Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Grupę wieczorowa porą,

 

Czy - jesli w ogóle - to jak długo po wykonaniu zaczęła Wam pekać na łączeniach (narożniki) zabudowa regips. Nasz ma jakies 2 m-ce i w niektórych miejscach pojawiły się rysy. W narozniki poszedł akryl.

Czy to tak juz uroda zabudowanych płyta poddaszy czy zacząć organizować nagonkę na wykonawcę?

u nas 2 lata i bez żadnego pęknięcia

 

2 głosy, 2 opinie> Pytanie co jest norma a co wyjątkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę wieczorowa porą,

 

Czy - jesli w ogóle - to jak długo po wykonaniu zaczęła Wam pekać na łączeniach (narożniki) zabudowa regips. Nasz ma jakies 2 m-ce i w niektórych miejscach pojawiły się rysy. W narozniki poszedł akryl.

Czy to tak juz uroda zabudowanych płyta poddaszy czy zacząć organizować nagonkę na wykonawcę?

u nas 2 lata i bez żadnego pęknięcia

 

2 głosy, 2 opinie> Pytanie co jest norma a co wyjątkiem ...

 

U nas pęknięcia pojawiły się po ok 2 miesiącach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

każdy kryzys ma także dobre strony:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5863852,Castingi_dla_ekip_budowlanych.html

mam nadzieję, że może chociaż to zrekompensuje wyższe raty... :wink:

Pozdrawiam

Niby tak, ale to działa w dwie strony. Półtora roku temu dostałem kredyt w dwa tygodnie. Teraz chcę dobrać 1/3 tej kwoty i przy podwójnych wymaganiach czekam już 6ty tydzień na decyzję.... w złotówkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

każdy kryzys ma także dobre strony:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5863852,Castingi_dla_ekip_budowlanych.html

mam nadzieję, że może chociaż to zrekompensuje wyższe raty... :wink:

Pozdrawiam

Niby tak, ale to działa w dwie strony. Półtora roku temu dostałem kredyt w dwa tygodnie. Teraz chcę dobrać 1/3 tej kwoty i przy podwójnych wymaganiach czekam już 6ty tydzień na decyzję.... w złotówkach!

Ta sytuacja jest dobra dla tych co maja juz kase, dla tych co musza uzyskac kredyt to sytuacja nie do pozazdroszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Teraz chcę dobrać 1/3 tej kwoty i przy podwójnych wymaganiach czekam już 6ty tydzień na decyzję.... w złotówkach!

Ta sytuacja jest dobra dla tych co maja juz kase, dla tych co musza uzyskac kredyt to sytuacja nie do pozazdroszczenia.

 

... a przy obecnych skokach kursu walut, firmy importujące materiały z zagranicy muszą się zabezpieczyć i ceny ,tak czy siak, dygną w górę, a co za tym idzie określenie kosztów budowy przed rozpoczęciem działań, jest jeszcze bardziej nie precyzyjne... (delikatnie ujmując :) ) Więc pewnie znajdzie się jeszcze wielu optymistów, którym się wydaje, że da się zbudować dom za pół bańki... :(

Sumując, fajnie jest jak jest stabilnie, każde wahania są nie korzystne dla ludzi, którzy muszą inwestować, czy budujących np. dom... Może być drogo, ale stabilnie, a takie skoki nie wróżą niczego dobrego. Wchodząc do strefy €uro i tak wszystko pójdzie w górę i nikt mnie nie przekona, że będzie inaczej. Tylko gdzie jest granica? Europa zachodnia już cienko piszczy. O Ameryce nawet nie będę zaczynał mówić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja jest dobra dla tych co maja juz kase, dla tych co musza uzyskac kredyt to sytuacja nie do pozazdroszczenia.

Zgadzam się co tego że pojawiły się trudności (oby chwilowe) w uzyskaniu kredytu ale niższymi cenami materiałów i usług są chyba zainteresowane i osoby starające się o kredyt i te które już go zdobyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos "sam" wybudowal kawaleczek wodociagu i byl "zmuszony" przekazac go na mienie gminy??? Pytam bo mam kilka pytan dotyczacych procedury. Czy takie porozumienie z gmina to zalatwia sie " od reki "? I czy nie da sie z tego wywinac ? hi hi. Wiem ,wiem - nie da sie. Chodzi mi glownie o to jak mam sie do tego zabrac bo mam tylko dwa dni w Szczecinie i nie wiem czy sie wyrobie. Pewnie powinnam zaczac dzialac juz teraz - zdalnie - na odleglosc.

Witam,

nie wiem jak jest obecnie ale dwa lata temu rozpoczęliśmy procedurę w gminie Dobra i zakończyliśmy ją po 1,5 roku.

1.Powołanie komitetu-niepotrzebne jeśli jeśli odcinek budujesz sama.

2.Podpisanie porozumienia z gminą-czyli wyrażenie ich zgody.

