Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witajcie , witajcie !Mam pytanko do znawców prawa: Czy moja firma ktora ma w zakresie działalnosci roboty budowlane moze wybudować dla mnie dom.

 

 

To nie trzeba byc znawca prawa aby odpowiedziec twierdzaco TAK . Firma ktora ma dzialalnosc gospodarcza wpisana w rejestrze moze zajmowac sie budowaniem domow i nie ma znaczenia dla kogo. Ale jesli jest budowany dla wlasciciela firmy nalezy byc ostroznym z wycenami poszczegolnych etapow robot oraz zuzyciem materialu? Tutaj tez zachodzi koniecznosc zatrudnienia kierownika budowy , faktury , wz ,itd. Urzad skarbowy moze ale nie musi skontrolowac ta dzialanosc i to skrupulatnie. Na samym poczatku budowy nalezy dodatkowo powiadomic PIP tez na 7 dni przed rozpoczeciem robot budowlanych oraz wydzial budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

Witam Gregora i ewęt05. Staszów - to miasto kojarzy mi się z początkiem mojej pracy zawodowej. Parę lat temu przez jakiś czas dojeżdżałem tam codziennie. Miło wspominam ten okres :)

Baru wszystkiego naj z okazji urodzin. Trochę późno ale lepiej niż wcale :)

Zamówiliśmy kuchnię. Januszek po prześledzeniu dyskusji jaką rozpętałeś we "Wnętrzach" (Tatanka Ty też masz w tym swój udział) odnośnie elektrycznych płyt grzejnych zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Pożyjemy zobaczymy. Drzwi zewnętrzne mamy właśnie z K&P ale w przeciwieństwie do Ciebie były z nimi problemy. Lakier odparzył się na dolnym ramiaku. Reklamację uznano i załatwiono całą sprawę (mieliśmy przez jakiś czas drzwi zastępcze), ale trwało to chyba z pół roku. Najpierw zanim drzwi wzięli a potem zanim przywieźli z powrotem. Za każdym razem musiałem interweniować u kierownika w BOZie bo tam je kupiłem. Teraz to zamówiłbym u tego stolarza co będzie robił mi drzwi wewn. Za podobne pieniądze zrobiłby drzwi lepsze i lepiej dopasowane do mojego domu.

Aniko my jesteśmy oboje umysły ścisłe i boimy się eksperymentów kolorystycznych. Mam jednak nadzieję, że będzie to miało "ręce i nogi" :) U mnie błoto podeschło ładnie :)

Teraz robią mi panowie schody i łazienkę dolną. Miałem 2 dni urlopu żeby to rozkręcić. Teraz tylko po pracy mogę doglądać.

AnetoS gratuluję postępów.

Pozdrówka dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

melduje się śpioch na pierwszej zmianie.

 

Tatanko namiara na drzwi już dałem ale dam jeszcze raz

http://www.fabryka-drzwi.com/

obejzecz mozna w bozie (tam kupiłem) RCMB i innych

 

Filips

na temat finansów niewiele moje doświadczenie bo większość robiłem duzo wcześniej i dzisiejsze ceny nijak się nie mają do tych które ja płaciłem.

kuchnia coś więcej styl ?????? raczej klasyczny (może rustiko)

sprzęt do zabudowy jest

ilość mieszkańców 4 + plany :wink:

instalacja woda +kanaliza miedzy drzwiami do spiżarki a drzwiami do holu.

 

Brzoza

nic się nie martw ja słyszałem taką pogłoskę że kolejna zima już za 6-8 miesięcy poczekajmy. 8)

 

jacques

czuje się jak pierwszoklasista wyrwany ze snu do odpowiedzi. :(

nie każdy kogo boli ząb musi byc stomatologiem, nie zrozum tego źle ale ja w sprawie kominów to tylko mam taką praktykę że u mnie jest źle,

trochę sprawą się zajmowałem i powiem tak

do gazu kwasówka i tylko, systemowy to zbędny wydatek

natomiast do pieca i kominka to skłanialbym się do systemowych, nie wiem której firmy bo nie analizowałem, sam wkład stalowy pewnych problemów nie rozwiąże (rozszerzalność termiczna)

natomiast słyszałem że minimalna wysokość (efektywna) do kominka to 4m jak to się ma z rzeczywistością tego nie wiem

acha i na kominy na paliwo stałe załóż tego rotowenta pomaga naprawdę.

