Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A ja z innej beczki :)

1. Gdzie dostanę dachówkę w dobrej cenie,

2. drzwi zewnętrzne (potrzebuje z naświetlem bocznym może ktoś z Was kupował gotowe albo robione na zmówienie - jakie ceny jaka jakość) .

3. bramy garażowe panelowe dobre trwałe i niedrogie ;) z napędem

4. Styropian do ocieplenia .Jaki styro polecacie z własnego doświadczenia?

 

1) generalnie EXTRA DACH, możesz spróbować SERWIS DACH, ale Extradach zawsze chce być na końcu i przebić cenę konkurencji

2) ja mam w projekcie dwa boczne naświetla i wiem jedno - zawał cenowy, te dwa boczne naświetla kosztują dokładnie tyle samo co same drzwi, przejzyj ofertę CAL, DOOR-SYSTEM, PARMAX

3) nie ma na świecie niczego co było dobre, trwałe i niedrogie jednocześnie... ;-) generalnie w grę wchodzą Hörmann, Normstahl, Wiśniowski i Krispol. Co do Krispola to mało o nim wiem, cenowo najdroższy Hörmann, Wiśniowski i Normstahl w podobnej cenie, ja osobiście zdecyduję sie raczej na Normstahla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristyna - mam nadzieję ze macie pozwolenie na wykopanie takiej studni, samowolka w używaniu wód podskórnych czy głębinowych jest niedopuszczalna i nakłada się wysokie kary na takie osoby. Aby mieć pozwolenie trzeba zrobić projekt i operat wodno prawny.

 

Legalnie wybudowana studnia niekoniecznie wymaga pozwolenia w-p ale na pewno w Dobrej za tą wodę się płaci i trzeba mieć licznik. Rozmawiałem kiedyś z gościem co ma takie coś. Jak sam wywiercisz to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się obiema rękami ;-) Koszt zbiornika i instalacji to kilka grubych tysięcy. Zamiast tego wybij sobie studnie i masz wodę do podlewania ogrodu bez zbędnych ceregieli.. Ja zapłaciłem za wybicie studni 2,5 tys ale pewnie można taniej.

 

Znajomi, którzy mają domek kilka lat, posiadając zbiornik na deszczówke i tak zdecydowali się na studnię - bo tej wody z deszczówy była po prostu niewystarczająca ilość. Ale z tego co wiem, był to koszt wyższy niż 2,5.Wszystko zalęży od warunków wodno-gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z szeroko pojętej okolicy szczecina, wymieniam okna w międzyzdrojach , nalepsze wyceny dostałem z turplasta w punktu w kołobrzegu i z firmy fabryka okien Zakrzewski swiat okien na okna z fabryki w Swarzędzu ( na frofilu idal 7000 ) niestety mimo kilkudniowych intensywnych poszukiwań znalazłm chyba jedną opinie w necie o tej firmie, pozatym nie mogę znalźć zadnych namiarów na stronę itp. Ktoś miał doczynienia z tą firmą? jakiś refleksje / uwagi?

Podobne pytania odnośnie ekipy wstawiającej okna z kołobrzebu z turplasta. Polecacie nie polcacie? Bede wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Z kim bym nie rozmawiała to każdy mówi podobnie jak Szczukot, że radiowy to nie to co z kabla telefonicznego. Gniazdko telefoniczne mam na dole a komp na górze.

 

Czolem, walkowalem to miesiac temu, szukalem dostawczy netu na Bezrzeczu. tez odradzano mi radiowke (chodzi o sposob dostarczenia do domu a nie juz w srodku, bo tu wiekszosc przechodzi juz na radiowke). Otoz zalozylem z wielkimi obawami radiowke 6 Mbit. Antenka wielkosci tabliczki czekolady na kominie sprawia sie poki co rewelacyjnie, ma juz za soba ulewy i wichury (wtedy podobno sie pogarsza przesyl). Nie wiem czy juz byla jakas burza na sloncu bo to tez ma wplyw ale poki co smiga jak nalezy. Plik 100 megabajtow sciaga w jakies 7 minut w trakcie ogladania jakis bzdur na jutubie.

Live streaming programow TV chodzi bez zarzutu... proba generalna troche sie opoznila bo Bahrajn odwolali, ale powinno byc OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta studnia to tylko woda do ogrodu czy tez pitna do domu ? Jak tylko do ogrodu to ... tez sie calkowicie nie oplacalo.

