Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam,

niedługo odbieramy dom od developera i czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś inspektora budowlanego który z nami sprawdziłby stan domu.

 

Hey,

tutaj raczej korzystaliśmy z kierowników budowy, chociaż oni mają chyba podobne jak nie te same uprawnienia. Mogę polecić p. Szewczyka, znanego na forum ale nie wiem czy on się zajmuje takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Hello,

przymierzam sie do rozbudowy domu. Na razie otrzymalam wstepna analize kosztu projektu - 5,5 tys. zl. Kilka stron wczesniej czytalam, ze ceny w Szczecinie, Stargardzie i okolicach sa generalnie zblizone. Szczerze mowiac nie wiem, czy potrzebuje osobistych spotkan z architektem, czy moge tez skladac zapytania dot. ceny projektu w innych czesciach kraju?

Inne pytanie - ile trwa papierologia w Dobrej Szczecinskiej? Bo nie wiem, czy wyrobilabym sie z uzyskaniem pozwolenia przed lipcem?

 

I jeszcze pytanie: czy ogolnie przyjeta jest 50% zaliczka dla architekta przed rozpoczeciem pracy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

przymierzam sie do rozbudowy domu. Na razie otrzymalam wstepna analize kosztu projektu - 5,5 tys. zl. Kilka stron wczesniej czytalam, ze ceny w Szczecinie, Stargardzie i okolicach sa generalnie zblizone. Szczerze mowiac nie wiem, czy potrzebuje osobistych spotkan z architektem, czy moge tez skladac zapytania dot. ceny projektu w innych czesciach kraju?

Inne pytanie - ile trwa papierologia w Dobrej Szczecinskiej? Bo nie wiem, czy wyrobilabym sie z uzyskaniem pozwolenia przed lipcem?

 

I jeszcze pytanie: czy ogolnie przyjeta jest 50% zaliczka dla architekta przed rozpoczeciem pracy?

 

Pozdrawiam.

Absolutnie NIE, nie popełniaj takiego błędu. Nie dogadasz się, nie spodoba Ci się koncepcja, zostaniesz bez pieniedzy. Ceny sa zblizone. Przy rozbudowie pytałabym w innych czesciach kraju. Szczecin i okolice ma chore ceny. Przy rozbudowie spokojnie mozesz posługiwac się mailem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie NIE, nie popełniaj takiego błędu. Nie dogadasz się, nie spodoba Ci się koncepcja, zostaniesz bez pieniedzy. Ceny sa zblizone. Przy rozbudowie pytałabym w innych czesciach kraju. Szczecin i okolice ma chore ceny. Przy rozbudowie spokojnie mozesz posługiwac się mailem

 

Kurcze, a to wlasnie polecane na tym forum biuro chce taka zaliczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Serdeczne zyczenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla obecnych i przyszlych Inwestorow!!!

Zwracam sie z prosba o podanie namiarow na dobrego i niedrogiego fachowca od szaf wnekowych/garderoby etc.

Wiem, ze wszedzie tego pelno, w marketach maja stoiska z takimi i podobnymi rzeczami/szafami/, ale chodzi mi o sprawdzone namiary i z przyzwoitym budzetem :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie gazowania zmienila mi taryfe. Z W-3.x na W-2.x

Jeszcze nie wiem czy to dobrze czy zle ;)

Musze sobie to przeliczyc przy zuzyciu rzedu 1200 m3/rok (czyli takim jak zmieniaja taryfe). Stawiam, ze wyjdzie tyle samo.

Ale dobra wiesc dla mnie : z tego wynika,ze rocznie zuzylem mniej niz 1200 m3 gazu :)

 

Fantom

ps. Podliczylem : Warto lapac sie na W-2.x - przy tych 1200 m3 jest taniej o jakies 320 zl.

 

Minął kolejny rok (kalendarzowy).

Znowu poniżej 1200 m3 (coś koło 1000).

Chyba się już nauczyłem ustawiać parametry pieca itp :) A może zima była łagodna ??

