Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Po bardzo długiej przerwie i ja się przywitam ponownie! Niestety u nas w dalszym ciągu papierologia...Z pozytywnych zmian- to fakt, że w końcu udało nam się kupić działkę (były właściciel ponad rok dzielił ją papierowo..wrrr, niestety ponoć to standard).

Po drodze pojawiały się perypetie z drogą, ale teraz już w porządku- projekt w adaptacji, w przyszłym tygodniu pędzę z wnioskami o przyłącza.

Powiedzcie mi, jak długo czeka się na realne podłączenie mediów?. Wiem, że duży wpływ na to ma lokalizacja działki, ale tak z własnego doświadczenia- ile czekaliście na prąd, kanalizę etc.? Nasz domek M-131 z pracowni K.Matuszewskiego, lokalizacja Pogwizdów Nowy.

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

(zrezygnowaliśmy z wykusza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej udać się do dostawcy mediów i dowiedzieć się o oficjalnych terminach. Wszystko zależy od lokalizacji działki w stosunku do mediów. Potem składać wnioski o warunki przyłączy. Dopiero po tym wszystkim szukać możliwości szybszego podłączenia, jeśli ci na nim zależy. W jaki sposób? Pytać po warunkach przyłączenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej udać się do dostawcy mediów i dowiedzieć się o oficjalnych terminach. Wszystko zależy od lokalizacji działki w stosunku do mediów. Potem składać wnioski o warunki przyłączy. Dopiero po tym wszystkim szukać możliwości szybszego podłączenia, jeśli ci na nim zależy. W jaki sposób? Pytać po warunkach przyłączenia.

 

Dziękuję Cyma za odpowiedź, trochę mi się rozjaśniło :)

Papiery mam złożone u dostawców mediów- wnioski o warunki przyłączy, już wiem, że do kanalizacji muszę znaleźć sobie kogoś we własnym zakresie, a Zakład Komunalny jedynie zatwierdza wykonanie robót zgodnie z ich wytycznymi i projektem.

 

Rozpocznę więc rozeznanie po fachowcach w temacie kanalizacji i wody- macie może namiary na dobrych fachowców? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nieśmiało grupę podkarpacką...

 

Planuję rozpocząc budowę domku parterowego w Rzeszowie na wiosnę... co z tego wyjdzie to się okaże :cool:

Prawomocne PB jest... więc etap papierologii już za mną ;)

Obecnie jestem na etapie wyceny stanu surowego przez 2 firmy... odpowiedź mam uzyskac w ciągu miesiąca, więc póki żyję 'w nieświadomości' jestem szczęśliwa :rolleyes:

 

No i to tyle na dzień dobry:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ocieplenia do znalazłem za 32 zł za m2, materiały kupuje sam, znacie tanie składy w rzeszowie albo okolicach, gdzie można to kupić w szczególności chodzi mi o wełne 18 cm i 5 cm

 

Witaj

odrazu odradzam ci welne na wiekszych skladach typu castorama maja tam welne o najgorszym wspolczynniku lambda a reklamuja ja jako najlepszy produkt . Ostatnio nasz inwestor znalazl welne w hurtowni o nazwie jak dobrze pamietam IZOLATOR. Jesli masz jakies pytania zapraszam na priva.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z Podkarpacia,

 

Budujemy dom z użytkowym poddaszem w okolicach Rzeszowa, obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego - do zamknięcia brakuje nam jeszcze okien na dole. W najbliższym czasie planujemy wstawić w/w okna, zrobić ścianki działowe na poddaszu (na dole już są), rozprowadzić instalacje, wylewki, tynki, docieplić dach..Pytanie tylko jak to wszystko rozplanować w kolejności i czasie? Jeśli ktoś będzie skłonny podzielić się swoim doświadczeniem to z góry bardzo dziękujemy. Może jeszcze dodam, że planujemy dom ogrzewać gazem i kominkiem z płaszczem wodnym. W części pomieszczeń chcemy mieć ogrzewanie podłogowe..

Z naszych dotychczasowych doświadczeń budowlanych możemy polecić skład budowlany w Przeworsku - Instalator Przeworsk.Braliśmy od nich materiał na cały dach i cena była zdecydowanie najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych proponowanych przez rzeszowskie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z Podkarpacia,

 

Budujemy dom z użytkowym poddaszem w okolicach Rzeszowa, obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego - do zamknięcia brakuje nam jeszcze okien na dole. W najbliższym czasie planujemy wstawić w/w okna, zrobić ścianki działowe na poddaszu (na dole już są), rozprowadzić instalacje, wylewki, tynki, docieplić dach..Pytanie tylko jak to wszystko rozplanować w kolejności i czasie? Jeśli ktoś będzie skłonny podzielić się swoim doświadczeniem to z góry bardzo dziękujemy. Może jeszcze dodam, że planujemy dom ogrzewać gazem i kominkiem z płaszczem wodnym. W części pomieszczeń chcemy mieć ogrzewanie podłogowe..

Z naszych dotychczasowych doświadczeń budowlanych możemy polecić skład budowlany w Przeworsku - Instalator Przeworsk.Braliśmy od nich materiał na cały dach i cena była zdecydowanie najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych proponowanych przez rzeszowskie firmy.

 

Witam serdecznie

Na poczatku proponuje wstawic okna pomurowac scianki zrobic instalacje tynki wylewki a na koncu docieplic dach oczywiscie trzeba tez wypuscic odpowiednie podlaczenie do kominka a robic tak zeby to wszystko na biezaco schlo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam pytanie odnośnie przyłączy: Jaka jest cena za 'położenie' mb wodociągu i kanalizacji sanitarnej (robocizna+materiały) w Rz? Czy korzystaliście z usług MPWiK lub czy możecie ewentualnie polecić jakieś firmy zewn?

Kiedy najlepiej wystarować z tymi pracami? :bash:

 

I jeszcze jedno pytanie dorzucę ;)

Ile średnio wyszedł/wychodzi wam 1m2 SSO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma wykonywala w cenie 65zl bez faktury w roku 2010. Teraz jeszcze nieorientowalem sie w cenach materialow ale mysle ze niepowinno nic podrozec.

pozdrawiam

Chyba coś przeoczyłam, albo niedoczytałam:yes: Po cenie wnioskuję, że to nie cena SSO:lol2:

Rozumiem, że to 1mb wodociągu albo kan, tak? ;)

I 'twoja firma' to firma, która u Ciebie wykonywała czy Twoja-Twoja? Jeśli Twoja-Twoja to poproszę na prv o namiary:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadal poszukuję solidnej ale też umiarkowanej cenowo ekipy do budowy domu w Rzeszowie do SSZ projekt Foka. Gdyby ktoś miał kogoś do polecenia będę wdzięczny.

 

A tak nawiasem mówiąc to czy wycena 48 tys brutto za :

- fundamenty wylewane w całości, stopniowane

- ściany zewnętrzne i wewnętrzne ( max 29)

- stropy, kominy

- drenaż opaskowy

- pokrycie blachodachowką ( 190 metrów dach bez okien)

- dom 120 m

nie wydaje się wam grubo przesadzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...