Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam! Może to trochę późno ale mam pytanie.Czy mogę się przyłączyć i gnębić was różnymi pytaniami? Może najpierw coś o sobie:mieszkam w Dębicy i w tym roku zaczęliśmy budowę naszego domu.Wprawdzie mamy już fundamenty i trochę materiałów, to wciąż jesteśmy "zieloni" w wielu sprawach. Największym naszym problemem jest to,że szukamy drewna na więźbę i strop.I mamy mały mętlik w głowach.No bo jedni mówią:suszone komorowo,a inni,że nie.Proszę o radę w sprawie drewna i o namiary na jakiś dobry tartak,może taki z którego sami braliście drewno.Będę wdzięczna za każdą pomoc.Pozdrawiam. Acha.Dodam jeszcze,że budujeny dom D24 z kolekcji Muratora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja tak z innej bajki: kiedy kłaść kostkę? :roll: Czy teraz - czyli przed wprowadzinami, czy jak będziemy mieszkać i wtedy stwierdzić na żywym organiźmie gdzie se "betonować" podwórko.

Bo jakoś nie możemy w domu osiągnąć konsensusu :x

 

Baru ... myśle tak ... poczekaj ...wydepczecie scieżke najbardziej wygodną .. i tę ścieżke poźniej wybrukujesz

teraz latem trawka ... ale jesienia bedziesz miała błotko na pantofelkach ...z pewnościa i wtedy dcenisz męzowska troske ...:wink:

Anika w temacie okien nie licz zbytnio na mnie, bo sam chce zapytać Grega ...

Grześ ... gdzie drzwi namierzyłeś ? zgadzam sie z januszkiem, ze pianka sama wystarcza .. .i nie ma sensu zawracac sobie głowy dyblami czy aluminiowymi ozdóbkami przybijanymi do scian ...

RS nie przejmuj sie drobiazgami typu siedzenie czy grill ...mamy doswiadczenie spore w siedzeniu na nieheblowanej desce ... i pieczeniu kiełbasy na patyku ... :wink: załatw nam tylko rozgrzeszenie ... :D

 

Witam! Może to trochę późno ale mam pytanie.Czy mogę się przyłączyć i gnębić was różnymi pytaniami? Może najpierw coś o sobie:mieszkam w Dębicy i w tym roku zaczęliśmy budowę naszego domu.Wprawdzie mamy już fundamenty i trochę materiałów, to wciąż jesteśmy "zieloni" w wielu sprawach. Największym naszym problemem jest to,że szukamy drewna na więźbę i strop.I mamy mały mętlik w głowach.No bo jedni mówią:suszone komorowo,a inni,że nie.Proszę o radę w sprawie drewna i o namiary na jakiś dobry tartak,może taki z którego sami braliście drewno.Będę wdzięczna za każdą pomoc.Pozdrawiam. Acha.Dodam jeszcze,że budujeny dom D24 z kolekcji Muratora.

 

witaj Izis i gnęb nas gnęb ...:D:D:lol:

tartaku Ci nie doradze bo masz na pewno biższe ... niż te u mnie ... :-?

...z drzewem suszonym komorowo nie mam doswiadczenia - ale doradzam strugane krokwie i wczesniej kupić ...wykopac dołek ...wyłożyć folią i porzadnie moczyc po ok 3 dni kazda krokiew w soltoxsie np.

ale równie dobrze moze to byc zwykła sól kamienna z niewielkim dodatkiem nawozu np. mocznik - tym zaimpregnujesz przeciw robalom i stworzysz ogniochronna powłoke drewo zostaw na budowie złozone na przekładkach i nakryj jakimś daszkiem bez zbytniego opatulania czy zabezpieczania

czoła krokwi pomaluj roztworem gliny i wapna lub emulsją

i pisz ... pytaj ...pytaj ...:lol:

 

 

Wojtek... dzis usłyszałem przykrą wiadomoć o psudokibicach naszej drużyny ...

przewrócili pomnik dziadka Nitki nad Wisłokiem

- dziadek to postać ... wyjatkowa ... całe lata przeprawiał krypą ludzi z Nowego Miasta na skrót przez Wisłok... ludzie docenili to i samorzutnie wybudowali mu pomnik ...

Dziadek Nitka ... to był człowiek ... wart szacunku ... dużego

coż ... bezmyślnośc chyba ....

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rańca !

Widzę, że jestem dziś pierwsza.

Flaszeczki zbierajcie i odstawiajcie, przydadzą się na spotkanie naszej paki :lol:

Miłego dnia życzę pierwszej zmianie.

