Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

Okolica Kredowej/Śródleśnej, na granicy Puszczy Wkrzańskiej. Miejsce extra ale ceny kosmiczne.

a jakie sa tam ceny?sa jeszcze wolne działki?

Witam,

Co jakiś czas pojawia sięi na necie ogłoszenie o sprzedaży. Widziałem tablicę z takowym ogłoszeniem wbite w ziemię przy ul Kredowej/Wakacyjnej

Tak, dobra dusza z forum juz mi podpowiedziala :p Obejrze przy nastepnej wyprawie do Szczecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

hmm, a wiesz gdzie jest Wieczorowskiego?bo my tez tam oglądalismy dzialke. Duńśka to taka ulica w dół do Manhatanu?

 

tak, ta długa - z wieczorowskiego z tego co widzę też*będziesz nią*jeździć. Poza tym jeszcze jedno szukając działek zwróćcie uwagę na planowaną obwodnicę Szczecina, ostatnio było o tym u nas na forum.

tak, słyszałam o niej. W 3 miescie zas słynna jest trasa Leborska :( tez blady strach pal na włascicieli działek. Na dodatek nie moga sie zdecydowac na przebieg, raz tak, raz siak

 

Przecież nikt nie zbuduje tego obejścia conajmniej przez najbliższe 50 lat! :-)

W 2000 rozpoczeli prace projektowe (gdzie planowano realizacje na 2013r) i inne dokumentacyjne opracowania. Skonczyli w 2005 i ... cisza. W 2005 roku oceniano koszt budowy na 350 mln PLN. Jak zwykle pewnie niedoszacowali o jakies 15% - jak skoczyły koszty inwestycji (grunty, materiały, praca) od 2005 roku wiedza wszyscy z nas, którzy sie budują. Teraz koszt budowy obejscia podchodzi pewnie pod 1 mld PLN.

Jesli sie wezmie pod uwagę środki z jakiej Polska "wypłuka się" na budowe infrastruktury pod EURO 2013, słabnacy kurs EUR (które dostajemy jako pomoc Unijną) oraz siłę innych Regionów niz Zachodniopomorskie w walce o przydział środków to prędzej nasze dzieci zostaną dziadkami niz ktokolwiek przejedzie autem po trasie obejscia :-)

 

W 2007 szczecinscy parlamentarzysci zadali pytanie Ministrowi Infrstruktury w sprawie priorytetu dla Obejscia. Odpowiedz była "konkretna" ;-) Szczegóły tu:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/3001bd878392962bc12573b500459bdb/3ed38a38a38dca67c12574860036d17e?OpenDocument

 

PS> "Polacy, bogaćmy się!" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, normalnie prowizje powinnas dostac za reklame :lol: :lol: :lol: Dzieki jeszcze raz, Na pewno zobacze jak bede w Szczecinie. Mówisz ze kompleks sprzedaje?

 

Gosiu, Koscino i "Nowe Doluje" to jedno z najpiekniejszych miejsc w okolicach Szczecina. A do Niemiaszkow na grzybki mozna ;)

Ja zakochalam sie dwa lata temu i sie uparlam, ze nigdzie indziej. (Teska tez mi wtedy podpowiadala, gdzie szukac :) )

 

280zl czyli chyba ceny spadly od ub. roku... Kiedy mysmy szukali, dzialka w nastepnym rzedzie za domkiem Teski kosztowala 100 euro metr... A dzialki sa tam sliiiczne... i do lasu niedaleko.

:D

 

Uff! przy działce 1 tys. metrów, 280 tysięcy za trawnik to piekny pieniądz!

Może "u Niemca" jest taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to za darmo brzoza pocięta ,porąbana ,przywieziona 140 za metr to dużo,buk i dąb 160 za metr to dużo i jeszcze jedno to drewno pochodzi z legalnego zakupu i jest sezonowane a nie kipiące wodą także nie przesadzajmy z tą drożyzną bo towar jest najlepszy jak nasze domy budujemy raz a materiał powinien być najlepszy na jaki nas w danej chwili stać

witam budowniczych naszego pięknego regionu ja już na swoim od czterech miesięcy i wiem teraz że życie jest piękne no ale czas do pracy więc zapytanie kto z was potrzebuje drewno kominkowe dąb,buk,grab,brzoza mam do sprzedania duże ilości no muszę zacząć zarabiać na ten swój raj na ziemi zainteresowani proszę o kontakt nr tel 668031394

Witam,

Panie Sebastianie chciałem skorzystać ale ceny to ma Pan niestety zaporowe... :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to za darmo brzoza pocięta ,porąbana ,przywieziona 140 za metr to dużo,buk i dąb 160 za metr to dużo i jeszcze jedno to drewno pochodzi z legalnego zakupu i jest sezonowane a nie kipiące wodą także nie przesadzajmy z tą drożyzną bo towar jest najlepszy jak nasze domy budujemy raz a materiał powinien być najlepszy na jaki nas w danej chwili stać
witam budowniczych naszego pięknego regionu ja już na swoim od czterech miesięcy i wiem teraz że życie jest piękne no ale czas do pracy więc zapytanie kto z was potrzebuje drewno kominkowe dąb,buk,grab,brzoza mam do sprzedania duże ilości no muszę zacząć zarabiać na ten swój raj na ziemi zainteresowani proszę o kontakt nr tel 668031394

Witam,

Panie Sebastianie chciałem skorzystać ale ceny to ma Pan niestety zaporowe... :(

Pozdrawiam

 

Witam,

czyżby mój post wpłynął na obniżkę cen?

