bóg wie co

http://klub.chip.pl/gekon/pdor/kucharz02.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą pakę ! w piękny, wiosenny poranek.

 

Filips ! Nie zabijaj się :lol: , a kto będzie budował domeczek dla Oli-co?. Gafa kosztuje - postawisz orginalną włoską pizzę i będziemy kwita :wink: .

Morduj tych swoich projektantów niech wstawią przy kuchni spiżarkę, to pomieszczenie jest niezbędne. Pozatym salon dalej mało ustawny, przemyśl uwagi Aniki, my baby na tych sprawach znamy się :wink: Ja już myśle jak będę kilka razy do roku graty przestawiać hahaha i zawsze ma być ślicznie :D

Janon ! Podziwiam- widzę że, na kuchni to Ty się znasz. Taki kocioł bigosu to Ty chłopie zawsze miej w pogotowiu bo głodna "paka" może wpaść na wizytację budowy i .......

 

Babis ! Z ta wierzbą to Ty sobie daj siana :lol: to pic na wodę. kiedyś czytałam na portalu drzewnym o tym, zaglądnij tam. Ludzie klna w kamienie- dali sie podpuścić, najlepszy biznes to robi ten co sprzedaje sadzonki.

Anika !

Tampiko: mam nadzieję, że humor Ci się powoli poprawia. Drzewka sadź na działce - "S@motność..." wyleci Ci z głowy
Już mi przeszło :D ale wiesz wiosna na mnie działa :wink:

Drzewek nie posadze, bo zap......ą :D Pod drzwiami koło sklepu ukradli drzewka, blat stołu -a sklep czynny całą dobę :lol: SPECJALIŚCI :lol:

Co z ta płytką? ileż można stać na baczność :lol: ?

 

Pozdrawiam piękniście w wiosennym już nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czuję, że przyszła wiosna i budowa rusza. :p

Zastanawiam się, co będzie pierwsze. Fundamenty czy przyłącz gazowy. Chyba to drugie. A może równocześnie. Czas pokaże.

Filips chciałam wczoraj pooglądać plany Twojego domu, ale mój komputer chodził jak ... :( i nic nie zobaczyłam. Dlatego nie mam uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D :D

Babis – aleś wymyślił z tą wierzbą. No, ale nie będę kopała leżącego (taka jestem :p ), dali Ci już popalić… :wink: Skoro masz już brzozy, sadź lipy…

Greg – laptoka musisz brać z sobą w te rozjazdy, bo zupełnie nie będziesz na bieżąco z grupą. Pewnego dnia przyjedziesz, a tu okaże się, że na drugi dzień spotkanie u Ciebie na działce :p (w celu oglądania Niedźwiedzia, tudzież kominka) i co? A, zapomniałabym znowu: Agnieszka mówiła mi, że udało jej się zalogować na starego nicka. Więc gdzie ona jest?????

Filips: nie chcesz kozy, to nie :evil: . Będziesz miał za to kominek dwustronny. Nie jest taki drogi, nie przesadzaj. A wiesz, pomysł ciekawy. Okienko z salonu do sypialni np. możesz sobie zrobić.

Bloczki fundamentowe: nie mam pojęcia – fundamenty mam lane (rozumiesz: w dobie acro i pomp do betonu, wydawały mi się lepsze), za bloczkami się nie rozgląda-łam.

Beton komórkowy: mam z Kolbuszowej. Zadowolona jestem: terminowa dostawa, wymiary trzymają porządnie (jasne, że nie idealnie, ale odchyły są spoko).

Silikaty: tu musisz dopaść Sławka Winiarskiego, tylko on miał jechać 1300 km w jedną i 1300 km w drugą stronę i chyba pojechał, bo się nie odzywa. Jest wielkim fanem silikatów i z nich budował dom.

Pustaki: Kupno chwalone – sąsiadka z ich max-a budowała. Cena dobra, nie narzeka na jakość. Specjalnie pytałam.

A tak w ogóle, to z tego wszystkiego chcesz budować?????? Czy szukasz technologii?

Cement biorę z cementowni po sąsiedzku, ceny wszędzie podobne, a mam przynajmniej od ręki, transport za darmo i nie muszę płacić od razu (często okazuje się w trakcie roboty, że właśnie brakło, więc dowożą mi, a ja później płacę). Drut – muszę sprawdzić, natomiast drzewo od firmy Woś w Rudnej.

Wszędzie dostałam dobre upusty.

Renia: nic dodać nic ująć. A wstaję o 5 – 5.30. Jeszcze wcześniej :-? ?!?!?!?!

Janon: jakie bajery 8) ? Mnie chodziło o to, że chyba zacznę się burzyć w chałupie rodzonej. Wykorzystywana się poczułam. A Ty jeszcze gotujesz do rymu! Zazdrość poczułam!

Tampiko: dopadłam tego jednego, co miał Ci płytkę podać. Myślałam, że dawno już to zrobił. Szał ciał i uprzęży w robocie, załadować nie ma kiedy, człowiek z pustymi taczkami lata po placu i nie zahaczałam go, bo w końcu to dorosły i odpowiedzialny mężczyzna. I ty tyle czasu taka śliczna??? Flaszki od niego zażądaj za stres!

RS: porysowałam sobie ten Twój kominek. I wiesz, fajnie mi wychodzi :) .

Crazy iwan: witaj serdecznie wśród swoich. Tak samo zwariowanych, też budują-cych. Widzę, żeś babka – i bardzo dobrze!

 

I w ogóle, ręce mnie bolą od ziemi rozrzucania.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips

 

http://www.online.kkp.pl/default.asp?kla=1&poz=1006&ob=2&nr=69#2A69

Na dole pod rodzajami tych bloczków jest takie małe zdjęcie - to właśnie są te pustaki.

Tutaj coś znalazłam, ale wrzuć w wyszukiwarkę AMERBLOK i pewnie znajdziesz więcej.

Niestety strona http://www.amerblok.com nie hula już od dłuższego czasu.

Podobnie jak strona Twoje-domy, na której znajduje się mój projekt i nie mogę go Wam pokazać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...