Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Brzoza, no Cronat pewnie by się znalazł też - mój tata tez ją lubi :wink:

A Earl Grey tez lubię gorącą :lol:

Z malinowym sokiem trochę gorzej w tym roku, bo nie zdążyliśmy zrobić - dysponuję jedynie truskawkowym :roll:

Ale ten truskawkowy jak się otworzy słoiczek lub butelkę taki aromat daje, że się faktycznie można oddać marzeniom.... co by zaplanować na przyszłe lato :p

A swoją drogą - nasze brzózki biedne nie mogą się podnieść po ostatnim śniegu, były przygięte do ziemi i mieliśmy tunel śniegowych brzóz.

Pozdrawiam i życzę z całego serca wszystkim budującym powrotu jesieni złotej, bez łez :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witajcie!

 

no to odnotowaliśmy znaczący postęp prac w naszym domku; kostka sie układa, podstopnice na schodach wewnętrznych zamontowane...w tym tygodniu mamy mieć gotowe parkiety. a potem wietrzenie, palenie, wietrzenie , palenie i malowanie i przeprowadzka- w sumie coraz bliżej ale raczej nie w 2009 roku

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :lol:

 

 

Na wstępie kilka słów o sobie - Przywiało mnie z Małopolski na Podkarpacie parę lat temu i tak mi się spodobało że postanowiłem zostać na stałe :). Z Żonką dorośliśmy do decyzji że na stancji już nam się nie chce mieszkać , a własne mieszkanie to troszkę mało swobody. Długo się nie zastanawiając została podjęta decyzja DoM. Na działkę trafiliśmy w bajecznym miejscu Woliczka (gm. Świlcza), 15min autem i jestem w centrum Rzeszowa. Z projektem domu to już tak łatwo nam nie poszło, zawsze czegoś brakowało w projekcie ZAWSZE!!!!!, ale doszliśmy z Żonką do kompromisu i wybraliśmy projekt Weda http://pprojekt.pl/projekt506-weda.html . Przystępując do spraw papierkowych nie spodziewałem się że pojawią mi się pierwsze siwe włosy na głowie przez sąsiadów i nie tylko!!!!!!!!!!!! - na chwilę obecna jestem już na końcówce i do 2 tygodni będzie wszystko pozałatwiane Dziękuje pani Zofio!!. I nawet nie wiem kiedy ale stałem się Zielonym Bobem budowniczym który z łopatą, taczkami itp. raczej nie miał do czynienia…………………………….

Kończąc dodam że większa część materiałów zwieziona jest na działkę i jak pogoda pozwoli to jeszcze w tym pięknym 2009r rozpocznie się BUDOWA (obiecałem sobie że ……na ……. stanie to zacznę w tym roku)

 

Pozdrawiam

 

 

 

PS. Proszę o wyrozumiałość jak będę zadawał banalne pytania!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A Earl Grey tez lubię gorącą :lol:

Z malinowym sokiem trochę gorzej w tym roku, bo nie zdążyliśmy zrobić - dysponuję jedynie truskawkowym :roll: ...

 

Kasiu :D

jesli kiedyś sie umówimy na herbate - to ja deklaruje do niej sok malinowy :D

 

 

co do ostatniej sniezycy - to u mnie tak połozyło pod cięzarem sniegu leszczyne /taka z dużymi ziarnami/, która nie zdążyła zrzucić liści

a w tym tygodniu zapowiadane są śnieg z deszczem ...

 

 

witam wszystkich budujących dołaczających do grupy podkarpackiej i zyczę miłego budowania ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

było by mi bardzo miło ...

 

p.s.

 

acha, korzystając z okazji przypominam, ze działka siedliskowa 11 arów w atrakcyjnym miejscu .../dom, stodoła, stary sad, studnia, prąd /plus ewentualnie barak - pakamera/

jest nadal do sprzedaży ...

 

http://img217.imageshack.us/img217/1395/starydom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco witam!