 

miłego dnia

:D:D:D

 

RS nam rzodkiewka wystarczy ... towarzystwo sie liczy a nie jedzenie i weź nas nie rozpieszczaj ... z tymi krzesełkami ...:D

tylko czy "wode Alfred" mozna u ciebie kupić wieczorem ... :-? bo my nietutejsi ...

i nie wiemy ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Popatrzcie, pada... Ciągle pada... Ale tak myślę sobie, ze nie ma tego złego, prawda? Ci, którzy zaplanowali cioranie na budowie, będą musieli ciorać na Majówce :p Na wszelki przypadek proszę przygotować sobie kurtki nieprzemakalne :) I powiem Wam w tajemnicy (Januszek, możesz czytać :p ), że będziemy mieli majówkę w cudownym miejscu. Niewiele jest chyba takich miejsc tak blisko Rzeszowa.

 

Witaj, Izis , wśród swoich :D

Drzewo na więźbę zamawiałam w Firmie Pana Wosia w Rudnej Małej. Impregnowane ciśnieniowo. Bardzo ładne, jak stwierdził mój cieśla. Ceny porządne :wink: . Tylko nie wiem, jak z transportem, bo to Dębica, a to jest 60 km. Musiałabyś zadzwonić. Jak chcesz, odezwij się, dam Ci nr na priv.

 

Miłego dnia .... :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Nie pisalem kilka dni ale wszystko czytam, mam nadzieje ze uda sie Wasza impreza i wszyscy na czworakach beda wchodzili do taxowki (nie wracac po pijaku samochodami). Nasze problemy powoli sie rozwiazuja wiec moze uda sie zalatwic wszystko zanim Mama straci cierpliwosc. :oops:

 

Bawcie sie swietnie bo nie sama praca czlowiek zyje :) :D :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.Nie przeszkadza nam odległość,jeżeli towar jest dobrej jakości i po rozsądnej cenie.Owszem mamy tartak niedaleko Dębicy,nawet niezły,ale...No właśnie.Chyba woda sodowa uderzyła im do głowy,bo są jedyni w okolicy i są niezbyt mili dla klientów.Można się poczuć jak intruz,który bardzo przeszkadza,a nie jak ktoś kto zostawia im całkiem pokaźną sumkę. :evil: Szkoda nerwów. No i widzę,że planujecie małą imprezkę.Życzę świetnej zabawy i oby pogoda wam dopisała.My też mamy małą uroczystość,ale o nieco innym charakterze.Otóż nasza córeczka kończy 6 lat(3Maja) i podejmuje gości.Też będzie niezła jazda. :D Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Rodacy

 

RS daj spokój z niespodziankami ja będę na 16,55 :wink: 8) , wracałem dzisiaj wieczorem do domu i miałem taką jedną, 80 km musiałem przejechać z otwartą szyba po stronie kierowcy :evil: :evil: :evil: qrde elektryczna szybka jedna :evil: gdzie te korby z tamtych lat :roll:

 

może niespodzianki dla tych co w krawatach i szpilkach :roll: :D 8)

 

Filips dzięki za uczciwy kawał karkówki szkoda, że bez Ciebie :cry:

 

Anika Baru od roku chodzę po płytach ażurowych :-? na parkingu, fajnie się po nich jeździ a chodzi do duszy,

gościu obok mojego bloku miał podjazd drzewienny :-? , miał bo po paru latach założył kostkę

 

Izis witaj w klubie

 

Karkówka zakupiona, ale będzie się marynować dopiero od jutra, trochę już późno /czuję się zmarnowany/, sory Winetu i Organizacjo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao 8)

 

Nie pisalem kilka dni ale wszystko czytam, mam nadzieje ze uda sie Wasza impreza i wszyscy na czworakach beda wchodzili do taxowki (nie wracac po pijaku samochodami). Nasze problemy powoli sie rozwiazuja wiec moze uda sie zalatwic wszystko zanim Mama straci cierpliwosc. :oops:

 

Bawcie sie swietnie bo nie sama praca czlowiek zyje :) :D :lol: :p

 

dzięki filips...

 

Ciesze sie , ze istnieje jakis kompromis jesli chodzi o projekt ... super !

mame to i tak masz bardzoooo cierpliwą :p

taxówki ... :roll: a ja miałem ochote poznać rajdowe umiejetności janoana :wink: :D:lol:

RS poradzimy sobie i bez grila ... a masz dwa pustaki, opady drutu zbrojeniowego i kawałek siatki ogrodzeniowej - o drobnym oczku ...takim, zeby kiełbaska przez nie przelatywała ? :lol:

 

 

ciao i miłego dnia :D:D:D

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

organizacja 8) kazała przekazać że gril będzie

 

oj cos czuję że z tymi koteczkami się szykuje jakaś niespodzianka :-?

ale nic z tego kupiłam sobie dezodorant " psi odorek" i na imprezkę smierdnę sobie :wink: :oops:

zobaczymy co na to koteczki.