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a to wlasnie polecane na tym forum biuro chce taka zaliczke.
Polecany na forum elektryk spieprzył mi cała elektrykę, ba, polecany przeze mnie kafelkarz popsuł kafle fajnejkobiecie, niestety, nie zawsze polecenie się przekłada na jakosc pracy. A z architektami bym była czujna w ogole. Niesłowni, nieterminowi, z muchami w nosie. Jedyny argumnet to kasa, jak zapłacisz wczesniej, to juz nie masz zadnych argumnetów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

przymierzam sie do rozbudowy domu. Na razie otrzymalam wstepna analize kosztu projektu - 5,5 tys. zl. Kilka stron wczesniej czytalam, ze ceny w Szczecinie, Stargardzie i okolicach sa generalnie zblizone. Szczerze mowiac nie wiem, czy potrzebuje osobistych spotkan z architektem, czy moge tez skladac zapytania dot. ceny projektu w innych czesciach kraju?

Inne pytanie - ile trwa papierologia w Dobrej Szczecinskiej? Bo nie wiem, czy wyrobilabym sie z uzyskaniem pozwolenia przed lipcem?

 

I jeszcze pytanie: czy ogolnie przyjeta jest 50% zaliczka dla architekta przed rozpoczeciem pracy?

 

Pozdrawiam.

 

Witajcie w nowym roku.

Co do architekta to ja buduje w oparciu o projekt indywidualny. Bardzo dobrze wspominam okres projektowania domu, choć w efekcie naszych dodatkowych zachcianek z 200 m urósł do 250 m :; Jeżeli można bardzo polecam swoją Panią architekt. Kobieta konkretna, terminowa, dokładna. Wraz z mężem - konstruktorem prowadzą biuro architektoniczne. Od momentu rozpoczęcia współpracy, do uzyskania pozwolenia zajęło nam to 6 miesięcy. O tym że jest ok świadczy m.in. że pozwolenia otrzymaliśmy po 30 dniach. Wykonawca też bardzo chwalił kobitkę.

NO dobra starczy tych pochwał, bo ktoś uzna że to krypto reklama. A projektantka to Anita Fert. Jak ktoś potrzebuje niech skorzysta.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w nowym roku.

Co do architekta to ja buduje w oparciu o projekt indywidualny. Bardzo dobrze wspominam okres projektowania domu, choć w efekcie naszych dodatkowych zachcianek z 200 m urósł do 250 m :; Jeżeli można bardzo polecam swoją Panią architekt. Kobieta konkretna, terminowa, dokładna. Wraz z mężem - konstruktorem prowadzą biuro architektoniczne. Od momentu rozpoczęcia współpracy, do uzyskania pozwolenia zajęło nam to 6 miesięcy. O tym że jest ok świadczy m.in. że pozwolenia otrzymaliśmy po 30 dniach. Wykonawca też bardzo chwalił kobitkę.

NO dobra starczy tych pochwał, bo ktoś uzna że to krypto reklama. A projektantka to Anita Fert. Jak ktoś potrzebuje niech skorzysta.

Pozdrawiam

Witek

 

Co do zaliczki to wyniosła ona 20 % kwoty. Potem płatności zostały rozłożone, etap ostatecznej wersji funkcjonalnej budynku, złożenia projektu budowlanego do urzędu i na koniec w momencie uzyskania pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogłabym dostać namiary na p. Szewczyka?

 

Podawałem trochę wcześniej, ale mogę go podpytać w sobotę bo jestem z nim umówiony na budowie. Ustalamy przebieg prac elektryka, hydraulika, człowieka od odkurzacza centralnego, wentylacji mechanicznej no i tynkarzy.

Idzie wiosna - oby i czas zabrać się za dokańczanie SSO. Dziś zamówiłem bramę garażową Normstahl Superior +42. Tak że powoli wydaje zaskórniaki. ;)

 

 

 

Ps. nie ma ktoś na zbyciu drzwi na budowę. Potrzebuję 2 szt. Nie chcę teraz montować docelowych bo jakoś nie ufam, iż moi budowlańcy nie poniszczą mi ich. Ostatnio u mojego znajomego taki wesołek powbijał gwoździe w zabezpieczone, docelowe drzwi zewnętrzne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary.

Mam pytanie: czy w związku z tym iż chcę odbiór domu zrobić w obecności inspektora budowlanego muszę wykonawcę o tym fakcie poinformować?

