Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

zna ktos namiary na jakas firma sprzedajaca tanie ogrodzenia typu prefabrykaty betonowe na dole i siatka na gorze ? Najtaniej znalazlem na razie po 120 zl/mb (materialy+robocizna) ale wiem ze mozna znalezc taniej

 

Np takie cos na Allegro mozna kupic mi pokazano http://www.allegro.pl/item481204159_siatka_ogrodzeniowa_podmurowka_zestawy_ogrodz.html

 

A u nas od reki gdzies ?

 

Fantom

nie wim czy od ręki gdzieś u nas (teleport2000 może mieć), ale to z allegro to nie do końca tanio wyjdzie. słupki są malowane minią, czyli nie są ocynkowane. znaczy będą rdzewieć i za kilka, kilkanaście lat do wymiany. siatka ocynk, za wersję z pcv pewnie sobie doliczą. jak doliczysz robociznę, zaprawę, farbę - wyjdzie pewnie niewiele mniej od 120 pln... no i transport... no i 0 komentarzy... nie ryzykowałbym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

zna ktos namiary na jakas firma sprzedajaca tanie ogrodzenia typu prefabrykaty betonowe na dole i siatka na gorze ? Najtaniej znalazlem na razie po 120 zl/mb (materialy+robocizna) ale wiem ze mozna znalezc taniej

 

Np takie cos na Allegro mozna kupic mi pokazano http://www.allegro.pl/item481204159_siatka_ogrodzeniowa_podmurowka_zestawy_ogrodz.html

 

A u nas od reki gdzies ?

 

Fantom

nie wim czy od ręki gdzieś u nas (teleport2000 może mieć), ale to z allegro to nie do końca tanio wyjdzie. słupki są malowane minią, czyli nie są ocynkowane. znaczy będą rdzewieć i za kilka, kilkanaście lat do wymiany. siatka ocynk, za wersję z pcv pewnie sobie doliczą. jak doliczysz robociznę, zaprawę, farbę - wyjdzie pewnie niewiele mniej od 120 pln... no i transport... no i 0 komentarzy... nie ryzykowałbym :roll:

 

To z Allegro to przykald, ale nawet np tu :

http://www.konsport.com.pl/www/start.html

mozna zobaczyc po ile takie cos mozna kupic - i to z ocynkami, pelen zestaw itp - wychodzi 55 zl / mb

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos namiary na jakas firma sprzedajaca tanie ogrodzenia typu prefabrykaty betonowe na dole i siatka na gorze ? Najtaniej znalazlem na razie po 120 zl/mb (materialy+robocizna) ale wiem ze mozna znalezc taniej

 

Np takie cos na Allegro mozna kupic mi pokazano http://www.allegro.pl/item481204159_siatka_ogrodzeniowa_podmurowka_zestawy_ogrodz.html

 

A u nas od reki gdzies ?

 

Fantom

nie wim czy od ręki gdzieś u nas (teleport2000 może mieć), ale to z allegro to nie do końca tanio wyjdzie. słupki są malowane minią, czyli nie są ocynkowane. znaczy będą rdzewieć i za kilka, kilkanaście lat do wymiany. siatka ocynk, za wersję z pcv pewnie sobie doliczą. jak doliczysz robociznę, zaprawę, farbę - wyjdzie pewnie niewiele mniej od 120 pln... no i transport... no i 0 komentarzy... nie ryzykowałbym :roll:

 

To z Allegro to przykald, ale nawet np tu :

http://www.konsport.com.pl/www/start.html

mozna zobaczyc po ile takie cos mozna kupic - i to z ocynkami, pelen zestaw itp - wychodzi 55 zl / mb

 

Fantom

czyli tylko kwestia robocizny - ja zrobiłbym sam, flachowcy pewnie drugie tyle wezmą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos namiary na jakas firma sprzedajaca tanie ogrodzenia typu prefabrykaty betonowe na dole i siatka na gorze ? Najtaniej znalazlem na razie po 120 zl/mb (materialy+robocizna) ale wiem ze mozna znalezc taniej

 

Np takie cos na Allegro mozna kupic mi pokazano http://www.allegro.pl/item481204159_siatka_ogrodzeniowa_podmurowka_zestawy_ogrodz.html

 

A u nas od reki gdzies ?

