Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ufffff, ulżyło mi, tak Januszek, myślę o chudziaku zwanym ślepą wylewką.

A co do komina to jest tak:

Ten - kurde - komin mam wymurowny z cegły i taką mi dziurę murarze zostawili. Napisałam 10,12 ma bo tego nie mierzyłam - podaję tak na oko. Choć wiem, że na oko to chłop... itd.

Znaczy mam komin spi... spartolony?? :-? Nie mówcie nawet... Jakaś szybka reanimacja??

U mnie też wyschło i dziś mają mi piach przywieźć znowu, bo wcześniej wjechać się nie dało.

I jeszcze jedno: jak macie rozwiązany problem otwierania bramki w ogrodzeniu? Jakiś domofon czy co? Kabelkiem czy zdalnie?? Bo u mnie jest od wjazdu do domu z 40-50m i przeciez nie będę dymać, żeby otwierać jak ktoś mnie nawiedzi. A bramkę chce mieć zamkniętą, żeby mi się po działce nikt nie szlajał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru, ja robię domofon. Tzn. na razie Pan Elektryk kabelek zwinął, natomiast kopać se będę ciut później (będę jaja jak braknie tego kabelka :-? ) i pójdzie kabel od domofonu (video - zresztą) razem z kabelkiem od lampy (nie takiej na czujnik, nie - uprzedzając ewentualne pytanie prześmiewców :wink: ). Bedę więc mogła sobie wpuszczać kogo będę chciała. A ponieważ gąszcz będzie przy mojej furtce (za jakieś 20 lat) stąd kamera. No bo jak inaczej dojrzeć, czy to aby nie jakiś z paszkwilem przychodzi? A tak :p ...

 

Januszek, o matko! Jakiś Ty Aniołeczek :D Chodzi o to, że uskrzydliło Cię, czy taki dobry się zrobiłeś? :D

 

Gregor: trochę pewno wybudujesz. Fundamenty, np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też serduszka rozdaję a co nie tylko Ty Aniko :p :p :p

tylko że moje wypływają z piersi

a Twoje tak jakoś z pod sukienki tak jakby to były ?? :wink:

:p :p :p :p

 

Baru z kominem to zapewne masz jak większość 14x 28 z cegły murowany przez majstra i wiesz nie bedzie problemu jeśli będziesz miała super suche drewno to ok!

ale znając życie to tak jak u mnie :-? :-? :-?

na wiosnę zrobię wkład stalowy to Ci opowiem.

 

Gregor

w tydzień to górale cały dom budują, z czego 5 dni piją, dzień budują i dzień odpoczywają :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Witam wszystkich w nowym tygodniu - dziekuje wszystkim za wyrazy wspolczucia http://www.ciaorzym.com/inne/Q_PLAS1.GIF

 

Baru masz komin i koniec teraz przynajmniej pilnuj aby nie spaprali podlaczenia, a co do otwierania to jezeli nie montujesz domofonu potzebne ci beda tylko dwa kabelki (co najmniej 2 x 1.5)doprowadzone do bramki. Takie zameczki sa zasilane poprzez jakikolwiek transformator 12V a w domu mozesz zalozyc przyciski (niestabilne) w kilku wygodnych (np. przy oknie) miejscach. Nie zapomnij pstryczka na zewnatrz bo jest wygodny :lol:

 

Januszek ale na ciebie ta wiosna to naprawde pieknie dziala http://www.ciaorzym.com/inne/Q_LAUG1.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cały czas chodzi o te zawirowania powietrza i uzyskanie jak najmniejszych oporów.

Poproś przedstawiciela firmy o taką małą gruba książeczkę. W niej zawarte są informacje których nie znajdziesz w zwykłych folderach.

Ja już po zamontowaniu kominów dopadłem takie opracowanie, wcześniej byłbym nieco mądrzejszy.

Koniecznie skorzystaj z wizyty przedstawiciela firmy.

Niektóre ekipy budowlane tylko przechwalają się, że wiedzą ja to montować. W rzeczywistości popełniają kardynalne błędy. Te kominy są bardzo dobre, tylko trzeba je prawidłowo zbudować. :p

"

 

Brzoza, RS,

dzięki za wyjaśnienia, znowu jestem odrobinę mądrzejsza. Zaraz jutro zadzwonię po książeczkę. To prawda, że wszyscy mówią jaki to prosty montaż, a potem knocą. Nie dopuszczę do tego, po moim trupie, żeby za takie pieniądze jeszcze coś psuć. Ma być cacy na 30 lat !!!

 

Brzoza dziękuję za wyjaśnienia w innym wątku na temat stropu, już mi mówiłeś, że taki masz, jakoś mnie nie odchodzi ochota na taki strop, nie wiem dlaczego zaakceptowałam propozycję inżyniera. Dawniej wszyscy tak budowali. Przekonana jestem, że to niezły wybór. Potem tylko otynkuję wewnątrz i już mogę malować, tapetować albo kłaść boazerię lub inne cuda. Właśnie - jak wykończyć wewnątrz ? Masz jakieś ciekawe pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu tak na marginesie maxa kupiłaś :evil: (oj nieładnie nieładnie ) :wink: :D :D

 

Oj kupiłam, kupiłam, z tych dyskusji to tyle wyszło, że na gęstrożebrowy strop ceramiczny (FERT ?) jestem nastawiona, tylko ile to to będzie kosztowało ???

