Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam

 

A ja chciałam zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć robiąc te wszystkie instalacje wewnętrzne prąd, gaz itd. Bo póki co u mnie początek budowy, a pieniążki uciekają oj uciekają :), a planuję iść mocno za ciosem tak, żeby w przyszłym roku się wprowadzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Masz projekt wykonawczy na instalację?? Czy na tym co do budowlanego było chcesz bazowac?

 

no ja zadnego dodatkowego projektu nie mam, zamierzam bazowac na tym budowlanym + moze pomoc formuowiczów + jakies wlasne sugestie i mam nadzieje ze wykonawca korzystajac z dosw cos mi doradzi,

 

A ja chciałam zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć robiąc te wszystkie instalacje wewnętrzne prąd, gaz itd

 

jezeli chodzi o prad do robocizna + materiały to bedzie cos okolo 7-9tys ( wszystko zalezy od ilości pkt) kanalizacja to koszt okolo 3-4 tys mat + robota a gaz to nie wiem

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc instalacje musisz już mniej więcej wiedzieć w jakimś małym stopniu gdzie będą miały miejsce twoje sprzęty. np w kuchni musisz sobie pomyśleć gdzie lodówka mikrofala i takie tam żebyś miał dostęp do gniazdek a nie musiał później meble odsuwać żeby włączyć na chwilkę mikser albo przedłużki rozciągać to samo tyczy się salonu itd. jak już robisz elektrykę to sobie już popuszczaj również w ścianach kable od satelity itp. lepiej przed tynkami jak później żeby kuć czy żeby wisiało z góry na dół. a wyprowadź sobie parę gniazdek na pole, bo np.jak będziesz w zimie lampki robił wokół domu to podłączysz na zewnątrz nie będziesz musiał kabli przez okna ciągnąć. :D a się rozpisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zupełnosci. Dodam jeszcze ze nalezy pamietac o dzwonku, domofonie, kablach wyprowadzonych do ogrodu (altanka, swiatło), oswietlenie przed domem, brama, bramka (i inne oswietlenia na zewnatrz np takie oswietlenie jak ja mam w podbitce) Rurki z pilotami pod tv prawie we wszystkich pokojach i jak dla mnie najwazniejsze mozliwosc schodowego wyłączania i włączania światła ja mam w domu chyba z 10 takich rozwiazan. A i jeszcze kable pod wentylatory jesli masz grawitacyjna wentylacje. I jeszcze mozliwosc zapalania jak najmniejszej ilosci lamp np w kuchni. Ja mam 6 halogenow a moge swiecic je po 2. Zaplanuj wszystkie kinkiety, oswitlenia kominkowe, prad do kominka jesli z PW, i inne bajery swietlne. Wow :roll: Ja tez sie rozpisałam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prośbie, mam nadzieję, że mnie nie zrugacie za pytanie....- liczę wszelakie koszty- stąd pytanie- ile kosztuje tzw. papierologia, jakie są koszty zanim wbiję tzw. pierwszą łopatę pod budowę domu?

Dodam- działka prawie już moja, prawie bo na tą chwilę umowa przedwstępna. Właściciel płaci za geodetę, który zrobi granicę (działka wydzielana z większej właściciela), na jego głowie jest załatwienie mapki, założenie księgi wieczystej. (potrzebujemy tego do kredytu) Działka ma uzbrojenie (woda, kanalizacja, prąd, gaz) ale nie ma skrzynek itp. Proszę o radę i pomoc- co po kolei załatwiać i z jakimi kosztami się liczyć, tak by w miarę szybko załatwić sobie przyjemność użycia tej przysłowiowej pierwszej łopaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prośbie, mam nadzieję, że mnie nie zrugacie za pytanie....- liczę wszelakie koszty- stąd pytanie- ile kosztuje tzw. papierologia, jakie są koszty zanim wbiję tzw. pierwszą łopatę pod budowę domu?

Dodam- działka prawie już moja, prawie bo na tą chwilę umowa przedwstępna. Właściciel płaci za geodetę, który zrobi granicę (działka wydzielana z większej właściciela), na jego głowie jest załatwienie mapki, założenie księgi wieczystej. (potrzebujemy tego do kredytu) Działka ma uzbrojenie (woda, kanalizacja, prąd, gaz) ale nie ma skrzynek itp. Proszę o radę i pomoc- co po kolei załatwiać i z jakimi kosztami się liczyć, tak by w miarę szybko załatwić sobie przyjemność użycia tej przysłowiowej pierwszej łopaty ?