 

Fantom

nie wim czy od ręki gdzieś u nas (teleport2000 może mieć), ale to z allegro to nie do końca tanio wyjdzie. słupki są malowane minią, czyli nie są ocynkowane. znaczy będą rdzewieć i za kilka, kilkanaście lat do wymiany. siatka ocynk, za wersję z pcv pewnie sobie doliczą. jak doliczysz robociznę, zaprawę, farbę - wyjdzie pewnie niewiele mniej od 120 pln... no i transport... no i 0 komentarzy... nie ryzykowałbym :roll:

 

To z Allegro to przykald, ale nawet np tu :

http://www.konsport.com.pl/www/start.html

mozna zobaczyc po ile takie cos mozna kupic - i to z ocynkami, pelen zestaw itp - wychodzi 55 zl / mb

 

Fantom

czyli tylko kwestia robocizny - ja zrobiłbym sam, flachowcy pewnie drugie tyle wezmą....

 

Oprócz teleportu mają też w Arkadii na Świerczewskiej, ale nie wszystko od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Ja dzisiaj niebudowlanie - wiem, że na naszej grupce jest sporo młodych rodziców :D

 

W Pałacu Młodzieży tworzone są dwie nowe grupy (wokalno-taneczne) dla dzieciaczków 3-4 latka i 5-6 lat.

 

Nie chcę zaśmiecać wątku także dopiero jeżeli będzie zainteresowanie podam szczegóły 8)

 

A z budowlanych niusów - mamy już SSO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. U mnie budowa zakończona, czas zająć się otoczeniem domu i w związku z tym prośba o namiary na czarnoziem do ogrodu.

Czy ktoś wie jak teraz kształtują się ceny? Jedyny dostawca na którego mam namiar chce 50 zł za m3...

 

pozdr

Rygó

to średnia cena, raczej taniej nic przyzwoitego nie znajdziesz. chyba, że wyłapiesz gdzieś wykopy pod budowę drogi, sklepu czy stacji benzynowej z dobrą ziemią - wtedy koszty transportu i kilka flaszek wystarczy.... :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

muszę wstawić się za MaTaM, który administruje listą wykonawców, napisał mi dziś w mailu, że nie dostaje prawie żadnych opinii do listy, mimo, że coraz więcej osób dopytuje się na forum o namiary na poszczególnych wykonawców i na ogół dostają odpowiedź ale na swoje prywatne skrzynki, poświęćcie zatem parę minut i prześlijcie na adres [email protected] namiary na fachowców, z których korzystaliście, wraz z opinią na ich temat, to bardzo pomocne źródło wiedzy dla innych forumowiczów, zatem DO DZIEŁA!!!

 

mariusz626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniedziałkowo

 

Troszkę z innej beczki ale też domowo :D

 

Czy ktoś może ma jakieś namiary na "panią do sprzątania" najlepiej oczywiście okolice Bezrzecza.

 

Będę wdzięczny za namiary i ewentualne opinie.

a potrzebujesz na rano czy popołudnie?

 

Ja też proszę (Warszewo). Czas do dogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przymierzam się do budowy domu pod klucz w szczecinie

czy możecie polecić jakąś solidną fiirmę

pozdrawiam-andrzej

 

Witam,

na grupie szczecińskiej forumowicze stworzyli listę wykonawców, których oceniają(-my) :D

Listę udostępnia forumowicz matam ale tylko dla osób które się na forum trochę "poudzielają" :D

Jeśli masz jakieś pytania pisz do niego na prv

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś miał doświadczenia w budowaniu z firmą REMA?

pozdrawiam andrzej

Witam.

Prowadziłem rozmowy z tą firmą. Goście sprawiali wrażenie kompetentnych. Zrobili nam fajny kosztorys, niestety nie dostaliśmy kredytu i na rozmowach się skończyło. Szkoda, bo z tego co pamiętam, to chcieli w 2006 roku 460tys pod klucz.... Wtedy, wydawało nam się, że przesadzili, teraz wiem, że nie przesadzili ;) Pozostaje kwestia jakości robót. No cóż, to jest do sprawdzenia. Na ich stronie internetowej było kilka przykładów i można było się skontaktować z ludźmi, którym budowali domy... Najlepiej zobaczyć na własne oczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i na komin systemowy(kominek) i na komin z pustaków (kondens i wentylacja) planuję położyć płytki klinkierowe.

