Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie do budujących w okolicy Dębicy. Czy moglibyście polecić sprawdzone hurtownie z materiałami budowlanymi w okolicy, z których korzystaliście(duży wybór, ciekawe rabaty, solidność w realizacji zamówienia itp).Kiedyś widziałam ranking z takimi danymi ale coś nie mogę go odnaleźć:-(.

Jesteśmy z mężem na etapie załatwiania dokumentacji. W planie początek budowy na wiosnę 2011r.Czas pokaże;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja się też boję, że może długo potrwać mimo, iż jeden z murarzy stwierdził że wyrobią się w 6-7 dni. Pytam - bo przeliczając nawet prace która trwałaby 10 dni - jak na razie wychodzi mi trochę taniej niż firmy (bez faktur)- w których dotychczas pytałam o koszty. Z tym, że ci wspomniani murarze - też zajmują się zbrojeniami (schodami, tarasami) i ewentualnie skosami z których my pewnie zrezygnujemy z uwagi na koszty.

 

to bardzo ryzykowne z twojej strony że chcesz sie umawiac na dniówki,ta forma rozliczenia juz dawno przeszła do lamusa,bo tzw.majstrowie kombinowali i przeciagali budowe a na koncu i tak zawsze wychodzili na swoje. ja bym na twoim miejscu umawiała sie od całości + oczywiście umowa z brygada i wtedy masz pewnośc ze cie nikt nie oszuka- po kazdym etapie wypłacasz pieniadze oczywiscie po sparwdzeniu stanu i jakosci wykonanej pracy. ja w takie bajki że ktos cos zrobi za połowe taniej nie wierze, zawsze coś sie za tym kryje-albo kiepska jakośc usług albo jakis kombinator. ja za stan surowy zapłaciłam 35 tys zł fundament i jego ocieplenie, sciany wew i zew. wylewany stropodach. mam tez umowe podpisana za namowa samego majstra w której mam 3 letnia gwarancje na jego prace,zastrzeżeń do jego pracy nie mam absolutnie żadnych. nigdy bym sie też nie zgodziła na dniówki, wszystkie prace wykonywane w moim domu beda liczone od całości-jesli ktos zaproponuje mi taką forme wynagrodzenia zrezygnuje z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, mam pytanie, czy ktoś buduje dom w okolicach Przeworska? Szukamy dobrej ekipy do murowania..

mamy wymurowaną piwnicę i zalany nad nią strop. Z poprzednią ekipą się pożegnaliśmy, bo panowie murując sciany w piwnicy żałowali zaprawy i teraz są prześwity między pustakami. O zrobionych źle schodach nie wspomnę (trzeba będzie skówać kawałek stropu) :evil:

Budujemy dom Przy Stokrotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że trochę postów przybyło z ciekawymi informacjami;-)

 

Odnośnie mojej budowy to okna już kupione profil brugmanna z firmy adams z mrągowa. Miałem kilka wycen i w sumie wybrałem śrdokową opcję (wiadomo były tańsze i były droższe ale przekonała mnie zewnętrzna ścianka barwiona pod kolor okna w kolorze 1-stronnym no i dobre okucia). Mogę śmiało polecić te okna.

 

Teraz szykują mi się wylewki i tynki. Znacie dobre ekipy od tych prac, bo o ile trochę krzywe ściany można znieść to tynki z dziurami pod łatą już ciężko.

Dajcie namiary na sprawdzone firmy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma budowlana - szczerze polecam - Głogów Małopolski - P. Dariusz Polak 606410447

 

A można zapytać co Cie tak zachwyciło w tej firmie, że zasłużyła na polecenie ?. Moje pytanie jest związane z poszukiwaniem dobrej ekipy ale chciałbym wiedzieć dlaczego jest dobra a nie tylko, że jest dobra :) Będę wdzięczny za jakieś szczegóły. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma godna polecenia z następujących powodów:

- terminowość

- fachowa rada (zarówno ze strony właściciela, jak i pracowników)

- konkurencyjne ceny mat budowlanych, które kupowaliśmy za pośrednictwem P. Darka np.: kubik betonu za 230 PLN.

- możliwość dodatkowych przeróbek w cenie, nawet po zakończeniu budowy

- firma posiada własne szalunki do fundamentów i metalowe stemple

- posiadają własne agregaty prądotwórcze,

- P. Polak chętnie przekazuje namiary na dobre firmy np: .do podbitki dachowej, więźby czy też blach. Zaznaczam, że nie są to firmy mające wysokie ceny. Ceny w porównaniu do konkurencji są dość niskie, a dodatkowo powołując się na w/w Pana można dostać dodatkowy rabat. Np: Blacha ruukki decorey - ok. 19 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do budujących w okolicy Dębicy. Czy moglibyście polecić sprawdzone hurtownie z materiałami budowlanymi w okolicy, z których korzystaliście(duży wybór, ciekawe rabaty, solidność w realizacji zamówienia itp).Kiedyś widziałam ranking z takimi danymi ale coś nie mogę go odnaleźć:-(.

Jesteśmy z mężem na etapie załatwiania dokumentacji. W planie początek budowy na wiosnę 2011r.Czas pokaże;-).

 

 

Witam!

 

My też zaczynamy na wiosne w okolicach Dębicy, ale jak do tej pory wszystkie materiały(drut, pustaki) kupowaliśmy w Tarnowie. Nawet z transportem wychodzi taniej.

Pozdrawiam wszystkich Podkarpackich Bobów:)!!

Własnie rozgladamy się za kimś od dachu... wiec chetnie poczytam o jakichs fachowcach w naszej okolicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Ja tez zdecydowanie byłam za umawianiem sie za konkretna robote a nie dniówki.

Wow ale sie porobiło na forum - nie było mnie juz chyba kilka miesiecy. Wrocilam do pracy i czasu brakuje.

Pozdrawiam wszystkich nowych budujacych i zycze powodzenia - chociaz pewnie teraz skupiacie sie na planowaniu bo zima sroga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My też zaczynamy na wiosne w okolicach Dębicy, ale jak do tej pory wszystkie materiały(drut, pustaki) kupowaliśmy w Tarnowie. Nawet z transportem wychodzi taniej.

Pozdrawiam wszystkich Podkarpackich Bobów:)!!

Własnie rozgladamy się za kimś od dachu... wiec chetnie poczytam o jakichs fachowcach w naszej okolicy:)

 

Witam bobów podkarpackich!

ja buduje w Mielcu- Pod platanem 2

Margaretka - dachy to dobre robia ludzie z łączek Brzeskich k. Przecławia, maja zlecenia po całym podkaropaciu, ode mnie pojechali do Nowego Sącza.

Pan Strzepka jest znany w branzy dachowej- tylko tym sie zajmuje. Potrawia zrealizować różne wybryki inwestora, mój nie należał do prostych , ale uwineli się w 2,5 tyg- dobrze że pogoda sprzyjała

 

daj im projekt a oni Cui wycenią i jeszcze dobre drzewo w tartaku zamówią [ teraz jest najlepszy okrez na ciecie drzewa- mało soków]

Dach robią kompletny od szkiletu po pokrycie z obróbkami blacharskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich a szczególnie nowych budowniczych!

dawno mnie tu nie było; cóż brak czasu.

jednak pojawiłem się bo potrzebuję rady. otóż chcę kupić napęd do bramy garażowej i zastanawiam się u kogo. doradźcie proszę kto zapewnia najszybszy serwis, żeby nie czekać np tydzień aż się serwisant łaskawie zjawi. co myślicie o firmie easydoor? w sumie to u nich bramę kupowałem.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...