Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

........Wedle nowych ustaleń,gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji .......

 

Witam,

Kto z kim to ustalał?

Na podstawie jakiego przepisu?

Chyba nie będą wydawali warunków przyłącza bo umowa to trochę później?

Możesz podać źródło informacji?

Pozdrawiam

 

Info od miłych Pań z urzędu w gminie Dobra. Mam paru znajomych co chcieli się szybko budować i są załamani.

Proponuje zadzwonić do gminy one wszystko wam powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku? Ma to być wymóg posiadania certyfikatu ( nawet nie wiem dokładnie jak się to nazywa) szczelności, a raczej izolacji budynku. Generalnie chodzi o udokumentowaną stratę ciepła domu. Słyszałem, że będzie to nie zbędne do odbioru budynku (m/in)... Hm

Kolejny kwitek, żeby ktoś mógł wytargać od nas kolejne pieniądze...

Pozdrawiam bojowników :evil:

 

 

chodzi o świadectwo (certyfikat) energetyczny. Z tego co wiem, będzie potrzebny przy sprzedaży domu czy mieszkania. Chodzi po prostu o to, by kupujący wiedział w jakim stanie jest nieruchomość jeżeli chodzi o koszty ogrzewania oraz o to by zmobilizować społeczeństwo do oszczędności "uciekającego" ciepła z domów i mieszkań. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało osób posiadających uprawnienia do badania budynków pod tym kontem. Sama jestem ciekawa jak to będzie działało, bo nowy rok już tuż tuż a przepis dla mnie to jak na nasze warunki- na razie fikcja...kolejny straszak. Wiadomo też, że jeżeli dom będzie miał gorszą klasę energetyczną to po prostu będzie tańszy. :) (Niech żyją deweloperzy!- skończy się ich masówka z fuszerkami przy oknach, braki w docieplaniu- przepraszam solidnych :D )

 

pozdrawiam wtorkowo

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi przy certyfikacji, przy zakupie nowy właściciel będzie wiedział, co w danej budzie siedzi. Oby przy okazji skończyły się partackie wykonania.

 

sorki ale czy jestescie pewnie ze certyfikujacy bedzie posiadal odpowiednie narzedzia (aparat do wykonywania zdjec termowizyjnych) do okreslenia czy sa mostki cieplne ?? Szczerze watpie, okresla na podstawie danych podanych przez dewelopera. Jezeli to bedzie obowiazkowe to przyznam racje ze niekotrzy beda sie bardziej starali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

........Wedle nowych ustaleń,gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji .......

 

Witam,

Kto z kim to ustalał?

Na podstawie jakiego przepisu?

Chyba nie będą wydawali warunków przyłącza bo umowa to trochę później?

Możesz podać źródło informacji?

Pozdrawiam

 

Info od miłych Pań z urzędu w gminie Dobra. Mam paru znajomych co chcieli się szybko budować i są załamani.

Proponuje zadzwonić do gminy one wszystko wam powiedzą

 

Mi się udało mam zgodę na szambo tymczasowe, aż do momentu modernizacji przepompowni. Dodam tylko, że kanalizacja biegnie wzdłuż mojej działki a ja mam mieć szambo. Na szczęście wodociągi wydały zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

........Wedle nowych ustaleń,gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji .......

 

Witam,

Kto z kim to ustalał?

Na podstawie jakiego przepisu?

Chyba nie będą wydawali warunków przyłącza bo umowa to trochę później?

Możesz podać źródło informacji?

Pozdrawiam

 

Info od miłych Pań z urzędu w gminie Dobra. Mam paru znajomych co chcieli się szybko budować i są załamani.

Proponuje zadzwonić do gminy one wszystko wam powiedzą

 

Mi się udało mam zgodę na szambo tymczasowe, aż do momentu modernizacji przepompowni. Dodam tylko, że kanalizacja biegnie wzdłuż mojej działki a ja mam mieć szambo. Na szczęście wodociągi wydały zgodę.