Przez telefon podawał Pan cenę 170 PLN za metr bez względu na rodzaj drewna...

A z nadleśnictwa też drewno legalne...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to za darmo brzoza pocięta ,porąbana ,przywieziona 140 za metr to dużo,buk i dąb 160 za metr to dużo i jeszcze jedno to drewno pochodzi z legalnego zakupu i jest sezonowane a nie kipiące wodą także nie przesadzajmy z tą drożyzną bo towar jest najlepszy jak nasze domy budujemy raz a materiał powinien być najlepszy na jaki nas w danej chwili stać
witam budowniczych naszego pięknego regionu ja już na swoim od czterech miesięcy i wiem teraz że życie jest piękne no ale czas do pracy więc zapytanie kto z was potrzebuje drewno kominkowe dąb,buk,grab,brzoza mam do sprzedania duże ilości no muszę zacząć zarabiać na ten swój raj na ziemi zainteresowani proszę o kontakt nr tel 668031394

Witam,

Panie Sebastianie chciałem skorzystać ale ceny to ma Pan niestety zaporowe... :(

Pozdrawiam

 

 

 

Witam,

czyżby mój post wpłynął na obniżkę cen?

Przez telefon podawał Pan cenę 170 PLN za metr bez względu na rodzaj drewna...

A z nadleśnictwa też drewno legalne...

Pozdrawiam

 

Tak na marginesie - kupując drewno w większych ilościach warto rozejrzeć się dalej od Szczecina. W nadleśnictwie ok. 100km od miasta kosztuje ono pół tej ceny - co prawda w metrowych kawałkach, ale za to już podsuszone. Przewieźć i porąbać możemy sami, a różnicę w cenie wydać na dobre winko do popijania przy kominku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolomnie działki po 340 zł :-? :roll: :roll: kiedy będę mieć sasiadów :cry: :cry:
o Teska, kochana, zadzownie w takim razie jak bede juz na miejscu w Szczecinie, dobrze?Choc przyznam ze cena jak za działke w takiej odległości jest bardzo wysoka. Ewidnetnie czeka własciciel na sasiadów z za granicy

:wink: :lol: Teska, co Ty sasiadów nie mzesz sie doczekac :o Uchowaj bozeeeeee. U mnie zaczeli sie na komende budowac wszyscy i ja mam głowe kwadratowa od piły, betoniaki i koparek. NIby wies, a czuje sie jak na mega placu budowy. Ledwo juz zipię.KOrzystaj póki jeszcze mozesz, z ciszy i spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@

Twoja "Urka-Burka" jest przesliczna. Moj facio jak ja zobaczyl powiedzial: A nie mowilem ze chce doga ??? . Tak czy inaczej dom sie buduje a na psa jeszcze mamy czas :). Jednak co do masci nie zmienie zdania - ma byc blekitny.

 

A tak w inna manke teraz uderze. Kiedy ty masz zamiar sie przeprowadzac czy rozpoczynac budowe? Skoro juz sie rozgladacie za dzialka to chyba niedlugo. Pewnie na wiosne, co??? Tak , zeby dzieci od wrzesnia szly do nowej szkoly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@

Twoja "Urka-Burka" jest przesliczna. Moj facio jak ja zobaczyl powiedzial: A nie mowilem ze chce doga ??? . Tak czy inaczej dom sie buduje a na psa jeszcze mamy czas :). Jednak co do masci nie zmienie zdania - ma byc blekitny.

 

A tak w inna manke teraz uderze. Kiedy ty masz zamiar sie przeprowadzac czy rozpoczynac budowe? Skoro juz sie rozgladacie za dzialka to chyba niedlugo. Pewnie na wiosne, co??? Tak , zeby dzieci od wrzesnia szly do nowej szkoly??

Budowa ewentualnie w czerwcu w przyszłym roku. Dzieci od wrezsnia do szkoły, no a wczesniej przeprowadzka. Błekity hoduje moja znajoma. Dobra hodowla, dam Ci znac jakbys potrzebowała. W przypadku dogów pochodzenie jest bardzo wazne. MNie si etez bekity bardzo podobaja

 

http://www.greatdanesmedium.com/index.php?menu=1&lng=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

niestety, cena z gatunku tych umiarkowanych. reklamowany na liście jeden z wykonawców za prostą obudowę zawołał z miejsca 7000 za robociznę :evil: do tego oczywiście kamień, rygipsy, stelaże etc. dodam, że wkład kupiony u niego. znaleźliśmy innego, za 5000 plus kamień, kominek już obudowany, solidniej niż z rygipsów. ale nie ma szans na znalezienie kogokolwiek za mniej niż 5000 - to jest chyba kwestia jakiegoś układu między wykonawcami. w zasadzie byłem gotowy sam zrobić tę obudowę, ale żona wynalazła w ostatnim momencie wykonawcę :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...