Moja psychika jest już tak zwichrowana, że jak bym dołożyła wozówkę w całym domu, to by mi już napewno siadła, trzeba byłoby mnie reanimować w wariatkowie, a tak to mam szansę na jakie takie życie i pchanie tej budowy, bo żyję z przekonaniem, że dokonałam bezpiecznych wyborów, a to mnie bardzo uspokaja.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia!

Ja mam FERTa 45 z Leiera, w październiku ub. roku kosztowała mnie ta przyjemność dokładnie (specjalnie faktury przewaliłam!) 4004,12 zł w tym:

* 45 szt belek różnej długości - musi ci to ktoś oczywiście rozrysować i potem trzeba kłaść wg tego schematu,

* 96 szt pustaków stropowych - zostało mi jeszcze ze 20 chyba (pewnie drogę nimi utwardzę, nie tylko ścianki działowe się do tego nadają :-)) oraz

* pustak wentylacyjny LK 4 szt. 20.

Nie tak tragicznie chyba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek i Anika wy to teraz jestescie dwa aniolki jeden na ziemi

a drugi w niebie :oops:

co do budowania to chcialem wam powiedziec ze na urlopie nie bede budowal fundamentow czy morow, bo moj domek juz stoi ale bede ocieplal poddasze, zakladal wode i centralne (szukam dobrych fachowcow)

z tym spaniem gorali i predkoscia budowani a to daliscie w piecyk, naprawde dobre :p

mam szwagroow gorali co w Warszawie gipsowe tynki klada, ciekawe czy tez tak szybko :wink:

aha dach kryli mi naprawde gorale z Nowego Sacza i jestem bardzo zadowolony

a oto on

http://foto.onet.pl/upload/45/92/_207496_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek ale herubinek z Ciebie :D Tylko gdzie łuk i strzały?

Anika to u Ciebie też takie niebo :o :wink:

Reniu z budową to tak jest. Z kim bym nie rozmawiał to wszyscy twierdzą (oczywiście ci co się budowali), że to jest duży stres. Chcesz wybrać jak najlepsze materiały no i jeszcze nie przepłacić. Przecież buduje się dla siebie. Jak już na coś się zdecedujesz to o tym nie myśl, że można było lepiej lub taniej. Tylko, że łatwo mówić a wiem jak jest i dlatego wyglądam jak wyglądam ;)

U mnie podczas wizyt na budowie znajomych ci co coś budowali to pochwalą a ci co nic nie zrobili to krytykują. Mówią, że przecież teraz jest taki wybór materiałów, bezrobocie i tylu fachowców itp. itd. U Was też tak jest?

Gregor Twój dom robi wrażenie :) i fajne motto :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor - piękny domeczek :) I nawet masz zrobione schody wejściowe. A ja ciągle nie mogę się zdecydować, jaki w końcu nadać kształt mojemu wejściu :(

 

Greg - z tym niebem, to też mi się nie podoba. Bo ja myślałam, że to tylko takie moje niebo... :D

Ja kiedyś już pisałam, że po robieniu czegoś tam, nigdy nie wracam "do przeszłości". Wychodzę z założenia, że każda decyzja przyniesie i tak mnóstwo wątpliwości, więc macham ręką. A na głupie pytania znajomych (dokładnie takie, jak Twoich) odpowiadam, że tak mi wyszło z kart, albo rzucałam monetą. Generalnie łapie ich zdziwko i z miną "karpika" zmieniają temat. A podobno i tak chodzi gadka, że ja opieram budowanie na czarnej magii. Też metoda :wink:

Współczuję Ci Reniu, bo ja nie raz musiałam podejmować decyzje opierając się na różnych doradach i poradach, które w sumie przeczyły sobie, nie mając przecież o tym pojęcia. A tu przydałoby się i materiały dobre i technologię właściwą wybrać, a jeszcze fajnie byłoby nie zapłacić za to wielkiej góry pieniędzy... I tak sobie dalej te decyzje podejmuję. Teraz np. rozwalam temat ogrzewania podłogowego. Jedni mówią, że tylko plastik, inni - tylko miedź. A ty bądź mądry i pisz wiersze :-? I trzeba będzie znowu karty stawiać :wink:

 

Popatrzcie, cudne słoneczko dzisiaj świeci. Miłego dnia i dobrych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika

na co zakochanym ubranko :p :p :p

a zważ jaki lok :p :p :p

 

Reniu

z tym materiałem podjełaś najlepszą decyzję jaką mogłaś podjąć, dlatego że jest to TWOJA decyzja (buziaczki)

i nie waż się lądować w wariatkowie tam już miejsca zajęta my tam są

:D :D :D

 

Baru

komin jak smok (nie ma takiej ikonki ale pokazuję kciuk)

Mnie też zostało 12 pustaków ale EF (taki fert mniej kanciasty)

myślisz że nadają się na utwardzenie :-?

ja chyba do czego innego je przeznaczę

 

Janon

nic dodać nic ująć czytałem, cieszę się bardzo :p :p :p

 

Gregor

Domek suuper, :roll: wcale się nie dziwię że wycieczki oglądają go, te schody wejściowe wręcz zapraszają (ciekaw jestem czy nas też zaproszą kiedyś) :-?

Znam takiego "fachowca od wody, co i innych" do dzisiaj robi u mnie jak inspekcja powie to albo tamto :D :D :D

 

greg

Tere fere kuku mówią "wybór materiałów i fachowców"

tak naprawdę to ani dobrych materiałów (w rozsądnych cenach) ani fachowców a ty biedny inwestorze i tak po du. dostaniesz :wink:

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...