Więc trafiłam, skierowana tu przez Dobrą Kobietę :wink:

Brzoza mógłbyś powiedzieć gdzie znajduje się wspomniana wyżej działka... Bo to jest zasadnicza sprawa jeśli chodzi o kupno ziemi. Szkoda że jest tylko 11 arów :( Zakładam sobie przy zakupie działki że minimum to około 20 arów...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

tadam! no to temat kostka etap pierwszy zamknięty. wyszło dokładnie tak jak to widziałem.

no i panowie od parkietu powrócili, za kilka dni nasze podłogi w sypialniach powinny lśnić wysokim połyskiem- jak zapewniają- będzie tonąć...

to tyle z frontu budowlanego...czas kończyć chatkę bo auta się kończą a i kasa też.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tylko że to za daleko ode mnie no i ....kiszka..... :cry: ...

 

daleko ?

 

 

kwestia jak na to spojrzec ...

to pokażę Ci Edissa zdjęcie gdzie z okolicy /tej właśnie/ działki widać Tatry ...

a Tatry ... to chyba nie blisko ?

 

zdjęcie na priw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiło się cieplej. Zabieramy się za układanie wełny na poddaszu. Najpierw 1000 spraw zanim zacznie się układanie (obcięcie za wysokich ścianek działowych, wymyślenie sposobu na dosztukowanie kabla uciętego w ferworze pracy szlifierką kątową, budowa rusztowania na klatce schodowej, by można było dostać się do tej części dachu, godziny spędzone na forum i wczytywanie się w zasady układania wełny oraz konstrukcji stelaży pod k/g :o ). Jak jeszcze poczytam o tym, że może mnie potem gryźć i kłóć..... brrrr, czuję respekt przed tym etapem budowy.

 

Mam pytanie

Kiedy zrobili nam wylewki, to kazali je przez tydzień podlewać. Dosyć się do tego przyłożyliśmy i efekt jest taki, że nadal mamy wilgotno i nawet wilgoć ta wyszła tak ok. 15 cm na ściany z gazobetonu. Wietrzymy, nawet kupiliśmy kozę i wieczorami w niej przepalamy.

Martwię się, czy zdąży wszystko wyschnąć przed zimą. Mogę coś jeszcze zrobić?

 

Na takie pytanie to ja ci odpowiem tak:)

- przy obecnej aurze - to masakra cos wysuszyć... są dwie możliwości

1. GRZAĆ

2. OSUSZACZ POWIETRZA - wupozyczyć z wypozyczalni i GRZAĆ

przepalnaie wieczorami praktycznie nic Wam nie daje - bo wszystko co odda w nocy w 50% się zaabsorbuje - trzeba grzać - wywietrzyć i grzać i tak do skutku aż wyschnie...

Taki to juz los tej naszej aury.

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tylko że to za daleko ode mnie no i ....kiszka..... :cry: ...

 

daleko ?

 

 

kwestia jak na to spojrzec ...

to pokażę Ci Edissa zdjęcie gdzie z okolicy /tej właśnie/ działki widać Tatry ...

a Tatry ... to chyba nie blisko ?

 

zdjęcie na priw :D

 

A ja wiem gdzie to miejsce jest :):)

Pokazałbyś na ogóle - bo mi gdzieś moja fotka się zawieruszyła...

 

Co do kawy - hmmm - jak wszyscy wiedzą największym producentem jest Brazylia. Santos i Bahia - to wzgorza które są obsadzone do mm2 kawą i stąd też ze względu na ukształtowanie terenu to eldorado.

Dla mnie Arabica Brazylia Santos najlepsza z kaw brazylijskich o bardzo łagodnym, delikatnym, lekko słodkawym smaku. Pozbawiona goryczki o niskiej kwaskowatości. Niezbyt mocno palona.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja wiem gdzie to miejsce jest :):)

Pokazałbyś na ogóle - bo mi gdzieś moja fotka się zawieruszyła...

 

Sebo, zdjęcia tego miejsca wklejałem w wątku

http://forum.muratordom.pl/a-moze-grupa-ludzi-mieszkajacych-na-wsi,t59997-600.htm

 

natomiast zdjęc ze zjawiska inwersji /wzrost widoczności przy okreslonej pogodzie - tak w skrócie/ - nie mam

ale takie zdjęcie mozna znaleźć na regionalnym forum np. Tatry - rano

Tatry widoczne wieczorem

 

na kawach tez sie znasz ?! :o

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...