Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Forumowicze pomóżcie :)

 

Dziś muszę się zdecydować na jaki kolor pomalować podbitkę :roll: , nie myślałam, że z tym będzie taki problem - tyle tego jest w ofercie.

Dach będzie w kolorze miedzianym - póki co waham się między drewnochronem w kolorze Tik, a ciemnym orzechem co myślicie?????

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś muszę się zdecydować na jaki kolor pomalować podbitkę

Też mieliśmy ten problem bo wciąż nie zapadły decyzje ostateczne co do koloru elewacji. Wymyśliliśmy, że im jaśniejszy kolor tym lepiej. I tak kiedyś trzeba pomalować jeszcze raz. Przyciemnić zawsze się da a rozjaśnić już nie.

 

U nas dekarze dziś. Wieczorem pewnie wstawię parę fotek jak wygląda nasza blacha na Paprotkowe forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to kolejny tydzień za nami. wczoraj pogoda dopisała- i dobrze bo nasza przyszła rabatka od frontu zaczęła przypominać oczko wodne. zrobiłem naturalnego drena i zasypałem ziemią- na wiosnę roślinki.

posadziliśmy również pierwsze drzewka- wisienki i krzaka porzeczki dla synka- uwielbia stanąć koło krzaka i zajadać.

 

no i pan stolarz nareszcie ukończył schody wewnętrzne- został tylko lakier i akrylowanie, ale to po zakończeniu zabudowy garderób na poddaszu.

 

a co do koloru podbitki to wybierać miała żona ale nie miała czasu i szybką decyzją moją jest cedr drewnochronu do ceglastego dachy (mat balex) . mój wybór był na tyle istotny ,że i balustrady i sztachety ogrodzenia są w tym samym kolorze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam Wszystikich budujących na podkarpaciu! Jestem tu nowy i chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia a mianowicie

*jestem na etapie wyboru okien- więc jakie firmy według was są sprawdzone, godne polecenia i gdzie można je kupić?

Z góry dziekuje za odp. Mój domek to Agatka z HB studio.

Pozdrawiam wszystkich i zycze dobrej pogody tym co jeszcze nie zakończyli prac przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus33 widzę, że prace posuwają się pełna parą :) tak tzrymać.

Pabblo32 polecam okna MS mają teraz promocje na 3- szybówki, a przy okazji możesz wybrać bramę podobno w dobrej cenie, mają ładny zaokrąglony profil SEVEN LINE, za to zdecydownaie nie polecam okien z Avanti (u szwagra przy łukach nie wszystkie okna dają się otworzyć - maja przyjechać z serwisu i poustawiać, ale jak porównuję z naszymi MS- owymi to jest co najmniej 2 klasy różnicy - np. okleina u nich zarysowuje się po przejechaniu paznokciem)

My szukaliśmy szwagrowi oferty na okna i te z ms-a były tylko trochę droższe od tych z Avanti, ale jak je zamontowali to się okazało, że na wielki taras otwierają mu się tylko dwa skrzydła z 6, a ma dużo łuków, więc za 67 m bieżących okien zapłacił tyle co my z 170 zwykłych 3 szybowych o współczynniku przenikania 0,5, więc wydaj mi się, że są warci polecenia :) Jak będziesz chciał, to prześlę, Ci numer tego Pana, który nam wyceniał okna i póżniej je ustawiał.

Pozdrawiam kaśka

P.S. Domek super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :) - ostatecznie zdecydowaliśmy się na Drewnochron w kolorze Tik - podobno najczęściej wybierany do miedzianych dachów. Chyba rzeczywiście coś w tym jest, bo jak w końcu wybraliśmy Tika okazało się że nie ma go e żadnym sklepie hahaha - no ale jakoś się udało !!!

 

Pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus33 widzę, że prace posuwają się pełna parą :) tak tzrymać.

