Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

WITAJCIE - wreszcie mogę coś napisać bo dwa dni jestem na miejscu.

 

TOMEK - ten z Kielniarowej witaj nowicjuszu trafiłeś w taki magiczny krąg z którego już nie ma wyjścia haha i będziesz musiał budować tak jak ci zaprojektuje organizacja haha - to oczywiście żart ale lepszych doradców z doświadczeniami nie uświadzczysz.

 

TAMPIKO - step by step i już niedługo wiechowe będzie. Czyli jak długo nie pisze to mocno idzie do przodu.

 

JANON - nie zasuwaj tak ostro po krzyżackich terenach haha.

 

BRZOZA - z tym Kurmańskim to mocny koszmar ale powoli wychodzi jakie ciśnienie w Polsce robią media i ludzie .

 

DO wszystkich te tańce proponowane na czerwcówkę są niczego sobie i widzę że jak dalej tak pójdzie to zobaczymy jakiś pokaz na rurce tylko czy Januszek ma u siebie rurkę taką z sufitu do podłogi lub odwrotnie zamontowaną.

 

Pozdrawiam wszystkich i do następnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

moja budowa ruszyła :D ,

mam już fundamenty i na tej opoce postawie dom, jakie to piękne

zrobiłem pierwszy kroczek i tak się rozmarzyłem, a budowa to nie bajka :o

 

Gratulacje, szybkie tempo...dogoniłeś mnie, a ja stanęłam na etapie zasypywania fundamentów - potrzebuję około 50 kubików darmowej ziemi, może ktoś wie skąd by to skombinować....

 

Tampiko

Też się uwinęłaś szybko z tym fundamentem, widzisz jak to leci....za chwilę ściany, dach i domek gotowy.

 

A ja dzisiaj pojechałam na działkę, a tam prąd podciągnięty, skrzyneczka piękna, popielata, ścian nie ma, a ona osadzona i stoi sobie..... Tak więc trzy media w domu już są. Cieszę się jak dziecko.

 

Januszku

pisałeś, że zmieniłam dużo...wozówki niestety nie zastosuję, bo kupiony max 29 już dawno, natomiast nie wiem co jeszcze zmienię, może dużo, bo mój kierownik budowy tak oszczędza, że dzięki temu myślę co by tu jeszcze w tym roku zrobić ponad normę....może parę okien albo przyłącz gazowy ? Okaże się po zrobieniu dachu czy pieniążków zostało czy nie.

 

Dzisiaj znowu miałam z nim posiedzenie, powiedział, że jak bym z nim zaczęła współpracować wcześniej, to ustawiłby mi robotę tak, że za połowę ceny wybudowałabym ten dom, przede wszystkim poleca beton komórkowy 400 (marudzi na maxa, że drogo ściana wychodzi), murowane kominy (marudzi na te Schiedle, że drogie) i nie pochwala izolacji styropianowej na całych ścianach fundamentowych tylko 50 cm od góry. Nie akceptuje izolacji dysperbitem od wewnątrz, a ja ją zrobiłam. No i ekipy zna tanie i dobre- pewnie zmienię pod wpływem jego sugestii.

 

Cieszę się na tę czerwcówkę, bardzo jestem ciekawa jakie postępy na budowie u Januszka, kuchnia i łazienka pewnie już lśnią, w salonie może już jest po czym stąpać ? Zastanawiam się nad tymi nieotwierającymi się oknami.....no i odwieczny dylemat drewniane czy plastiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o

o qfa zapomniałem o rurce takiej wypolerowanej a słup raczej sie do tego nie nadaje :-? :-?

moze organizacja coś 8) wymyśli

Witaj T-manie juz Cię sobie wyobrażam jak paradujesz w Swoim domku w T-shirt`ach :p :p :p (mam nadzieję że się nie obrazisz)

Witamy Cię serdecznie.

Renia taaakie zdziwko :o :o :o Cię chyci jak zobaczysz ile naciorane.

niestety kuchni brak :cry:

A ten kierownik to ma ogromny dar przekonywania zobaczymy co dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

No proszę, kilka dni mnie nie było, a tu tyyyle się działo

Janon się objawił (znamy już jego numer na czerwcówkę :wink: .Oj upomnimy się, upomnimy :p ) i Tampiko w końcu doniosła, co u niej. Widzisz Tampiko, jak dać chłopom mięcha od razu porządnie robią :wink: Bardzo podobał mi się ten pierwszy etap budowy. Rosło wszystko w imponującym tempie, było widać, gdzie te pieniążki się topią, a teraz :-? Idzie coraz więcej, a gdzie, to diabli chyba tylko wiedzą :p

 

Januszek - coś mi się wydaje, że kryzys minął, ludziska poukładali sobie robotę i zaczynają tańczyć :D Chyba, że rzeczywiście tak ostro trenują przed czerwcówką. Coś mi się wydaje, że Organizacja 8) będzie musiała podumać nad parkietem tanecznym... O tej rurze dla Wojtka nie wspomnę.