Czy ktoś ma takie rozwiązanie elewacji komina? Sprawdza się?

Pozdrawiam

 

Sorki, ale to trochę jak krawat na gumce... Wszystko można przykleić, Ale czy nie lepiej wymurować z pełnego klinkieru, chociaż to co wystaje ponad dach? To robota na lata! Optycznie może nie będzie aż takiej różnicy, ale jeśli chodzi o trwałość.... no i te wykwity cementowe na kominie... Do cegły można użyć fugozaprawy i jeśli ktoś zrobi to solidnie, to masz czyściutki komin. Jeśli w avatarze jest Twój projekt, to widać, że masz kawałek komina. To trochę taka wizytówka tego domu. czyż nie? Oczywiście, pewnie znajdą się jacyś oportuniści w tej kwestii, ale czy warto oszczędzać na kominie? i czy na pewno oszczędzisz? Bo nie widzę tutaj innego powodu za takim rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę do wszystkich znajomych:

firma TGS:

http://tgs.com.pl (na http://www.ceneo.pl)

sprzedaje kotły c.o, zasobniki na wodę i inne rzeczy sporo taniej niż zwykłe sklepy.

Przykład: na piecu c.o. Vaillanta z zasobnikiem + grzejniki Purmo zaoszczędzimy kupując u nich ponad 2 tyś. PLN

Jutro wysyłam do nich zamówienie. Do Poznania dostarczają gratis - odbiór własny z hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i na komin systemowy(kominek) i na komin z pustaków (kondens i wentylacja) planuję położyć płytki klinkierowe.

Czy ktoś ma takie rozwiązanie elewacji komina? Sprawdza się?

Pozdrawiam

 

Sorki, ale to trochę jak krawat na gumce... Wszystko można przykleić, Ale czy nie lepiej wymurować z pełnego klinkieru, chociaż to co wystaje ponad dach? To robota na lata! Optycznie może nie będzie aż takiej różnicy, ale jeśli chodzi o trwałość.... no i te wykwity cementowe na kominie... Do cegły można użyć fugozaprawy i jeśli ktoś zrobi to solidnie, to masz czyściutki komin. Jeśli w avatarze jest Twój projekt, to widać, że masz kawałek komina. To trochę taka wizytówka tego domu. czyż nie? Oczywiście, pewnie znajdą się jacyś oportuniści w tej kwestii, ale czy warto oszczędzać na kominie? i czy na pewno oszczędzisz? Bo nie widzę tutaj innego powodu za takim rozwiązaniem...

 

Chyba w budowie domu to na niczym nie warto oszczędzać...ale gdzieś trzeba...stały dylemat inwestora :D

Mój kierbud też sądzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie cegła. Ale popytać nie zaszkodzi :wink:

Coś tam się planuje a potem i tak się bierze Urzędowskiego np. :wink:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba w budowie domu to na niczym nie warto oszczędzać...ale gdzieś trzeba...stały dylemat inwestora :D

Mój kierbud też sądzi, że najlepszym rozwiązaniem będzie cegła. Ale popytać nie zaszkodzi :wink:

Coś tam się planuje a potem i tak się bierze Urzędowskiego np. :wink:

Dzięki

Oszczędności trzeba poszukać, ale z doświadczenia Ci powiem. Nie oszczędzamy na jakości materiałów, bo zapłacisz za badziewie, a potem i tak będziesz musiał kupić to, na czym chciałeś oszczędzić. Ostatni przykład z życia. Znalazłem w NOMI gniazdka elektryczne, kolorystycznie pasowały mi do kuchni. Patrzę na cenę, rewelacja. Kupiłem. Trzy gniazdka, dwa są już w śmietniku. Dokręcając kabelek ukręciłem gwint. Zaznaczę, że robiłem do dwoma palcami... Wcześniej kupowałem droższe, firmowe, montaż był tak prosty, że dziecko by dało radę... Na kaflach też chciałem oszczędzić... Skończyło się rwaniem podłogi itd itd.....

Nigdy więcej! Oszczędzę na fachowcach (sam zrobię), kupię gorszy żwir na podsypkę, albo będę jadł chleb ze smalcem, ale na badziewie nie chcę patrzeć! Słuchaj kier bud. Ma rację!

POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...