Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam też jako nowicjusz z Łańcuta

1. przyłączam się do poprzednika o zapytanie o architekta oraz o wachlarz cen jakimi dysponują architekci przy adaptacji budynku bez wprowadzania zmian oraz po po ich wprowadzaniu.

2. mam pytanie odnośnie pustaków - jakie są najlepsze: Hadykówka, Harasiuki czy może Markowicze, czy też nie ma różnicy ?

3. kwestia murarza - licząc na niższe koszty niż przy firmach - ile teraz kosztuje "przyjemność" w okolicy Łańcuta ? oraz o ewentualne polecenie osób takim fachem trudniących się

z góry dziękuję za odp.

 

Ad1 2. Pustaki - Mysle, że najlepsze są z Hadykówki. Nie uzywają popiołow i mają mało uszkodzonych na palecie. Markowicze są też niezłe, ale podobno przy robieniu instalacji bardzo pękają, są kruche. O Harasiukach niewiele mi wiadomo.

Ad. 3 może weź sobie ekipę co zrobią Ci całość? Ja się bałem sytauacji kiedy mi gość owie, ze poprzedni źle wymurował, ten wcześniej źle wylał itp. Mam jedną ekipę do stanu surowego i myślę, że nawet mi wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dot. Ad.3 Zgadzam się, że co fachowiec to inny pogląd i pewnie krytyka poprzednio wykonanej pracy - tylko zastanawiam się nad ogólnymi kosztami w porównaniu - murarz + pomocnicy a ekipa, gdzie pracownicy współpracują ze sobą od lat. Nie wiem czy przy zakładanym gospodarczym budowania będzie nas stać na budowę w jednym sezonie całego stanu surowego otwartego... ps. czytałam na forum, że koszt ekipy (w zależności od wielkości domku)przy budowie stanu surowego ok. 20-28 tyś. Czy ktoś może liczył koszt murarza z pomocnikami na całości budowy stanu surowego?

 

ps.mp3s - jaki masz prognozowany koszt ekipy do stanu surowego i z jakiej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

My zaczęliśmy budowę na wiosnę (Dom na medal II z MGProjekt). Zdecydowaliśmy się na jednego wykonawcę, który zaczyna od fundamentu i kończy na dachu. Z tym, że również on kupuje nam wszystkie materiały. Wstępna wycena była wyższa w stosunku do fakktycznie ponoszonych kosztów. Jeśli chodzi o koszty robocizny to wyglądają tak: 6 500 fundament, 10 000 pierwsza kondygnacja, 10 000 druga kondygnacja, 35zł/m2 robocizna dachu z blachodachówki (65zł/m2 dachówki) - łącznie z więźbą dachową, blachodachówką i pełną obróbką. Dodatkowo: 4 500 zł kominy i fajermury, 4 500 zł ściany działowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dampel - do tynków polecam Ci firmę Rad-Bud z Jarosławia. Goście robią również wylewki. Robią naprawdę dobrze. Tylko nie wiem, jak u nich z terminami. Obecnie "szaleją" u mnie z tynkami.

 

Może mnie pomożecie znaleźć dobrego hudraulika. Macie jakieś namiary na Lubaczów i okolice?

Ciekawi mnie, czy są wśród Was inwestorzy/użytkownicy kotłów Cichewicza (Logica II).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie wina systemu, tylko montażystów.

 

 

 

Cześć Wiolasz

 

 

 

Kilka nocy poświęciłem w poszukiwaniu jakiś wskazówek co w mojej sytuacji mogę zrobić - czy system podtynkowy jest wadliwy czy montażyści źle wykonali swoją prace. Od kilu osób juz lata siedzących w roletach dowiedziałem sie że NIE MA PATENTU NA USZTYWNIENIE 3M ROLETY PODTYNKOWEJ!!!! Można próbować ale nigdy nie osiągnie się 100% sztywności okna:( szkoda tylko ze oferują takie rolety wiedząc że są potem problemy ze sztywnością.

 

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wiolisz

 

 

 

Kilka nocy poświęciłem w poszukiwaniu jakiś wskazówek co w mojej sytuacji mogę zrobić - czy system podtynkowy jest wadliwy czy montażyści źle wykonali swoją prace. Od kilu osób juz lata siedzących w roletach dowiedziałem sie że NIE MA PATENTU NA USZTYWNIENIE 3M ROLETY PODTYNKOWEJ!!!! Można próbować ale nigdy nie osiągnie się 100% sztywności okna:( szkoda tylko ze oferują takie rolety wiedząc że są potem problemy ze sztywnością.

