Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Krótko potrzeba albo nie - piszcie

 

Lepiej zapytać w innym wątku na forum specjalistów, a dodatkowo powinieneś mieć taką informację w projekcie i jego adaptacji.

Za to architekci i specjaliści biorą kasę :)

ja uziom fundamentowy przy normalnym fundamencie miałem w projekcie i robiłem, chociaz teoretycznie nie musiałbym bo wysoki komin niedaleko, dom na górce itd.

a sąsiada obok piorun walnął i spalił całe poddasze zaraz po wprowadzeniu :/ od razu wszyscy zaczęli na ulicy instalację odgromową zakładać.

 

pewnie linka już widziałeś

http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,nowoczesne_instalacje_uziemiajace_w_budynkach,33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

dzięki Sabat.

Mam w projekcie fundamenty a chciałbym płytę więc dlatego te rozterki:o

 

Rozumiem , odnośnie płyty sprawdź po niej jak z kanalizą, u sąsiada robili płytę i przebili rurę kanalizacyjną prętem..

sprawa wyszła jak już mieszkali. Na szczęście uszkodzenie było 1,5m od krawędzi domu... więc udało się do rury dokopać wyciąć pręt i wstawić mufę, jakby to było na środku domu...

Taki hint ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brinkmann to samo,10 lat

 

Legalett dał 20 lat (albo 25, musiałbym papiery odkopać). Co do poruszonego tematu kanalizy - wymieniona firma wszystkie instalacje zaprojektowane po płytą układa przed jej wykonaniem z "wyprowadzeniem 1 m poza obrys płyty". Jeśli wykonawca dodatkowo zajmuje się podobną działalnością "podziemną" nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić całość na gotowo za jednym zamachem. Unika się w ten sposób problemów wykonawczych typu "skąd miałem wiedzieć, że ta rura tu idzie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko:

 

Krótko potrzeba albo nie - piszcie

 

czy potrzeba to powinien wypowiedzieć się autor projektu i adaptacji - za to mu zapłaciłeś przecież niemałe pieniądze. Moim zdaniem warto - koszt niewielki, robi się szybko, jeść nie woła a jak nagle pojawi się koncepcja typu "piorunochronu panu brakuje bo tamte drzewa wycięli" to wystarczy się podłączyć, nie trzeba kopać świeżego trawniczka, chodnika rozbierać ;)

Ja wokół domu nie mam, wokół garażu zrobiłem, zbrojenie płyty podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzeba to powinien wypowiedzieć się autor projektu i adaptacji - za to mu zapłaciłeś przecież niemałe pieniądze. Moim zdaniem warto - koszt niewielki, robi się szybko, jeść nie woła a jak nagle pojawi się koncepcja typu "piorunochronu panu brakuje bo tamte drzewa wycięli" to wystarczy się podłączyć, nie trzeba kopać świeżego trawniczka, chodnika rozbierać ;)

Ja wokół domu nie mam, wokół garażu zrobiłem, zbrojenie płyty podpięte.

 

 

SZYDAS,

 

dogadałem się z Brinkmannem i podpisałem umowę wczoraj - temat zamknięty.:D

 

Co do gwarancji to w mojej ofercie Parati jest też 10 lat więc obie oferty takie same.Różnica tylko w sposobie liczenia płyty i tu wyszło 14 metrów na niekorzyść Parati.

 

Co do bednarki to jeszcze poczekam na projekt i przy braku zadam pytanko projektantowi.

 

Odnośnie kanalizy,wziąłem 10 XPS a docelowo będzie następnie 10 cm EPS, podłogówka itd.W tym układzie mam dalej możliwość korygowania kanalizy lub zmiany zaplanowanych urządzeń sanitarnych

 

ŻYCZĘ WSZYSTKI WESOŁYCH ŚWIĄT I SMACZNEGO JAJECZKA :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYDAS,

 

Odnośnie kanalizy,wziąłem 10 XPS a docelowo będzie następnie 10 cm EPS, podłogówka itd.

Zaraz, to NA płycie będziesz jeszcze kładł ocieplenie i robił na tym jeszcze jastrych? Nie wiem skąd taka koncepcja, ale zaletą płyty fundamentowej jest to, że wszystkie izolacje są pod nią i wokół niej, a na wierzch to już tylko kładziesz płytki, deski czy co tam chcesz bo powierzchnia jest zatarta na gładko. Mogę odnieść się oczywiście tylko do Legaletta, bo ich płytę mam, ale oni wszystkie instalacje, także podłogowe ogrzewanie robią razem z płytą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, to NA płycie będziesz jeszcze kładł ocieplenie i robił na tym jeszcze jastrych? Nie wiem skąd taka koncepcja, ale zaletą płyty fundamentowej jest to, że wszystkie izolacje są pod nią i wokół niej, a na wierzch to już tylko kładziesz płytki, deski czy co tam chcesz bo powierzchnia jest zatarta na gładko. Mogę odnieść się oczywiście tylko do Legaletta, bo ich płytę mam, ale oni wszystkie instalacje, także podłogowe ogrzewanie robią razem z płytą

 

 

obie metody są równoważne,tyle,że robienie na raz jest trochę tańsze,moim sposobem jak coś się przeoczy to można dalej skorygować.

Oczywiście termiczność w oby przypadkach jest taka sama - mam obliczenia nawet z Brinkmanna jako dodatek.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję namiarów na sprawdzonego geodetę (pow. police) do wykonania inwentaryzacja przed oddaniem budynku. Szukam kogoś z kim można się dogadać, szybko i konkretnie bo mój obecny geodeta załatwia temat ponad pół roku i przeciąga w nieskończoność..

 

Haymon

 

mi robi Tomasz Dłużyk,tel 603 043323 z Wołczkowa.

 

Co do szczegółów to pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Nareszcie sie cos dzieje w naszej krainie. Ja dopiero sie projektuje, ale bede podgladal i zbieral dane. Mialem nadzieje zaczac plyte w tym roku, ale jak piszecie cienko z terminami wiec pewnie zaczne na wiosne 2019.

 

Generalnie jesli moge cos doradzic odnosnie forum to: zalozcie w miare mozliwosci (czasowych) dzienniki budowy. Jest wielu pomocnych ludzi na forum co czytuja i udzielaja sie bezinteresownie. Pewnie w wyborze lokalnych ekip nie pomoga, bo z reguly sa z innych czesci kraju, ale juz z pewnoscia doradza lub wytkna jakies bledy jak zauwaza na zdjeciach czy opisach.

 

Zycze powodzenia wszystkim budujacym i prosze i dzielenie sie informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałam również np. suche drewno KVH na więźbę i deski na nadbitkę w... Niemczech. BO BYŁO TANIEJ!!! Wiem, brzmi jak bzdura. Sprawdź - firma Roggemann. Mogę wysłać Ci tel. do polskojęzycznego przedstawiciela na priv.

 

Bardzo prosze o te namiary na priva i wszelkie inne warte w Twej ocenie polecenia.

Powaznie wymiatasz w temacie - pozazdroscic.

Juz sie wybudowalas czy jeszcze wykanczasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...