Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Forumowiczów.

 

Szczegół ciesz się, że dostałeś jasna odpowiedż odmowna bo ja mam pozytywna już jakieś 1,5 miesiąca. Może na mnie też szukają haka...

Odpowiedz pozytywna dostalem w listopadzie... Jak ja cofneli w zeszlym tygodniu to jeszcze raz dzwonilem na 100 % upewnic sie czemu. I sami potwierdzili ze faktycznie mialem decyzje pozytywna ale cofneli ja dzis (tzn w czwartek) wlasnie z tak durnego powodu. 3 miesiace podczas ktorych kilkukrotnie potwierdzali pozytywna decyzje i zapewniali ze to tylko kwestie formalne. Inaczej nie wydalbym 800 PLN na drugi operat.

Zlozcie papiery do innego banku, mi sie nie chcialo a teraz i tak to musze robic ale ile czasu stracilem!!! Najwyzej bedziecie mieli dwa banki do wyboru czyli argument do negocjacji.

 

 

Kwity o kredyt trzeba składać do kilku banków. Praktyka pokazuje (pokazywała już daaawno), że to absolutna konieczność. My (w II kw. 2007) złozylismy wnioski do pięciu. Dwa od poczatku się ociągały, trzy sie starały i wybralismy najlepszy z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

M3 i jak wrazenia z oglądania? Bedzie wlasciwie bez zmian. Efekty mozna ogladnac w necie. Wybralem bo idealnie pasuje na dzialke plus dobry rozklad pomieszczen. Sciany ida do gory zaczyna byc cos widac - moze niedlugo bede mogl zapraszac gosci :D

Czemu :o Hehe niestety ani jedno ani drugie :wink: nie chodzilbym do DB i nie latał z wywieszonym jezykiem po hurtowniach, castoramach itp.

Apropo dzis bylem w Nordei - jak na razie duuuza roznica. Pan konkretny i kompetentny. Mam nadzieje, ze ciag dlaszy bedzie taki sam - optymistyczna wersja 2 tygodnie. Szczegol moze Ty sprobujesz... No i ciagle mają w ofercie CHF. Ma ktos z forum jakies doswiadczenia z tym bankiem? Bede wdzieczny...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

 

Szczegół ciesz się, że dostałeś jasna odpowiedż odmowna bo ja mam pozytywna już jakieś 1,5 miesiąca. Może na mnie też szukają haka...

Odpowiedz pozytywna dostalem w listopadzie... Jak ja cofneli w zeszlym tygodniu to jeszcze raz dzwonilem na 100 % upewnic sie czemu. I sami potwierdzili ze faktycznie mialem decyzje pozytywna ale cofneli ja dzis (tzn w czwartek) wlasnie z tak durnego powodu. 3 miesiace podczas ktorych kilkukrotnie potwierdzali pozytywna decyzje i zapewniali ze to tylko kwestie formalne. Inaczej nie wydalbym 800 PLN na drugi operat.

Zlozcie papiery do innego banku, mi sie nie chcialo a teraz i tak to musze robic ale ile czasu stracilem!!! Najwyzej bedziecie mieli dwa banki do wyboru czyli argument do negocjacji.

 

 

My mamy kredyt w DB i nie narzekamy. Wypłaciliśmy drugą transzę bez jakiś szczególnych problemów, mimo że z pierwszej transzy zostało nam ok. 1/5. Uruchomienie istotnie trwało trochę czasu, ale to był moment zawirowań na rynku kredytowym i w innych bankach była taka sama sytuacja.

Też trochę zostaliśmy zaskoczeni tym skróceniem okresu kredytowego a nie zmianą wysokości raty, ale z góry wiedzieliśmy jaka będzie wysokość raty w momencie uruchamiania kredytu, więc się na to przygotowaliśmy. Zawsze to lepiej spłacać więcej kapitału.

Wniosek składaliśmy równolegle do 4 banków. Wszędzie była decyzja pozytywna. teraz jednak trzeba mieć na uwadze, że o kredyty coraz trudniej zwłaszcza w CHF i nie ma co nastawiać się na jeden konkretny bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieję że do tych trzech prowadzonych wzorowo zaliczyłaś też naszą? Mamy kredyt w CHF w DB i jak do tej pory nie mamy powodów do narzekania. Aha, kredyt braliśmy w maju 2008. Pozdrawiamy

 

Fajnie, że się odezwałeś :). Gdzie dokładnie budujesz? Nasza działka jest w pierwszej linii, przy drodze gminnej tuż obok ogrodzonej działki ze ściągniętym humusem.