stamax to taki dystrybutor darco

 

greg

moje doświadczenie z drzwiami jest zupełnie inne niż Twoje i radź tu innym (jak coś źle wyjdzie to ja pierdziu :( )

kupiłem K&P i nie żałuję, zamówiłem u stolarza i :evil: :evil: :evil:

a Ty te twoje od stolarza widziałeś ? no to pczekajmy :wink:

mam tylko nadzieję że te nasze kuchenki ceramiczne sprawdzą się bo jak nie to :evil: :evil: :x

 

dla wszystkich

:D :lol: :p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pracy :D

 

jarpol - skąd wziął Ci się ten PIP 7 dni przed rozpoczęciem robót budowlanych? Nic z tych rzeczy. Pomyliłeś stanowisko, jakie zajmuje PIP w związku z przejmowaniem DO eksploatacji nowowybudowanych lub przebudowywanych obiektów.

 

tampiko: Twoja firma może budować dla Ciebie dom. Policz sobie tylko dokładnie, jak bardziej będzie opłacało Ci się fakturowanie. Czy tylko roboty, czy materiały również. Nie wiem, jaką masz forme rozliczenia: książka, pełna księgowość, ryczałt? Musisz sobie to wszystko dobrze skalkulować.

 

Greg: witaj. Dawno Cię nie było. Łazienki mówisz? A co z parkietem? fajnie Ci, nie mogę doczekać się kiedy ewentualnie i czy w ogóle będę robiła to u siebie.

 

tatanka: coś mi się musi pogwizdało. To nie Tobie dawałam te namiary?? :oops:

 

filips: w 2001 r. zapłaciłam za wszystko 1500 zł. Łącznie z geodetą. A poza tym, myślę, że posłuchaj rad brzozy. Dobrze gada!

 

Brzoza: miałeś przygody, fakt :) Ale jakież byłoby życie bez tych przygód? :wink:

 

jaques: :-? Ale chciałabym, chciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Filips ceny, które podajesz są prawie takie jak ja płaciłam.

Odwierty geotechniczne wykonywałam, wyniki wykorzystane zostały tylko do przystosowania fundamentów. A teraz cała dokumentacja leży na półce.

Projekt centralnego ogrzewania 500 zł.

Czy w swoim projekcie nie masz instalacji c.o.? :-?

Powinna być.

Jakiekolwiek zmiany w tej instalacji nie wymagają pozwolenia ani zgłoszenia do Urzędu. Wobec tego dlaczego ponosić te koszty. Później jak będziesz chciał robić c.o. to firma która się tego podejmie, wszystko przeliczy, podobiera urządzenia, średnice rur itd. :p

 

Tatanka26 na falstart nie ma miejsca ani czasu. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek widziałem te drzwi u stolarza. Ale zobaczymy jak je zrobi dla mnie. :p

Drzwi K&P ogólnie podobają mi się. Gdyby nie problem z otworami to mimo tych doświadczeń wewn. Drzwi miałbym już od nich :) Poza tym nawet było mi to na rękę, że miałem drzwi zastępcze bo moje nie pobrudziły sie podczas szpachlowania i malowania :)

Niech no tylko kuchenki się nie sprawdzą to....... :evil: :evil: :evil:

Aniko na razie robimy łazienkę na dole. Na poddaszu chyba nie zdążymy przed przeprowadzką :(

No właśnie co z parkietem? Miał być już w ubiegłym tygodniu a tu nic. Dzwonię co kilka dni i karzą czekać. Nie dali mi żadnego papieru potwierdzającego zamówienie i teraz zwodzą :evil:

Możecie mi doradzić czy warto oszczędzać na ceramikla łazienkowej? Tzn. Kabinę na pewno kupię z Koła ale reszta jest o wiele tańsza np. z Cersanitu. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg

wiesz mam wrażenie że my ten sam dom budujemy??? :wink:

drzw wew. też miały być z K&P ale otwory w murach były

a to za wąskie a to za niskie, a to za szerokie na typowe i stało się tak jak zapewne wiesz.

