Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam ziomostwo - tutaj MonteChristo pozdrawiam i czytam wasze nowe posty...

widze sporo nowych "twarzy"...

Witaj :D

Nie tylko Ty tylko czytasz i pewnie tak jak ja, nie mozesz połapac się w "nowych twarzach" :) Cóż, taka kolej rzeczy. Jedynie Brzoza jest "na bieżąco"

 

Co u Ciebie? Mieszkasz już w swoim Siedlisku?

(Czas wysłania postu sugeruje inna strefę czasową? :-? :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż poleciał do Izraela a mi kazł myśleć o dachu to znaczy jaką dachówką go pokryć. Pomóżcie błagam. Mam dwa tygodnie luzu. Nikt mi nie będzie marudził. :D Ale muszę znaleźć dachówkę. Proszę o pomoc. :cry:

 

Derbi - wal do przeworskiego "Instalatora".Nie dość,że mają dobre ceny to jeszcze doradzą,pomogą i nawet przez kilka miesięcy zmagazynują zakup :D :D

Pzdr.

 

Obok Instalatora jest drugi skład materiałów budowlanych (Stal-Bud. Zamawiałem u nich płytki do całego domu (di\ostałem ceny praktycznie takie jak w inetnecie - od kilku-kilkunastu złotych taniej na m^2 niz w marketach). Mają tez dobre ceny na pozostałe materiały budowlano-wykończeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż poleciał do Izraela a mi kazł myśleć o dachu to znaczy jaką dachówką go pokryć. Pomóżcie błagam. Mam dwa tygodnie luzu. Nikt mi nie będzie marudził. :D Ale muszę znaleźć dachówkę. Proszę o pomoc. :cry:

 

Derbi - wal do przeworskiego "Instalatora".Nie dość,że mają dobre ceny to jeszcze doradzą,pomogą i nawet przez kilka miesięcy zmagazynują zakup :D :D

Pzdr.

Bardzo dziękuję za pomoc Wszystkim którzy odpowiedzieli. Na pewno skorzystam.

:) Byłam dzisiaj u fryzjera. Czemu ja nie zostałam fryzjerką. Jaką kasę zapłaciłam !!!!!!!!!!! No cóż..... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jedynie Brzoza jest "na bieżąco" ...

przesadzacie :D

 

 

nie byłem na ostatnim zlocie Muratora /ani tym przed ani kolejnym przed/ i

wogóle nie wiem kto z kim i kiedy i w jakiej pozycji ... :D

 

ale podobno wiosna coraz blizej

synoptycy przynajmniej tak twierdzą ...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Synoptycy-idzie-wiosna-bedzie-coraz-cieplej,wid,12078308,wiadomosc.html?ticaid=19d17&_ticrsn=5

to dzisiejsze dane - najswieższe !!!

 

na razie u mnie śniezyca !

 

pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam ;-).Gdyby ktoś z doswiadczonych budujących zechciał spojrzec na : http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=40 i wypowiedzieć swoje zdanie - byłabym zobowiązana . Wiem,że małe toto :-) ale muszę mierzyć zamiary na siły tak więc,parafrazując wieszcza "Domek mój widzę maleńki" .Moja uwaga "na pierwszy rzut oka" - poszerzyc garaż,żeby jakieś sprzety ogrodnicze się zmieściły. Czekam niecierpliwie na wszelkie uwagi.Pozdrawiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mimo, że nie jestem doświadczonym budowniczym, to się wypowiem na temat projektu gerba, tak na szybko:

 

całkiem sympatyczny pod warunkiem, że:

-nie przeszkadzają ci sypialnie od strony wjazdu (zależy przy jak bardzo uczęszczanej ulicy będzie ten dom i czy ktoś z domowników nie wraca o różnych kosmicznych porach)

- nie przeszkadza ci kuchnia w głębi domu (dla wielu to bardzo ważne)

- ten garaż to faktycznie nie za wielki; jedź do znajomych , którzy mają jednostanowiskowy poproś żeby wjechali do środka autem (tylko nie jakąś maleńką popierdółką) i jak jest wystarczający to zmierz ten ich garaż i odnieś to do tego projektu.

