Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy wiecie może jak usunąć nieaktualne ogloszenie z naszej tablicy ogloszeń? :-?
Klikasz na swoj post - ZMIEN POST (po prawej u gory) i w tresci piszesz zamiast tego co bylo cokolwiek, np nieaktualne. Chyba nadal tak to dziala ;)

 

Albo na priv. do modeartora :wink:

Post usunięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ z tablicy ogłoszeń]

 

Poszukuję garażu blaszanego, najchętniej 2 x 3 m

Może ktoś z Was ma do sprzedania lub ma namiary na jakąś niedroga firmę?

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik87736.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łódzką :D ,

jestem tu w sumie nowa ale od dłuższego czasu czytam intensywnie to forum.

Na wstępie dzięki MONTY PYTON za udaną "transakcję".

A tak w ogóle kiedy widzę ile kosztuje was hydraulika to jestem w szoku, że tak tanio. Dałam do wyceny jednej firmie(domek 170 m2 z użytkowym poddaszem na dole podłogówka u góry grzejniki i podłogówka w łazience) razem z szambem i piecem zawołali sobie ponad 50 000 netto :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="popcarol

 

Pompe ciepla mamy IVT. Z firma Danfoss mam do czynienia na stopie zawodowej i nie polecam - maja tanio, a nie zawsze dobrze. Ogrzewanie podlogowe robila firma KAN www.kan.com.pl, dobre opinie slyszelismy, obejrzelism tez kika polecanych instalacji, rozmawialismy z wlascicielami.

Kisan - nie spotkalam sie.

Pozdrawam

 

Popcarol bardzo dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maren, u nas na ścianie fundamentowej położyli folię, zaprawę i od razu murowali z ytonga. Jest mniej odpormy na ściskanie niż porotherm. Ale mam z niego caluśki dom (oprócz fundamentów i dachu :lol: ); opierają się na nim potężne podciągi żelbetowe (B30). Nie martw się więc.

Ja na tamtym etapie byłam zdziwiona, że folię położyli bezpośrednio na ścianie fundamentowej a nie na zaprawie. Gdzieś wyczytałam, że powinno być: zaprawa, folia, zaprawa, bloczek. Wiedziałam też, że ścianę należało wysmarować dysperbitem. Była wysmarowana, ale jeszcze na mokry dysperbit poszła folia. Warstwa startowa powinna być z bloczków z płaskimi powierzchniami czołowymi , na pełną spoinę pionową (bez pióra i wpustu) - chodzi m.in. o to, by powierzchnia styku z podłożem była maksymalna - dlatego idzie cegła pełna (bez dziurek) jako warstwa startowa dla ścian z porothermu.

 

Witam,

Na chudziaku daje się tzw. "rolkę" czyli warstwę cegły czerwonej pełnej lub czasem bloczków betonowych. Z cegły jest lepiej ponieważ beton ciągnie wilgoć i przemarza.

Do tego pod i nad rolkę trzeba daż warstwę grubej folii fundamentowej szerokości 50cm (zalezy od grubosci ściany).

Czasem mozna dac kolejna warstwę folii po pierwszej warstwie pustaka.

(zobacz dziennnik Nadii)

Jesli nie ma rolki to ściana moze przemarzać i wilgoć wchodzić na ściany.

 

maren100 pod nadprozami tez powinnaś mieć cegłę czerwona pełna bo pustak będzie pękał pod ciężarem.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak usunąć nieaktualne ogloszenie z naszej tablicy ogloszeń? :-?
Klikasz na swoj post - ZMIEN POST (po prawej u gory) i w tresci piszesz zamiast tego co bylo cokolwiek, np nieaktualne. Chyba nadal tak to dziala ;)

 

Albo na priv. do modeartora :wink:

Post usunięty...

JESTEŚ WIELKA :wink:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował szkalrza to moge polecić pana Macieja Hermana znalazłam go przez ogłoszenie trochę sie obawiałam ale lustro o szerokości 3,12 cm wyszło super w ciągu 3 dni od umówienia się na pomiar robi również szyby na ściane takie do kuchni, różne półczeki szafki drzwi prysznicowe na wymiar. 604 754 457
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę niech ktoś mi wytłumaczy jak powinna być rozwiązana sprawa wentylacji grawitacyjnej ?? czy powinny być wstawione w ścianie pustaki wentylacyjne czy lepiej zrobić otwory w stropie ?? i jeszcze czy każde pomieszczenie powinno być wentylowane ?? bo ja mam w projekcie wentylacje tylko w lazienkach i kuchni a w pokojach brak ..... pomóżcie bo nie wiem jak ugryźć ten temat :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ja mam wentylowany

garaż - taki "grzybek" w dachu

spiżarnię i pom gospodarcze - na jednym "grzybku" w dachu

kuchnia - komin

salon - komin

garderobo-sień - komin

kotłownia gazowa - komin

łazienka 1- komin

łazienka 2 komin

 

pokoje niewentylowane - okna

garderoba niewentylowana - dziura w ścianie do pobliskiego pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Łodzian pięknie.

Od razu prosze o wybaczenie, że wtrącam się w Waszą Grupę, ale potrzebuję pomocy!

Od początku:

podesłano mi ten link http://forum.muratordom.pl/basza-dlugowlosy-owczarek-niemiecki-do-adopcji,t162789.htm . Ponieważ myślimy o zakupie drugiego psa i na pierwszym miejscu jest właśnie owczarek niemiecki, od razu "załapałam temat". Ale to nie jest proste! Pan i Basza mieszkają właśnie w Łodzi - kawał drogi ode mnie (Kołobrzeg, niedługo Czaplinek). Pan Baszy jest bardzo chorym człowiekiem, chce jednak koniecznie przywieźć Baszę do nas sam i pożegnać się z nim na miejscu - przy okazji oczywiście zobaczy, jakie psiak będzie miał warunki. Ponieważ mamy już sunię i to bardzo charakterną najlepszym sposobem na to, aby oba psy potraktowały się w miarę przyjaźnie, a nie jak wrogowie, jest wpuszczenie ich na teren Uroczyska razem, w tym samym momencie, zanim Katma (nasza) nie poczuje się właścicielką terenu. Pan Baszy gotowy jest przyjechać nawet pociągiem, ale matko, to nie wchodzi w rachubę!!! Podróż na pewno bardzo nadszarpnęłaby i tak wątłe już siły tego człowieka! Mój wyjazd do Łodzi też nie bardzo wchodzi w rachubę, Pan Baszy bardzo chciałby zobaczyć Uroczysko, to raz, a dwa - nie mam z kim zostawić swojego psa - brzmi to nieprawdopodobnie, ale jednak! Są wakacje i mnóstwo ludzi po prostu wyjechało, albo mają w domach swoje psy.

Potrzebuję osoby, która mogłaby i chciała przywieźć Pana i Baszę z Łodzi do Uroczyska! Wszelkie namiary podam na priva, jeśli znajdzie się taka osoba. Oczywiście koszty podróży pokryję, zapewnię też wikt i nocleg.

Bardzo prosze, poradźcie coś, może macie jakieś możliwości, może pomysły, jak ten problem rozwiązać???? Będę Wam bardzo wdzięczna!!!

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...