Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Halo moi mili " Boby budownicze " :lol:

 

greg dzieki staralem sie

brzoza widzialem ze filips mnie na mape naszego swiata wprowadzil, ale wiadomosci od Ciebie nie dostalem :cry:

Anika chociaz to tak wyglada to nie sa schody wejsciowe ale taras,

to sa schody wejsciowe

 

http://foto.onet.pl/upload/8/12/_147678_n.jpg

 

Januszek oczywiscie ze Was przedewszystkim zapraszam na inspekcje, na tych schodach wypijemy ciepla kawe lub zimne piwo zaleznie od pogody, albo zrobimy grila lub ognisko ale to juz nie na schodach co wy na to ? :wink:

 

http://foto.onet.pl/upload/46/84/_130157_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Renia!

Ja mam FERTa 45 z Leiera, w październiku ub. roku kosztowała mnie ta przyjemność dokładnie (specjalnie faktury przewaliłam!) 4004,12 zł w tym:

* 45 szt belek różnej długości - musi ci to ktoś oczywiście rozrysować i potem trzeba kłaść wg tego schematu,

* 96 szt pustaków stropowych -

Nie tak tragicznie chyba??

 

Faktycznie nie tak tragicznie jak za sam strop nad domem, ja muszę jeszcze doliczyć "dalszy ciąg" stropu nad garażem, to będzie większy koszt.

Dzięki za podanie ceny, mam przynajmniej orientację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas wizyt na budowie znajomych ci co coś budowali to pochwalą a ci co nic nie zrobili to krytykują.

 

W zupełności masz rację, najbardziej krytykują ci, którzy nie zrobili wiele w swoim życiu, następnie ci, którzy juz zrobili i dokonali innych wyborów, więc zadają pytania w stylu:

- dlaczego zrobiłaś tak i tak, teraz się robi inaczej,

- dlaczego wybrałaś takie drogie rozwiązanie, można było dużo taniej,

- dlaczego tutaj jest ściana, trzeba było ją przesunąć itp.

- ja na twoim miejscu zrobiłbym to inaczej itp.

 

To wkurza, bo każdy z nas ma inny styl życia, inny gust i wybory których dokonuje idealnie pasują do jego osobowości czy stylu życia. Tymczasem oglądając cudze wnętrza przymierzamy je do siebie (albo raczej siebie do tych wnętrz) i nijak nam nie pasują. Ja się łapię na tym, że jak jestem u kogoś w domu to z reguły nic mi nie pasuje, ale o tym nie mówię, bo zdaję sobie sprawę, że musi to pasować domownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci Reniu, bo ja nie raz musiałam podejmować decyzje opierając się na różnych doradach i poradach, które w sumie przeczyły sobie, nie mając przecież o tym pojęcia. A tu przydałoby się i materiały dobre i technologię właściwą wybrać, a jeszcze fajnie byłoby nie zapłacić za to wielkiej góry pieniędzy... I tak sobie dalej te decyzje podejmuję. Teraz np. rozwalam temat ogrzewania podłogowego. Jedni mówią, że tylko plastik, inni - tylko miedź. A ty bądź mądry i pisz wiersze

 

Muszę Ci powiedzieć, że nieraz w wyborach zdaję się na intuicję i podświadomość, czasem znowu przemawiają takie fakty jak - dobra jakość czy dobra cena, parametry techniczne itp.

Przeczytałam swego czasu książkę na temat podświadomości - Joseph Murphy "Potęga podświadomości" (polecam). Był taki okres, kiedy były modne takie tematy i pojawiło się dużo tytułów na rynku księgarskim, przeczytałam kilka pozycji.

Nie sądziłam, że dzięki podświadomości można uzyskać tak wiele, że można się jej radzić.

Równiez życzę trafnych wyborów i powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, ze pomieszczenia ze skosami to raczej teoretyczne pomieszczenia ... bo nawet wstawieni tam wersalki grozi uderzeniem sie w głowe przy wstawaniu ...:D

wraca jak bumerang pomysł ze w skosach sprawdzą sie garderoby ...

to beda takie duze szafy - przechowalnie ...na razie taki mam pomysł ...

a jesli sie znudza .. utwardze gruzem z garderobioanych scianek droge ...

