Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Grupę,

 

Czy podpisywaliscie umowę na wykonanie schodów? Jesli tak to jeśli ktoś z Was dysponuje wzorem, to bardzo proszę o podesłanie.

 

Witam, jeśli chodzi o wewnętrzne to mi właśnie w przyszły poniedziałek będa montować :lol: , gdzie zamawiacie?, umowe dał mi do podpisania wykonawca, jest tam tylko przedmiot umowy, termin realizacji i cena.

 

Jeszcze zbieramy oferty. Pewnie pod koniec tego tygodnia się zdecydujemy i ... szukam opinii innych. Dobrze wiedzieć jakie standardy obowiazuja w tej branży. Wy u kogo zamówiliście?

 

Witam, zamówiliśmy w firmie Piaspol z Goleniowa, zadowolony jestem z obsługi, facet trzy razy przyjeżdżał na pomiary bo zmienialismy koncepcję. Kilku forumowiczów brało z Aptanavigo, ale jak mi kazali samemu zmierzyć i przyjechac z wymiarami w celu zrobienia wstępnej wyceny to mi się odechciało.

W końcu komu powinno zależeć mi czy im. :x ,

pozdrawiam

 

A Piaspol robi schody na beton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę,

 

Czy podpisywaliscie umowę na wykonanie schodów? Jesli tak to jeśli ktoś z Was dysponuje wzorem, to bardzo proszę o podesłanie.

 

Witam, jeśli chodzi o wewnętrzne to mi właśnie w przyszły poniedziałek będa montować :lol: , gdzie zamawiacie?, umowe dał mi do podpisania wykonawca, jest tam tylko przedmiot umowy, termin realizacji i cena.

 

Jeszcze zbieramy oferty. Pewnie pod koniec tego tygodnia się zdecydujemy i ... szukam opinii innych. Dobrze wiedzieć jakie standardy obowiazuja w tej branży. Wy u kogo zamówiliście?

Umowa jest potrzebna, terminy, cena itd. Faktura i gwarancja... Jak ktoś sobie (oby nie) zrobi krzywdę, bo stolarz przekombinował... Ja robiłem w "Navigo" w Płoni. Firma przednia. Można zobaczyć ich wyrób np. zajadając obiadek w restauracji "Chrobry" na Wałach Chrobrego, albo płynąc jednym z katamaranów z Gdańska do Szwecji. Mogę też pokazać swoje schody z merbau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie - ile trzeba zapłacić za robociznę metra ocieplenia poddasza wełną?? układam tylko jedną warstwę, mieści mi się 20cm między krokwiami...

dodaj 5 cm na krokwie między stelaż pod regipsy - poprzecznie do pierwszej warstwy - niewiele wydasz a uzyskasz szczelność ocieplenia. Nawet nie kombinuj żeby zaoszczędzić.

Ja mam tylko jedno pytanie : czemu 95 % ludzi uklada welne miedzy krokwiami a nie na stopie ? Czy Wy ogrzewacie poddasza czy jak ? Wszystkie przeslanki mowia o tym aby klasc welne na stropie. Duzo mniej welny idzie (taniej), mniejsza kubatura do ogrzewania (taniej), mniejsza powierzchnia do uciekania ciepla (taniej), wygodnie sie kladzie.

Fantom

 

Ja kładłem ocieplenie na stropie, a nie w skosach strychu. Tzn. ocieplenie idzie w skosach poddasza, a następnie wchodzi na sufit poddasza. Nie mam ocieplonych skosów na strychu. Natomiast nie zgadzam się z oszczędnościami w tym zakresie uważam że jedna warstwa wełny nie spełni swojego zadania. Ja mam 15 + 10 na skosach oraz 15+15 na stropie wszędzie warstwy się mijają. Mnie przekonał przede wszystkim argument dotyczący ogrzewania mniejszej kubatury, a przede wszystkim nie ogrzewam zbędnie strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie - potrzebujemy ziemię do wyrównania działki na mierzynie (chcemy ogrodzić dom przed zimą) - nie chciałbym sypać sobie na działkę samej gliny a na równanie czarnoziemem raczej nas nie stać :D

skąd wziąc ziemię???

 

Witam.

No cóż, ja szukałem pół roku i w końcu kupiłem czarnoziem z okolic Dobrej.... Tanio nie było :(

 

Ja jeździłem po budowach osiedli i podpatrywałem sobie jaką mają ziemię, jak mi się spodobała to kierowca który woził sam mi powiedział do kogo mam się zgłosić by się dogadać, płaciłem śmieszne pieniądze za wywrotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę nie na temat ale proszę o wyrozumiałość :wink:

Nie wiecie czy w Dobrej można wymienić opony i przechować letnie?

Pozdrawiam

w samej dobrej nie znalazłem takiego miejsca. najbliżej jest w wołczkowie, w jednym warsztacie wymieniają opony, w innym jest wulkanizacja. trochę dalej na bezrzeczu jest warsztat, gdzie wymieniają i przechowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was posiada dachówki Creatona Futura Brązowa Glazura Noblesse lub Kera-Phane (jakoś tak :oops: ) Brązową Glazurowaną Finesse lub Bogena angobę szlachetną Granat Brązowy.

Mam dylemat i chętnie zobaczyłabym dach "na żywo".

 

JA BYM BYŁ OSTROŻNY Z DACHÓWKAMI TEJ FIRMY

no chyba że lubicie ruletkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was posiada dachówki Creatona Futura Brązowa Glazura Noblesse lub Kera-Phane (jakoś tak :oops: ) Brązową Glazurowaną Finesse lub Bogena angobę szlachetną Granat Brązowy.

