Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam, otrzymałam dziś warunki zabudowy i w związku z tym mam kilka pytań. Czy powierzchnia zabudowy 10% (działka ma 3850m) nie będzie przymało i jak to jest u Was procentowo. Zastanawiam się również, czy powierzchnia biologicznie czynna 50% to nie za dużo? Jak to u Was wygląda? Prosiłabym również o odpowiedź, ile metrów u Was ustalono obowiązującą linie zabudowy od drogi gminnej (u mnie jest to 15m) i trochę jestem tym faktem zmartwiona, gdyz inaczej to sobie wyobrażałam. Pozdrawiam i licze na odpowiedzi.

 

U mnie w Dobrej jest powierzchnia zabudowy 30%, minimalna powierzchnia nieutrwardzona zielona 50%, nieprzekraczalna linia zabudowy w odl. 5 m od drogi. Dołuje są zdecydowanie mniej przyjazne, ale przy tak dużej działce nie masz się o co martwić :)

 

ja mam linie zabudowy 5 m, i aż zerknęłam.....nie mam powierzchni zabudowy :o no ale warunki i pozwolenie na budowę dane były na działkę rolną z produkcją rolną

teraz wogołe nie byłoby mozliwe na działce 753m2 postawić dom parterowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Nie to żebym sie chwalił ale właśnie podpisaliśmy akt notarialny zakupu działeczki w Dołujach. :D :D :D :D :D

Pozdrowionka

Milego swietowania :D

 

GRATULACJE :D

Najprzyjemniejsze jednak przed Wami. :lol:

 

gratuluje przyszłym inwestorom :D

 

 

Dziękuję za gratulacje

Projekt wybrany - pora zderzyć sie z formalnościami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 lat palę ( teraz mniej z lenistwa) Jotulem 1.8 panoramą, jak narazie jest oki.

 

nie polecam zdecydowanie pana zbyszka ( on jest ,ptzynajmniej kiedyś był dilusiem- kupić u niego i wiać)

miał firme na pograniczu Szczecina i Mierzyna, wczesniej na gumieńcach.

 

 

polecam Buczka, ale on drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

mam pytanie do mieszkających lub będących w najbliższym czasie mieszkańcami Dobrej i okolic , posiadających dzieci w wieku szkolnym.

 

Czy wysyłacie/wyślecie swoje pociechy do szkoły w Dobrej?

 

Jeżeli nie- to dlaczego i gdzie w takim razie?

 

 

bardzo proszę o opinie... stoję przed dylematem :(

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewne etapy budowy zbliżają się powoli do końca.

 

Wiem, że to nie czas na ocieplanie ale może akurat ktoś potrzebuje wełnę mineralną Rockwool - została nam wełna Fasrock na ocieplenie ścian gr. 15 cm i 18 cm

Szczegóły i fotki na priva

 

Z pozostałości również rura do drenażu w otulinie ok 10 m - może ktoś potrzebuje - niedługo czas na fundamenty i drenaże w większej ilości - wiosna już blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

mam pytanie do mieszkających lub będących w najbliższym czasie mieszkańcami Dobrej i okolic , posiadających dzieci w wieku szkolnym.

 

Czy wysyłacie/wyślecie swoje pociechy do szkoły w Dobrej?

 

Jeżeli nie- to dlaczego i gdzie w takim razie?

 

 

bardzo proszę o opinie... stoję przed dylematem :(

 

A.

wprawdzie jesteśmy dopiero na etapie przedszkola, ale w planach mamy szkołę w dobrej... i jeżeli przez ten krótki czas nic się nie zmieni to nie będziemy szukać innej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszedzie kafle, gdzie niegdzie panele do ogrz.podłogowego

 

Ja wlasnie z powodu, ze chce podlogi drewniane ograniczylem podlogowke do przedpokojow, lazienek i kuchni. Czyli jak piszesz do powierzchni latwo przewodzacych cieplo. Tez na poczatku chcialem calosc miec podlogowki...

 

Zanim jednak zdecydujesz sie na Biawar, to zorientuj sie jak jest z jakosca u nich.

Pamietam, ze Szwedzi przenosili do naszych zakladow takie produkcje, ktore u nich albo byly juz przestarzale, albo nie rentowne, ale liczyli ze zejda u nas (do Amici, Wrozametu, Biawaru...). Niestety nasze zaklady nie potrafily dorownac jakoscia..., Np., wieksze masz prawdopodobienstwo, ze podobna pompa made in skandynawia bedzie wykonana z porzadnych niekorodujacych materialow, a nasz z tanich chinskich zamiennkow... ale to w tych globalnych czasach to juz tylko prawdopodobienstwo ;)

 

Nie chce mowic, ze to zle urzadzenie, ale ja bym sie popytal kogos kto ma z tym jakies doswiadczenie jako zwykly uzytkownik :) Biawar slynal z dobrych podgrzewaczy (mowiono kiedys na to boiler)... wiec pewnie i to jest niezle urzadzenie... ;)

 

 

Ja zrezygnowalem wkoncu z pompy..... za drogo jednak dla mnie :((

No i te podlogi chce miec w drewnie, wiec ogrzewanie niskotemperaturowe odpada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Czy możecie napisać ile płaciliście za kierownika budowy i inspektora. Pisałem ostatnio o kosztach robocizny za stan surowy otwarty, teraz jestem po rozmowach z 4 ekipami i ceny kształtują się od 90tys, 80tys, 67tys (do negocjacji), 54tys (do negocjacji).

 

Albo kierownika albo inspektora. Po co 2 "grzyby w barszczu" ;-)

Cena zależna od zakresu i poziomu usługi. Można się umówić za całość lub za wizyty. Zdecydowanie polecam to pierwsze - nigdy nie wiadomo co się będzie działo.

My umówiliśmy się na 4000 ale byliśmy już po stanie "0".

Spokojnie mogę powiedzieć, że nasz kierownik jest wart tych pieniędzy - dokładny, kiedy trzeba stanowczy, bardzo często na budowie i to zarówno z własnej inicjatywy jak i po telefonie wykonawcy czy inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spokojnie mogę powiedzieć, że nasz kierownik jest wart tych pieniędzy - dokładny, kiedy trzeba stanowczy, bardzo często na budowie i to zarówno z własnej inicjatywy jak i po telefonie wykonawcy czy inwestora.

 

nasz kierownik również:) choć płacimy mu za całość od początku aż do odbioru domu 5 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...