:p :p :p

przyjedziemy około 16

acha nie zrażać się deszczem do 16 ma wypadać te 3.6mm/h

po 16 pogoda :D :D :D

:p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drut jest, siatki niet ....

patyki są ....

 

Trzeba uważać, jak grilujemy to podchodzą koty z sąsiedztwa i kradną kiełbasę . Widzisz do czego to doszło, cholery potrafią nawet gorącą sciągnąć z rusztu, kanalie włochate ...

Nakociło sie tego w tym roku oj nakociło 8)

 

poradzimy sobie i bez siatki ... ale z koteckami .... :-? :roll: trudniejsza sprawa ....

mój kotecek znów bardziej na surowe jest pazerny ... ryba kiedyś jak była sparawiana poskoczył do góry wczepił sie tak mocno pazurami tak ....... ze nie pomogło strzepywanie kota z tej ryby, potrzasanie i inne wygibasy ... trzymał łapczywie i nie puszczał ... za nic ...odrywanie kota nie pomagało a ryba ryba była duza ... szkoda było poswiecac cała ...

było do wyboru

- obciąc kotu łapy z pazurami

- odciac poł tej fajnej ryby - bo złapał rybe gdzies w okolicy pasa ....

 

dzieci prosiły zeby jednak kawał ryby odzałowac ...

 

tym razem sie koteckowi slizneło ...

ale ... " Koty to dranie..." był film

i K. Grzeskowiak śpiewał

"...nie bedizes' więcej psocił kotecku ... " ...

 

bedziemy musieli baczniej obserwować na Majówce ...kotecki ...RS ... ... co nie ? :wink:

 

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzieee! Trzymajcie mnie, bo coś komuś zrobię!!

Moje bliźniaczki chore są!! ............... i tu następuje ciąg wyrazów powszechnie uznawanych za nieparlamentarne.

No bo jak tu nie kląć?? No i nie wiem, co robić. Z jednej strony to bym w końcu Was poznać chciała, ale zostawić chore dzieciaki?? Na dodatek z chorą babcią??!! Pochlastam się chyba i już!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaruuuu - nie mozesz nam tego zrobić !!!

wiesz, ze raz nas juz raz zrobiłeś .... jak wyszło ze nie jestes facetem ......

 

a teraz ..... bohaterska mama czterech super cór i miałaby nie byc na Majówce ....?

chyba sie pochlastam ....

zrób cos i bądź !!! jasne ?

Renia ma racje jak chodzi o sugestie - wmów sobie ze jest OK ... i tak sie stanie

Renia ... bedziesz ? pytam dla formalności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza dziekuje serdecznie za pochwale i zobaczenie u mnie talentu organizatorskiego,

tak szczerze to nigdy mi go nie brakowalo i zawsze sobie jakos radze ale zawsze uwarzam ze mam szczescie i ze wszystko w rekach Boga.

 

A zeby byc w temacie ja to od wielu lat ogladam, a Wy jak odslonicie firanke i wygladniecie przez okienko to widzicie juz Unie Europejska :p :wink: :wink:

 

cos mi tu za bardzo pachnie, pewnie ktos z Was marynuje jakies dobre miesko na jutro :roll:

smacznego, milej zabawy, ladnej pogody,milych konwersacji nie tylko o budowaniu.

Baru duzo zdrowia dla blizniaczek

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor dzię ... ku ... je ... my za zyczenia :D

odsłaniam firanke ....i jest jest jest !!! Słoneczko wymarzone

unijne ...wspolnotowe ...

najwazniesze, że zaswieciło piknikowo usmiechniete :D

a Twój sposób rozumienia swiata ... jest mi bardzo bliski ...

poza tym ... wiesz jak sie do mieska zabrac :wink: peklowanie i marynata, solanka i saletra ... lisć laurowy i odrobine ziela i gorczycy ...

pozdrówka dla Ciebie i liczę, ze przyszłym razem bedziesz - wychylimy cos za Ciebie i [/b]filipsa..[/b] ...:wink: i wszyskich co chcieli byc z nami a nie mogą ...

Baru trzymam kciuki... i zdrowia dla bliźniaczek !

a wszystkim - usmiechu i pogody ducha

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...