Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :D

 

 

Czerwcówka się organizuje. Organizacja 8) donosi, że jakieś 23 osoby będą (licząc ze współmałżelami). Dobrą markę te nasze "miesiącówki" mają :wink:

 

sa ...powiedziałbym ... takie familijno - biesiadne ...:wink:

 

Brzoza: też jestem na etapie zakładania wodnych ustrojstw u siebie na działce. Na razie tylko powstał problem w którym miejscu. Bo ja najchętniej wykopałabym dziurę zaraz przy zejściu z tarasu, natomiast Pan Mąż chce daleeeeko od domu, bo komary. Faktycznie taki problem z tymi komarami??? Ale gdyby coś, to służę literaturą fachową :D

 

[D

chetnie chetnie literaturą sie doszkole

a pomysł mam podobny jak TY - zaraz przy wejsciu ...:D

i również rozwazam to co powiedzał Twój Pan Mąż - bo ma racje ...

woda stojaca i roślinki sciągna komary dlatego raczej woda lekko zachlorowana i płynaca

czyli jednak cos zbizonego do mała fonntana niz oczko sie szykuje :-?

wczorajsza ulewa i nawałnica powaliła kilka drzew - u Was tez tak solidnie popadało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam budowe i brakuje mi prądu.

Czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z zakładem energetycznym. Jak najlepiej sobie poradzić. Czy robić prowizorke, czy taniej pożyczyć od sąsiada i potem dopiero robić przyłącze a może jeszcze jakoś inaczej?

Czy robić już stałe przyłącze dopiero po wylaniu fundamentów.

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechub ja robiłem przyłącz 2 i pół roku temu i odrazu wykonałem przyłącz docelowy. Nie miałem jeszcze fundamentów więc wykonałem taką prowizoryczną konstrukcję z daszkiem, wbiłem ją w ziemię ok. 50cm od planowanej ściany domu. Na tej konstrukcji zamontowałem skrzynkę pezyłączeniową. Tam też panowie z ZE umieścili licznik i zaplombowali. Już po wybudowaniu domu przeniosłem całą skrzynkę na dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechb - nie wiem, jakie masz układy z sąsiadami, ale lepiej jest "pożyczyć" prąd na czas robienia fundamentów (w sumie ileż Ci go potrzeba - do cięcia drutu) niż robić przyłącz tymczasowy, ponieważ prąd budowlany jest mooocno drogi. A jak bedziesz miał fundamenty, zrobisz przyłącz stały. Chociaż w sumie nie musisz czekać na skończenie fundamentów, możesz robić już: skrzyneczka, zadaszenie, a później przeniesiesz na dom.

 

Jak tam nastroje przed "czerwcówką"? Humory już macie zapakowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Che Che Che

:p :p :p

Jesli myślicie że tak łatwo sie mnie pozbedziecie to jesteście w wielkim błędzie. mam dostęp ale taki wolny że stronę otwiera 15 min lepsze to niż nic. a mówią że internet to nie choroba :D :D :D chyba Ci którzy nigdy nie byli z tyloma przyjaciółmi.

W sprawie komarów

te bestie wyczuwają zapach człowieka z 70 km tak że duuże musielibyście mieć te działki :wink:

powiem tak jeśl okolica jest komarna to komarów bedzie dużo, jesli nie to oczko nie wpłynie na zwiekszenie komarnosci okolicy oczywiście jesli w oczku jakieś żabcie, jakieś rybcie są.

jest jeszcze inny sposób na komary ale to tylko u dobrych ludzi, jaskółki, te to potrafią przetrzebić stada komarow, co prawda sa inne dolegliwości spadające z nieba :oops: :p

 

W sprawie pradu najlepiej jest podciagnąć prąd od razu jako stałe przyłącze żadnych prowizorek a tak na marginesie po co komu prąd na budowie :)

 

W sprawie czerwcówko-lipcówki 8) podałem w profilu swój adres jak ktoś nie wie jak dojechać będę tłumaczył , jak nabaźgram jakąś mapkę to wyślę każdemu.

 

i jeszcze jedno znajdzie się wsród Was jakiś informatyk (że nie powiem hacker) potrzebuję jego pomocy.

 

pisze tak duzo bo następne spotkanie może być już jutro

 

Całuję wszystkich a niektórych szczególnie bo mnie oświeciło :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Mam do Was troche nietypowe (albo bardzo typowe!) pytanie, a w zasadzie prośbę. Otóż mieliśmy zamówionego pieska, a dokładnie owczarka niemieckiego i ... jak to się - niestety - często zdarza, "sprawa się rypła". Oczywiście w domu rozpacz wielka i w ogóle ... tragedia! :(

Gdyby ktoś z Was wiedział o jakieś hodowli w okolicy albo posiadal wśród "członków rodziny" poszukiwanego osobnika, to byłybym bardzo wdzięczny za wiadomość. Najchętniej chcielibyśmy coś w miarę młodego i małego, bo choć my się psów nie boimy, to jednak ... małe jest piękne :-)

 

Dwa miesiace temu kupilem ladnego wilczurka na gieldzie na Lubelskiej. Nie wiem jak to sie dokladnie nazywa "Gielda Rolno-Spozywcza ? " jakos tak, zaraz za granicami Rzeszowa po prawej stronie, kierunek Jasionka.