(bo tak jak babis rozpracowuje teraz temat "droga" ...) :D

wiec moze boazeria brzozowa ... jako wykończenie ... i nie wyrzucą ... :? :roll: :roll: :wink: :lol:

 

 

Chyba nie mam za grosz wyobraźni, skoro do tej pory nie wymyśliłam garderób w skosach.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor!

Nie będę się powtarzać, wszyscy ci to już powiedzieli, że domek jest cool. A ja bym tylko chciała wiedzieć, jak ci się taki porządek udało zachować na tej działce??

Bo u mnie to tragedia!

A na dodatek po wczorajszym deszczu dziś ok. 19-tej zakopał się star z piachem :o . Ale dzielnie se gość poradził, podypując sobie owego piachu tu i ówdzie.

Rury kanalizacyjne położone, ręce mi odpadają, plecy też jakoś ciężko chodzą... cóż, piasek mokry był, a trza go było trochę wrzucić w te wykopy (woda w nich stała dziś z rana jak przyjechałam z ekipą).

Spadam na zasłużony odpoczynek, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie Inwestorzy

 

filips ciekaw jestem jak tam u Ciebie sprawa z wentylacją, czy mój namiar się sprawdził :roll: czy znalazłeś coś lepszego :wink:

 

Gregor domek jak ta lala :roll: :oops:

 

http://www.nev.pl/grafika/gify/postacie/paniusia.gif

 

Januszek a ja się cieszę tak, że się nacieszyć nie mogę :D

taki ten Rzeszówek malutki... 8)

 

ja dalej kombinuję, a ostatnio doszedłem do wniosku że żaluzje zewnętrzne są be /chyba kiepsko się sprawdzają na codzień/ i obciąłem je z planu, będą jakieś fikuśne ale wewnętrzne i szybki P2 z ciekawszymi okuciami i jakiś alarm przed złodziejami i akwizytorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Organizacjo !

 

Trochę mało mnie na forum bo ciągle gdzieś jeżdzę.

 

GREG - co z nowości w Poznaniu dużo solarów technologie połączeń na zaciski do instalacji c.o. i wody choć to już miałem wcześniej, duo nierdzewki we wszystkim to jest rury, zasobniki, coraz więcej grzania ciepłym powietrzem.

 

ANIKA - co do podłogówki ja zawsze robię w dobrym plastiku ale miedzią też robią.

 

Narazie tyle bo ja już wylatuję na budowę.

 

Pozdrowionka dla wszystkich cięko budujcych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie po goralsku :lol:

 

Filips poczekamy i te dwa latka na Twoj domek fajnie ze Ci sie moj podoba, a co to jest Cazz..... :roll:

Renia to sie zgadza robota jest bardzo starannie zrobiona, tylko takich wykonawcow szukalem i bede szukal co robia czysto

Baru pozadek sie wzial z tego ze ciagle cos z tamtad wywozilem do domu rodzicow, az stwierdzilem ze tylko domek zostal :roll:

i ja tez sie raz zakopalem moim osobowym autkiem w ulewny deszcz, nic przyjemnego :cry:

Janon to porownanie mnie oniesmiela :oops: jak widzisz

bardzo ladne ............. :wink:

Wojtek wpadne do Ciebie do sklepu i na budowe zobaczymy jak sobie radzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Janon , z wentylacja narazie nic nie wychodzi bo wyslalem maile ale nie mam odpowiedzi :roll: , widocznie teraz wszyscy maja duzo pracy. W tym tygodniu bede uzgadnial wszystkie drobiazgi z architektem wiec przygotuje wszystko wedlog tego co wiem a potem jak bede w Polsce to sie zobaczy :lol:

 

Gregor456 - jeszcze raz gratulacje, caz... to znaczy, hmmm...... no wiesz..... - no jakby ci tutaj powiedziec, hmmmm......... - nie moge tego napisac :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy :)

chylę czoło, ze tak dawno nie pisałam, a nawet nie czatałam........ :(

Miło mi bardzo, ze o mnie jeszcze nie zapomnieliście :))

Renia tez sie odezwała, brawo !

