Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie w mroźny wiosenny poranek!

 

To się tematy rozwinęły...

A widzisz, Januszek? Jak się pytałam na diabła Ci 400 l zasobnik na wodę, to zdziwiony byłes. Wylałoby Ci się 100 l i nie byłoby problemu. No tak, ale efekt nie ten sam... :-?

Ale cóż. ORGANIZACJA już została poinformowana. Aktualnie trwa zbiórka na powodzian. Są już koce, pampersy i wata. Bądź dzisiaj na budowie wieczorem przyjedzie TIR z darami.

Natomiast wpłaty przyjmujemy na specjalne konto. Wszelkie informacje na ten temat na http://www.organizacja.pl/powodz

 

Janon: sugestie do Twojego stanu surowego... w zasadzie nie mam żadnych (współczuję tylko ograniczenia prędkości przy pracach budowlanych), natomiast myślę, że cudnie wyglądałyby barierki na balkonach nawiązujące do lampy. To wprawdzie już przy wykończeniówce, ale pokusiłabym się jeszcze o dwie podwójne. W każdym rogu balkonu, z żarówką nad balkonem. Chłopie, ale luminacja byłaby... Że też ja nie mam żadnego balkonu :cry:

 

No i wykonałam awanturę w Melioracji. Już niedługo nie będę miała błota na budowie. Janon Twoje błotko to pikuś w porównaniu z moim...

 

Miłego dnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam skorzystaj z wizyty przedstawiciela tej firmy na budowie w trakcie montażu. Ja tego nie dopilnowałem i ekipa sknociła mi parę rzeczy. Jeden komin to mam już chyba do wymiany. Jeżeli masz komin do kominka to pamiętaj o wyczystce oraz o odprowadzeniu skroplin oraz zamów trójnik wlotu spalin pod katem ostrym , a nie daj sobie wcisnąć pod kątem prostym. Przed ostatecznym zakupem skontaktuj się jeszcze z przedstawicielem tej firm, podpowie i wyjaśni wiele spraw. Mnie w BOZ ?e

sprzedali ciemnotę i zamówiłem parę niepotrzebnych elementów.

Nie kupuj na zapas, w trakcie montażu można jeszcze dokupić pojedyncze elementy.

 

RS

 

Mam obiecaną wizytę przedstawiciela firmy i jego instruktaż na miejscu budowy, ale powiedz mi dlaczego trójnik wlotu spalin musi byc pod kątem ostrym, co sie dzieje jak jest pod katem prostym ?

Z tym przedstawicielem rozmawiałam 2 godziny zanim zamówiłam kominy, ale nie doszłam do takich szczegółów na jakie mi zwracasz uwagę. Jakie elementy są niekonieczne ?

Jeśli nasuwają Ci się jeszcze jakieś podpowiedzi to pisz proszę, nie chciałabym za takie duże pieniądze popełniać błędów.

Dzięki na razie, pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Siedze tak sobie i czytam, tutaj juz wszyscy doczekali sie wiosny i prase ruszaja pelna para a ja dalej za papierkami latam i rozmyslam skad na to wszystko pieniazki wezmiemy :o

 

Na dodatek po trzech dniach "moje kochanie" przeczytalo o "nieszczesciu" januszka i moje zarty no i mi sie dostalo. Ze ja to jestem cham cwok nieuk i woda na mlyn odwetowcom a wogole to ona nie bedzie wiecej z takim dziadem gadala ...............itd itd.

 

Cale szczescie ze potem januszek to odwolal bo by sie rozwodem skonczylo :-? :-? :-?

 

Przyjemnej Niedzieli :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

Wielki Tydzień znowu się zaczyna... Ja nie wiem, ale mam ostatnio wrażenia, że święta mi się zazębiają. Przecież u mnie w mieszkaniu stoi jeszcze choinka :-? Rozebrana wprawdzie, ale nie mogę jej jeszcze wysadzić na działkę :cry: Pewno ubiorę ją w zajączki i jajeczka i będę miała wyjątkowy stroik na Święta :wink: .

 

Wiesz, Grześ, ja kiedyś spędziłam noc na działce na leżaczku, takie piękne gwiazdy wisiały nad moją głową. Bardzo możliwe więc, że podobne niebo obserwujemy :)

 

filips - ale Cię króciutko żonka trzyma :D :D :D

Brzoza - smaglejszą mówisz? To może zamiast na słońce, zacznę łazić po mroźnym wietrze?? :p

 

A gdzie cała reszta? Może nie budujcie tak strasznie, co? Weźcie oddech na wizytę na Forum. Tampiko, tatanka - taż chociaż uściski byście przesłały :D

Miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!

Bo ja tuż, tuż przed wylewkami, a tu na Wymianie doświadczeń czytam, że przed wylewkami ludziska lali wodę na piach wsypany między ściany fundamentowe, do tego mechaniczne ubijanie, twierdzą z resztą, że lepszy skoczek od zagęszczarki :o

Ja mam tego piachu ok. 1m, wsypane było w sierpniu ub. roku, zagęszczarką przejechane, no i dalsze budowanie też udeptywało, zima minęła... No i co mam robić?? Udeptywać :wink: , lać, czy dać se luz? Wystarczy to, żeby mi potem wylewka nie poszła się paść. :roll: ??? Czy Wy robiliście jakieś czary-mary?

Pozdrówka dla wszystkich przy poniedziałku...

A jeszcze tak o kominie kominkowym... Ja mam dziurę 10-12cmx ok. 40 i co tym kwiatkiem teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze potem januszek to odwolal bo by sie rozwodem skonczylo

żadnych rozwodów :x :evil: nie chę być przyczyną żadnego nieszczęścia

filips przeproś swoją połówkę za mnie (proszę)

Reniu tak na marginesie maxa kupiłaś :evil: (oj nieładnie nieładnie ) :wink: :D :D

A tak swoją drogą wiecie że wszystko to płyny?

tak tak, gazy, ciecze i cała stałe , ale najlepszym płynem jest czekolada ma właściwości magiczne (znika sama :o ) i nikt nie wie gdzie

:D :D :D

Jeśli chodzi wam o rozpromienioną twarz to polecam popatrzeć na żar w piecu (kominku) z bliska po paru minutach indianin gotowy :p :p :p

 

No właśnie Tatanko jeśli jezdisz fordem granatowym takim combi (fokus albo mondeoo) to masz przewalone u mnie, nie patrzysz na drogę, co?

:wink:

 

Baru po roku sam piach , tuptany przez murarzy, przemarzniety, nic nie rób, tak jak Ty robi 90% budujących (tylko że oni się nie chwalą bo i po co) :-?

natomiast jakieś czary to bym uskutecznił (typnął lewą nogą, obrócił się przez prawe ramię, skrzek zaby, o północy itp ) chi chi, nie to już inna bajka, :D :D :D

ale Ty myślisz o chudziaku (tym na piasku nie o posadzkach) prawda?

 

Natomiast komin do kominka :-? tego nie rozumiem

co znaczy 10- 12 ok 40 masz taki prostokątny komin? stosunek dłuższego boku wg zaleceń to 1 do 1.5 i z czego ten komin, pytam bo za wczesu można uniknąć niepodzianek.

 

Wiecie co jaskółki już są u mnie, już się łączą w pary (a może one tak razem cały czas) błoto wyschło (dreny działają)

A ja się chyba zakochałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...