Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Nie zaczynaj budowy w grudniu! Jak mówi stare przysłowie pszczół: "Na Św. Mikołaja będzie śniegu po ..". Lepiej poczekaj już do wiosny. Wszelkie prace budowlane na zewnątrz w jesiennej porze to spory stres dla inwestora. Wiem, bo płytę wylewali mi końcem września, dach robili końcem listopada, a okna wstawiali w grudniu. Lepiej daj sobie spokój, przytrzymaj cugle i w marcu rusz z kopyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

+5 stopni to spoko. Ja w tamtym roku wylewałem płytę nad piwnicą na początku listopada a po kilku dniach przyszły pierwsze przymrozki ale płycie nic się nie stało. Jak wylewałem drugą w tym roku to były upały i mimo iż polewałem ją obficie to troszkę popękała. A ta pierwsza nic bo nie schła tak szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Jestem po tynkach wewnętrznych - ale się działo. Robili maszynowo i przy tym był straszny bałagan. Teraz następny rozdział - instalacja co. W jakim systemie macie zrobioną tę instalację rozdzielaczowym itd.)? Planuję zrobić ogrzewanie podłogowe w kuchni i w łazienkach (+ grzejniki drabinkowe) a w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Doradźcie proszę. Chcę robić z miedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
a jednak. jak pisałem na forum o trwałości to większość miedziowców (tych co mają instalację z miedzi) zakrzyczała mnie że jest super i tylko miedź, a ja wiem że jest pewne ograniczenie co do jakości wody pitnej, w moim terenie jest woda kwaśna i nie nadaje się miedź, tak twierdził przedstawiciel wodociągów, wiec zastosowałem plastik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

niestety ten ostatni śnieg pokrzyżował mi plany strasznie

lokalne uliczki są odśnieżane ale pod dom nie dojadę

zaspa tak po du..

ciemno bo okna dachowe zasypane.

coś tam dłubię zakładam instalację do sterowania

chciałem zrobić instalacje grzewczą do rozładowania kominka ale nie będę nosił rurek na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odwiedzam budowę raz w tygodniu żeby sprawdzić czy wszystko ok. Ostatnio właśnie brnąłem w śniegu po d.. żeby tam dotrzeć :smile:

Zauważyłem, że nawiało mi trochę śniegu pod gąsiory. Przywiozłem gościa i mają to uszczelnić jak się ociepli :smile:

Z wiosną zaczynam kolejne prace. Już nie mogę się doczekać :smile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...