Ostatnio na ścianie nośnej pojawiły się poziome pęknięcie: u góry na łączeniu regipsu ze stropem i na ścianie działowej z suporexu. Wykonawca twierdzi, że to nasza wina bo postawiliśmy kafle na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze zawierucha, ale ja walczę z wyborem ekip. Co do elektryka to wezmę chyba Piotra Rydzkowskiego. Nikt z grupowiczów nie napisał czy zna jego robotę ale po rozmowie na budowie i ustaleniach co do tego jak ma wyglądać układnie instalacji, chyba się zdecyduję. Nie mam jeszcze wyceny, dostałem od niego jedynie przykładowe wyceny robót w innych domach, więc ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem. Zobaczymy jak przyśle mi zmodyfikowany projekt wraz wyceną. Spotkałem się też na budowie z gościem od instalacji alarmowej, tv i internet - Ryszard Litwionek. Starszy człowiek, konkretny, dobrze się z nim rozmawia. Na razie analizuję sprawę i czekam na wycenę. Nie chce jakiejś wysublimowanej instalacji, a facet też nie wciska mi gadżetów.

Spotkałem się też z p. Jerzy Biełusem. Obejrzał dom zaproponował rozwiązania dotyczące odkurzacza centralnego, teraz czekam na wycenę. Zobaczymy jak to będzie bo w końcu to fachowiec polecany na tym forum, oby się nie zepsuł :)

Za dwa tygodnie będą okna z M&S i wtedy jak będzie pogoda zacznę zamykać budynek. Mam już też tynkarza. Dogadałem się z tynkarzem Mariuszem Sobolewskim - cena 22 zł za tynki gipsowe. To jest pewna zmiana bo do tej pory raczej chciałem mieć cementowo - wapienne. Każdy z nich ma plusy i minusy. Gipsowe są na pewno bardziej podatne na uszkodzenia, z drugiej strony łatwiej jest je naprawić. Mogę też za 2 zł więcej zastosować tynki Knauf MP 75 DIAMANT. Zobaczymy może częściowo się na nie zdecyduje. Nie wiem czy ma to jednak sens. W końcu i tak w przypadku zastosowania gładzi, to ta warstwa najczęściej jest uszkadzana.

Pozdrawia budujący Szczecin.

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik a Ty gdzie się budujesz?

 

Ja stawiam chatkę na Warszewie, jest tym taka śliczna uliczka ;) Rafy Koralowej. To znaczy na razie jej nie ma są ułożone płyty betonowe.

Co do gruntów, to u mnie glina co najmniej na 4 metry w głąb. Z wierzchu jest 0,5 metra humusu, a pod nim iły plastyczne. To nie są jakieś szczególne warunki w tym miejscu. Tak gleba jest tam w całej okolicy.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, na forum ciągle zima ale mam pytanie do osób które są już po budowie. Jak wykonaliście posadzkę na gruncie. W chwili obecnej mam budynek w SSO. Na parterze wylany jest chudziak grubości 10 cm. W projekcie jest teraz warstwa papy, styropian 20 cm, na to ogrzewanie podłogowe i wylewka 7 cm.

Teraz kilka kwestii:

1. tak jak projekcie chcę dać papę zgrzewaną na gorąco. Czy powinna to być jakaś papa z atestem, czy tez zasadniczo może być dowolna. Ktoś z was stosował jakiś konkretny typ papy.

2. Na papę położę folię. Jaką ???? Folia położona zostanie z uwagi na opinie, że papa ze styropianem trochę się "gryzą". Z tego co przeczytałem tak może być jeżeli kładziemy papę na zimno, natomiast w przypadku gdy papa jest zgrzewna nie takich problemów. Więc możne nie dawać tej foli.

3. Teraz warstwa styropianu. Mam mieć grubość 20 cm. jaki styropian, powinien mieć dobry parametr przenikalności cieplnej, bo w całym domu będzie podłogówka i do tego parkiet. Planuje położyć 4 warstwy styropian: o grubości 5 cm, 5 cm, 7 cm i na to styropian systemowy 3 cm do ułożenia ogrzewania podłogowego.

4. Na to wylewka grubości 7 cm wzmocniona siatką.

5. A na koniec deska dębowa firmy Walczak.

Co o tym myślicie, ktoś maił podobnie, może jakieś uwagi.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...