Tam przeniesli handel zwierzetami z Dolowej, przy Rejtana.

Tak czy inaczej w kazda sobote od rana stoja chetni do pozbycia sie zwierzatek. Za 2 miesieczna suczke (mowie wam - cudo) :) dalem stowe.

 

Wojciechb Ja to rozwiazalem tak: Rejon Energ. - wybralem warunki przylaczenia do sieci, facet z uprawnieniami zrobil mi plan przylacza energ, rozpisali przetarg, fachura od elektryki (ten z przetargu) postawil skrzynke przylaczeniowa na postumencie (bede mial skrzynke i licznik w ogrodzeniu), na skrzynce przylaczeniowej inny fachura postawil mi skrzynke licznikowa, a na niej z tylu (na czas budowy) powiesil skrzyneczke przylaczeniowa (bezp. gniazda silowe, i 220V) wypelnil dziwny swistek do Rejonu energet. gdzie narysowal schemat podlaczenia. (A propos - dzialo sie to dzis rano - ciekawe co zastane na miejscu - jeszcze nie widzialem). Z tym swistkiem ponownie do Rejonu, tam wypiszemy umowe, zaplace haracz, przyjada z Rejonu, powiesza licznik i puszcza prad. (Do podstawionego wiaderka.... :) ) Uffff....

 

POWODZENIA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Budowlańcy

 

pozdrawiam Was gorąco :wink: , tych co budują i tych co skończyli, a szczególnie Januszka bo się ponownie złapał w sieć.

 

do zobaczenia w sobotę

 

http://muzeumhumoru.onet.pl/_g/czartesciowejwin.jpg

 

czerwone wino do karkóweczki .... pyszota

 

 

i lody też przywiozę :oops:

 

http://muzeumhumoru.onet.pl/_i/_h/lody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie wiadomości odnośnie poszukiwanego pieska.

Spieszę donieść, że ... już go mamy! Co prawda ma dopiero 2,5 tygodnia i musimy jeszcze chwilę zaczekać zanim weźmiemy go do domu, ale radość w domu nastała niesłychana !!! To jest lekkie pomieszanie mastifa z bokserem - znam osobiście "rodziców" i są naprawdę "inteligentni" :lol: - mam nadzieję, że syn się do nich poda !

 

Pozdrawiam i do soboty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaciorani, zaciorani...

sezon urlopowy się zaczął, qrczę i zastępstwa za 1000 osób. Jak człowiek wyrzebrze już urlop dla siebie, to nie ma siły z niego skorzystać :-?

 

Jutro kończą mi centralne, w poniedziałek wylewki, a później przenoszę się do ogrodu. Już mi chyba skończyli te szemrane wykopy, będę mogła więc podziałać.

I teraz problem: w życiu nie miałam ogródka, nie mam pojęcia co się tam robi i jak. Teoretycznie wiem co chcę w tym ogrodzie, praktycznie umieram ze strachu, że cóś spierniczę. Macie może jakiegoś cudotwórcę ogrodowego, który doradziłby co i jak? I - zaznaczam - nie chodzi mi tu o architekta krajobrazu!, który zedrze ostatnią skórę z grzbietu :evil:

 

Organizacja 8) donosi, że imprezka przygotowana, wszystko dopięte na ostatni guzik, a te malutkie guziczki zapnie się w sobotę :wink:

Zapakujcie więc dobre humory na drogę i bawmy się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jadący na imprezkę mógłby mnie po drodze zabrać ?

Nie wiem na którą godzinę organizacja ustaliła rozpoczęcie, ale się dostosuję.

Proszę tylko na priva o wiadomość, Tatanka jak jedziesz, to daj znać, ale ja dopiero wieczorem odbiorę wiadomość, bo cały dzień ciorom na budowie.

Baru, na wszelki wypadek też odezwij się wieczorem, bo bez Was nie dojadę.

Pa, pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

zycze wszystkim milej zabawy, pieknej pogody cieplego wieczoru i dobrego humoru :p pojedzcie i potancujcie za wsze czasy,

jakie to mile jak sie ludzie raz na jakis czas spotkaja i sobie poopowiadaja i zdjecia poogladaja, posmieja itd. itp. :p :p :wink:

pozdrowcie odemnie wszystkich pa i do zobaczenia koncem lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...