 

Renia - z tą darmową ziemią to może być trudno. Bo nie wiem, czy wiesz, że ziemia jest zawsze darmowa, tylko płaci się za transport. A ten kosztuje, nie da się ukryć :-? Zastanawiasz się nad nieotwierającymi się oknami? Ja już się zastanowiłam i wykonałam u siebie trzy takie witrynki. Znaczy zamówiłam. Przekonały mnie argumenty pt. "Pani, te łuki się za jakiś czas wypaczą. Nie ma siły. Drewno całe życie pracuje. Lepiej ich nie otwierać" No i będą witrynki.

 

A tak w ogóle, to szukam teraz drzwi wewnątrznych. Już wiem, jaki chcę kolor, tylko nie mam pojęcia, gdzie je zamówić. Januszek, myślałam o Twoim stolarzu, ale chyba mi już przeszło :p A tak w ogóle, to mocno się zdenerwowałam, bo, qrna, za montaż jednych drzwi krzyczą sobie 95 zł. Wyobrażacie sobie??? Sama chyba zamontuję te drzwi :-? , a za te 700 zł upiję się w czarnoziem :-?

 

t-man - witamy ponownie. Jesteś na tym samym etapie, co kilkoro z nas, więc na pewno coś Ci wydumają. Chętnie poleciłabym Ci ekipę, która budowała u mnie, ale są do końca roku mocno zajęci (wiem, bo siedzą w tej chwili na mojej budowie i robią mi przepiekne tynki :D ).

 

No i jeszcze sprawa baaardzo ważna i poważna. Otóż: zbliża się termin czerwcówki. Zostało nam trzy tygodnie. Coby więc uniknąć paniki, zgłaszać się do raportu i potwierdzac przybycia z propozycjami kilinarnymi. Później Organizacja 8) rozdysponuje obowiązki.

 

Bardzo mnie cieszy to słoneczko :D Oby zostało jak najdłużej.

Uściski dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko o jakim Ty kryzysie mówisz

organizacja duma o wszystkim ale sama jest i moze się skończyć na dumaniu

95 zł za montaż drzwi :p :p :p :p :p :p

to ja zrobię za połowę ceny (to jest oferta do wszystkich)

profesjonalny montaz okien i drzwi

januszek

tel ble ble ble (wszyscy znają)

 

Rs kiedyś musimy sie umówić może dałoby sie wypożyczyć tego grila na 26

a może jeszcze jakieś inne elenenty są (np: rurka trzeba zacząć ją szlifować no nie :oops: :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wojciech Tymowicz napisal:

TOMEK - ten z Kielniarowej witaj nowicjuszu trafiłeś w taki magiczny krąg z którego już nie ma wyjścia haha i będziesz musiał budować tak jak ci zaprojektuje organizacja haha - to oczywiście żart ale lepszych doradców z doświadczeniami nie uświadzczysz.

 

Lubie magiczne kregi (szczegolnie w zbozu) :lol: a na powaznie: jestescie skarbnica wiedzy i co najwazniejsze chcecie sie nia dzielic, a ja lajkonik w budowaniu bardzo tej wiedzy potrzebuje - Panie, Panowie - czapki z glow przed wami....

 

januszek napisal:

juz Cię sobie wyobrażam jak paradujesz w Swoim domku w T-shirt`ach (mam nadzieję że się nie obrazisz)

 

:lol: i w dresach.... ale mam dylemat: 2 czy 3 paski... :roll: (zainteresowanych odsylam do nowego miesiecznika "Dres Polski" ) :p

 

anika napisala:

Jesteś na tym samym etapie, co kilkoro z nas, więc na pewno coś Ci wydumają. Chętnie poleciłabym Ci ekipę, która budowała u mnie, ale są do końca roku mocno zajęci (wiem, bo siedzą w tej chwili na mojej budowie i robią mi przepiekne tynki ).