 

Fantom

 

Woda tylko do ogrodu ale czy ja wiem czy się nie opłacało? Mam działkę 800m2 i piaszczystą glebę. W jeden dzień podlewania zeszło mi 3m3 wody. Przy codziennym podlewaniu latem daje to 90m3 wody. Nie pamiętam ile kosztuje 1m3 ale w ciągu sezonu pewnie wydałbym kilka stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli faktycznie uzywasz 3m3 wody i podlewasz codziennie to studnia sie oplaci - zbieranie deszczowki oczywiscie nie. Woda chyba aktualnie cos kolo 3 zl/m3. Tylko pytanie, czy faktycznie podlewasz codziennie ... Mysle, ze nawet jak jest sucho to z dwa-trzy razy w tygodniu.

Tak swoja droga ile pradu pozera pompa do takiej mini-studni ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 1,2kW. Pracuje oczywiście nie ciągle, tylko jak doładowuje zbiornik. Ale zbiornik mam mały (20l) więc włącza się często. Sądzę, że proporcje stanu włączonego do wył to jak 1/3 może 1/4. Można by więc moc podzielić przez 3 lub 4 i uznać, że pracuje ciągle (wiosną zmierzę). W takim wypadku to wychodzi 300 do 400 W/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem, walkowalem to miesiac temu, szukalem dostawczy netu na Bezrzeczu. tez odradzano mi radiowke (chodzi o sposob dostarczenia do domu a nie juz w srodku, bo tu wiekszosc przechodzi juz na radiowke). Otoz zalozylem z wielkimi obawami radiowke 6 Mbit. Antenka wielkosci tabliczki czekolady na kominie sprawia sie poki co rewelacyjnie, ma juz za soba ulewy i wichury (wtedy podobno sie pogarsza przesyl). Nie wiem czy juz byla jakas burza na sloncu bo to tez ma wplyw ale poki co smiga jak nalezy. Plik 100 megabajtow sciaga w jakies 7 minut w trakcie ogladania jakis bzdur na jutubie.

Live streaming programow TV chodzi bez zarzutu... proba generalna troche sie opoznila bo Bahrajn odwolali, ale powinno byc OK ;)

 

Nikt nie mówił, że radioówka jest zła, ale zazwyczaj bywa gorsza niż net na kablu. Jeśli Twoja antena "widzi się" idealnie z anteną nadającą sygnał bez ani jednej przeszkody i nadawany sygnał jest dobrej jakości to będzie działało. Kiedyś w biurze na Mieszka I mieliśmy na dachu antenę i sygnał z budynku politechniki. Odległość 3 km, wysokośc taka, że żaden drzewa czy słupy nie przeszkadzały i wszystko było super. Rzecz tylko w tym, że Ci co robią to komercyjnie często dzielą sygnał na większą liczbę uzytkowników niż parametry techniczne tego wymagają i Ci, co neta używają sporadycznie dadzą sobie radę, a Ci którzy muszą mieć na bieżąco dużą przepustowość mogą mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że radioówka jest zła, ale zazwyczaj bywa gorsza niż net na kablu. Jeśli Twoja antena "widzi się" idealnie z anteną nadającą sygnał bez ani jednej przeszkody i nadawany sygnał jest dobrej jakości to będzie działało. Kiedyś w biurze na Mieszka I mieliśmy na dachu antenę i sygnał z budynku politechniki. Odległość 3 km, wysokośc taka, że żaden drzewa czy słupy nie przeszkadzały i wszystko było super. Rzecz tylko w tym, że Ci co robią to komercyjnie często dzielą sygnał na większą liczbę uzytkowników niż parametry techniczne tego wymagają i Ci, co neta używają sporadycznie dadzą sobie radę, a Ci którzy muszą mieć na bieżąco dużą przepustowość mogą mieć problemy.

 

Proponuje dowiedzieć się kiedy tepsa będzie budowała u ciebie sieć. W Dobrej są na etapie projektowania i zawierania umów przyłączeniowych z właścicielami działek. Chodzi o osiedle przy szeregowcu, przy ul. Granicznej, nowe osiedle Agrowestu ulic na "P": Projektowa, Plenerowa... do Przytulnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają lub budują dom z pomieszczeniem pralnia-suszarnia. U mnie będzie coś takiego między kotłownią, a garażem/hallem. Jest to pomieszczenie bez okna, ale z kanałem wentylacyjnym (komin w kotłowni) czyli went. grawitacyjna. Szczególnie pytanie do ludzi którzy już coś takiego mają. Jak się sprawdza odprowadzanie wilgoci z takiego pomieszczenia. Mam dwuletnie dziecko, więc prania jest dość sporo ;) Jak ustawienia kaloryfera?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...