 

 

pozdrowionka

 

Wiem, że Cię to nie pocieszy, ale u może coś da się jeszcze zrobić. U nas tez mieliśmy taką sytuację; od sprzedawcy (mamy okna 2,75m szerokości) dowiedzieliśmy się, że żeby było sztywno trzeba je podzielić na dwie części, (bo inaczej przy dużym wietrze będą trzaskały) ale to mało estetyczne. Nie wiem, czy będziesz miał możliwość, żeby to teraz podzielić? Tylko, to właśnie jest problem, bo pan powiedział, że jak się uprzemy to zrobią nam takie, ale gwarancji nie daje, że będzie cisza. :(

Ja się nie upierałam, zwłaszcza, jak popatrzyłam na cenę...

Pozdrawiam Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też jako nowicjusz z Łańcuta

1. przyłączam się do poprzednika o zapytanie o architekta oraz o wachlarz cen jakimi dysponują architekci przy adaptacji budynku bez wprowadzania zmian oraz po po ich wprowadzaniu.

2. mam pytanie odnośnie pustaków - jakie są najlepsze: Hadykówka, Harasiuki czy może Markowicze, czy też nie ma różnicy ?

3. kwestia murarza - licząc na niższe koszty niż przy firmach - ile teraz kosztuje "przyjemność" w okolicy Łańcuta ? oraz o ewentualne polecenie osób takim fachem trudniących się

z góry dziękuję za odp.

 

Jeśli chodzi o architekta to polecam Panów z Urzędu Gminy w Żołyni (ceny przystępne, a przy okazji mogą pełnić funkcję kierownika budowy) Pan Maciej i Marian. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesli miałabym polecić naprawde dobrego i konkretnego architekta to tylko p.Tadeusza Dańczaka z Łańcuta. Jesteśmy naparwde zadowoleni z jego pracy,bo budowe zaczynalismy z dużymi problemami a mimo to ruszylismy w lipcu i dziś przygotowujemy sie do dachu.Co do pustaków to najlepsze to Poroterm 25 P+W z Wienerbergera na zaprawie ciepłochronnej. Generalnie drozszy od zwykłego pustaka,ale tylko teroretycznie bo zaprawy murarskiej idzie znacznie mniej ,a o oszczedności w ogrzewaniu nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nadszedł czas na regipsy i ocieplenie poddasza wełną ... i tu problem jak zawsze ...

Dach pokryty dachówka ceramiczną, krokwie 18cm, folia paro przepuszczalna

Zamierzałem zakupić wełne Rockwool TOPROCK grubość 18cm pomiędzy krokwie i 5cm SUPERROCK pod płytę gips karton.

Czy pomiędzy folią paro przepuszczalna a wełną powinna zostać pustka minimum 3cm czy nie ma być?

 

Czy może w ogóle wybrać inną wełnę ?

 

PS. wiolasz dzięki za namiary

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dampel - do tynków polecam Ci firmę Rad-Bud z Jarosławia. Goście robią również wylewki. Robią naprawdę dobrze. Tylko nie wiem, jak u nich z terminami. Obecnie "szaleją" u mnie z tynkami.

 

tynki wewnetrzne wlasnie u nas tez robia,

jutro maja wejsc dodatkowo goscie od wylewek (mieli za tydzien ale cos im sie przyspieszylo) i zrobic balkony i tarasy ... goscie od tynkow napewno nie beda zadowoleni ...

od regipsow juz ekipa umowiona na za dwa - trzy tygodnie ... i ta sama bedzie robic docieplenie zewnetrzne i elewacje ...

 

Mammamija hydraulika moge polecic ale gosc z drugiej strony rzeszowa ... okolice ropczyc ....

a co do pieca to rozwazam Junkersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jesli miałabym polecić naprawde dobrego i konkretnego architekta to tylko p.Tadeusza Dańczaka z Łańcuta. Jesteśmy naparwde zadowoleni z jego pracy,bo budowe zaczynalismy z dużymi problemami a mimo to ruszylismy w lipcu i dziś przygotowujemy sie do dachu.Co do pustaków to najlepsze to Poroterm 25 P+W z Wienerbergera na zaprawie ciepłochronnej. Generalnie drozszy od zwykłego pustaka,ale tylko teroretycznie bo zaprawy murarskiej idzie znacznie mniej ,a o oszczedności w ogrzewaniu nie wspomne.

 

Poroterm 25 najlepsze.... ale w czym, jeśli mogę zapytać. Jaki uzyskamy współczynnik przenikania ciepła przy Porotermie 25 ?. Materiał słaby wytrzymałościowo. Tak naprawdę jest sens robienia ściań z ciepłej ceramiki tylko przy grubej ścianie. Przy 25 cm same minusy. Przy takiej grubość ceramika lub silikat plus min. 15 cm ocieplenie ( hadykówka najdroższa ale i najlepsza ).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...