Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witaj Maja Bury

na forum pisała rodowita lubenianka, masz zdaje sie najbliższych sąsiadów w Siedliskach i Zarzeczu

mnie - jakby sie tak bardzo uparł to jakieś tam sąsiedztwo dalsze mozna by przypisac ...

a konie ... o koniach moze jeszcze kiedys pogadamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajta, prawie gazdowskie cepry!

Kto z Was jedzie na zlot, a będzie przejeżdżał przez Stalową Wolę, ewentualnie Nisko, niech mi puści informację na PW. Chciałbym podać fanta na licytację dobroczynną, bo sam nie jadę.

Mam nadzieję, że ktoś pojedzie :D

Retro!

Obawiam się, że nikt nie jedzie :( - pytałam o to już z miesiąc temu i zero odzewu...

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Maja Bury

na forum pisała rodowita lubenianka, masz zdaje sie najbliższych sąsiadów w Siedliskach i Zarzeczu

mnie - jakby sie tak bardzo uparł to jakieś tam sąsiedztwo dalsze mozna by przypisac ...

a konie ... o koniach moze jeszcze kiedys pogadamy :wink:

 

Aj brzoza......

jeszcze ja się przypominam.....

że ze Straszydla jestem i tam buduje :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

 

Bardzo mnie cieszy, że tyle nas pomimo (słowo na K. ostatnio czesto podawane w mediach) buduje swoje wymarzone domki :-)

 

Jestem na etapie wyrownywania terenu i potrzebna mi jest spora ilość gruzu oraz ziemi na podsypke nawet o 1 metr całej działki 19 ar, to wyjdzie chyba z 1900m3. Każda ilość się przyda a gruz na spód bo teren dość podmokły. Może wiecie skąd załatwić, nawet sam gruz i nie w całości ale po trochę zbierać?

Ceny z byłych zakładów mięsnych są zabójcze, 100zł za m3 (lub 70zł za tonę) + 100zł za każdorazowy dojazd tam i spowrotem, to by wyszło około 190 000zł :o chyba ich coś ... ehh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajta, prawie gazdowskie cepry!

Kto z Was jedzie na zlot, a będzie przejeżdżał przez Stalową Wolę, ewentualnie Nisko, niech mi puści informację na PW. Chciałbym podać fanta na licytację dobroczynną, bo sam nie jadę.

Mam nadzieję, że ktoś pojedzie :D

Retro!

Obawiam się, że nikt nie jedzie :( - pytałam o to już z miesiąc temu i zero odzewu...

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

Ja ide wtedy na wesele - zresztą członków naszego forum - Mirekbas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co tynki wewn. mają juz za sobą.

 

Jak na ścianie było okno i ekipa obrabiała także szpalety, to czy tę powierzchnię okna wliczali wam do metrazu całej ściany????

Ja sądziłem, że skoro jest okno, jest otwór w ścianie to tego się nie liczy a tu zonk :evil:

Chyba, że moja ekipa tak liczy :x

JAK BYŁO U WAS??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory do 1m2 nie odlicza sie

otwory do 3 m2 - o ile maja tynkowane oscieza - traktuje sie jako tynk sciany

otwory powyzej 3 m2 odlicza sie powierzchnie nietynkowana - w to miejsce dolicza sie tynki szpalet

takie przynajmniej obowiązują zasady w KNR -ach

typowe burki z ekip tworza własne zasady - tzn co powiedzą uwaząja za obowiązujące - bo inwestor i tak sie nie zna wiec można mu wszystko wciskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

kristal2!

jak mi tynkowali to okna, drzwi traktuje się jak ścianę, ale brama garażowa to do odliczenia. oczywiście jak nie odlicza się otworu to i nie dolicza szpaletu wkoło niego.

brzoza

masz zupełną rację, niestety pełno jest burków, którzy umawiają się a potem doliczają za to za tamto; miałem do czynienia z gościem u którego 1m = 125cm- tak wychodziło jak jego "metry" porównałem z moimi. a ostatnio płytkarz wyleciał bo co skończył pomieszczenie to drożej chciał- a jak brał robotę to płytki widział jakie są bo już były kupione, widział co , gdzie i jak ma być zrobione ale wziął i myślał pewnie że jak się potem podniesie to my zabulimy - wyleciał- wkońcu fachowców nie brakuje....frajer, zostało mu to co najprostsze: duże powierzchnie i duże płytki :D

nie dawajmy się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mamy już dach nad głową i zadaszony taras. Wczoraj obserwowaliśmy deszcz siedząc na tarasie, a jak przestało padać, znowu zabraliśmy się do sprzątania po ekipie.

Z prawdziwą radością obserwowaliśmy jak spływająca woda z rynien tworzy potoki. Potem razem z dzieciakami robiliśmy ujścia dla tych rozlewisk wodnych, formowaliśmy tamy ... przypomniało mi się dzieciństwo i zabawa w błocie na spływie kajakowym.

 

Ekipę mieliśmy dobrą, aż żal się było rozstawać. Mogę ich spokojnie polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szczególnie witam wszystkich 'nowych' budowniczych. Maja - jak juz wybudujesz i bedziesz miala koniki to daj znac - chetnie pojeżdze w pieknym terenie. Ja wybudowalam w Rzeszowie ale mam rodzinke w miejscowosci Wyżne.

U nas trawka juz po pierwszym koszeniu i zdążyła urosnc i czeka na koszenie. Dzis ofoliowalismy czesc tui i na folie poszla kora sosnowa.

Pijawily sie rowniez pierwsze roslinki - róze pienne oraz 2 wierzby.

Pozdrawiam i zycze udanego budowania - pogoda ma sie ponoc poprawic od poniedziałku.

 

A co do tynków - u mnie tez odliczali jedynie brame garazowa oraz potrójne okno balkonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to się pochwalę: mamy już drzwi wewn. . dziś już większa połowa zamontowana, reszta w najbliższym czasie.

miały być w poniedziałek, ale dobrze że w ogóle są. taka mała dygresja: obsługa przemiła ale jak się pofatyguję tel. lub osobiście. termin minął i nikt nie wpadł na pomysł, żeby zadzwonić że się spóźnią. w umówiony dzień też nie zadzwonili że " dziś nici z tego", ile razy człowiek dzwoni, to slyszy odpowiedź: właśnie wybierałem/łam pana numer... :evil: nasi handlowcy chcą żeby traktować ich jak profesjonalistów a uprawiają taką dziecinadę i partyzantkę że ręce opadają.

(partyzantów przepraszam)

pozdrawiam wszystkich i czekam z wami na koniec deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...