Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam wsystkich z podkarpacia i nie tylko

a wita was śpioch, który jescze bardziej jest nie wyspany ze względu na zmianę czasu :x :evil:

a jak Wy reagujecie, ja co najmniej tydzień będę do du..

ale co tam

UWAGA:

zostałem pionierem takim jak RS 8)

(dla niewtajemniczonych powiem mam ciepłą wodę i bedę się czasami mył) :D :lol:

A inspekcja po poczuciu ciepła zmiękła całkowicie jest super i nawet ścian nie będę zmieniał.

Janon faktycznie te przwody z BH-RES są "tanie" :D :D :D

Janon ta firma (antares) to ta na langiewicza ? tak ?, co sprzedają kable grzewcze, i tym podobne, jeśli tak to napisz prędziutko a ja powiem Ci kilka spraw czego oni napewno nie powiedzą. odnośnie wentylacji.

"Siasto jess rewelka sylko samało sklanski słisky" :wink:

myśłę że na majufce pojawi się z nieco większą zawartością wiski

Aneto to pierwszy ale jakże waży sukces powodzenia i dalszych sukcesów.

Aniko, Brzoza i RS dopadło i mnie :cry:

Gdzie nie spojżę gnie nie stanę, wciąga ciało me kochane

bagno, bagno, bagno :evil: :evil: :evil:

Niva zmieniła się w Taplary Wodne

wysiadam z auta prosto w kałużą wszędzie jak okiem sięgnąć :o woda

jakieś rady? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

RS

dobre rady zawsze w cenie :wink:

niestety inspekcja zmiękła i nie będę burzył ścianek działowych :-?

jak mało gdzie gmina o nas dba i nawieźli tłucznia, był kilka dni i wszedł sobie w ziemię. :(

gratuluję kotków, a ja tam gdzie teraz mieszkam mam już powyżej uszu tych kocich zalotów, rozumiem że zew natury, ale o drugiej w nocy, bez przesady :(

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza!

Serdeczne dzięki za życzonka na dzień kobiet umieszczone w konkursie!

Kobiety podkarpackie!

Jeżeli Sz.P. Brzoza wymienił Was z nicka - piszcie maila do Redakcji z adresem domowym, a dostaniecie coś! Ja dziś dostałam Specjalny numer Muratora URZADZAMY OGRÓD. Z tego, co pamiętam, to niektóre z Was już coś tam myślą w tym kierunku.

 

Jeszcze raz DZIĘKI BRZOZA! w razie potrzeby służę pożyczką ww egzemplarza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błoto też jest! A co! Nie mogę być gorsza. Dobrze, że wjazd na działkę mam utwardzony, to do ogrodzenia se chociaż dojadę.

W sobotę porządki zostały porobione - cały syf budowlany będący w domu został usunięty. Czyli przygotowania do robót wewnętrznych rozpoczęte!

Powiedzcie mi jeszcze czy przy kupnie wełny (do ocieplenia poddasza mi jest potrzebna) kierować się firmą czy ceną? Bo słyszałam opinię, że to wsio ryba, parametry mają wszystkie te same, tylko patrzeć na cenę. I co Wy na to?? I gdzie najtaniej można kupić?

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru Brzoza wymienił wsystkie panie znane mu na owe czasy tylko czy One chcą tego wyróżnienia tego nie wiem (niektóre nawet zamilkły) :(

 

Co do wełny to żeczywiście wsio ryba jeżeli chodzi o firmę ale nie do końca, nie kupuj taniej w nomi lub gdzie indziej bo się kruszy i sypie :(

a raczej kup markowy produkt:

są dwa rodzaje

jest wata szklana

i wełna mineralna

jeżel chodzi o mnie wybrałbym watę szklaną (nie potrafię uzasadnić dlaczego ale czasami się to coś czuje, u kobiet nazywa się to intuicja)

i tu zostają dwie firmy URSA i Gulifiber wybierz gatunek do poddaszy a dalej to kieruj się ceną

Osobiście mam URSĘ SF 35 i DF 40 na skosy SF bo lzejsza i cieplejsza , ana strop mam DF

 

acha wszystkie one tak samo kłują niestety :( :cry:

ale da się przeżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Brzozie i pozostałym Panom, którzy wymienili moje imię, tak jak Baru otrzymałam dzisiaj prezent "Urządzamy ogród".

Niestety długo jeszcze zejdzie zanim zacznę urządzać mój ogród. Na razie czeka mnie takie błocko jak większość z Was ma teraz. Mam nadzieję że kiedyś nadejdzie ten piękny dzień, kiedy kupię pierwsze drzewo i zasadzę. Syna już urodziłam, dom zamierzam zbudować... tylko to podobno facetów dotyczy. Czasem sobie myślę, że tak naprawdę to ja chyba jestem facetem, albo przynajmniej powinnam nim być.

A teraz się pochwalę:

- mam pozwolenie

- mam wykonawcę

- mam kierownika budowy

- mam termin rozpoczęcia

- mam pustaki MAX

- mam kominy Schiedla

- NIE MAM JESZCZE KREDYTU :evil: :x :evil:

Pozdrawiam wszystkich goraco !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, no to cyk i po siasteczku, na pohybel błocku

 

http://users.interblock.pl/~dimat/gify/gify/rozmaite/zywnosc/24.gif

 

Renia gratuluję postępów budowlanych, ja biorę kredyt w Multibanku, gdzie się zaopatrzyłaś w kominy Schiedla i czemu tak drogo :roll: :wink:

 

Januszek ja kazałem wykonawcy wymienić Ursę na Isover chyba nie zgorzej mam nadzieję :roll: :roll: :roll:

dokładnie o ten Antares się rozchodzi i qrde mol bardzo jestem ciekaw Twoich opinii w sprawie reku bo póki co to bardzo jestem mocny ale wyłącznie z teorii 8) :oops: 8), może się zgadamy zjedziemy zdzwonimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Reniu gratulacje :D

U mnie również ruszyło.