- zastanów się czy poszerzenie nadmiernie nie zniszczy bryły domu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam ;-).Gdyby ktoś z doswiadczonych budujących zechciał spojrzec na : http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=40 i wypowiedzieć swoje zdanie - byłabym zobowiązana . Wiem,że małe toto :-) ale muszę mierzyć zamiary na siły tak więc,parafrazując wieszcza "Domek mój widzę maleńki" .Moja uwaga "na pierwszy rzut oka" - poszerzyc garaż,żeby jakieś sprzety ogrodnicze się zmieściły. Czekam niecierpliwie na wszelkie uwagi.Pozdrawiam :-)

powierzchnia wykorzystana maksymalnie. Więc to ok. Kotłownia blisko salonu. Zależy jakie planujesz ogrzewanie. Bo jeżeli na węgiel to chyba takie sobie sąsiedztwo. Ja mam garaż na 4.20 szeroki i jest ok. Dla mnie strasznie mały ten dom. Ale ja mam dwoje dzieci. Nie piszesz ile osób ma w nim mieszkać. Projekt super dla dwojga. :D Ale poza tym bardzo funkcjonalny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerba: dorzucę i swoje uwagi (zakładam, ze to dom dla dwóch osób).

 

- bardzo ładnie rozwiązana i oddzielona część dzienna i nocna,

- taras - też podoba mi się, spore zadaszenie, dwie ściany osłaniajace od wiatru,

- otwarta kuchnia - moim zdaniem to minus ale to kwestia gustu,

- spiżarnia - duzy plus, wejscie do spizarni "przecina" ciag technologiczny kuchni, a to raczej minus,

- o oknie kuchni skierowanej nie na wejscie pisał bogus33,

- salon moim zdaniem dość trudny do aranżacji: gdzie ew. duzy stół, gdzie TV i ew. kino domowe,

- dobrze zlokalizowany WC,

- czy jest wejscie na poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru jak mnie pamięć nie myli to to już x-razy byłaś "męszczyzną" :)

Pozdrawiam Cię ciepło.

Sebo8877

Cześć Sebastian!

Wieki Cię nie widziałam!!

I Hrabia się odnalazł był - witaj ponownie MonteChristo

No i Maciejon!!

No normalnie prawie giełda staroci!! :lol: Mam nadzieję, że się nie obrazicie - chodzi mi o staż na forum!!!! :lol:

Uściski dla Was!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) Ogromnie dziękuje za uwagi!:-) Dom byłby dla dwojga "nierozwojowych" :wink: ,którzy winni pamietać o stawach kolanowych,biodrowych itd ( dlatego parterowy ) .

bogus33

- sypialnie od str.wjazdu spec.nie przeszkadzają bo droga wprawdzie gminna ( odśnieżana,oświetlona ...a jakże :-) ) ale niezbyt ruchliwa .Sypialnia miałaby okno od wschodu a zawsze mi sie marzyło,żeby mnie słoneczko budziło :-) natomiast ta mniejsza byłaby "bawialnią" mojego męża ..niechby se tam te swoje zabawki nawet na suficie wieszał ,gdyby mu brakowało metrazu :-) . Kuchnia w głębi domu ..hmm..chyba by mi nie przeszkadzało ..tak mi sie wydaje ..:-( Jesli chodzi o garaż - wszyscy znajomi maja g.wolnostojące ...ale zmierzę szer. miejsca postojowego na naszym parkingu i bede miała blade pojęcie . Jeśli chodzi o zaburzenie bryły domu przez poszerzenie garażu to chyba powinien sie wypowiedzieć arch. adaptujacy projekt ? :-(

derbi

- w projekcie jest ogrzewanie gazowe ale może nalezałoby pomyslec o węglowym tyż :cry:

maciejon

- "otwarta" kuchnia nie jest mi straszna :-) dobry okap wydrze wszelkie zapachy bigosowe i nie tylko :-) Mam teraz taką ..kicha wąska ok.2m x ok. 6m więc z jednego konca mam trzon kuchenny ,zlew szafki,nawet pralke wcisnęłam z drugiej zaś strony mam kacik jadalny który czasem robi za salon :wink: Zmiesci sie 6 osób ( w porywach ,na wcisk nawet 8 ) :p .Prawdą jest jednak, że z odejsciem od takiego stołu ( raczej zza ..) jest problem ..oj jest :-) Prawdą jest także,że takiej kuchni jak nasza,nie widziałam nigdzie i kazdy,kto nas odwiedza - jest nia zachwycony. I nie chodzi tu o jej wyposażenie ( bo szfki to jakis tam póżny Gierek czy cos takiego ) ale o sam kształt. Ma 2 okna na dłuższej ścianie a zeby było smieszniej to kaloryfer ,przykryty blatem,dałam w poprzek pomieszczenia i stanowi jeden ciąg razem z szafkami wiec i wizualnie zaakcentowany jest podział na część roboczą i tę "salonową" :-) No ale dośc o tym co mam :-)

