Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witam

 

Piotr00 najpierw dowiedz sie jaka jest dokladnie sytuacja jezeli chodzi o papiery, ta skrzynke masz u siebie na dzialce / w ogrodzeniu ??

 

aby podlaczyli ci licznik musisz miec protokół odbioru przyłącza ktory robi firma ktora wygra przetarg, papiery otrzymujesz wtedy kiedy energetyk odbierze robote firmy ktora wygra przetarg, pozniej dostajesz wszystkie papiery i idziesz z nimi do energetyka placisz oplate za przylacz i z tymi wszystkimi papierami idziesz do innego pokoju podpisac umowe na licznik i dostawe pradu, tam sie nie placi nic ani za umowe ani za licznik,

 

jezeli chodzi o korzystanie z tego to nie wiem jak tam u ciebie bo ja robilem prad jak juz stal budynek i odrazu od skrzynki podciagneli mi wszystko do domu do skrzynki i pozniej w garazu zrobili mi mase i gniazdko,

 

ale jak juz bedziesz mial licznik to musisz na wlasna reke sprowadzic osobe ktora ci od niego pociagnie kabel i bedziesz mogl uzywac

 

napisz jeszcze gdzie byles w zakladzie cos sie dowiadywac ??

 

ja z pradem walczylem ponad rok i w marcu nareszcie mi podlaczyli i wszystko jest ok wiec jeszcze pamietam to wszystko, jak juz bedziesz wiedzial jak tam sprawa wyglada to pisz to napewno cos zaradzimy

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hmm ale po co pzretarg na zrobienie instalacji policznikowej pzzrecierz to moj dodatkowy wydatek i chyab moja sparwa kto mi to zrobi zeby tylko dal mi protokol nie rozumie dalej po co pzretrag na to to chyab moje pieniadze i moj wybor ZE wezmie swoje dzilke i zalozy licznik czyba nie

 

masz zrobiony przylacz od slupa do skrzynki ?? jezeli tak to musisz miec z tego przylaczenia protokół odbioru i wszystkie te papiery a troche tego jest,

 

skoro masz skrzynke na dzialce to powinienes cos takiego miec,

 

jak masz te wszystkie papiery to bierzesz je i idziesz podpisac umowe na licznik, a pozniej szukasz sobie kogos kto zrobi ci wyjscie policznikowe abys mogl korzystac z pradu i to wszystko

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

widać że pogoda się zrobiła śliczna---grupa spadła na drugą stronę :o

 

Piotr00!

sądzę że grupa ci nie pomoże. musisz jednak sam się za tym ruszyć. wspominasz że sąsiad podłączał prąd- może ta skrzynka na twoim terenie to ZK3 a nie skrzynka o jakiej myślisz? jak brzoza pisze, musisz znaleźć dokumenty skąd się wzięła ta skrzynka i czy jest to tylko skrzynka czy też jest do niej wykonany przyłącz ale nie odebrany. a tak w ogóle to od kiedy pojawiła się ta skrzynka?

 

teraz się chwalę: mamy wylewki. chłopaki się postarali, ładnie wyszło.

wczoraj dzień gospodarczy- wycinanie drzewek i porządki. niestety, chyba bałagan skończy się dopiero po zakończeni budowy- po jakimś czasie :evil:

 

mam pytanie: biały montaż idzie po płytkach czy przed?

pozdrawiam wszystkich i życzę udanego końca weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich właśnie pan Starosta Przemyski zawiadamia mnie że nie ma nic przeciw żeby wójt gminy dał mi te warunki WZ to tak w uproszczonym skrócie :) Może wreszcie dostanę do ręki te WZ do jasnej ciasnej.........Dzisiaj mija dokładnie 3 miesiące od złożenia wniosku :evil:

 

Witam forumowiczów, mam pytanie do derbi co u nas w Przemyślu dokładnie potrzeba do warunków zabudowy(papierologia) i gdzie to załatwiać ułatwiłoby mi to wycieczki po urzędach. Po necie patrzyłem ale co kraj to obyczaj, a chciałbym załatwić to jedną wizytą (składanie papierów) i jakie zapotrzebowanie na prąd i wodę wpisywałaś

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich właśnie pan Starosta Przemyski zawiadamia mnie że nie ma nic przeciw żeby wójt gminy dał mi te warunki WZ to tak w uproszczonym skrócie :) Może wreszcie dostanę do ręki te WZ do jasnej ciasnej.........Dzisiaj mija dokładnie 3 miesiące od złożenia wniosku :evil:

 

Witam forumowiczów, mam pytanie do derbi co u nas w Przemyślu dokładnie potrzeba do warunków zabudowy(papierologia) i gdzie to załatwiać ułatwiłoby mi to wycieczki po urzędach. Po necie patrzyłem ale co kraj to obyczaj, a chciałbym załatwić to jedną wizytą (składanie papierów) i jakie zapotrzebowanie na prąd i wodę wpisywałaś

z góry dzięki za odpowiedz

Jeżeli chodzi o prąd udajesz się na ul Sportową i tam uprzejmy pan pomaga wypełnić wniosek ja wystąpiłam o warunki o prąd budowlany i równocześnie o prąd do budynku mieszkalnego (Moc umowna 9 kW a moc przyłączeniowa 16kW). W elektrowni potrzebna jest mapa sytuacyjno - wysokościowa. Jeżeli chodzi o wodę gdyż ja buduję się w Jaksmanicach gm. Medyka i do nich zwracałam się o warunki przyłącza wody i kanalizacji i też była potrzebna mapa wysokościowa. W zakładzie gazowym (Rogozińskego 40) wypełnia się wniosek

na miejscu i też potrzebna ta sama mapa. Wszystkie warunki przyłącza mediów były do 2 tygod, ja ciągle czekam na WZ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy ktos wie dlaczego mam biale wykwity na wewnatrz w piwnicy sciany zrobione z bloczka betonowego przez zime byla zalana plyta nad piwnica sciany sa mimo tego ze byly z zewnatrz zabezpieczone czarna mazia i styrodurem i zasypane mokre czy cos moglo zostac wykonane nie tak? ze sciany sa mokre i gdzie niegdzie sa takie biale wykwity na cemencie?