 

zarezerwj sobie 10 000, (projekt domu, proj przyłączy gaz, prąd woda, kan, architekr, geodeta, mapki - nie zawiera aktu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do architektów wnetrz mam nietsety złe doświadczenia :o .
a coś więcej w tym temacie?

 

 

wielkie ambicje, ogromne oczekiwania, zaliczka w "ciemno", a jak poprosiłem o referencje zaczęły sie schody. Rozmawiałem z czterema, dla mojego malego domku najtaniej 2 000.

Reasumując więcej dobrego doradził mi elektryk, który robił mi instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie elektryki dobrze jest wiedziec gdzie mniej wiecej bedzie cos stało. Jesli bedziemy miec idealny projekt np. kuchni to super ale jesli nie to dobra jest zasada zostawiac wiecej przewodu. Wtedy zawsze mozna lampe czy kinkiet przesunac. A i przy dzieciach radze dac wlaczniki na wysokosci pasa. W obsludze super a przynajmniej dziecko nie biega 'mamo zaswiec' :lol:

Poza pierwszym tygodniem mieszkania kiedy to zapalone sa wszystkie swiatła bo maluch musi obczaic teren. pozdrawiam.

 

Nie jestem pewna czy te 10 000 wystarczy na to co bylo napisane. A wrecz smiem twierdzic ze NIE :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wojcikowie

JAKI TEN ŚWIAT JEST MAŁY

kurcze miała być wiosna a tu zima za oknem kiedy zaczynacie budowę??

pozdrawiam :D :D [/u]

 

Czekamy na pogodę .....................................

W tym tygodniu Banaś ma być w Rzeszowie to może uda nam się z nim spotkać i dogadać szczegóły bo do dziś tylko telefonicznie z nim rozmawialiśmy.

Na targach budowlanych rozmawialiśmy z przedstawicielem Plannja i wstępnie chyba weźmiemy ta blachodachówke - ale do dachu jeszcze daleko więc może nam się odmieni :)

Mąż zastanawia się nad tą

http://www.plannja.com/templates/PageW____2871.aspx

Lub z firmy tą http://www.balex.com.pl/index.php/spektrum_rustika

 

Jeśli ktoś może coś doradzić w sprawie blachodachówki to chętnie posłuchamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach budowlanych rozmawialiśmy z przedstawicielem Plannja i wstępnie chyba weźmiemy ta blachodachówke - ale do dachu jeszcze daleko więc może nam się odmieni :)

Mąż zastanawia się nad tą

http://www.plannja.com/templates/PageW____2871.aspx

Lub z firmy tą http://www.balex.com.pl/index.php/spektrum_rustika

 

Jeśli ktoś może coś doradzić w sprawie blachodachówki to chętnie posłuchamy

 

U mnie jest Plannja, w wersji Regent. Ale chyba za wcześnie żeby coś konkretnego o niej powiedzieć, może za kilkanaście lat.... minimum.....

 

Natomiast górale jak kryli mi dach, to chwalili ją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, jak Ci policzą powierzchnie dachu - mi policzyli za mało, niby wg projektu, ale nie popatrzyli na wymiary połaci z rzutu A-A.... Na szczęście zdążyli w porę domówić blachę i dostałem od razu wszystko. Tu plus dla nich za to, że się postarali.

Natomiast uważaj, bo jak zamówisz coś źle, albo za dużo to jest problem. Zamówiłem przez pomyłkę nie te co trzeba łączniki do rynien - zamiast zewnętrznych, kupiłem wewnętrzne. No i mam dwa kawałki blachy do rynien (brałem od razu u nich system Siba z Plannji), chciałem nie tyle zwrócić, co

wymienić na zewnętrzne, ale nie dało rady, bo niby ściągają takie rzeczy tylko pod zamówienie.....

 

Okna dachowe mają również i nawet w dobrych cenach - jesienią nie znalazłem właściwie lepszej oferty na Fakro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...