A gdzie Tampiko?

Anika, usciski dla ciebie podwójne.

Januszek, ostatnio zdarzało mi sie jeździć Mondeem, ale czymże ci sie naraziłam??? powiedz, plizzzzz....

moze jakoś chociaż pozwolisz sie wytłumaczyć???

Gregor :o kopara mi opadła JJJJAAAAA Cie, ale chata.......

A teraz co u mnie.

A więc...........................Jeszcze nie ma tygodnia jak:

wysypana została droga dojazdowa pieknym gruzikiem spod Lakierka,

przewieziona piekna lodóweczka od znajomych, jako przebieralnia, magazyn i co tak kto chce

wykopany, zaszalowany i.... dzis zalany piekny fundamencik :oops: :D :D :D :D

Tyle (tylko) udało sie nam zrobic.

Niestety pogoda padła.

Ale to na przerwę technologiczno - swiąteczną. Po świetach pan od Aniki kopie wodę.

Powiedzcie na jakie materiały już teraz jest 22 % VATu.

Kto jest jeszcze prezed więżbą, niech nie zapomni, ze gwoździe to tez stal i to też juz duzo zdrożało :( :evil:

Bardzo gorąco Was pozdrawiam w ten wiosenno - wstrętno deszczowy wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Janon , z wentylacja narazie nic nie wychodzi bo wyslalem maile ale nie mam odpowiedzi :roll: , widocznie teraz wszyscy maja duzo pracy. :lol: :

 

ta :( a ileż to roboty odpowiedzieć :-? jest mi łyso za tego gościa i tyle

 

Tatanka przerwa technologiczno - swiąteczna przyda się nam wszystkim napewno :wink: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatanka, to ja już rozumiem, dlaczego Ty nie masz kiedy nawet do nas zaglądnąć. Wybaczam Ci (tym bardziej, że te uściski... :wink: )

Słuchaj link rewelacyjny. Płakałam ze śmiechu, czytając. Zapowiada się niezwykle interesująco :wink:

 

RS - może zostaw ten styropian (ryflowany, zresztą) na majówkę? W try miga uwiniemy się i z głowy. A tak, to rąsie będą Cię bolały...

 

Januszek: jakby Tobie, tradycujnie, co roku wylewali kubeł (albo i dwa) na głowę i w tych mokrych ubrankach miałbyś wracać do domeczku, to nie wiem, czy tak lubiłbyś polewanie. W każdym razie, w tym roku chyba nie będzie tradycyjnego spaceru na działeczkę :-?

 

To all:

 

Ponieważ mam tak wspaniałego szefa, że do pracy jutro nie idę, więc dzisiaj życzę Wam cudnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych spokoju, zrozumienia, miłości i radości w serduchach. Takich, co to dają energię na działania budowlane aż do Bożego Narodzenia.

 

Do napisania po Świętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszyscy powiązanych z organizacją i chciałbym wam wszystkim życzyć zdrowej kiełbasy w sobotę ( oczywiście cudzej z koszyka - swoją zachować do domu) . W Niedzielę najedzcie się tak mocno po poście coby w poniedziałek wodą popijać.

Poza tym świętujcie bez umiaru i polewajcie się do ostatniej nitki bo tak obyczaje każą.

 

BRZOZA - może spotkamy się w poniedziałek na meczu.

 

PS. Ja biorę doświęcenia tylko jedną pisankę ale za to na cały koszyk od strusia - nie wiem jak księżulo zareaguje.

 

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkanoc przyszla a wiec i ja Wam zycze:

 

zeby smialy sie pisanki

usmiechaly sie baranki

mokry smingus zraszal skronie

duzo szczescia sypiac w dlonie

 

oraz

 

zeby domki sie same cudownie po nocach budowaly

i hurtownie materialy za darmo rozdawaly :wink: :wink: :wink:

 

http://i.sms.at/fun/specials/ostern/mms_3.gifhttp://i.sms.at/fun/specials/ostern/mms_7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...