 

Pozdr,

zoszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałam dziś warunki zabudowy i w związku z tym mam kilka pytań. Czy powierzchnia zabudowy 10% (działka ma 3850m) nie będzie przymało i jak to jest u Was procentowo. Zastanawiam się również, czy powierzchnia biologicznie czynna 50% to nie za dużo? Jak to u Was wygląda? Prosiłabym również o odpowiedź, ile metrów u Was ustalono obowiązującą linie zabudowy od drogi gminnej (u mnie jest to 15m) i trochę jestem tym faktem zmartwiona, gdyz inaczej to sobie wyobrażałam. Pozdrawiam i licze na odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałam dziś warunki zabudowy i w związku z tym mam kilka pytań. Czy powierzchnia zabudowy 10% (działka ma 3850m) nie będzie przymało i jak to jest u Was procentowo. Zastanawiam się również, czy powierzchnia biologicznie czynna 50% to nie za dużo? Jak to u Was wygląda? Prosiłabym również o odpowiedź, ile metrów u Was ustalono obowiązującą linie zabudowy od drogi gminnej (u mnie jest to 15m) i trochę jestem tym faktem zmartwiona, gdyz inaczej to sobie wyobrażałam. Pozdrawiam i licze na odpowiedzi.

 

W twoim przypadku 10% zabudowy daje 385m2 zabudowy to jak dla mnie bardzo dużo. Dom który planuje ma zabudowę 133m2 tak więc tym się nie przejmuj choć lina zabudowy 15m jest spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dzis bylem w Nordei - jak na razie duuuza roznica. Pan konkretny i kompetentny. Mam nadzieje, ze ciag dlaszy bedzie taki sam - optymistyczna wersja 2 tygodnie. Szczegol moze Ty sprobujesz... No i ciagle mają w ofercie CHF. Ma ktos z forum jakies doswiadczenia z tym bankiem? Bede wdzieczny...pozdrawiam

 

Też się podczepiam, czy ktoś wie jak z kredytem w Nordei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dzis bylem w Nordei - jak na razie duuuza roznica. Pan konkretny i kompetentny. Mam nadzieje, ze ciag dlaszy bedzie taki sam - optymistyczna wersja 2 tygodnie. Szczegol moze Ty sprobujesz... No i ciagle mają w ofercie CHF. Ma ktos z forum jakies doswiadczenia z tym bankiem? Bede wdzieczny...pozdrawiam

 

Też się podczepiam, czy ktoś wie jak z kredytem w Nordei

Ja bralem w Nordei ale to bylo wczesniej. Mialem problem z przewalutowaniem (dlugo trwalo) ale to byla opieszalosc pracownika w banku. Samo zalatwienie kredytu nie rodzilo problemow to co bylo uzgodnione i powiedziane tak zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

M3 i jak wrazenia z oglądania? Bedzie wlasciwie bez zmian. Efekty mozna ogladnac w necie. Wybralem bo idealnie pasuje na dzialke plus dobry rozklad pomieszczen. Sciany ida do gory zaczyna byc cos widac - moze niedlugo bede mogl zapraszac gosci :D

Czemu :o Hehe niestety ani jedno ani drugie :wink: nie chodzilbym do DB i nie latał z wywieszonym jezykiem po hurtowniach, castoramach itp.

Apropo dzis bylem w Nordei - jak na razie duuuza roznica. Pan konkretny i kompetentny. Mam nadzieje, ze ciag dlaszy bedzie taki sam - optymistyczna wersja 2 tygodnie. Szczegol moze Ty sprobujesz... No i ciagle mają w ofercie CHF. Ma ktos z forum jakies doswiadczenia z tym bankiem? Bede wdzieczny...pozdrawiam

 

Nordea była jednym z 3 banków, które weszły do finału starań o kredyt. Było profesjonalnie i terminowo. Przegrali ceną. Ale - moim zdaniem - przygotowany pracownik i poukładany bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za odpowiedzi. Ciagne temat w Nordei...opiszę jaki finał. To jeden z trzech, czterech bankow ktore jeszcze udzialają kredytów w CHF. Niestety nie spelniam wymagań w Mbanku (dziwne zaporowe przepisy - chyba nie chca dawac kredytow) i DNBNord (nie mozna budowac metodą gospodarcza). W PKO SA z pocalowaniem w reke ale tylko w Eur (ok 2 % wiecej na Libor).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagne temat w Nordei...opiszę jaki finał. To jeden z trzech, czterech bankow ktore jeszcze udzialają kredytów w CHF. Niestety nie spelniam wymagań w Mbanku (dziwne zaporowe przepisy - chyba nie chca dawac kredytow) i DNBNord (nie mozna budowac metodą gospodarcza). W PKO SA z pocalowaniem w reke ale tylko w Eur (ok 2 % wiecej na Libor).

