Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

W sprawie budowania domu przez kobitke to moge duuużo powiedziec. Ja wlasnie nadzorowałam całą nasza budowe, wprawdzie nie robilismy tak za duzo (izolacja fundamentow, i takie tam inne, skrecac wieniec tez potrafie :lol: ) ale cala budowa byla na mojej głowie. Maz zwyczajnie nie mial na to czasu ani tez i zapału. Najbardziej smieszylo mnie jak szlismy razem o cos popytać do jakiegos sklepu i wszyscy faceci gadali z moim mężem, on tylko 'tak', 'aha', itp Po czym wychodzilismy i zwykle padało pytanie - 'wiesz cos z tego?! :roll:

Teraz konczymy wykonczeniówke i tak sobie mysle ze u nas w rodzince jest jakos dziwnie bo zwykle faceci zajmuja sie budowa a kobiety wykonczeniowka - a u nas to własnie maz sie wlaczył bardziej aktywnie w wybieranie sprzetów, płytek lamp itd.

Budowanie to fajna przgoda :lol: i juz nie oge sie doczkac przeprowadzki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dzięjuję kochani :)

Jaśnie Oświconą Góra co to Zjadła Wszyskie Rozumy - nie chciałbym byc :lol:

 

(Bio w takiej sytuacji zmienił nicka i pisał poźniej pod innym)

 

a ja własnie niedawno wróciłem z koleżeńskiego zjazdu klasowego (bo po poprzednim zostało nam sporo wódki i trzeba to było jakoś rozpracowac ... :wink:)

i co sie okazało ? mimo usilnych wysiłków (prawie przez cała noc) nie udało sie wszystkiego skonsumowac - choć wszyscy bardzo sie starali

czeka nas pewno niedługo kolejna powtórka ...

bawimy sie swietnie - tylko czy watroba to wytrzyma ... :-?

 

co do Budujących Pań - przypomina mi sie opowieśc płytkarza jak to pewna pani wzieła sobie na ambit, ze płytki maja byc ułozone u niej na tip - top

i stała jak ta zona Lota zamieniona w słup soli nad biedakiem ...

on sie stresował jej obecnościa i ostrzegł - jak pani mi tak bedzie cały czas patrzec na rece, to on podziękuje ...

 

wczesniej - mówi, ze po paru godzinach wpatrywania - rece zaczynały mu sie trząść i zaczynał z nerwów popełniac błedy , a to płytka mu pekła a to nierówno uciał ...

a ona tu pan popraw, tam nierówno ...

po paru dniach był strzępkiem nerwów, mówi ze nawet nie mógł zasnąc,

wyobrazał sobie przed snem, ze ją dusi ...

 

tajk wiec kochane Panie, angazujcie sie w budowe - tylko nie wykańczajcie psychicznie fachowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięjuję kochani :)

Jaśnie Oświconą Góra co to Zjadła Wszyskie Rozumy - nie chciałbym byc :lol:

 

Spoko to Ci nie grozi bo masz tytuł "Najlepszego Doradcy" (jak prezydent :p )

 

tajk wiec kochane Panie, angazujcie sie w budowe - tylko nie wykańczajcie psychicznie fachowców :wink:

 

A inwestora to nie żałujesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

brzoza, na razie nie podam bo nie miałem tylko dostęp do oficjalnego cennika - ceny katalogowe a jak wiadomo to te w przyrodzie nie występują , są tylko na papierze. jednak katalogowo idmar wychodzi ze 100pln na komplecie taniej niż purmo na allegro :o

 

jestem po rozmowie z hydraulikiem i jest dobrze, niebawem wkracza do akcji.

uzgodniliśmy ,że rozejrzę i ponegocjuję ceny i potem on mi powie czy jest w stanie sprzedać mi to samo on ze swoich źródeł- źródeł nie ukrywał i wiem skąd będzie brał.

 

Elcia1 podziwiam za zapał !

i powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

 

grzesiek_LA

a papy nie dawałeś? ja zapapowałem cały parter, na to planuję dać folię 0,3 i styropian, na styropian podłogówka i beton. faktycznie daje się 2x folię?

pozdro

 

Mnie kierbud kazał zrobic tak pod karą pobicia :lol:

2 razy papa termozgrzewalna, na to zwykłą folia budowlana, styro, folia, siatka zbrojeniowa (lub włókna), do zbrojenia ewentualnie przymocować rurki z podłogówki (albo styropian systemowy z folią aluminiową do podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

grzesiek_LA

a papy nie dawałeś? ja zapapowałem cały parter, na to planuję dać folię 0,3 i styropian, na styropian podłogówka i beton. faktycznie daje się 2x folię?

pozdro

 

Papy nie dawałem tylko folie podwójnie i na styro też pewnie dam filię... mam nadzieję, że to wystarczy. Chałupkę mam na terenie piaszczystym i wyniesioną nad teren z 0,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kierbud kazał zrobic tak pod karą pobicia :lol:

2 razy papa termozgrzewalna, na to zwykłą folia budowlana, styro, folia, siatka zbrojeniowa (lub włókna), do zbrojenia ewentualnie przymocować rurki z podłogówki (albo styropian systemowy z folią aluminiową do podłogówki)

 

Mój kierbud innego wyznania - twierdzi że folia jest ok :).