twój parkiet ???? bo moje płytki (w formie klepki) jadą już 3 miesiąć :evil: :evil:

kabinę kupiłem z sanplastu (szklaną) a cała ceramika jest z cersanitu

mam taki kibelek już od początku budowy przeżył wszystko i pewnie go zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, trudno powiedzieć z tą ceramiką. Cersanit mamy w robocie już kilka lat. Oczywiście, tylko umywalki i miski ustępowe. Śmiem powiedzieć, że używany jest intensywnie, ale dalej jest ładny. Specjalnie pobiegłam pooglądać. Teraz poprawili się z wzornictwem i całkiem to fajne. Oglądałam ich wyroby w szale szukania wanny wolnostojącej. Normy toto powinno spełniać, bo chcąc istnieć na rynku nie da się przecież robić tak do końca bubli. Podobno ich biała ceramika żółknie, ale u nas nic takiego się nie dzieje. A co będzie za 20 lat? A te stronki z ceramiką najczęściej oglądam:

http://www.simas.it/home.htm

http://www.marmorin.pl

http://www.artmosaica.ru

http://www.giatettaitalia.it

http://www.bisazza.it

A czy warto oszczędzać? Zależy jakie masz na myśli oszczędności. Jeżeli są duże - to warto :p

To faktycznie zagwozdka z parkietem. Nie możesz pojechać do nich i postraszyć ich np. kontrolą z PIP-u? Szantażyk malutki i już.

A jakie robicie łazienki? tzn. mam na myśli wykończenie. Całe ściany w płytkach, czy fragmenty? Dajecie jakieś elementy drewniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek dom jak dom ale te same błędy :-? Ciekawe czy dla wroga, przyjaciela itd. ;)

Aniko za 20 lat to może będę miał zloty kibelek ;) Dzięki za linki. Podglądnę coś.

Parkiet pojechałem osobiście zamówić chociaż pani twierdziła, że wystarczy telefonicznie bo chciałem dostać jakieś potwierdzenie, ew. wpłaciłbym zaliczkę. Ale pani była taka miła i w ogóle, że to niepotrzebne, wystarczy że zapisze w zeszycie itp. No i teraz mam :evil:

Na razie goście robią schody a potem zobaczy się jeszcze jak te moje wylewki. Wrazie czego to postraszę PIPem ;)

Do łazienek mamy takiego gościa, wręcz artystę. Tylko strasznie dużo mówi i narzeka. Tak jak pisałem robimy na razie dolną łazienkę i tam będą same płytki. Ma wykonać szafkę i półki nad kibelkiem (zabudowa) i podświetlenia. Do górnej łazienki wspominaliśmy coś o drewnie ale ten temat odłożyliśmy na późniejszy, spokojniejszy okres. Zobaczymy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZEK nie było moja intencja :roll: zabiajnie klina , bo sam mam takowego , w którym linku widziałem po prostu sensowne wypowiedzi i dlatego zapytałem, za odpowiedż szczerze jestem zobowišzny :D .dzisiaj byłem u STAMAXA , obczaiłem sprawę na miejscu i dalej mam dylemat , ale sadzšc po rozmowie z gociem od kwasówek, takowych nie pozbędę się do czasu wybudowania domu i próby cišgu kominowego w naturze , a wg jego słów zawsze łatwiej pocišgnšc nastawić rure niż system, pewnie wyjdzie mis WSK albo Huta Stalowa Wola.Może inni podkarpatczycy majš podobne dowiadczenia. Czy rzeczywicie ceramika kwasoodpona może pękać , może kto już wymieniał po uzytkowaniu sytem na rury lub odwrotnie , lub o takowych słyszał. gocie z konkurencyjnych względem siebie systemów zachwalaja swoje, co rozumiem jako działanie promocyjne , jednoczenie zjeżdzajš konkurencyjne , a ty inwestorze decyduj. chyba w kazdym pomieszczeniu wykopię sobie dołek, zabetonuje , bedzie miejsce na grila i ognisko , a dym puszczę przez nieszczelnoci w dachu hihi Pogoda sie psuje, mój chumorek poranny też POZDROWIENIA i JESZCZE RAZ SERDECZNE DZIĘKI JACQUES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie rodacy :p

jestem na etapie szukania odpowiedzi na moje pytania :roll:

np: czy mozna w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest tak szczelne i czy ktos z Was buduje bez wentylacji mechanicznej czy rekuperatora czy ktos zna kogos kto tanio rozprowadzi mi kanaly wentylacyjne oczywiscie fachowo, czy raczej nie obejdzie sie bez fachowej firmy zajmujacej sie rekuperatorami i w Rzeszowie znam tylko NESO_ASTER ale jak dla mnie za te prace to za drogo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dalej wyżywać się na mnie kto tylko ma ochotę za tę wiosnę

coś organizacja 8) szwankuje

zima wróciła ???? :-? :-? ona sobie jeszcze nie poszła :evil: :x :evil: :x

a mi się skończył opał i kominek jest zimy brrrrrr.