 

Milo uslyszec ze jednak mozna byc zadowolonym z ekipy... Zazdroszcze. Powodzenia...

 

 

Mial ktos z was do czynienia z firma Wispro, biuro na Rejtana? Ogladalem ich budowy - trzeba przyznac ze robia to "ksiazkowo"- ale cena .... :o

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Vispro a nie Wispro :oops:

Co do wykonania to raczej nie mam jeszcze sprecyzowanej wizji budowy. Mozna powiedziec ze sonduje rynek. Z jednej strony nie mam miliona zl kazdego ranka przed sniadaniem na koncie, moje 20 baniek trafil wczoraj ktos z Wawy (czy to nie smierdzi?? :D ) i przy budowie waznym (najwaznejszym ?) czynnikiem bedzie kasa. Ale teraz przy tym popie.... Vacie mam mozliwosc rozliczyc sie z firma bud. ryczaltem za calosc; tzn nie bedzie wyszczegolnienia na fakturze na mat. bud., robocizne, ale kwota za calosc z 7% vatem. Oszczednosci - pozorne? - wlasnie tego jeszcze nie wiem. Na jutro mam obiecany kosztorys mojego domku, podziele sie informacjami i poprosze o wasze opinie na ten temat.

Z drugiej strony podoba mi sie wizja jednej ekipy przez caly okres budowy a co za tym idzie jednego "odpowiedzialnego" za calosc. Nie mam ochoty slyszec ze "Panie ci poprzedni tak spier.... sciany, ze jak ja mam teraz dach zrobic...?"

Jak bede mial wycene to pojade w sobote do znajomego "developera" z Lancuta (niestety mi nie zbuduje - terminy :cry: ) i popytam gdzie mnie laduja w koszty.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS:

Dla formalności informuj, że Tomek będzie moim sąsiadem. Wspólnymi siłami będziemy się teraz zimą przebijać przez zaspy.

 

Powaznie? - super! Jeszcze sie nie przebilem przez wasze "lokalizacje" :oops: - ale konsekwentnie nadrabiam straty...

jeszcze tylko cholercia 24 strony do przeczytania...

 

Jedyne co moge zrobic na razie to zaprosic Cie na spotkanie na "udeptanej ziemi" :D , bede na dzialce jutro po pracy.

Co do tych zasp - od jakiegos czasu jest lepiej - WSIIZ pilnuje przejezdnosci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na privie- pustki :-?

 

na przyszlosc: [email protected] - pewnie szybciej...

 

Moja malownicza dzialeczka zlokalizowana jest (zastanawiam sie jak to obrazowo opisac...) bo nr domu Ci nie podam .... :D

 

Jadac od Tyczyna kilkaset metrow przed ostatnim przystankiem autobusowym (ten z "rondem" :) ) po drugiej stronie ulicy stoi sobie bialy domek z czerwonym dachem (trapezowka) a przy domku tablica "naprawa pralek i lodowek" - moja dzialka jest naprzeciwko. Obok po prawej tez budowa - cegla, zielona blachodachowka i akwarium :lol: (bywalcy beda wiedzec o co chodzi)...

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Renia taaakie zdziwko :o :o :o Cię chyci jak zobaczysz ile naciorane.

niestety kuchni brak :cry:

 

 

Januszku napewno się przewrócę z wrażenia, chociaż wrażenie to Ty już zrobiłeś raz, tymi swoimi wynalazkami no i starannością wykonania. Twój domek to majstersztyk, a jak go wykończysz to dopiero będzie co podziwiać:

energii nie potrzebuje do ogrzewania prawie w ogóle, ściany ciepłe same w sobie chociaż cienkie, kominek ogrzeje całość nawet przy -30 st. mrozu, okien nie otwierasz a powietrze czyste jak kryształ, ciepła woda za chwilę będzie za darmo, nie na próżno ktoś powiedział na forum, że to dom XXII wieku a może XXX ?

Powinieneś otrzymać jakieś wyróżnienie albo co ? Organizacja powinna pomyśleć !!!

Z niecierpliwością czekam na odwiedziny i oględziny, inni chyba też....

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampiko !!!!! :p :p :p :p :p

 

Jak widzę Twoją roztańczoną postać to przypomina mi się to zdjęcie razem

tam w Poloni :D

 

 

Widzisz brzoza tylko wytrwali cioracze trwają na stanowisu

nie wiecie co u pozostałych? moze coś powiedzą o sobie bo nie wierzę

że są tak zajęci że nie mają czasu. :(

 

a tu organizacja 8) duma..

