Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

hmmm no wlasnie moja ekipa chce robic lany nie chca robic terivy nie wiem czego ale z fundamentem tez tak bylo radzili zeby zrobic lany przypuszczam ze to daltego z egoscie sa juz starej daty i nie uznja innych wynalazkow umnie rozpietosci sa max ponad 4 m domek jest maly wiec nie wiem co robic w sumie jak w tej samej cenie mam do wyboru strop lany chca robic samemu wszytsko a cena juz ustalona wiec nei sadze z ezejda z ceny na koszt terivy desek troche mam z szalunkow po funadamentach wiec troche by pasowlao dokupic i tyle ale porozmiawiam z architektem czy moge zmienic strop cyz nie bedzie problemu jesli tak bede chyab pzrekonywal ich do terivy jednak wiecie wogle jakie sa ceny za robocinze bo mi krzykneli ponad 5 tys za podciagniecie pierwszej kondygnacji czyli kominy schodu itd wszytsko do stropu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... umnie rozpietosci sa max ponad 4 m domek jest maly wiec nie wiem co robic ...

powiem tak

gdyby koszty obu stropów były zblizone /a w tym wypadku jest to mozliwe/ - wybrał bym monolit

/ze wzgledu na to ze solidniejszy i znika obawa ze sufit sie będzie zarysowywał /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze chciałabym się pochwalić naszym domkiem a tak naprawdę projektem tego domku. Może znajdzie się ktoś kto ma podobny?

http://www.domek.net.pl/index.php?p=domek&id=16

Zastosowaliśmy oczywiście pewne zmiany takie jak na dole będzie jeden salon a przed domem nie będzie samego daszka tylko ganeczek. Chętnie zapoznam się z jakimiś sugestiami. strasznie wam wszystkim zazdroszczę bo już coś macie. Już nie mogę się doczeka rozpoczęcia budowy. Ciągle wymyślam coś nowego i tak w kółko. Mam nadzieję że to normalny objawjavascript:emoticon(':lol:')

 

 

Do zukow2 : mam nadzieję że wiadomość dotarła. Gdzie będzie wasza budowa? My mamy działeczkę na trasie do Medyki. Za Płytami Pilśniowymi. Jaki domek budujecie? Pozdrawiamy cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny domeczek.

Macie wjazd na działkę od północy? To projekt idealny na taką działkę.

Trzeba by było pomyśleć wtedy o lekkim zadaszeniu okien południowych lub zamontowaniu rolet, żeby nie roztopić się w lecie z gorąca.

 

Nie likwidowałabym tego pokoju na dole, ale to zależy od ilości domowników i waszych przyzwyczajeń (mógłby tam być pokój do pracy o ile jest taki potrzebny).

 

Usunęłabym okna dachowe, bo są okna w ścianach szczytowych i to w każdym pomieszczeniu na górze! O, macie nawet doświetlenie klatki schodowej takim małym okienkiem! To już wszystkie okna dachowe bym usunęła!

 

Kombinuję jeszcze nad tymi schodami na górę..... gdyby odwrócić ich bieg, to w przedsionku zyskujesz trochę miejsca pod schodami na jakąś szafę wnękową lub buciarkę. Przedsioneczek jest bardzo mały wiec warto powalczyć o każdy centymetr do zagospodarowania. wtedy łatwo opanować dzieciarnię i nauczyć ich porządku.

 

Jednym słowem projekt bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elciu1. Dzięki za odpowiedz. Widzisz wszystko to co zaznaczyłaś mamy naniesione w projekcie tylko nie umiałam skopiować naszego planu po adaptacji:( A więc mamy zadaszenie do salonu bo mamy większy taras. schody pójdą odwrotnie a pod nimi będzie taki wkop w ziemię i tam będzie mała spiżarka. Okien dachowych nie chcemy likwidować. W największej sypialni na górze zrobimy podział aby zmieścić malutki gabinecik dla nas. A i najważniejsze ten domek będzie na naszej działce w odbiciu lustrzanym. Postaram się wysłać nowy projekt na twoją skrzynkę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............

Audyt jest teraz potrzebny do zgłoszenia zakończenia budowy domu.

Taki drobiazg,ale audyt to chyba nie.Swiadectwo jakies energetyczne-to troche co innego.

 

Pozatym witam serdecznie Starych :wink: forumowiczow i tych wszystkich,z ktorymi jeszcze nie mialam okazji sie przywitac .Młodym zycze wytrwalosci :D .

 

I jeszcze moje pytanie: czy ktos z Was uzytkuje POŚ bez drenazu ??A moze ma SPRAWDZONE info od wszystkich krewnych i znajomych o dobrej oczyszczalni i solidnym sprzedawcy z podkarpackiego? Bylabym wdzieczna.