Listek - a kiedyś ty tyle postów natłuk.... jakoś podobnie zaczynaliśmy a ty już elita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierbud innego wyznania - twierdzi że folia jest ok :).

Mój powiedział, ze folia to nie izolacja :-?

Poza tym sugerowałem sie postami janzar'a m.in. tutaj http://forum.muratordom.pl/jak-gruba-wylewke,t68674.htm

Gość robi wylewki zawodowo i gdzies pokazywał co się dzieje z folią na chudziaku, która została przyciśnieta betonem (niestety sito). Wole dmuchac na zimno.

 

Listek - a kiedyś ty tyle postów natłuk.... jakoś podobnie zaczynaliśmy a ty już elita...

A tak jakos sie rozpisałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Miło mieć doborowe towarzystwo z okolicy :)

My planujemy budowę domku ciepłego B11 z Pracowni Lipińskich. Gdyby Ktoś z Was znał osoby, które zdecydowały się na jakikolwiek projekt z serii Domów ciepłych będę wdzięczna za informację. Budujemy pod Łańcutem.

Było dużo opcji rozważanych jak to zwykle... Ale w końcu przeważyły argumenty o ekonomiczności eksploatacji oraz moje własne marzenie o osobnym wyjściu z kuchni :) Zaczytuję się w różnych tematach na forum Muratora i przyznać muszę, że najtrudniejsze do przejścia są wątki z osobistymi wycieczkami poszczególnych osób. Zanim dotrę do sedna - gubię wątek grrrr....

A w obecnej sytuacji faktycznie wsparcie ludzi z terenu będzie niezbędne - zwłaszcza po tym jak przeliczyłam zapotrzebowanie na materiały i ich ceny z oficjalnych cenników firm. Trochę mi mina zrzedła - bo niestety za wiele sami nie zrobimy - troje maluchów (z czego jedno "w drodze", a zapowiedziało się na maj :)

a mój mąż akurat latem ma najwięcej pracy - cóż - on zarobi, to i dla wykonawcy coś zostanie. Tak na pierwszy raz to chyba za długi ten post - przepraszam - jakoś nie lubię być całkiem anonimowa. Pozdrawiam wszystkich budujących :) Kaśka

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Miło mieć doborowe towarzystwo z okolicy :)

My planujemy budowę domku ciepłego B11 z Pracowni Lipińskich. Gdyby Ktoś z Was znał osoby, które zdecydowały się na jakikolwiek projekt z serii Domów ciepłych będę wdzięczna za informację. Budujemy pod Łańcutem.

Było dużo opcji rozważanych jak to zwykle... Ale w końcu przeważyły argumenty o ekonomiczności eksploatacji oraz moje własne marzenie o osobnym wyjściu z kuchni :) Zaczytuję się w różnych tematach na forum Muratora i przyznać muszę, że najtrudniejsze do przejścia są wątki z osobistymi wycieczkami poszczególnych osób. Zanim dotrę do sedna - gubię wątek grrrr....

A w obecnej sytuacji faktycznie wsparcie ludzi z terenu będzie niezbędne - zwłaszcza po tym jak przeliczyłam zapotrzebowanie na materiały i ich ceny z oficjalnych cenników firm. Trochę mi mina zrzedła - bo niestety za wiele sami nie zrobimy - troje maluchów (z czego jedno "w drodze", a zapowiedziało się na maj :)

a mój mąż akurat latem ma najwięcej pracy - cóż - on zarobi, to i dla wykonawcy coś zostanie. Tak na pierwszy raz to chyba za długi ten post - przepraszam - jakoś nie lubię być całkiem anonimowa. Pozdrawiam wszystkich budujących :) Kaśka

:wink:

 

Witaj Kasiu - na pewno mozesz liczyc na pomoc w tej grupie - ja np. tu wiele skorzystalem i ciągle korzystam. Buduje 20 km od Łańcuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A inwestora to nie żałujesz :lol:

troszeczke ... :wink:

zdjecia Rynku - piekne

 

Bogus,

u mnie hydraulik obnizał ceny w stosunku do katalogowych od 28 % po 30, 33 do 35 % w zaleznosci od rodzaju grzejnika - ale /podobno/ nie ma sie czym zachwycac bo na forum były opisywane jeszcze wyzsze upusty od ceny katalogowej

podobno kazdy upuszcza - tylko kwestia ile, w jakim czasie i na jakim gatunku

..... no cóż, warto było, żeby się tak męczył. :lol: :lol: :lol:

ech, kobietki, kobietki ... :lol:

 

witaj Kasiu wsród swoich :)

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - piszesz o osobnym wyjsciu z kuchni ... chodzi o wyjscie na zewnatrz ?

 

 

szykuje sie odwilż ... koniec zimy ? czy tylko mała przerwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...