Stoi blaszak, który ma być zapleczem,

Czwartek lub piątek stanie WC z serduszkiem w drzwiach :p

W przyszłym tygodniu utwardzenie drogi i wytyczenie domku

A po Świętach fundamenty, i zwożenie materiałów itd. ...

Byle by pogoda sprzyjała

 

Baru i Renia ja jeszcze nic nie dostałam: ani z okazji że zostałam wymieniona w życzeniach na dzień kobiet, ani z okazji III miejsca w konkursie :( . Pewnie dlatego, że swoich danych nie podałam :p

 

U mnie na całej działce jest błotko. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem ile sobie może zażyczyć ekipa od zrobienia poddasza? Czyli wełna (wata) 15+10, folia - właśnie: dawać czy nie dawać, bo niektórzy twierdzą, że tylko w mokrych pomieszczeniach, rusztowanie + płyta G-K.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moja kochana grupo

Baru przypadkiem u mnie chcieli 20zł od metra (za robotę)

trochę drogo :-?

wykonałem sam.

sprawa folii myślę że oszczędności kilku stówek nie zastąpią spokoju i poczucia dobrze wykonanej pracy, osobiście dawałem wszędzie.

Formaldechyd (ten z wełny) dobrze robi :roll: ale chwilowo, pożniej pozostaje tylko swędzenie :oops: :x

 

Renia

siedisz cichutko przyczajona niby nic, i jak nie łupniesz, to ja pierdziu

jestem pod wrażeniem :o :o :o :o :o

a po co Ci kredyt jak już wszystko masz :p :p :p

 

Anetko to ty już ten drugi domek dla przyjaciela (ten z serduszkiem) no no ale się porobiło

ja coś widzę że mamy wyścigi Pań kto pierwszy na miejszca ! start!!

:p :p :p

 

Brzoza Ty po tylu podziękowaniach się nam nie rumień tak bo jak będzie wyglądała czerwona brzoza :-?

:D :D :D

 

Janon ale Ci namąciłem prawda ? :-?

jeżeli zaproponowałi Ci went mechaniczną ze swoich materiałów to powodzenia :cry: jest to centralka recuvnet (produkcja francuska) przewody 80mm , a rozdzielnica ze styropianu? czyż nie tak?

koniecznie musimy sie zgadać, zjechać, zdzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janon,

kominy Schiedla zamówiłam w BISBUDZIE na ul. Lwowskiej 120, maxa też. Wynegocjowałam tam na okres budowy transport prawie gratis, duże rabaty, obiecali również miły uśmiech za każdą wizytą. Właściciele są w porządku: fachowe porady, uczciwe podejście do klienta, nie narzucanie na siłę swoich propozycji i inne plusy sprawiły, że zdecydowałam się tam zaopatrywać we wszystko co potrzebne do budowy (oprócz betonu oczywiście). Poza tym są o rzut beretem od mojej działki, więc będą przywozić materiały na telefon w każdym momencie.

Schiedel jest bardzo drogi, to prawda, ale dają 30-letnią gwarancję, nie słyszałam żeby ktokolwiek miał jakiekolwiek problemy z tymi kominami.

Dla mnie spokój (w przyszłości) i komfort psychiczny (od dzisiaj) mają większe znaczenie niż pieniądze. No i gabaryty malutkie, oszczędzam trochę miejsca w łazience na parterze, gdzie będzie piec do gazu.

Za ciosem kupiłam równiez pustaki wentylacyjne Shiedla. Z przeliczenia wynika, że w takiej samej cenie jak z cegły, a oszczędzam na robociźnie, bo 3 szt wchodzi na 1 metr.

Postaram się odbić sobie ten luksus w inny sposób - kupię tańsze materiały do wykończenia wnętrz, może jakieś tanie płytki, tańsze białe wyposażenie łazienek itp.

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo pozytywnej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo tu mowi Austria

Januszek i Janon ja chcialbym takze byc na tej konferencji w sprawie REKU ale prosze za dwa trzy tygodnie :lol:

Mam pytanko: czy wystarczy 8 cm. styropianu na posadzke parteru bez podpiwniczenia bo dwa duze okna w salonie nie pozwalaja mi dac wiecej --moj blad za wasokie okna zamowilem. :cry:

a moze jest jakis styropian gdzie 8 ma wlascieosci izolacyjne 10 lub wiecej . :lol:

A ja nawet nie wiem czy u mnie jest blotko na dzialce ale chyba nie bo ponoc cale wycieczki chodza ogladac moj dorobek :o chyba zaczne bilety zbierac :D bedzie jak znalazl na rekuperator :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konferencja? :-?

trzeba koniecznie ustalić i termin i miejsce a może telekonferencja?

 

styropian 8 a o takich właściwościach jak 10 :-?

jest :D

nazywa się to pianka poliuretanowa idealnie nadaje się na posadzki

ma tylko jedną wadę

cena :evil:

ale jak będą wycieczki to trochę więcej za bilety i już jest na piankę.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...