Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

"Realizuje" system na 1 wire - dwa kabelki i mozna sporo na tym zrobic. Troche info mozna dostac np tutaj :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111634-opomiarowanie-domu

Naprawde mozna za grosze (np rzedu 400 zl) zrobic wiecej niz oferuje jakis "inteligentny" dom za kilkanascie tysiecy. Pomiary temperatury, wilgotnosci, cisnienia, opomiarowanie licznikow gazu i pradu, sterowanie i wiele innych co tylko czlowiek wymysli. Sterowanie na jakims mini PC czy routerku (ja tak robie). Dostep przez internet czy GSM nawet.

 

Fantom

Znam 1-wire.... kurcze i faktycznie można to pięknie wykorzystać. Sample można otrzymać za free od Dallasa, więc najczęściej kończy się to tylko kosztami kabla i elementów do adaptera USB. Dzięki za nakierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj porównywałem oferty paneli i desek pod kątem $ no i w sumie najdroższe panele są porównywalne z najtańszymi dechami, pozostaje poruszana przez Was kwestia przewodzenia. Z wieści gminnych to podobno dziś w nocy okradziono dwie budowy w Dobrej i w Dołujach.

pzdr

 

ja bym mimo wszystko wolał tańsze dechy niż droższe panele. Z panelami zawsze mi się kojarzy hałas jak się po nich chodzi i to, że strasznie latają po nich tzw. "koty" z kurzu (tylko mi nie piszcie, że to od niesprzątania! ;-). Mam teraz w całym mieszkaniu parkiet a jednym pomieszczeniu panele i różnicę i widać i słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drewna na podłogówce...

Mam deskę 3 warstwową - KAHRS. Na podłogówce klejona do podłoża - tak zalecają i producenci i fachury z forum kładący podłogi (np jarekkur). Chodzi między innymi o wyeliminowanie poduszki powietrznej. Przed klejeniem wykonano także badanie wylewki, na wilgotność i zrywanie - jeśli się bierze firmę to jest to niezbędne w wypadku ew. reklamacji.

Dechy są leciutko ciepłe. Obecnie drugi sezon - brak jakichkolwiek szpar itp. Aha, wybrałem olejowane na podłogówkę.

W pomieszczeniach z kalafiorami mam pływającą z lakierem - tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich.Orientujecie sie ile biora kirownicy budowy w Szczecinie i okolicach.Jak najkorzystniej umówic sie z takim kierownikiem?

 

ja zapłaciłem 4 000 zł, po każdym etapie 1 000 zł, ale patrząc z perspektywy czasu to wybór kierownika budowy jest jedną z ważniejszych decyzji na której na prawdę nie warto oszczędzać kosztem jakości.

Właśnie wróciłem z w-wy po kilku dniowym pobycie podczas którego odwiedziłem "budujących" się znajmomych, kurcze refleksje takie że nasze szczecińskie stawki budowlane są naprawdę z górnej półeczki, a nasze zarobki już nie koniecznie.

Proszę Was o namiary na sprawdzonego i solidnego fachowca do skręcania mebli.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....patrząc z perspektywy czasu to wybór kierownika budowy jest jedną z ważniejszych decyzji na której na prawdę nie warto oszczędzać kosztem jakości...

Potwierdzam, nie warto brać kier.buda pierwszego z łapanki. Najlepiej spotkać się z kilkoma pogadać, popytać się o polecanych bo z nim trzeba będzie uzgadniać mnóstwo rzeczy i to właśnie on najlepiej doradzi przy budowie. Jak choćby charaktery nie będą współgrały to kiepsko będzie się budować, a inwestor w gąszczu sępów, i hien ;) zginie. Budowa to dość ekscytująca przygoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nasze szczecińskie stawki budowlane są naprawdę z górnej półeczki, a nasze zarobki już nie koniecznie.

pzdr

 

...też już o tym słyszałem, że nasze ceny (albo to ile musimy płacić naszym fachowcom) przebiło już poziomy Wrocławia i Poznania, jeszcze tylko Warszawa jest trochę przed nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanko o bramże garażową - w którym momencie ją montowaliście - przed ocielpaniem budynku (razem z oknami ?), czy później, po ociepleniu? Gdzieś się nasłuchałem, że komuś podczas ocieplania poniszczyli bramę a ja najchętniej wstawiałbym razem z oknami.

 

razem z oknami, przed ociepleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...