Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Skoro nie ma was całe dnie w domu to koszt zwrotu PC jeszcze bardziej się wydłuży (o ile kiedykolwiek nastąpi). To tak samo jak kupowanie diesla jak się robi 1 000 km miesięcznie "bo to się opłaca".

Nie widzę zadnego związku..... jak nie ma mnie w domu to pc i tak działa i grzeje dom, nie to co w przypadku kominka.

 

Ja na budowę brałem kredyt więc jakbym powiększył kredyt o 40 000 żeby kupić PC to płaciłbym około 300 zł większe raty miesięczne (rocznie 3600).

 

Boże.. w jakim banku brałeś kredyt???? Poza tym dlaczego doliczasz 40 000, a instalacje gazu masz za darmo??? roznica pomiedzy instalacja pc a gazu to 20 000 a nie 2 x wiecej.

 

Ostatni rachunek za gaz miałem 500 zł. W okresie letnim 90zł.

Jak widać koszt kredytowania PC pokrywa się z tym co wydaję na gaz i byłoby tak przez 30 lat kredytu. Nie stać mnie na takie marnotrastwo kasy.

Hmmm... oby twoje prognozy sie sprawdzily, ja taki optymista nie jestem przy przewidywanych wzrostach ceny gazu pc zwroci mi sie za 10-15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zadnego związku..... jak nie ma mnie w domu to pc i tak działa i grzeje dom, nie to co w przypadku kominka.

A ma i to bardzo duży, bo gazowe nie chodzi cały czas. Ja mam tki sam tryb życia jak ty - cały dzień poza domem i wracam po 17'tej. Termostat utrzymuje temperaturę w dzień w granicach 18 st co praktycznie minimalizuje uruchamianie się pieca. Zatem PC i tak działa, a gazowe nie bo nie musi. Redukcja kosztów ma sens wtedy, kiedy sa one naprawdę duże. W przeciwnym razie sam koszt "redukowania" może wynieść więcej niż zysk.

 

Boże.. w jakim banku brałeś kredyt????

w srakim - w twoim napewno kredyty są za darmo....

 

Poza tym dlaczego doliczasz 40 000, a instalacje gazu masz za darmo??? roznica pomiedzy instalacja pc a gazu to 20 000 a nie 2 x wiecej.

A wystarczyło czytać ze zrozumieniem to co napisałem - bo w MOIM przypadku różnica wyniosła 40 000 zł. I dlatego o tyle doliczam!!!

I powiem więcej - jestem na 99% pewien, że u ciebie 20 000 różnicy nie wynika z tego, że PC jest taka tania, tylko, że dostałeś drogą ofertę na ogrzewanie gazowe.

 

Mi zrobili wycenę PC wyniosła około 89k, a realizacja "na gazie" kosztował niecałe 40k. Oczywiście mogła kosztować i 10k więcej bo wystarczyło zmienić tylko piec i zasobnik. Na kwotę około 45k miałem inną wycenę też z piecem gazowym, ale miałem też wycenę "firmową" na około 60k. Wybrałem najtańszą ofertę tym bardziej, że byli to ludzie z polecenia i jestem z nich bardzo zadowolony. I mogę ci dać na nich namiary.

A całość miała miejsce dwa lata temu.

 

Hmmm... oby twoje prognozy sie sprawdzily, ja taki optymista nie jestem przy przewidywanych wzrostach ceny gazu pc zwroci mi sie za 10-15 lat.

Ale to wszystko spekulacje. Równie dobrze może się okazać, że za 10 lat będziemy mieli elektrownie atomowe i wszyscy przerobimy ogrzewanie na prąd. Za duży okres czasu żeby coś dokładnie przewidzieć (zwłaszcza w tym kraju).

W GW był niedawno artykuł o mini elektrowniach - wielkości kabiny prysznicowej, zakopywane w ziemi i działające od 7 do 10 lat. Wystarczy na 10 000 gospodarstw. Koszt przyłaczenia około 7 500 zł. To jest przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim "dobrym i sprawdzonym dostawcą" drewna jest nadleśniczy z Dobrej :D

 

Wszystkim forumowiczom życzę udanych i szczęśliwych Świąt.