 

Na ile lat bierzecie te kredyty? Ja bym sie zastanawial, czy nie brac w EUR, biorac pod uwage, ze wkoncu kiedys do tej strefy sie wejdzie. Nie za dwa to za 5 lat. Potem i tak bedziemy w wiekszosci zarabiac w EUR, wiec odpadna spredy, a stopy chyba miedzy EURolandem a Szwajcarnia nie bede sie roznily wiecej jak roznica kursowa? Tak sobie gdybam, bo ta decyzja jeszcze daleko przede mna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dzis bylem w Nordei - jak na razie duuuza roznica. Pan konkretny i kompetentny. Mam nadzieje, ze ciag dlaszy bedzie taki sam - optymistyczna wersja 2 tygodnie. Szczegol moze Ty sprobujesz... No i ciagle mają w ofercie CHF. Ma ktos z forum jakies doswiadczenia z tym bankiem? Bede wdzieczny...pozdrawiam

 

Też się podczepiam, czy ktoś wie jak z kredytem w Nordei

Ja bralem w Nordei ale to bylo wczesniej. Mialem problem z przewalutowaniem (dlugo trwalo) ale to byla opieszalosc pracownika w banku. Samo zalatwienie kredytu nie rodzilo problemow to co bylo uzgodnione i powiedziane tak zostalo.

 

Mam również kredyt w Nordeii.

Nie wyglądało to tak suuuper. Wniosek złożyliśmy 5.06 umowa 10.07, pierwsza transza 22.07.

Niby wszystko było ok, ale i tak trochę się ciągło. Co do samego kredytu, otóż zakaceptowali moje mieszkanie na sprzedaż jako wkład własny, negocjowałam marżę, nie wymagaja ubezpieczenia na życie. Wady kredyt denominowany, libor M jest ustalony na dzień wyplaty transzy lub podpisania umwy (nie pamiętam) i tak co 3 miesiące dokładnie w tym dniu. Miałam problemy z transzami, musiałam się non stop dopytywać, na 2 czekałam 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za odpowiedzi. Ciagne temat w Nordei...opiszę jaki finał. To jeden z trzech, czterech bankow ktore jeszcze udzialają kredytów w CHF. Niestety nie spelniam wymagań w Mbanku (dziwne zaporowe przepisy - chyba nie chca dawac kredytow) i DNBNord (nie mozna budowac metodą gospodarcza). W PKO SA z pocalowaniem w reke ale tylko w Eur (ok 2 % wiecej na Libor).

 

Pozdrawiam

Jedna uwaga: Nordea udziela kredytów denominowanych do waluty a nie indeksowanych co oznacza, że przy spadku kursu pomiędzy dniem podpisania umowy a dniem wypłaty poszczególnych transz będzie różnica in minus a tym samym kredytobiorca dostanie mniej PLN. Analogicznie przy wzroście dostanie więcej ale kto to przewidzi? :D . Plusem jest fakt, że udzialają kredytów do 45 lat. Warunek: spłata kredytu do 70 roku życia. Osobiście rozważyłbym kredyt w PLN. Wibor spada i pewnie jeszcze kilka razy RPP utnie stopy, nie ma ryzyka kursowego a marże są niższe od CHF czy EUR. W sumie daje to - na dzień dzisiejszy ratę tylko niewiele wyższą ale zapewnia zdrowszy sen.

Pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli złotówki to dwa warianty: PKO SA w kredycie z dopłatami (50% odsetek przez 8 lat) lub ING, które też ma tanią złotówkę. W PKO jest warunek: w dniu składania wniosku nie można być właścicielem innej nieruchomości, cena m2 nie może przekroczyć określonej kwoty (Szczecin: 4.652, województwo: 4.505,90 zł/m2 a dom nie może być większy niż 140 m2 pow. użytkowej

Pozdr.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...