Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Kamilu, dasz radę.... :) Grilla zrobiłeś pięknego , to i z ogrodzeniem dasz radę ;)

Bedziemy Ci kibicowac !!. :)

 

spadajcie!!! :D

A Ty Mat nie bierzesz się za robienie ogrodzenia. Powinieneś to zrobć i to szybko :) - najlepiej zaraz!! A kiedy wylewasz tarasy - może bym się podczepił z moim ogrodzeniem?? Mat a masz deski na szalunek??

 

PS Piotr mieszkasz już w praktyce czy nadal teorii :D :lol: ??

Desek nie mam. Tarasow nie wylewam tylko robie podpory pod taras drewniany, wiec za duzo betonu mi nie trzeba i bedzie robiony na miejscu. Niedlugo bede to robic, chociaz moze warto przegadac sprawe betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując idąc w kondensat płacimy więcej za:

- urządzenie,

- grzejniki niskotemperaturowe.

 

Powstaje więc pytanie czy to w ogóle ma sens?

 

Ma sens. Po pierwsze sa juz kotly co daja 109 % :) Ale nie o to chodzi. Wszytsko o czym piszesz to tylko i wylacznie koszty zakupu. Musisz policzyc koszty eksploatacji i wtedy bedzie wszystko jasne - kiedy zwroci ci sie naklad na pierwsze wydatki z gazu

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szkoł, to jakieś wnioski mozna wyciągnąć po wynikach testów na koniec podstawówki.

Taki materiał jest do przeanalizowania http://iar.pl/PlikiPdf/Egzaminy/Podstawowe/2008/2008_32_sp_wyniki_sprawdzian_koncowy_szkola_podstawowa_zachodniopomorskie_iar_Bogdan_Stepien.pdf - nie wiem czy już to ktoś wklejał.

 

jestem zaskoczona wysoką pozycją szkoły w Dołujach-szkoda że moja córa już do 5 klasy idzie:( a czy gdzieś są takie wyniki jeżeli chodzi o gimnazjum?

Rzeczywiscie ostatni rok mieli dobry, ale zdawalo tam 10 osob. Zobacz na poprzednie lata i juz nie bylo rozowo, Wg skali staninowej a tak w tym opracowaniu jest to przedstawiane w poprzednich latach byli w 3, w tym w 8 wiec skok moze byc jednostkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ostatni rok mieli dobry, ale zdawalo tam 10 osob. Zobacz na poprzednie lata i juz nie bylo rozowo, Wg skali staninowej a tak w tym opracowaniu jest to przedstawiane w poprzednich latach byli w 3, w tym w 8 wiec skok moze byc jednostkowy.

 

racja Matam, poza tym przed nami egzaminy do gimnazjum więc skupię się na szukaniu jakiejś szkoły na trasie mojego przejazdu do pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szkoł, to jakieś wnioski mozna wyciągnąć po wynikach testów na koniec podstawówki.

Taki materiał jest do przeanalizowania http://iar.pl/PlikiPdf/Egzaminy/Podstawowe/2008/2008_32_sp_wyniki_sprawdzian_koncowy_szkola_podstawowa_zachodniopomorskie_iar_Bogdan_Stepien.pdf - nie wiem czy już to ktoś wklejał.

 

jestem zaskoczona wysoką pozycją szkoły w Dołujach-szkoda że moja córa już do 5 klasy idzie:( a czy gdzieś są takie wyniki jeżeli chodzi o gimnazjum?

Rzeczywiscie ostatni rok mieli dobry, ale zdawalo tam 10 osob. Zobacz na poprzednie lata i juz nie bylo rozowo, Wg skali staninowej a tak w tym opracowaniu jest to przedstawiane w poprzednich latach byli w 3, w tym w 8 wiec skok moze byc jednostkowy.

 

Czesc Matam,

[Chcialbym sie przypomniec, Czy moge Cie prosic o liste polecanych wykonawcow? Bardzo mi zalezy, bo czas nagli.... pozdro Miros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szkoł, to jakieś wnioski mozna wyciągnąć po wynikach testów na koniec podstawówki.

Taki materiał jest do przeanalizowania http://iar.pl/PlikiPdf/Egzaminy/Podstawowe/2008/2008_32_sp_wyniki_sprawdzian_koncowy_szkola_podstawowa_zachodniopomorskie_iar_Bogdan_Stepien.pdf - nie wiem czy już to ktoś wklejał.

 

jestem zaskoczona wysoką pozycją szkoły w Dołujach-szkoda że moja córa już do 5 klasy idzie:( a czy gdzieś są takie wyniki jeżeli chodzi o gimnazjum?

Rzeczywiscie ostatni rok mieli dobry, ale zdawalo tam 10 osob. Zobacz na poprzednie lata i juz nie bylo rozowo, Wg skali staninowej a tak w tym opracowaniu jest to przedstawiane w poprzednich latach byli w 3, w tym w 8 wiec skok moze byc jednostkowy.