 

Teska-dzięki za życzenia i z wzajemnością.

 

Można prosić o jakieś szczegóły na priva?

to dla mnie też bardzo proszę :D

 

Przepraszam że tak późno ale te Święta...

 

Witam,

to numer telefonu do nadleśnictwa Trzebież 091/312 69 83 (w.30)

a oto numer telefonu do leśniczego w Dobrej 694 416 710

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Malymi krokami przymierzam sie do budowy. Wlasnie koncze etap projektu architektonicznego i podklady niebawem trafia do branzystow. Teraz pytanie o wasze doswiadczenia z zrodlami ciepla. Na poczatku myslalem o uzyciu gruntowej pompy ciepla do grzania i w jak najwiekszej mierze uzycia podlogowek. Natomiast moja Pani Architekt mowi, ze nie ma najlepszych doswiadczen z tymi urzadzeniemami i raczej sugeruje tradycyjne formy (gaz, ekogroszek) a podlogowke tylko na posadzkach kamiennych/ceramicznych. Chcialbym sie spytac czy ktos z was stosuje pompe, i jesli tak to czy sie ona sprawdza :) Oraz czy ktos ma kotly na ekogroszek? Nie bardzo widzi mi sie szuflowanie codzienne i skladowanie opalu.

 

 

Pewnie przez Swieta forum bedzie martwe, wiec zycze wam

Wesolych Swiat!!

 

Szymek

Plonia/Smerdnica

 

 

Witajcie!

Ja akurat przymierzam się do pompy ciepła, zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

Tu apel do uzytkownikow pc- poszukuje kontaktow, nie ma jak zobaczyc na wlasne oczy czy usluszeć uzytkownika pc, firma to wiadomo ze bedzie zachwalac, narazie mam sasiada z pc pionowym kolektorem gruntowym i jest zachwycony ale jestem ciekaw doswiadczen innych uzytkownikow!!!

pozdrawiam :wink:

 

Witam,

ja mam pompę ciepła z kolektorem pionowym i ogrzewanie podłogowe w całym domu (po podłodze mam 286 m2 powierzchni). Jestem bardzo zadowolona. Urządzenie bezobsługowe, temperatura w domu +24 st. Ostatni rachunek za prąd to 500 zł za miesiąc. Składa się na niego opłata za prąd, co i cw. Wciąż jestem na taryfie budowlanej i ostatnio było większe zużycie prądu, ponieważ trwały prace wykończeniowe. W poprzednim mieszkaniu w tym okresie płaciłam za gaz ok. 700 zł za miesiąc za ogrzanie 85 m2 + r-k za prąd. Różnica jest znaczna. W nowym domu nie mam gazu.

Nikogo nie namawiam na pompę ciepła. Każdy sam musi zdecydować. Kiedyś też miałam ten dylemat i wiem, że podjęcie decyzji nie jest proste. Ja wybrałam ten rodzaj ogrzewania i gdybym miała wybrać jeszcze raz, nie zmieniłabym zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

Malymi krokami przymierzam sie do budowy. Wlasnie koncze etap projektu architektonicznego i podklady niebawem trafia do branzystow. Teraz pytanie o wasze doswiadczenia z zrodlami ciepla. Na poczatku myslalem o uzyciu gruntowej pompy ciepla do grzania i w jak najwiekszej mierze uzycia podlogowek. Natomiast moja Pani Architekt mowi, ze nie ma najlepszych doswiadczen z tymi urzadzeniemami i raczej sugeruje tradycyjne formy (gaz, ekogroszek) a podlogowke tylko na posadzkach kamiennych/ceramicznych. Chcialbym sie spytac czy ktos z was stosuje pompe, i jesli tak to czy sie ona sprawdza :) Oraz czy ktos ma kotly na ekogroszek? Nie bardzo widzi mi sie szuflowanie codzienne i skladowanie opalu.

 

 

Pewnie przez Swieta forum bedzie martwe, wiec zycze wam

Wesolych Swiat!!

 

Szymek

Plonia/Smerdnica

 

 

Witajcie!