 

:D :D :D

 

wiesz januszku ze Tampiko potrafi !!!

umie i zazartowac i ugotowac i zatańczyc a chyba czego Ona nie umnie łatwiej wyliczyc bedzie... :D

wytrwali cioracze ? no tak jak cioram na budowie ciagnie do ciorania przy kompie

a przy kompie na budowe ... cos ze mna nie tak czy TY tez tak masz ? :roll:

 

Janon gratulacje !:D

Tomku witaj

RS cha cha cha .... ale bedziesz miał fajnego sasiada

ale nowy sasiad :-? chyba musi sie "wkupic"... :roll::wink: :lol:

Wojtku... zaskoczenie niesamowite z Kurmańskim ...zapowiadał ze zrobi to samo co Dados ... ale chyba nikt w to nie uwierzył ... tragedia ... :cry:

Tampiko, jak dać chłopom mięcha od razu porządnie robią Bardzo podobał mi się ten pierwszy etap budowy. Rosło wszystko w imponującym tempie, było widać, gdzie te pieniążki się topią, a teraz Idzie coraz więcej, a gdzie, to diabli chyba tylko wiedzą

własnie ... wykończeniówka Aniko

nie wiem co radzic Reni bo wybory takie sa najtrudniejsze

czy teraz super ekstra .... a budowac dłuzej ...

czy odwrotnie ... taniej, a szybciej zamieszkac ...

nie wiem ... :-?

bywa tak ze kwiatek drozszy od kozucha a dodatki stanowia podstawe kosztów budowy...

 

a Organizacja duma ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu

Ale mi sie zrobiło miło aż w dołku ściska na takie slowa pochwały chyba się rozpłaczę :cry: :cry: przesadziłaś :oops:

zapewniam Cię że nie jest tak jak opiszujesz, mimo iż staram się nie jest to dom XXX wieku taka sobie chałupka

nagrodę czy powinienem dostać :-? :-?

ja już dostałem :p :p :p słoneczko mi świeci i te Twoje słowa pochwały

Brzoza ja mam troszkę inaczej z cioraniem i z kompem ja jestem rozerwany po połowie i tu i tu :D :D :D

Tak Tak Tampiko Ona to potrafi :wink: wiem, tylko nie wiem jakie fi tej rurki, moze panie tańczące coś podpowiedzą jakieś preferencje :wink: :oops: :oops:

 

nie na darmo wykończeniówka tak się nazywa

właśnie wykończył mnie stolarz :x :x :evil:

jeśli ktoś bedzie miał zamiar skorzystać z jego usług to organizacja 8) się tym zajmie :evil:

 

pozdrówka dla Wszystkich

tych co budują i wykończają się. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja jak zwykle ostatnio wpadam na chwilkę, szybko czytam co u Was i melduję co u mnie. Ostatnio głównie maluję. Tylko czemu te próbki tak mało się mają do kolorów na ścianach :-?

Januszek pomysł ze szpachelką nie bardzo wypalił. Sprawdziła się taśma malarska ale klejona podwójnie: najpierw wąska (18mm) przy ścianie (lepiej ją docisnąć i dopasować) a dopiero do niej szersza chroniąca sufit.

RS u mnie również akryl popękał w niektorych miejscach ale ja już nie mam czasu na dopieszczanie szczegółow. Teraz niestety robię na ilość :-?

Aniko jeśli nadal szukasz stolarza od drzwi to mogę polecić Ci mojego. W sumie jestem zadowolony ale wcześniej zapraszam na oględziny u mnie bo ja tak jak pisałem wcześniej nie jestem już wrażliwy na szczegóły i może już nie patrzę tak krytycznie :).

Jak ostatnio zacząłem wracać o północy z budowy to w sobotę pojawił się u mnie krasnoludek w postaci teścia. :o Dzisiaj też mówi, że ze mną pojedzie :o

Witaj Tomku. W Kielnarowej mój kolega był kiedyś organistą :)

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak obiecanki cacanki a jak przychodzi do konkretów to wszystkie takie zawstydzone :oops: :oops: :oops:

dobra zostawny tę rurkę coś poradzimy na miejscu.

 

mam do Was kochani pytanie potrzebuję waszej rady odnośnie materacy do spania (i nie tylko :oops: ) jakie wg Was są godne polecenia, gdzie mozna kupić dobre i niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...