Spiżarnia przecina ciąg techn. ...no fakt .. :o . A jakby tak wyspe albo półwysep machnąć ...? Bo straszecznie mi się ta spiżarka widzi !:-) Tylko czy na wyspę to nie za mało przestrzeni .. :o ? Może adaptator doradzi ?

Z salonem to masz 100% racji ,ze nie ustawny :-( Qrna chata :cry: a już sie zakochałam w projekcie . Wejście na poddasze..hmm...nalezałoby pewnie jakieś schody z garażu wymyślić ... Cóż...wszystko to narazie w sferze moich marzen bo mąż (czyt. współinwestor :wink: ) wciąż się waha jeśli chodzi o budowę .. :( [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon: oglądałem twoją stronkę, twoje galerie botaniczne i te "podpatrzone" są tak, tak niesamowite że doprawdy dech zapiera w piersiach i łza się w oku roni

Jak super jest to, że tę naszą Polską przyrodę można tak genialnie podpatrzyć na własnym podwórku - no normalnie "Żywot człowieka poczciwego"...FANTASMAGORIA!!!

 

:o

 

***************************************************************

Witaj Baru!

 

Ciebie również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dzieki raz jeszcze za uwagi ( proszę o jeszcze ) :-) ...

 

może i ja dorzuce dwa grosze :)

projekt w sumie dośc dobry

lecz

- wykusz w kuchni przy zlewie

wg mnie to zły pomysł - niczemu nie słuzy, podraza i komplikuje niepotrzebnie dach nad wykuszem

- spiżarka o pow. 2,4 m2 - w której otwierane do srodka drzwi zabierają ok. 1 m2

widze tam pomieszczenie bez drzwi /kotara/ lub drzwi harmonijkowe

- przedsionek mały - dla jednej osoby /jesli odwiedzi dom kilkoro osób, reszta będzie musiała czekać na zewnątrz albo w holu/

- korytarz ... równiez problematyczne uchylne drzwi do garderoby

 

generalnie brak w tym projekcie miejsca na jakąkolwiek improwizację ze strony murarza

/pomyli sie o 3- 5 cm z otworem czy rozmierzeniem scianki działowej i może byc problem z cała resztą /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No cóż, w ogrodzie jeszcze nie ma pracy, to rzeba coś "rzeźbić" :)

 

zastanawiam sie własnie nad szczepieniem drzew...

jak myslicie - szczepić juz czy jeszcze poczekać ?

niby kalendarzowa wiosna za dni pare ale noca mróz siarczysty ...

 

 

i coś "z zycia"

 

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12081590,title,W-dekolcie-przesluchiwanej-pokazal-sie...-pyton---zdjecia,gpage,5,img,12081654,galeria

 

mówi sie czasem o ludziach mających węza w kieszeni

ale zeby miec węza w dekolcie ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerba: Może jeszcze dorzuce kilka zdań.

 

Otwarta kuchnia: Moim zdaniem wyciąg, nawet dobry, nie załatwi wszystkiego. Mamy kuchnię z dwoma wejściami, bez drzwi. Wyciag też niezły - 90 cm szerokości. Jest dosc skuteczny, gdy potrawy są na płycie. Dużo gorzej jest gdy używany jest piekarnik. Własciwie to wtedy wyciag nic nie daje, za to ustawiony na max skutacznie zagłusza przede wszystkim salon.

Poza tym u nas zapachy wedrują po domu i maja ulubione miejsce do kumulacji - na koncu korytarza. Wiem, że jest to kwestia naszego projektu, lcze dopiero w praktyce będzie mozna powiedzieć jaka bedzie tendencja do wędrowania zapachów w Waszym projekcie :)

Żałujemy, ze nie mamy drzwi do kuchni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...