Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

ciekawa strona' date=' bardzo dziekuje, jednak projekt gotowy nie wchodzi w gre, mam budynek do rozbudowy i nadbudowy, wiec tylko projekt indywidualny :([/quote']

 

To biuro robiło nam projekt indywidualny bliźniaka i byli najtańsi ze wszystkich ofert jakie dostałam. Wprawdzie przedłużyli prace o miesiąc, ale projekt przeszedł bez poprawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!

 

Jestem nowy na forum. Ale od razu mi sie spodobało :D Mam taka sprawe: działka do kupienia 50 arów za ok 6000zł. Położona pod Łańcutem. Równa, klasy III, aktualnie jako Łąka(działka rolna). Bezpośrednio przy drodze dojazdowej asfaltowej. Blisko budują się nowe piękne domy. Wszystko pięknie super tylko jeden problem... Wymiary: 15x340 .. Więc działka wąska. Z czego te 15 to średnia. Początkiem jest może nawet 14 a końcem 17m. Proszę o opinie czy taka działkę za takie pieniądze opłaca się kupić?? Oczywiście czytałem o tym ze 4 metry ściana z oknami od granicy sąsiada a bez okien 3 metry a przy wąskiej działce nawet 1.5metra. Proszę jeszcze raz o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze raz o opinie :)

Domek na 7-9 metrów szeroki......chmmmm, dodatkowo żeby dojechać na drugi koniec działki trzeba wsiąść na rower... chmmmm. Może by się tak dogadać z drugim sąsiadem i dzielić te działki w poprzek?

Poszukaj projektu na wąską działkę i zobacz czy Ci się spodoba.

Co do ceny to nie siedzę w temacie, aby stwierdzić czy się opłaca ją kupić czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Jestem nowy na forum. Ale od razu mi sie spodobało :D Mam taka sprawe: działka do kupienia 50 arów za ok 6000zł. Położona pod Łańcutem. Równa, klasy III, aktualnie jako Łąka(działka rolna). Bezpośrednio przy drodze dojazdowej asfaltowej. Blisko budują się nowe piękne domy. Wszystko pięknie super tylko jeden problem... Wymiary: 15x340 .. Więc działka wąska. Z czego te 15 to średnia. Początkiem jest może nawet 14 a końcem 17m. Proszę o opinie czy taka działkę za takie pieniądze opłaca się kupić?? Oczywiście czytałem o tym ze 4 metry ściana z oknami od granicy sąsiada a bez okien 3 metry a przy wąskiej działce nawet 1.5metra. Proszę jeszcze raz o opinie :)

 

Miałam podobną sytuację tylko moja miała 10x100m. Po kilku rozmowach sąsiad zgodził się na zamianę (też miał wąską) i teraz mam 23x48, a sąsiad 23x 52.

Gdybym dziś chciała taką działkę kupić kosztowała by mnie 5 razy tyle.

Najlepiej zorientować się jak wyglądają sąsiednie działki i wtedy podjąć decyzję.

Życzę trafnych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałam podobną sytuację tylko moja miała 10x100m. Po kilku rozmowach sąsiad zgodził się na zamianę (też miał wąską) i teraz mam 23x48, a sąsiad 23x 52.

Również myślę o takiej opcji rozmowy z sąsiadami. Czyli działka była dzielona w drugą stronę?? A ile kosztuje taka "zamiana" podzielenie działki ?? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ile kosztuje taka "zamiana" podzielenie działki ?? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi:)

witaj w grupie

jesli chcesz zamienic tzn wziąść część atrakcyjniejszą /blizej szosy/ a oddac oddaloną - to muszisz jakoś zrekompensowac korzystne połozenie wiekszą ilością oddanej ziemi

co do ceny - mysle, ze atrakcyjna /nie piszesz o uzbrojeniu - domyslam sie tylko ze prąd czy teleoniczny słup przy drodze juz jest, a woda, gaz czy kanalizacja - to tylko kwestia czasu ?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

 

mam zapytanie: czy ktoś może mi polecić osobę do stawiania słupków ogrodzeniowych z kostek granitowych??? /okolice Rzeszowa, Łańcuta/

 

szczerze przyznam że słupki z kostki granitowej chyba nie są popularne bo jakoś mało się o słyszy że ktoś takie ma... więc mam nadzieję, że może ktoś z Grupy zna jakiegoś fachowca od granitu

 

będę wdzięczna za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślę o takiej opcji rozmowy z sąsiadami. Czyli działka była dzielona w drugą stronę?? A ile kosztuje taka "zamiana" podzielenie działki ?? Dziękuję za wszystkie wypowiedzi:)

 

Działki zostały podzielone w poprzek dłuższych boków. Zresztą to lokalne warunki narzucą sposób rozwiązania problemu. Najważniejsze to dogadać się z sąsiadem.

W prawie nie ma pojęcia zamiana. Całość operacji to kupno - sprzedaż. Jeżeli kupujesz za tak nieduże pieniądze to opłata notarialna będzie niewielka. Cenę operacji negocjowałam z notariuszem. Zapłaciliśmy po 700 zł. trwało to 2 tygodnie.

 

Życzę rozsądnego sąsiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zamienic tzn wziąść część atrakcyjniejszą /blizej szosy/ a oddac oddaloną (...)

 

Bym się chwilę zastanowiła czy działka oddalona nie jest atrakcyjniejsza - ciszej, mniej kurzu z drogi, światła samochodów nie świecą w okna i dzieci nie wybiegają bezpośrednio na ruchliwą ulicę...???

Wiem że wtedy więcej kosztują przyłącza... ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w "grze" pozostają trzy firmy Dako, Vip Korporacja oraz Avante cena jest bardzo podobna różnica ok 1 000zł którą firme byście polecilili ???

 

korporacja VIP

 

... Wiem że wtedy więcej kosztują przyłącza... ale...

dochodzi równiez koszt wybudowania lokalnej drogi, odśniezania ...

a pisze to dlatego poniewaz sam mam opcje "działka oddalona od drogi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam jak znam ale byłem u Was brałem styropian od Was :D

przyznam, ze nie kojarze

/może dlatego, ze styropianu nie oddawałem ani nie sprzedawałem nikomu/

chyba, ze chodzi ogólnie o miejscowośc ? i lokalne 2 punkty sprzedazy materiałów budowlanych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...