 

A twoja działka leży w rejonie objętym aktualnym planem zagospodarowania? bo jeśli nie a nie masz warunków zabudowy to nawet jak masz zgodę na piśmie na oczyszczalnię lub szambo to i tak nie dostaniesz warunków a tym samym nie można się wybudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A twoja działka leży w rejonie objętym aktualnym planem zagospodarowania? bo jeśli nie a nie masz warunków zabudowy to nawet jak masz zgodę na piśmie na oczyszczalnię lub szambo to i tak nie dostaniesz warunków a tym samym nie można się wybudować

 

Ja czegoś nie rozumiem, gmina daje jedną ręką zgodę na oczyszczalnię lub szambo po czym drugą ręką nie wydaje WZ z powodu tego, że co, nie wolno tego rozwiązania zastosować? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A twoja działka leży w rejonie objętym aktualnym planem zagospodarowania? bo jeśli nie a nie masz warunków zabudowy to nawet jak masz zgodę na piśmie na oczyszczalnię lub szambo to i tak nie dostaniesz warunków a tym samym nie można się wybudować

 

Ja czegoś nie rozumiem, gmina daje jedną ręką zgodę na oczyszczalnię lub szambo po czym drugą ręką nie wydaje WZ z powodu tego, że co, nie wolno tego rozwiązania zastosować? :o

 

Teraz już nie daje zgody na szambo i oczyszczalnie ale są takie osoby które maja tą zgodę jednak i tak nie dostaną warunków zabudowy. Ogólnie parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A twoja działka leży w rejonie objętym aktualnym planem zagospodarowania? bo jeśli nie a nie masz warunków zabudowy to nawet jak masz zgodę na piśmie na oczyszczalnię lub szambo to i tak nie dostaniesz warunków a tym samym nie można się wybudować

 

Ja czegoś nie rozumiem, gmina daje jedną ręką zgodę na oczyszczalnię lub szambo po czym drugą ręką nie wydaje WZ z powodu tego, że co, nie wolno tego rozwiązania zastosować? :o

 

Teraz już nie daje zgody na szambo i oczyszczalnie ale są takie osoby które maja tą zgodę jednak i tak nie dostaną warunków zabudowy. Ogólnie parodia.

 

Mam WZ, mam pozwolenie na budowę i dzisiaj właśnie był wylewany wieniec pod murłatę :D

 

Co do nieszczęsnego szamba to pierwotnie też nie otrzymałam zgody. Za drugim razem się udało. W warunkach przyłączy była modernizacja przepompowni. Gmina zgodziła się dołożyć ale większość kosztów mieliśmy ponieć my inwetorzy. Potem wiadomo, chętnych nie było.

Gmina musi zapewnić odbiór ścieków. Jesli nie ma takiej technicznej możliwości gmina musi zapewnić inny sposób np. szambo tymczasowe. Oczyszczalnia odpada, gdyż stosuje się to do miejsc gdzie nie ma w ogóle kanalizy i nie jest w najbliższych latach zaplanowana. Z tego co wiem przeczy się to z jakimiś innymi przepisami dlatego też gmina przestała wydawać zgody. U mnie kanaliza jest przy działce, wystarczy się wpiąć. A ja będę miała szambo. :(

A jak będą robić kanalizę to przekopią mi teren przed działką :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie certyfikatu energetycznego :

 

http://www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl/?gclid=CL-F_ZGTtJcCFUob3godmXF2ig

 

jest szansa na kasiorkę, przynajmniej dla magistrów... :)

Usłyszałem plotkę, że będzie wymagany certyfikat do odbioru nowego domu. Powęszę jeszcze :)

W tym zaproszeniu na szkolenie jest napisane ze "oddane do użytkowania" wiec trzeba sprawdzic czy dotyczy to nowych pozwolen na budowe czy generalnie wszystkich budow zgloszonych po 1 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zaproszeniu na szkolenie jest napisane ze "oddane do użytkowania" wiec trzeba sprawdzic czy dotyczy to nowych pozwolen na budowe czy generalnie wszystkich budow zgloszonych po 1 stycznia.

