Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Jeszcze jedno pytanko do praktyków:

 

Ile teraz kasuja za obstalowanie parapetów? Za mb.

 

Podrzucam zapytanie.

 

Średni powinni brać ok.45-60 zł/mb, ale mi moja ekipa zaśpiewała 100 zł za jeden parapet (kamień), robię sam po pracy, cztery dni i prawie skończyłem :wink:

 

Dzięki za info.

 

Znalazłem po 35 zl/mb (okazało się, że jeden facet z ekipy od gładzi robi) i juz siedzą pięknie zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło...

 

Przy okazji: czy ktoś uzywa komika Lechma? Moze jeszcze takiego z płaszczem wodnym? Gdzie kupiliscie, jak sie sprawuje, inne uwagi - niezwykle cenne! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4_tulipany

Witam

 

poszukuje ekipy do tynkow wewnętrznych, ze wzgledu na ilosc m2 myślę o tynkach kładzionych maszynowo. No i oczywiście dobrze i tanio

 

priv

Ja też poproszę

Ale jakie tynki, niektóre ekipy np.robią tylko gipsowe. Chociaz ja mam cementowe i tak skończyło sie na gładzi choc chciałam tego uniknąc, pierwsze malowanie próbne w małym pokoju - efekt niezadowalający. Robota znowu się zatrzymała i zamiast malowania mam kładzione gładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

Zapytaj plis :wink:, aż jestem ciekawa bo co może podnieść koszt mojej obudowy tylko ten marmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

 

Fajnie już macie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

ładnie wygląda kominek z karton gipsu pomalowany jakąś strukturą i kawąłek marmuru tylko na dole przy drzwiczakch. mam wrazenie ze to juz najtnsza wersja, taniej sie nie da. Ja na wspomnienie kominkarza mam gesia skóre, bo to była najgorsza, niemiła finansowa niespodzianka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

 

Fajnie już macie :D

Generalnie wszelkie prace ziemne robi sie przed założeniem ogrodu. ja si enie zdecydowąłam na odzyskiwanie deszczówki, bo koszt wychodził większey niz zużywana woda do podlewania. Wiem, wiem, nieekologicznie :oops: :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda kominek z karton gipsu pomalowany jakąś strukturą i kawąłek marmuru tylko na dole przy drzwiczakch. mam wrazenie ze to juz najtnsza wersja, taniej sie nie da. Ja na wspomnienie kominkarza mam gesia skóre, bo to była najgorsza, niemiła finansowa niespodzianka :(

to u mnie jest ta najtańsza wersja, ale chyba nie cenowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda kominek z karton gipsu pomalowany jakąś strukturą i kawąłek marmuru tylko na dole przy drzwiczakch. mam wrazenie ze to juz najtnsza wersja, taniej sie nie da. Ja na wspomnienie kominkarza mam gesia skóre, bo to była najgorsza, niemiła finansowa niespodzianka :(

to u mnie jest ta najtańsza wersja, ale chyba nie cenowa :roll:

a, bo karton gips powinien robi gosciu d karton gipsów. U kominkarzy ta sama robota nabiera nagle niebywałej wartości :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

 

Przy okazji podpytaj proszę gdzie kupił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i od kogo mogę w korzystnej cenie kupić drewno do kominka w okolicach Dobrej?? Ogólnie jaka jest dobra cena za kubik drewna do kominka? :oops: :lol:

zależy od rejonu. szczecin i okolice, w tym dobra, to ceny około 130-180 za kubik, w zależności od gatunku, jakości, czy pocięte, czy z transportem etc. mówią, że w dalszych rejonach jest dużo taniej, ale nie sprawdzałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...