Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Poszukuję szczelnego szamba - mam wysoki poziom wód gruntowych.

Pojemność minimum 5m3 no i cena jakaś sensowna.

 

Macie jakieś namiary?

 

Czy jest szansa że betonowe będzie szczelne?

Być może będę miał możliwość odkupienia zbiornika metalowego. Czy można takowy w miarę skutecznie zabezpieczyć przed korozją jakimś lepikiem lub czymś innym (od wewnątrz jest zabezpieczony - chodzi o zewnętrzną ściankę) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Czy jest szansa że betonowe będzie szczelne?

 

jest szansa

np. w CPN ach sa gotowe zbiorniki betonowe /na myjkach/ gdzie woda krąży w obiegu zamkniętym /tylko minimalna ilość usuwa sie tej najbardziej zanieczyszczonej/

posiadają atesty - sa zrobione z kruszyw specjalnie dobranych i cement z dodatkami uszczelniającymi

drugi przykład - to studzienki kanalizacyjne /teraz robi sie z rur PCW ale dawniej wszystkie były betonowe/

składało sie to na świerzej zaprawie i izolowało z zewnątrz

Być może będę miał możliwość odkupienia zbiornika metalowego. Czy można takowy w miarę skutecznie zabezpieczyć przed korozją jakimś lepikiem lub czymś innym (od wewnątrz jest zabezpieczony - chodzi o zewnętrzną ściankę) ??

mozna np. abizolem i dac mu spokojnie odparowac rozpuszczlniki /czyli dac mu wyschnąć/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy mozecie mi napisac jakie jeszcze kable potrzebne są do elektryki oprocz kabli ktore ida do gniazdek i oświetlenia ??

jesli np. chcesz miec telefon w dwu pomieszczeniach - mozesz je połaczyć rurką karbowaną

warto zrobic gniazdka z róznych stron budynku/na zewnątrz/ - pod kosiarke np.

natomiast pod kable TV - u mnie okazało sie niepotrzebne

pomysl o dzwonku /gongu/ - warto aby był nie przy drzwiach ... a w srodku budynku - tam gdzie centralnie go słychac

czego załuje ? tego ze nie mam np wyłacznika tam gdzie spie - tzn aby móc gasić swiatło sufitowe bez wstawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ltoś szukał

http://www.rzeszowiak.pl/354790/sprzedam-garaz-blaszany-5x3-uzywany-15-roku.html

 

s co do szamb, betonowe będzie szczelne, a jesli nawet nie to po roku użytkowania samo ś]się uszczelni. Takie już są te nasze ....

Natomiast nie polecam metalowych, kotozja będzie postepować szybko, i to ta od wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojan powiedz gdzie się budujesz bo ja jestem też z Przemyśla :D Ja aktualnie jestem na etapie papierologii :(

 

Cześć derbi :D

Jeszcze się nie buduję ... :D Na razie jak pisałem wyżej powoli się rozkręcam, czyli jestem szczęśliwym :D posiadaczem :

- 8 arów na Winnej Górze,

- mapki do celów projektowych

- mętliku w głowie jeżeli chodzi o wybór projektu (chociaż dzięki Brzozie już coś wiem więcej :D :D )

Pozdrawiam.

CzeSC Derbi :) Przy wyborze projektu kieruj się: oczywiście tym co powiedział Brzoza ale też własnymi potrzebami co do powierzchni i rozkładu pomieszczeń oraz oczywiście kasą jaką dysponujesz. Ja ponieważ mam posadę państwową więc mała powierzchnia zabudowy ale użytkowe poddasze, dach dwuspadowy bez żadnych jaskółek które mi się i tak nie podobają. Projekt już mamy. Pozdrawiam. Pamiętaj im prostszy dach tym ustawniejsze pomieszczenia w środku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojan powiedz gdzie się budujesz bo ja jestem też z Przemyśla :D Ja aktualnie jestem na etapie papierologii :(

 

Cześć derbi :D

Jeszcze się nie buduję ... :D Na razie jak pisałem wyżej powoli się rozkręcam, czyli jestem szczęśliwym :D posiadaczem :

- 8 arów na Winnej Górze,

- mapki do celów projektowych

- mętliku w głowie jeżeli chodzi o wybór projektu (chociaż dzięki Brzozie już coś wiem więcej :D :D )

Pozdrawiam.