 

Znalazłem taką informację : http://www.swiadectwa-energetyczne.pl/

Nie wynika z tego, chyba że nie załapałem, iż nas, maluczkich :) to nie dotyczy. Przynajmniej do momentu, gdy dosięgnie nas recesja, albo wygramy w TOTKA.... i będziemy zmuszeni do pozbycia się naszych domków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie certyfikatu energetycznego :

 

http://www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl/?gclid=CL-F_ZGTtJcCFUob3godmXF2ig

 

jest szansa na kasiorkę, przynajmniej dla magistrów... :)

Usłyszałem plotkę, że będzie wymagany certyfikat do odbioru nowego domu. Powęszę jeszcze :)

W tym zaproszeniu na szkolenie jest napisane ze "oddane do użytkowania" wiec trzeba sprawdzic czy dotyczy to nowych pozwolen na budowe czy generalnie wszystkich budow zgloszonych po 1 stycznia.

W tym dokumencie jest napisane ze kazdy budynek (oprocz nielicznych wyjatkow, czytajacych to forum raczej to nie dotyczy) przy zawiadomieniu o zakonczeniu budowy lub zgloszeniu do urzytkowania bedzie musial przedstawic swiadectwo charakterystyki energetycznej. Rada zglosic dom przed 1 stycznia, pozniej moze okazac sie to klopotliwe, poniewaz nie ma jeszcze odpowiednich osob ktore moge wystafic certyfikat (na podstawie info od kierbuda). Tej informacji nie traktowac jako dogmat, moge sie mocno myslic i sie okaze ze sa odpowiedni certyfikatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie certyfikatu energetycznego :

 

Cytuję z http://www.swiadectwa-energetyczne.pl/ :

[...] " Świadectwa energetyczne - czyli dokumenty mówiące o zużyciu energii przez budynek – od 1 stycznia 2009 roku zaczną obowiązywać świadectwa energetyczne dla budynków i mieszkań, które będą sprzedawane lub wynajmowane. Jest to efekt wdrożenia unijnej dyrektywy.

 

Od początku 2009 roku mieszkania i domy, a także magazyny oraz powierzchnie biurowe, które będą sprzedawane lub wynajmowane, muszą posiadać świadectwo energetyczne

 

O konieczności wprowadzenia świadectw energetycznych dla budynków mówi unijna dyrektywa z 2003 roku która w Polsce miała być wprowadzona w życie ponad dziewięć miesięcy temu. Na razie jest gotowy projekt stosownej ustawy. Przepisy mają wejść w życie na początku 2009 roku.

W której jesteś klasie

 

Przepisy zakładają że każdy kupujący lub wynajmujący budynek lub lokal mieszkalny musi uzyskać informację o jego standardzie energetycznym - wyjaśnia Beata Dąbrowska rzecznik Ministerstwa Budownictwa. - Ustawa tworzy system oceny energetycznej budynków na podstawie której audytorzy energetyczni będą sporządzać stosowne świadectwa - dodaje. Jednym słowem - taki dokument będzie mówił o tym jak drogi w eksploatacji jest dany budynek co ułatwi decyzję potencjalnym nabywcom. Przyczyni się także do oszczędzania energii. [...]"

 

To chyba nas nie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie certyfikatu energetycznego :

 

http://www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl/?gclid=CL-F_ZGTtJcCFUob3godmXF2ig

 

jest szansa na kasiorkę, przynajmniej dla magistrów... :)

Usłyszałem plotkę, że będzie wymagany certyfikat do odbioru nowego domu. Powęszę jeszcze :)

W tym zaproszeniu na szkolenie jest napisane ze "oddane do użytkowania" wiec trzeba sprawdzic czy dotyczy to nowych pozwolen na budowe czy generalnie wszystkich budow zgloszonych po 1 stycznia.

W tym dokumencie jest napisane ze kazdy budynek (oprocz nielicznych wyjatkow, czytajacych to forum raczej to nie dotyczy) przy zawiadomieniu o zakonczeniu budowy lub zgloszeniu do urzytkowania bedzie musial przedstawic swiadectwo charakterystyki energetycznej. Rada zglosic dom przed 1 stycznia, pozniej moze okazac sie to klopotliwe, poniewaz nie ma jeszcze odpowiednich osob ktore moge wystafic certyfikat (na podstawie info od kierbuda). Tej informacji nie traktowac jako dogmat, moge sie mocno myslic i sie okaze ze sa odpowiedni certyfikatorzy.

 

Zapomnialme dodac linka http://www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl/index.php?site=news&step=show&id=43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...