jacques

ty się trochę wyluzuj, 8) jesteś na początku tej drogi przez mękę. My tutaj to żadni fachowcy budowlani (poza małymi wyjątkami) po prostu ten etap o którym mówisz mamy za sobą, jedni mają wkład inni cegłe jedni chwalą sobie to inni tamto, ale żaden z nas nie miał i cegły i systemowego i kwasówki i nie eksploatował ich jednocześnie nie może jednoznacznie powiedzieć ten a nie inny sorry :-? ale zawsze możesz liczyć na pomoc typu mam taki typ i sprawuje się tak ale ?????

Pamiętaj decyzja ostateczna należy do Ciebie bidny inwestorze

acha raczej nie szukaj informacji w sklepach, każda pliszka swój ogon chwali.

Gregor

sporo tych pytań

1 nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach domu bez instalacji wentylacji mechanicznej

2 ale wiele osób buduje bez wentylacji przeczytaj :roll: http://www.oknonet.pl/art/art_badania.html

3 nie znam nikogo to cokolwiek tano by zrobił każdy tylko jak spotka inwestora to portkuje bez litości. :evil:

4 znam wiecej http://www.bh-res.pl/

http://www.darco.com.pl/

http://www.klimawentex.pl/start.htm

 

moze tam?

 

pozdrówka wszystkim i czekamy na słoneczko :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wytrwali budowniczowie !

 

Wy ciuracie na swoich budowach - ja na cudzych haha powiem tak mam urwanie pewnej części tylnej ciała - dopiero wróciłem z Bieszczad już mam poustawiną kolejkę wizyt a tu chyba jeszcze targi w Poznaniu.

Jednak nie ma co narzekać jak sprzedają sie dobrze kolektorki na słońce nawet dzisiaj poszedł w taki pochmurny dzień w Ustrzykach.

 

GREGOR 456 - witaj nowa duszyczko.

 

JACQUES - co do kominów dla kotłów gazowych musi być narazie wkładka z nierdzewki zgodnie z polskimi przepisami o wysokości czynnej

licząc od np. trójnika 3,5-4 mb minimum, jeżeli chodzi o kominki to może podskocz do gościa w Rzeszowie na Lenartowicza.

 

BRZOZA - no w niedzielę może będziemy kręcić kółka na forum w rubryce kącik zapaleńców uzbierało się już nas paru z całej Polski a tomkowi z Lublina przygotowywuję projekt ogrzewania ciepłym powietrzem. Publicznie musiałem mu napisać że niedzielny wynik nie będzie miał wpływu na cenę haha - to w razie naszej porażki on na to liczy.

 

WSZYTKIE BUDUJĄCE PANIE - je zawsze podziwiam - przykład ze wczoraj przyszła z mężem do nas i jak nadszedł czas decyzji co biorą to ona musiała wszystko decydować bo on stwierdził że się nie zna a centralny odkurzacz to kupi tylko dla jej wygody - dobry haha.

Ja tak dobrze nie mam moja żonka w sprawach technicznych mówi " ty się na tym znasz " - podziwiam was i gorąco pozdrawiam Wojtek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie nareszcie w domku, poza tym wczoraj Muratorowi się forum rozleciało :-? :o :-?

 

Uwaga uwaga dziś o godzinie 14,00 stałem się właścicielem działeczki i podpisałem umowę z wykonawcą :D :D :D

 

Janon!!

Znalazłam, przeczytałam, ale mnie nie o to biegało! Chciałabym mieć obrazek pod nickiem.

A swoją szosą, co mam zrobić jak mam zdjęcia na płycie albo na dysku C? Jak moge je wkleić? Musze je umieścić na jakimś serwerze chyba... Ehhh, oświećcie mnie :oops:

1 obrazek wklejasz w zakładce profil

2 zdjęcia muszą być na serwerku

 

siemanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...