Ja akurat przymierzam się do pompy ciepła, zgadzam się ze jest to kosztowna inwestycja ale trzeba myslec przyszlosciowo i przy zalozeniu rosnacych kosztów ogrzewania gazem pompa naprawde moze sie oplacic.

Tu apel do uzytkownikow pc- poszukuje kontaktow, nie ma jak zobaczyc na wlasne oczy czy usluszeć uzytkownika pc, firma to wiadomo ze bedzie zachwalac, narazie mam sasiada z pc pionowym kolektorem gruntowym i jest zachwycony ale jestem ciekaw doswiadczen innych uzytkownikow!!!

pozdrawiam :wink:

 

Witam,

ja mam pompę ciepła z kolektorem pionowym i ogrzewanie podłogowe w całym domu (po podłodze mam 286 m2 powierzchni). Jestem bardzo zadowolona. Urządzenie bezobsługowe, temperatura w domu +24 st. Ostatni rachunek za prąd to 500 zł za miesiąc. Składa się na niego opłata za prąd, co i cw. Wciąż jestem na taryfie budowlanej i ostatnio było większe zużycie prądu, ponieważ trwały prace wykończeniowe. W poprzednim mieszkaniu w tym okresie płaciłam za gaz ok. 700 zł za miesiąc za ogrzanie 85 m2 + r-k za prąd. Różnica jest znaczna. W nowym domu nie mam gazu.

Nikogo nie namawiam na pompę ciepła. Każdy sam musi zdecydować. Kiedyś też miałam ten dylemat i wiem, że podjęcie decyzji nie jest proste. Ja wybrałam ten rodzaj ogrzewania i gdybym miała wybrać jeszcze raz, nie zmieniłabym zdania.

 

 

Witam

 

A w jakiej kwocie się zamknęłaś jeśli chodzi o pompę ciepła. W jakie firmie zakładałaś, możesz podać namiary na nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boże.. w jakim banku brałeś kredyt???? Poza tym dlaczego doliczasz 40 000, a instalacje gazu masz za darmo??? różnica pomiędzy instalacja pc a gazu to 20 000 a nie 2 x wiecej..

Cała instalacja, podłogówka, kaloryfery w sypialniach Buderusa, markowy piec gazowy z turbiną, zasobnikiem itd... Immergas, komputery do sterowania kominkiem i gazówką, wymienniki ciepła, instalacja wodna w całym domu, kosztowała mnie ok 56tyś. W tym za piec gazowy zapłaciłem ok 10tyś, kominek w promocji ok 8 tys, razem 18 tyś. Porównywalna w parametrach PC kosztowała by ok 55tyś + instalacja. Czyli 56-18=38 + 55 =93 (tys) za PC.

Chodzi mi o to, że jest piec i piec, kocioł i kocioł. Instalacja i instalacja. Jakość idzie w parze z ceną. A jakość, to nie tylko bezawaryjność, ale też koszty eksploatacyjne. Czyli każdy sposób jest dobry, nie które są tylko droższe podczas instalowania. W kwestii nieobecności w domu. W kominku zaczynam palić o 19-20tej i pali się do rana. O 6tej rano startuje gazówka, chodzi do ok 8.30. Średnia temperatura w ciągu dnia w domu na parterze, to ok 22st., na piętrze ok 21st. Podczas grzania kominkiem, na piętrze 23-24, na parterze otwieramy okno, bo temp to ok 26stC....

Zmierzam do tego, że nie ma co się unosić. Jednemu wystarczy Opel Corsa, innemu Lexus..... Koszt zakupu iście rozbieżny, tankowanie podobne, a w korkach stoimy tak samo... No a jak się spieprzy..... No cóż... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kammaje

 

Wybrałem najtańszą ofertę tym bardziej, że byli to ludzie z polecenia i jestem z nich bardzo zadowolony. I mogę ci dać na nich namiary.

A całość miała miejsce dwa lata temu.

 

czy mogę prosić o namiary?? :D

 

A.