Pabblo32 polecam okna MS mają teraz promocje na 3- szybówki

Pozdrawiam kaśka

P.S. Domek super:)

 

Promocja w M&S-e skończyła się w tamtym tygodniu, teraz do lepszych profili pakiet 3 szybowy dają w Vidoku. Ja jeszcze poczekam do grudnia/stycznia wtedy ceny bedą najnizsze ( prawdopodobnie, bo pewnym to mozna być tylko, że się ...) :D

 

P.s. Czy ktoś ma u siebie zamontowane bramy garazowe segmentowe produkcji "Plus" Rudna Mała lub "Vertipol" Sedziszów Małopolski. W porównaniu do Krispola taniej na moim wymiarze o 800zł od Normshala ok. 1200zł. Zastanawiam się czy warto trochę zaoszczędzić, bo czasem oszczędny płaci dwa razy. Na pierwszy rzut oka niby solidne, co sadzicie.

 

P.s. jak oceniacie rolety zewnetrzne jakość/cena trzech producentów:

-Vertipol

-Plus

-Myszka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myśmy się też "załapali" na trzyszybówki. Była promocja po targach. Skusiło nas to, bo mamy dużo okien w tym od północnej strony (niestety najfajniejszy najdalszy widok z salonu jest właśnie w tę stronę.

http://www.szewpolplus.pl/

Rzeszów hetmańska.

Jeszce nic nie możemy o nich bliżej powiedzieć bo nie mieszkamy nie użytkujemy.

Ale obsługa i montaż bardzo ok. Wydaje mi się, że wiele firm robi promocje właśnie na pakiety trzyszybowe. Może warto poczekać popytać. W końcu chodzi o okna prawie dwa razy cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myśmy się też "załapali" na trzyszybówki. Była promocja po targach. Skusiło nas to, bo mamy dużo okien w tym od północnej strony (niestety najfajniejszy najdalszy widok z salonu jest właśnie w tę stronę.

http://www.szewpolplus.pl/

Rzeszów hetmańska.

Jeszce nic nie możemy o nich bliżej powiedzieć bo nie mieszkamy nie użytkujemy.

Ale obsługa i montaż bardzo ok. Wydaje mi się, że wiele firm robi promocje właśnie na pakiety trzyszybowe. Może warto poczekać popytać. W końcu chodzi o okna prawie dwa razy cieplejsze.

 

 

Ja mam te okna na profilu Schucco. bBałem bezpośrednio w fabryce pod Przeworskiem (zawsze taniej bez posredników). Tez 3-szybówka. Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza

Jeszcze nie wiem. Bede wiedziała za 2 tygodnie. Zobaczymy.

 

OK

w sprawie wychowaczego dopytam później ... :wink:

 

pytacie o okna /czy kolor podbitki/, okna sa jak uroda ...

uroda zaś - to rzecz wgledna ...

np. Ryszard Kalisz mógłby wydawac sie anty- sexi a tu ...

" ... Zawsze wokół mnie kręciły się piękne dziewczyny" - przyznaje poseł

http://www.dziennik.pl/polityka/article482396/Kalisz_Uprawialem_seks_w_maluchu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej nieobecności spowodowanej ciągłą pracą na budowie , mogę oznajmić że powracam na forum , okres zimowy to tylko delikatne prace w środku..

jestem zadowolony z tego roku bo mimo iż zaczęliśmy budowę końcem lipca to przykryliśmy i wyposażyliśmy w okna czyli stan surowy zamknięty osiągnięty :D

teraz nasuwają mi się dwa pytania:

mianowicie :

czy może z was ktoś polecić mi kogoś kto jest w stanie zaprojektować nam kuchnię i łazienkę i salon?? oczywiście w przyzwoitych pieniążkach ??

 

i dwa

czy ktoś z was w ostatnim czasie przyłączał gaz?? jakie są koszty tego chodzi mi o tę część którą robi gazownia czyli do skrzynki w ogrodzeniu. :D dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p

czy ktoś z was w ostatnim czasie przyłączał gaz?? jakie są koszty tego chodzi mi o tę część którą robi gazownia czyli do skrzynki w ogrodzeniu. :D dzięki i pozdrawiam

 

opłata podstawowa jest do 15 metrów od rury do licznika.

Kolejne metry extra płatne. Możesz wykonać projekt we własnym zakresie lub zrobi to gazownia. Mnie wyszło taniej wykonać to samemu.

Cen nie pamiętam.

 

http://www.ksgaz.pl/dla_domu/?r,main,docId=805

 

http://www.ksgaz.pl/taryfa - tam masz orientacyjne ceny przyłacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...