CzeSC Derbi :) Przy wyborze projektu kieruj się: oczywiście tym co powiedział Brzoza ale też własnymi potrzebami co do powierzchni i rozkładu pomieszczeń oraz oczywiście kasą jaką dysponujesz. Ja ponieważ mam posadę państwową więc mała powierzchnia zabudowy ale użytkowe poddasze, dach dwuspadowy bez żadnych jaskółek które mi się i tak nie podobają. Projekt już mamy. Pozdrawiam. Pamiętaj im prostszy dach tym ustawniejsze pomieszczenia w środku. :D

Oczywiście nie derbi tylko Wojan :oops: Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ltoś szukał

http://www.rzeszowiak.pl/354790/sprzedam-garaz-blaszany-5x3-uzywany-15-roku.html

 

s co do szamb, betonowe będzie szczelne, a jesli nawet nie to po roku użytkowania samo ś]się uszczelni. Takie już są te nasze ....

Natomiast nie polecam metalowych, kotozja będzie postepować szybko, i to ta od wewnatrz.

 

Ten zbiornik metalowy, który mam na oku jest od wewnątrz gumowany - przechowywał kwas solny. Może szybko ścieki by go nie zjadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc grupo,

u nas powoli dobiega konca casting na budowlańca.

Mam pytanie - czy orientujecie się w cenach usług dekarskich?

Mamy wycenę na razie od jednego gościa - cena 50 zł (więźba, folia, dachówka, kominy - ogólnie cały dach bez ocieplenia) i szczerze przyznam że nie wiem jakie średnie ceny obowiązują na Podkarpaciu obecnie :)

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle płacilam zeszłej zimy. Choc mialam goscia umowionego za 35 ale pozniej nawial i sie nie odzywal, trzeba bylo szybko znalezc ekipe no i trafilismy fajnie na juz tu reklamowanego pana Zygmunta.

Ja juz na swoim, fajnie sie mieszka choc jeszcze kupa rzeczy do rozpakowania. Najwieksza frajde ma syn, biega szaleje i swieci wszystkie światła. Wcale bajek nie chce ogladac tylko szaleje po domu.

Pozdrawiam.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

bardzo chętnie odpowiem /w miare mojej wiedzy/

tak sie składa ze z ulica Kwiatkowskiego łaczyły mnie kiedys sprawy zawodowe i prywatne

tak wiec moge powiedziec, ze ulice kojarze :D

 

mnie znów cieszy ze Ty jako wykonawca tez moze podzielisz sie własnym doswiadczeniem i napiszesz jak to czasem od tej drugiej strony wygląda

bo bywa, ze wykonawców na forum nie ma kto bronic

i nie kazdy potrafi docenic ich trud ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pomalu bede zaczynal robic instalacje elektryczna w domu, mam prosbe do tych wszystkich ktorzy maja juz to za soba, na co zwrocic uwage ?? czy duzo zmienialiscie rzeczy od tego co jest w projekcie, gdzie warto zrobic dodatkowe puszki ?? czy ogarnialiscie to sami czy korzystaliscie moze z pomocy osob trzecich

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalu bede zaczynal robic instalacje elektryczna w domu, mam prosbe do tych wszystkich ktorzy maja juz to za soba, na co zwrocic uwage ?? czy duzo zmienialiscie rzeczy od tego co jest w projekcie, gdzie warto zrobic dodatkowe puszki ?? czy ogarnialiscie to sami czy korzystaliscie moze z pomocy osob trzecich

No ja też baardzo pomalutku o tym myślę

Masz projekt wykonawczy na instalację?? :o Czy na tym co do budowlanego było chcesz bazowac? Ja własnie myślę o arch.wnętrz żeby podpowiedział gdzie co i jak z oświetleniem, bo sam to mam milion pomysłów ale nic konkretnego :-?

 

A i jeszcze się pochwalę:

Strop zalany, schody również :D wczoraj chodziłem po pięterku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...