Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witajcie rodacy :p

jestem na etapie szukania odpowiedzi na moje pytania :roll:

np: czy mozna w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest tak szczelne i czy ktos z Was buduje bez wentylacji mechanicznej czy rekuperatora czy ktos zna kogos kto tanio rozprowadzi mi kanaly wentylacyjne oczywiscie fachowo, czy raczej nie obejdzie sie bez fachowej firmy zajmujacej sie rekuperatorami i w Rzeszowie znam tylko NESO_ASTER ale jak dla mnie za te prace to za drogo :cry:

 

mam coś takiego, pisz na priva to dam Ci namiary , mam z tej firmy wstępny kosztorys i projekt :wink:

 

w BH-RES byłem i nie było o czym gadać, raczej znają sie na swoich przewodach "tanich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ciao 8)

Witam wszystkich, wystarczy wyjsc na chwilke i potem trzeba dwa dni czytac. :lol: Dziekuje wszystkim za odpowiedzi na temat ceny architekta, w takim razie nie bede nawet wiecej pytal bo szkoda czasu.

Wiosna przyszla i teraz wszyscy zaczynaja pracowac przy wlasnych domkach tylko my bedziemy musieli jeszcze dlugo czekac na jakies widoczne rezultaty :cry:

 

Cieplo juz i swieze muchy http://www.ciaorzym.com/inne/ZA_FLY1.GIFprzylacialy - ciao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips Gregor 456 i pozostali rodacy

 

jednak tutaj podzielę się z Wami co doświadczyłem w sprawie wentylacji: :wink:

 

po licznych kontaktach w sprawie zdecydowałem się na firmę http://www.antares-rzeszow.com/ pan Tomasz Pruś,

bardzo sympatyczny fachowiec, który wie o czym mówi poza tym spore doświadczenie projektowo-wykonawcze i wszystko to za bardzo rozsądne pieniądze :) :) :) On po prostu lubi te robotę :wink:

 

wykonał dla mnie wstępny projekt i kosztorys na wentylację nawiewno-wyciągową z rekuperatorem łącznie z rozprowadzeniem ciepłego powietrza z kominka

 

taka jest sytuacja na dzień dzisiejszy, mam nadzieję że po montażu w grudniu nie zmienię zdania :roll:

 

możecie się na mnie u niego powołać :wink:

/w realu jestem Janek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowlańcy po godzinach :lol: :lol: :lol:

 

Noc. Mąż śpi z żoną w łóżku, gdy nagle budzi ich głośne łup, łup, łup w

drzwi. Przewraca się na bok i patrzy na zegarek- trzecia w nocy.

"Kurde, nie będę się o tej porze z wyra zrywał" - myśli i przewraca się z

powrotem.

Słychać głośniejsze łup, łup, łup.

* Idź otwórz, zobacz, kto to - mówi żona.

Mąż zwleka się półprzytomny i schodzi na dół (mieszkają w domku). Otwiera

drzwi, a na progu stoi facet, od którego czuć alkohol:

* Dobry wieszor, - bełkocze. - Szy mochby pan mnie popchnąć?

* Nie! Spadaj facet, jest trzecia w nocy. Wywlokłeś mnie pan z łóżka -

warczy mąż i zatrzaskuje drzwi. Wraca do żony i mówi, co zaszło.

* No co ty, jak mogłeś? - mówi żona. - A pamiętasz, jak nam się wtedy

zepsuł samochód, kiedy jechaliśmy odebrać dzieci z kolonii i sam musiałeś

pukać do kogoś, żeby nam pomógł? Co by się wtedy stało, gdyby też ci

powiedział, żebyś spadał?!?!?!?

* Ale kochanie, on był pijany!

* Nieważne, potrzebuje pomocy.

Mąż jeszcze raz zwleka się z łóżka, ubiera się i schodzi na dół.Otwiera

drzwi, ale z powodu ciemności nic nie widzi, więc woła:

* Hej! Czy nadal trzeba pana popchnąć?

Z ciemności dochodzi głos:

* Taaaa...

Mąż, ponieważ nadal nie potrafi zlokalizować faceta, krzyczy:

* Gdzie pan jest?

 

> > >

 

* W ogrodzie,

 

na huśtawce... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1

A ja zaczne pierwsza zmiane :lol:

Janon ale sie usmiałam z tej stronki, chyba mam niezdrową wyobrażnie :lol:

Widze, że majówka zapowiada sie bardzo obiecująco, przy takim humorze.

Filips !Podrzuć trochę ciepła bo tutaj zimno ja diabli, może być z muchami :lol: , ORGANIZACJA doradzi co z tym da sie zrobić :lol: :lol:

Pozdrawiam weekendowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek, Wojtek T, Janon :wink: Dzięki stokrotne za wsparcie i dodatkowe informacje , samo sedno. COGITO ERGO SUM, myślę dalej, a co zrobię to się okaże póżniej, bedzie urlop , sie pojedzie , sie zobaczy pogada , skonsultuje, zdecyduje. Najwyżej pnąć się będą ściany a na kominy przyjdzie czas , zanim przyjdzie 22 % VAT i UE , może coś wymyślę , a potem MOŻE SPADNĄ CENY ???, wzrosną rabaty , klient wreszcie bedzie PAN, ciekawe czy kiedykolwiek ??? Może wreszcie nadejdzie wiosna i bedzie można bez krępacji zawitać do "obcych" ludzi, jeżdżąc ostatnio tam i tu widzewiele parterówek , stosunkowo nowiuśkich , niektóre jak marzenie, część ma niskie kominy, zapytam ludzi jak sie pali i czym. Przestanę krakać juz nawet na tym forum , moja "lepsza"?? :D :wink: :wink: poufka , mówi żebym przstał już krakać , bo co wykraczę to jest. Pozdowienia WEEKENDOWE , dzisiaj mroza niet to pewnie niektórzy z WAS szaleją , ja niestety w robocie.USCISKI SPRACOWANYCH RĄCZEK JACQUES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips dzieki za wklejenie mnie na mapke naszego domowego swiata. :p

Znowu sprawiles u mnie ( u nas ) usmiech na twarzy tymi twoimi linkami i zdjeciami jestes niesamowity tak trzymaj :wink:

Wojciechu dzieki za przywitanie iscie duchowe

Jonan gratuluje dzialeczki i dzieki za cenne informacje wlasnie dzisiaj rano mowilem do zony ze nie ma mnie na miejscu i moge zalatwiac wazne sprawy zwiazane z budowaniem, dzieki zyczliwym ludziom ktorych jeszcze nie znam ale mam nadzieje poznam

Brzoza zawsze podobala mi sie taka sciana z cegielek (prawdziwych) moja znajoma w Austrii zaplacila za te jedna sciane 15 tys. zlotych ale mysle ze ty bedziesz sprytna i dasz dziesiec razy mniej :wink:

Anetka bedziesz miala piekny domek :p pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

Bardzo fajny i dokladny harmonogram prac przy budowie zrobiony przez Bartta (zobacz tutaj) . Wsadzilem calosc w tabele Excel i dodalem proste rubryczki do podliczania wszystkiego, to tak dla masochistow takich jak ja ktorzy chca wiedziec ile juz wydali - kto wie moze i Was to zainteresuje :o :roll: :o :roll: :o

 

Jezeli ktos ma zamiar sie codziennie denerwowac to mozecie to sciagnac tutaj (archiwum RAR)

A tak powaznie to na pewno pomoze w utrzymaniu wydatkow pod kontrola - poprawki mile widziane :) :D :lol:

 

DOBRANOC http://www.ciaorzym.com/inne/ZL_BAB1.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki FILIPS , jednak coś doszło , albo czytałeś wcześniejsze posty. Wróciła zima, śniegu chyba z 5 cm albo i więcej, przyleciały bociany i szpaki , ciekawe jak sobie poradzą ? Rozpoczęcie prac się odwlecze, a już miał przyjść geodeta do tyczenia, :cry: :cry: znów trzeba będzie czekać aż wyschnie ziemia :evil: :evil: :p . Qde, a ide spać JACQUES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro idą Święta mam dla was przepis na

NAJLEPSZE CIASTO owocowe na świecie :wink: :wink: :wink:

 

Składniki:

kostka masła

2 szklanki cukru

łyżeczka soli

4 jajka

szklanka suszonych owoców

szklanka orzechów

sok wyciśnięSkladniki:

kostka masła

2 szklanki cukru

lyzeczka soli

4 jajka

szklanka suszonych owocow

szklanka orzechow

sok wycisniety z cytryny

proszek do pieczenia

3-4 szklanki dobrej whisky

 

Sposób przyżądzenia:

Przed rozpoczęciem mieszania skladników sprawdź, czy whisky jest dobrej jakosci..

Dobra..., prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. przybory kuchenne.

Sprawdź czy na pewno whisky jest taka jak trzeba... Aby się upewnić, nalej jedną szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Powtórz operację.

Za pomocą miksera elektrycznego ubij kostke masła na puszystą mase, dodaj łyżeszke sukru i ubjaj dalej. To waszne, wiec sprawdź, czy whisky napewno jeszcze jest taka jak czeba. Najlepiej szklaneczke. Otfórz drugą butelkie, jeszli czeba. Wrzuś do mniski dwa jajki, obie szlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawć jakoś whisky, żepy pootem gosie nie mofili, ze jest trujonca. Wrzuś do miszki wszyską sól, jaką masz w domu, czy co tam masz - wszysko jedno so, w sumie fsale nie ma snaszenia, co wszusisz! Wypij skok sytrynnmowy. Fymieszaj fszysko s oszehami i sukrem fszysko jedno i frzudz monki, ile tam masz w domu, wysmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka. Wstaf ko na 350 stofni, saaaamknij zwiszki. Sprawc jakos fiski sostatniej ot pieszenia siasta i ic spac... judroo baledy...

:roll: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filips !

Jestes niesamowity !.

tampiko - sama chcialas - jak bedziesz miala ochote to zawsze mozesz wrocic do tego posty i popatrzyc na Positano

 

 

- wróciłam i będę wracać , od tego oczu nie można oderwać. :o :o :o :o .Dzięki, masz odpuszczenie grzechu za tego chłopa :lol: :lol:

Janon !

Przepis czytałam , napewno upieke takie ciasto :lol: ale jak sie nie uda to na "majufce sjesz" sam :lol:

Pozdrawiam Wszystkich wiosennie.http://www.nev.pl/grafika/gify/kreskowki/pirat.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...