 

Czesc Matam,

[Chcialbym sie przypomniec, Czy moge Cie prosic o liste polecanych wykonawcow? Bardzo mi zalezy, bo czas nagli.... pozdro Miros

Wyslales prosbe na [email protected] ?? Jezeli tak to w domku sprawdze i wysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości pomieszczeń podłogówkę i myśle o piecu Viessmanna Vitodens 222-W ze sterownikiem Vitotronic-200.
Uwagi na szybko po 2 latach uzytkowania. Mam wyzej wymieniony piec i...ogólnie nie jestem zadowolona. Mam podłogówki i rozprowadzenie z kominka. Pogodówka ma pomagac sterowac piecem, a u mnie przeszkadza. Np mam napalone w kominku, w domu 25 C a odpala sie piec, pytam w serwisie dlaczego ( STEROWANIE USTAWIONE NA 20 C)I nikt nie wie, opowiadaja o jakis krzywych grzewczych temperaturze na zewnatrz itd. Zla jestem, bo jak pale kominikiem, to wolałabym nie tracic gazu, a to nic nie daje. Piec grzeje tez. Byli wszyscy mozliwi serwisani i .......nic nie moga poradzic, piec za madry :evil: tzn ma za duzo elektroniki i swojego liczenia, naktóre nie maja wpływu. Kolejna rzecz zasobnik. Podobno miał wystarczyc, a w połowie wanny, woda zimna :cry: dzwonie, pytan, przyjedza Pan z serwisu i mówi, ze woda do wanny ma leciec małym strumyczkiem. Pokazał jakim :lol: bo inaczej znowu jakies przepływy. U mnie jak tym małym strumyczkiem nakapie, to juz jest zimna. Mam wanne i z niej nie korzystam praktycznie, bo mnie szlag trafia. A i takie przemyslenia odnosnie podłogówki, mam i nie uzywam :lol: w nastepnym domu nie robie. Przereklamowana sprawa, no al etrzeba bylo na własnej skórze sie pzrekonac

 

ja mam ten piec i jestem zadowolona wody cieplej nigdy nie zabraklo...leję wodę do wanny a ktoś bierze pruysznic i wszystko jest oki.Uzytkuje go 4 rok i zero problemow.a z pogodowki zrezygnowalam, firma oddala mi 1000zł.dlaczego zrezygnowalam??

bo chcialam grzac tez i kominkiem....a na zdrowy rozum czujnik nie wyczuje jaka jest temp w domu.czemu firma ktora ci go montaowala nie powiedziala cio tego\a o podłogówce nawet nie myślalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam się pochwalić, że już mamy zalany chudziak, a od jutra ściany idą do góry:)

 

Czy ktoś ostatnio współpracował z hurtownią Extradach? Proszę o opinie, bo w sobotę jedziemy rozmawiać z nimi o dachówce.

 

witam, o Extradachu mogę się wypowiedzieć w samych pozytywach, brałem dachówkę i okna dachowe, dali mi najlepszą cenę w mieście, a odwiedziłem chyba z 5 hurtowni, po pół roku znalazłem gdzieś jedną dachówkę plastikową pod kominek wentylacyjny i mi przyjeli bez najmniejszego problemu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominiarz nie widział na oczy projektu....

 

ok! nie widział, ale czy już go miałeś na etapie występowania po pozwolenie na budowę /mówimy o projekcie wentylacji mechanicznej , zakładam że właśnie taką posiadasz/ ?

zwyczajnie nie chciałbym komplikować sobie sytuacji.

 

rojes

 

U mnie projekt wentylacji mechanicznej był integralną częścią projektu składanego w urzędzie do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, o Extradachu mogę się wypowiedzieć w samych pozytywach, brałem dachówkę i okna dachowe, dali mi najlepszą cenę w mieście, a odwiedziłem chyba z 5 hurtowni, po pół roku znalazłem gdzieś jedną dachówkę plastikową pod kominek wentylacyjny i mi przyjeli bez najmniejszego problemu :lol:

 

Ekstra, dziękuję za taką opinię, tym bardziej że mamy zamiar Creatona położyć, a do tanich ta dachówka nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tą pochmurną środę....

Ja mam pytanie o piece co jakie macie lub będziecie mieli... czy zadowoleni jesteście z obsługi, serwisu no i samego pieca.

proszę o opinie :) :)

A.

Podłączam się do pytania, bo zdecydować się nie możemy, zwykły, z zamkniętą komorą czy kondensacyjny? Dedietrich, Vailant czy coś innego? Pozdrawiamy i prosimy o opinie :)

 

Na pewno tylko z zamkniętą komorą spalania. Co do wysokiej sprawności kondensata - jeśli współpracuje z niskotemperaturowym odbiorcą (podłogówka), to tak ale na pewno nie uzyskasz sprawności książkowej. Musisz przeliczyć orientacyjny czas zwrotu inwestycji - może się okazać, że wyniesie 15 - 20 lat - z ekonomicznego punktu widzenia niezbyt uzasadniony wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby cos ktos szukal

 

 

to sa piekne dzialki w koscinie od 750 , 900, i 1400calkowicie uzbrojone na ulicy sowy i sroki

dzis biuro nieruchomoosci kompleks je pokzaywalo chetnym stad wiem :lol:

Teska, gdzie to Koscino?Zaraz pogooglam, bo w sobote jestem własnie w Szczecinie i oglądam. Odnosnie pieca, to jestem zaskoczona. U mni enie ma mowy, by brac prysznic i sie kapac. Syn bierze prysznic, a córe w wanni e musze juz spłukiwac zimna woda :evil: Kazdy serwisant twierdzi ze jest oki. Osttanio radosnie stwierdził, z emoze zakamieniony zasobnik i ze moge go sobie wymienic na własny koszt :evil: po 2 latach. Mówie Wam serws jest fatalny w 3 miescie. Lece popatrzec na biuro kompleks;-)))Dziekuje cudnie.

 

BTW, czy ktos robi ładne ogrody w Szczecinie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...