 

mialem tak samo ale na zew sciankach fundamentow gdy poraz drugi robilem ocieplenie fundamentow, podlewajac slepa wylewke a pozniej strop woda przedostawala sie do wew i przesaczala sie na zew fundamentow

 

 

 

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

w takiej sytuacji albo musisz sie dogadac z sasiadem albo poszukac innego miejsca do przylaczenia do pradu,

 

u mnie wczoraj przylaczyli mi kanalizacje i wode do budynku a korzystajac z ladnej pogody robie dalej pozadki i sprzatam po zimie, troche jeszcze tego zostalo

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

No to masz problem . Prawdopodobnie będziesz musiała odpalić pewną kwotę właścicielowi działki.Szkoda tracić czas . Spytaj się go wprost- ile cię to będzie kosztowało? Elektrownia w żaden sposób go nie zmusi,że ci ma dać wejśc na teren swojej działki.

Jest to praktyka często stosowana, niestety. Ja też musiałam zapłacić.

Najlepiej dogadać się przed wyrobieniem papierów,wtedy projektant wie skąd rysować przyłącz.Zresztą musisz mieć podpis sąsiada,że się zgadza na wejście na swój teren.

Oby zawolał jak najmniej

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

 

No to masz problem . Prawdopodobnie będziesz musiała odpalić pewną kwotę właścicielowi działki.Szkoda tracić czas . Spytaj się go wprost- ile cię to będzie kosztowało? Elektrownia w żaden sposób go nie zmusi,że ci ma dać wejśc na teren swojej działki.

Jest to praktyka często stosowana, niestety. Ja też musiałam zapłacić.

Najlepiej dogadać się przed wyrobieniem papierów,wtedy projektant wie skąd rysować przyłącz.Zresztą musisz mieć podpis sąsiada,że się zgadza na wejście na swój teren.

Oby zawolał jak najmniej

Powodzonka

Dzięki za podpowiedź zobaczymy jakiś nieprzystępny ten mój sąsiad :evil: Sam tyle co się wybudował i wprowadził od 3 miesięcy i nie zależy mu na dobrosąsiedzkich kontaktach dziwne :cry: Ja mam zasadę że zawsze trzeba być człowiekiem jak na razie wychodzę na tym dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić jeżeli właściciel działki od którego elektrownia określiła mi warunki techniczne podłączenia prądu odmawia mi zgody na takie podłączenie? Co dalej w takiej sytuacji?

Ooooo ZABIĆ sąsiada!!! :wink:

A tak naprawdę - znam ten ból.

Nasz sąsiad - śp już z resztą - najpierw podpisał papiery, że się zgadza, a jak przyjechał gość, który wygrał przetarg - stwierdził, że się nie zgadza. I już!!

I nie było na dziada siły!! Chcieliśmy mu zapłacić - nie chciał, nie chciał nawet z nami rozmawiać dlaczego zmienił zdanie!! :evil:

Rok mi zeszło, zanim załatwiłam wszystkie papiery od nowa i nam ten prąd pociągnęli z innego słupa.

Uzbroiliśmy przy okazji w prąd działkę sąsiadowi przed nami, którą potem sprzedał. Na szczęście nabywca jest normalny, nasze dzieci bawią się razem godzinami, a my czasem coś spożyjemy przy sobocie. Więc przynajmniej nie żal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga grupo.

będę po świętach zaczynał robić drenaż - nie u mnie. potrzebuje wszystkie informacje na ten temat ,plus wszystko o ociepleniu fundamentów krok po kroku co i jak czy ktoś z was posiada takie informacje???. pozdrawiam :D

 

witam

 

napisz najpierw jakie informacje potrzebujesz to moze cos pomoge bo jedno i drugie robilem sam u siebie

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo ZABIĆ sąsiada!!! :wink:

A tak naprawdę - znam ten ból.

Nasz sąsiad - śp już z resztą - najpierw podpisał papiery, że się zgadza, a jak przyjechał gość, który wygrał przetarg - stwierdził, że się nie zgadza. I już!!

I nie było na dziada siły!! Chcieliśmy mu zapłacić - nie chciał, nie chciał nawet z nami rozmawiać dlaczego zmienił zdanie!! :evil:

Rok mi zeszło, zanim załatwiłam wszystkie papiery od nowa i nam ten prąd pociągnęli z innego słupa.

Uzbroiliśmy przy okazji w prąd działkę sąsiadowi przed nami, którą potem sprzedał. Na szczęście nabywca jest normalny, nasze dzieci bawią się razem godzinami, a my czasem coś spożyjemy przy sobocie. Więc przynajmniej nie żal :D

Skąd tylu niedobrych ludzi a podobno 92% Polaków to katolicy!!! Jakoś nie widać żeby miłość bliźniego była im bliska :roll: Jakoś mi tak raźniej jak słyszę że inni mieli podobne przejścia. Ale jest dzisiaj pozytywna też informacja jest MAPA hurra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...