 

Przez dwa lata mogło się coś zmienić, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Również poproszę o namiary :lol:

Za poprzednie dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni rachunek za prąd to 500 zł za miesiąc. Składa się na niego opłata za prąd, co i cw. Wciąż jestem na taryfie budowlanej i ostatnio było większe zużycie prądu, ponieważ trwały prace wykończeniowe.

 

500 zł przy pc to duzy wydatek, koniecznie zmień taryfe,a najlepiej nastawic na grzanie w 2 taryfie wtedy koszty zmniejszą do 1/3. Szczególy na forum poświęconym pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich sylwestrowo

 

W nowym roku planuje poszukać ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego i tu mam prośbę do was a szczególnie do tych co już mają zaklepaną ekipę na jaką kwotę muszę się nastawić aby była ona w miarę atrakcyjna a nie kosmicznie duża. Planuję budowę domu w miarę prostego http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_rododendronach_6/m46a5e795f1323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo stoimy przed dylematem

- robić kominem z płaszczem wodnym, czy nie? Mamy ofertę na normalny kominek, ale sami nie wiemy. Musimy teraz podjąć ostateczną decyzję.

 

Wszystko zależy od tego, jaką macie alternatywę do ogrzewania. Jeśli jako drugie urządzenie grzewcze ma być piec gazowy albo elektryczny, to zdecydowanie polecam płaszcz wodny, oczywiście ze względu na koszty...

U mnie służy jako główne ogrzewanie. jest miło i ciepło. Jeśli macie w planach pompę ciepła, albo jakieś inne alternatywne tanie grzanie, a kominek ma spełniać rolę estetyczną, to nad płaszczem można pomyśleć w kategoriach zbędnych urządzeń.

Generalnie ja jestem zadowolony i polecam płaszcz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo stoimy przed dylematem

- robić kominem z płaszczem wodnym, czy nie? Mamy ofertę na normalny kominek, ale sami nie wiemy. Musimy teraz podjąć ostateczną decyzję.

 

Wszystko zależy od tego, jaką macie alternatywę do ogrzewania. Jeśli jako drugie urządzenie grzewcze ma być piec gazowy albo elektryczny, to zdecydowanie polecam płaszcz wodny, oczywiście ze względu na koszty...

U mnie służy jako główne ogrzewanie. jest miło i ciepło. Jeśli macie w planach pompę ciepła, albo jakieś inne alternatywne tanie grzanie, a kominek ma spełniać rolę estetyczną, to nad płaszczem można pomyśleć w kategoriach zbędnych urządzeń.

Generalnie ja jestem zadowolony i polecam płaszcz! :)

 

Mam ten sam dylemat. Chciałabym jeszcze solary. Jedna z firm robiąca wycenę odwodzi mnie od takiego zestawu, gdyż ponoć jest to technicznie skomplikowane, jakies tam inne sprawy. Szczerze to się nie znam i nie wiem czy te argumenty były rzeczywiście zgodne z prawdą. Może jest ktoś na forum kto ma ogrzewanie gazowe, wspomaga się kominkiem z płaszczem a w lato korzysta z ciepłej wody z solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich sylwestrowo

 

W nowym roku planuje poszukać ekipy budowlanej do stanu surowego otwartego i tu mam prośbę do was a szczególnie do tych co już mają zaklepaną ekipę na jaką kwotę muszę się nastawić aby była ona w miarę atrakcyjna a nie kosmicznie duża. Planuję budowę domu w miarę prostego http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_rododendronach_6/m46a5e795f1323

 

To lepiej zaraz zacznij szukać. Nie wiem z czego będziesz budować. Jeśli z ceramiki, betonu komórkowego to łatwiej o ekipę. Ja buduję z silki i mam strop lany, więc było gorzej.

Dom nie jest taki prosty. Myślę, że 70-100tyś to kwota realna. Wycenę robiły nam ekipy z "Listy", które z wielu opini są godne polecenia, ale ceny mnie powaliły. Dom gabarytowo podobny, bez lukarn, wykusz itp. Cena min. 100tyś bez materiałów. Z mteriałami 240-280tyś (porotherm, dachówka Robena, rynny kanion)

Znalazłam ekipy za 55tyś, ale warunek: porotherm, porothon, strop terriva więc odpadli.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...