3.Projekt-uzgodniony z gminą.

4.Wykonanie odcinka sieci.

5.Odbiór przez gminę.

6.Podpisanie umowy przekazania odcinka sieci.

7.Podpisanie umów z operatorami sieci.

Szczegółowych informacji udzielą w Urzędzie Gminy-warto się wypytać.

Jeśli myślisz, że mogę w czymś pomóc, daj znać-to wyślę tobie mój numer tel.na prv.

Pozdrawiam

 

Witam

 

My właśnie w Dołujach jesteśmy juz na etapie projektowania sieci wodociągowej "dla gminy"

 

Podpowiem Ci jeszcze: wiadomo musisz podpisać umowę z gminą następnie złożyć w wodociągach podanie o wydanie warunków technicznych, oczywiście płatne. Cena zależy od długości wodociągu. Radzę od razu złożyć w gminie podanie o warunki na cele publiczne potrzebne jest to do projektu sieci. Ja czekałem na te warunki 4 miesiące. Następnie znaleźć projektanta który wykona projekt, my od razu robimy projekt przyłączy (czas 3 miesiące + 65 dni pozwolenie na budowę) koszt 10tys zł (620m sieci + 23 przyłącza) następnie wykonanie sieci + przyłączy i przekazanie sieci dla gminy

 

Dziekuje bardzo z ate odpowiedzi. Z tym ,ze u mnie wszystko wyglada nieco inaczej. Ja ze tak powiem mam wszystko zrobione od d u p y strony. :)

 

Kupilam dzialke z: technicznymi warunkami przylacza, gotowym projektem, pozwoleniem na budowe. Warunki ani pozwolenia nie wygasly. Udalam sie wiec do wodociagow z prosba o pozwolenie na wlaczenie do sieci (bo chcialam zaczac budowac jeszcze w tym miesiacu). W odpowiedzi dostalam zgode slowna ale pisamna dopiero jak podpisze porozumienie z gmina. (takie porozumienie nie bylo wymagane gdy byla robiona nasza dokumentacja wiec musimy sie tak jakby cofnac) Mieszkam niestety daleko i w Szczecinie jestem tylko raz w miesiacu na 4-5 dni. Dlatego pytalam czy takie porozumienie uda mi sie zalatwic w te cztery dni bo mialam nadzieje ze za jednym zamachem zdaze je dostarczyc do wodociagow i zaczac wkoncu kopac zanim mrozy przyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałabym przywitać całą grupę Szczecinską!

Ja też zmagam się z budową domku :D

stan obecny: surowy otwarty zadaszony

 

 

I od razu mam pytanko :oops:

 

Czy ktoś orientuje się gdzie najszybciej wykonaja w Szczecinie lub okolicach 2 okna drewniane na zamowienie. Jedno małe i jedne drzwi balkonowe przesuwne wymiary raczej nietypowe ...i do tego zeby nie zbankrutowac?

Moze sie jednak uda zamknac przed zima

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałabym przywitać całą grupę Szczecinską!

Ja też zmagam się z budową domku :D

stan obecny: surowy otwarty zadaszony

 

 

I od razu mam pytanko :oops:

 

Czy ktoś orientuje się gdzie najszybciej wykonaja w Szczecinie lub okolicach 2 okna drewniane na zamowienie. Jedno małe i jedne drzwi balkonowe przesuwne wymiary raczej nietypowe ...i do tego zeby nie zbankrutowac?

Moze sie jednak uda zamknac przed zima

:roll:

Firma GM PLAST z Polic (nazwa myląca - robią okna z drewna), dane znajdziesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdzie najtaniej udalo Wam sie dostac wiezbe za m3 w Szczecinie (lub okolicach) ?

 

Fantom

 

ja kupowałem w Sławlandzie - wiosną ceny mieli bezkonkurencyjne

 

Racja, najtaniej jeszcze do tego można negocjować.

 

Bralem od nich deski na szalunki i bylem z jakosci srednio zadowolony (choc cena byla najlepsza). Na wiezbe wiec sie troche boje... A po ile za m3 ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdzie najtaniej udalo Wam sie dostac wiezbe za m3 w Szczecinie (lub okolicach) ?

 

Fantom

 

ja kupowałem w Sławlandzie - wiosną ceny mieli bezkonkurencyjne

 

Racja, najtaniej jeszcze do tego można negocjować.

 

Bralem od nich deski na szalunki i bylem z jakosci srednio zadowolony (choc cena byla najlepsza). Na wiezbe wiec sie troche boje... A po ile za m3 ?

 

Fantom

 

Zaczynają od 750 zł/m3 netto, nie byłam na negocjacjach jeszcze i nie wiem do jakiej ceny można zejść. Co do jakości drewna to mój wykonawca i Kier Bud potwerdzili że jest ok.

Acha...transort 120zł, ale bez rozladunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...