Mam dylemat i chętnie zobaczyłabym dach "na żywo".

 

JA BYM BYŁ OSTROŻNY Z DACHÓWKAMI TEJ FIRMY

no chyba że lubicie ruletkę

 

tzn.......... z którymi Bogen czy Creaton????

Domyślam się, że chodzi o te drugie. Czytałam watek pt. Creaton-kompromitacje. Fakt daje do myślenia. Z kolei jest też sporo osób na "tak"

Uważam, czy to bedzie Creaton, Bogen, Koramic, Rupp czy jakaś inna wpadka może się zdażyć. Dużo też zalezy od sprzedającego czy jest uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was posiada dachówki Creatona Futura Brązowa Glazura Noblesse lub Kera-Phane (jakoś tak :oops: ) Brązową Glazurowaną Finesse lub Bogena angobę szlachetną Granat Brązowy.

Mam dylemat i chętnie zobaczyłabym dach "na żywo".

 

JA BYM BYŁ OSTROŻNY Z DACHÓWKAMI TEJ FIRMY

no chyba że lubicie ruletkę

 

tzn.......... z którymi Bogen czy Creaton????

Domyślam się, że chodzi o te drugie. Czytałam watek pt. Creaton-kompromitacje. Fakt daje do myślenia. Z kolei jest też sporo osób na "tak"

Uważam, czy to bedzie Creaton, Bogen, Koramic, Rupp czy jakaś inna wpadka może się zdażyć. Dużo też zalezy od sprzedającego czy jest uczciwy.

 

Oczywiście chodzi o Creatona. Na temat firmy Bogen nie mam zdania.

Oczywiście wpadka każdemu może się zdarzyć ale SERIA WPADEK i do tego za tą cenę nie powinna mieć miejsca. A nawet jeśli się zdarzy CZARNA SERIA BUBLI ważna jest odpowiednia reakcja, a nie traktowanie Polski jak rynku trzeciego świata.

Wstyd Creaton, wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was posiada dachówki Creatona Futura Brązowa Glazura Noblesse lub Kera-Phane (jakoś tak :oops: ) Brązową Glazurowaną Finesse lub Bogena angobę szlachetną Granat Brązowy.

Mam dylemat i chętnie zobaczyłabym dach "na żywo".

 

JA BYM BYŁ OSTROŻNY Z DACHÓWKAMI TEJ FIRMY

no chyba że lubicie ruletkę

 

tzn.......... z którymi Bogen czy Creaton????

Domyślam się, że chodzi o te drugie. Czytałam watek pt. Creaton-kompromitacje. Fakt daje do myślenia. Z kolei jest też sporo osób na "tak"

Uważam, czy to bedzie Creaton, Bogen, Koramic, Rupp czy jakaś inna wpadka może się zdażyć. Dużo też zalezy od sprzedającego czy jest uczciwy.

 

Oczywiście chodzi o Creatona. Na temat firmy Bogen nie mam zdania.

Oczywiście wpadka każdemu może się zdarzyć ale SERIA WPADEK i do tego za tą cenę nie powinna mieć miejsca. A nawet jeśli się zdarzy CZARNA SERIA BUBLI ważna jest odpowiednia reakcja, a nie traktowanie Polski jak rynku trzeciego świata.

Wstyd Creaton, wstyd.

 

A jakie sa np zdania o Robenie ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roben to jak Volkswagen, Creaton jak Mercedes. Nie słyszałem nic o "wpadkach", ale zapytajcie dekarzy. Roben to loteria. Jeden zamek na 10 pasuje. Trzeba naciągać. Creaton pasuje jak w mordę strzelił. Jeśli faktycznie były jakieś wpadki, to tylko można żałować, bo rok temu, jak zakładali moje dachówki, nie było żadnych odpadów.... No cóż, jaki kraj............................ :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos namiary na jakas firma sprzedajaca tanie ogrodzenia typu prefabrykaty betonowe na dole i siatka na gorze ? Najtaniej znalazlem na razie po 120 zl/mb (materialy+robocizna) ale wiem ze mozna znalezc taniej

 

Np takie cos na Allegro mozna kupic mi pokazano http://www.allegro.pl/item481204159_siatka_ogrodzeniowa_podmurowka_zestawy_ogrodz.html

 

A u nas od reki gdzies ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roben to jak Volkswagen, Creaton jak Mercedes. Nie słyszałem nic o "wpadkach", ale zapytajcie dekarzy. Roben to loteria. Jeden zamek na 10 pasuje. Trzeba naciągać. Creaton pasuje jak w mordę strzelił. Jeśli faktycznie były jakieś wpadki, to tylko można żałować, bo rok temu, jak zakładali moje dachówki, nie było żadnych odpadów.... No cóż, jaki kraj............................ :(

niekoniecznie to, że roben jest tańszy oznacza, że jest gorszej jakości. ja mam na dachu robena i wykonawca nie miał najmniejszego problemu z położeniem. kładł na wielu dachach (w tym u trzech sąsiadów) i nic nie mówił na temat "niedopasowania". z tego co zauważyłem większość negatwywnych opinii o jakimś produkcie to nie kwestia produktu (niekoniecznie dachówki), tylko podejścia sprzedawcy/wykonawcy. jak się okaże, że na palecie pełno połamanych dachówek to sprzedawca może wymienić na całe, albo twierdzić, że "tania to się łamie i spadajcie". co do wykonawcy to przysłowie o baletnicy się kłania.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...