Pozdrawiam,milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym (moje zdanie) dobzre zrobic certyfikat znaim sie dom postawi bo przeciez potem ciezko zmienic izolacje wpodlodze czy sposub wykonania i ustawienia budynku ja z racji tego ze znam sie an tym mam mozliwosc wybudowania w klasie jakeis chce wiec zorientujcie sie najpierw co i jakich matetrialow uzyc bo potem bedzie ciezko i bardziej kosztownie podniec klase budynku zwruccie uwage na ustawienie budynku wzgledem stron swiata i ulozenia pokoi zanim wybierzecie projekt na swoja dzialke to od czego tzreba zaczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna aukcja na alegro ale jest pytanie czy ta osoba ma wymagane uprawnienia do przeprowadzenia certyfikacji i jest na liscie osob uprwanionych ministerstwa inf. jesli nie inaczej nic wam z tego chyab ze tylko w ramach ciekawosci w jakeij kalsie wasz dom jest i to watpliwie bo za cene 1 zl za metr daje za dom 100mkw 100zl jakos nie wiem czy ktos spedzi tyle czasu nad tym za 100 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie powstały programy komputerowe które po wstawieniu kilku/ no moze kilkunastu - ale raczej w takie pierdułki nikt sie nie bedzie bawił/ danych

wyliczy to co niezbedne dla urzednika /takie minimum aby sie nie przyczepiał/

za symboliczne 100 czy 200 zł

 

dla hobbystów - pasjonatów pozostana do dyspozycji liczacy z benedyktyńska cierpliwościa "na piechote" "Panowie od świadectw energetycznych ", którzy odpowiednio skasuja takiego deliwenta - pasjonata - za dociekliwośc ...

 

ale poniewaz jest to tylko przykry obowiazek aby "oddac" budynek i zamieszkac / a nie sprzedawac .../

czyli kolejny swistek za który trzeba zaołacic a który inwestorowi jest potrzebny jak ...

 

mysle, ze jednak wiekszość pójdzie na skróty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po czesci racja ale programy to sa naprawde ponoc i tylko moze, przynajmniej w pl a po drugie za taki program placi sie sporo pieniedzy za kazdy certyfiakt wiec za grosze tym bardziej nie ma sensu po trzecie jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się, a co tam................

Właśnie kupiliśmy pustaki na nasz domek - po ponad 2 tygodniach poszukiwań znaleźliśmy najtańszy skład budowlany w Lutoryżu który zaproponował nam 4,60 zł za pustaka POROTHERM 30 P+W WIENERBERGER. Nie będe ukrywać że dowiedziałam się o tym składzie dzięki tej właśnie grupie - ktoś z Was polecił Pana Stanisława Kopacz a raczej jego firmę N.P.T. KOPACZ i to był strzał w tzw. 10

Z tego co wiem to mają też PUSTAK MAX 220 WIENERBERGER KUPNO za 2,99 zł brutto oczywiście.

Ufff mamy już za sobą pierwszy poważny zakup i pierwszy stres - a tyle jeszcze przed nami .................. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten skald budowlany ma swoj transport iel was kosztowal trasnport i rozladunek dodotakowo? moze macie od niego nr tel chetnie bym skorzystal moze tez jestem na etapie szukania pustakow w dobrej cenie

 

W koszcie pustaków jest już dowóz i rozładunek!

To nr telefonów do tej firmy: 607270662, 178714900

Z tego co wiem to rozładunek i transport w promieniu 20 km od Rzeszowa jest gratis ale Panowie z tej firmy są elastyczni więc myślę iż można się z nimi dogadać

:)

My budujemy ściny zewnętrzne z POROTHERM 30 P+W ale ściany wewnętrzne z Gazobetonu więc zakupiliśmy też bloczki 24x24x59cm za 8,60 zł brutto i Solbet 12*24*59 za 4,50 zł brutto.

Myślę że ceny nie spadną już niżej więc radze już się zdecydować :)

Teraz sprawdzę pozostaje mi sprawdzić ceny bloczków fundamentowych i zdecydować się na zakup - w wspomnianej firmie mają tez ten asortyment - Ogólnie miło mnie zaskoczyli - Oby tak dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przyznam się - pamiętałam !! że Ty u niego kupowałas Maxa - nawet powiedziałam gościowi że mam namiary od jednej dziewczyny z forum - gość strasznie był zdziwiony że coś takiego w ogóle istnieje

DZIĘKI CI BARDZO ZA NAMIARY !! i

 

Co do Twojego domku - to mój mąż po obejrzeniu zdjęć domku, łazienki i kuchni powiedział że marnujesz się - powinnaś założyć firmę związaną z wyposażeniem wnętrz - masz gust i smak - cytuje męża !! tak więc GRATULACJE od nas za cudowny domek - BRAWO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...