Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam,

 

Czy moglibyście zweryfikować poniższe ceny za robociznę:

 

Kafelki - 45 zł za metr

Gładzenie ścian i Malowanie - 15 zł za metr

Kładzenie paneli podłogowych - 12 zł za metr (z listwami)

Podbitka drewniana - 50 zł za metr

Ocieplenie z zewnątrz - 45 zł za metr

Ogrodzenie z siatki - 50 zl za metr (fundament + wymurowanie bloczków fundamentowych)

Tarasy i schody wyjściowe - 100 zł za metr

Polbruk - 50 zł za metr (na betonie)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ogrodzenia z klinkieru. Długość mojego ogrodzenia wynosi 32 metry. Firma chce za robociznę 5 tys.

 

Co sądzicie o tych cenach?

 

kafelki - może być

gładzenie i malowanie - nawet tanio

panele - noormalna cena

podbitka - jaki metr? bo jesli za m/b to cena wysoka i to bardzo

oceplenie cena dobra

ogrodzenie nie bardzo kumam zakres więc się nie wypowiem

Tarasy i schody tez nie wiem co masz do zrobienia wylanie tarasów pokrycie płytkami ?. jesli obłozenie płytkami to cena wręcz kosmiczna jesli za m2.

Polbruk - cena jakby w normie ale tutaj tez róznie bywa jeśli ekipa dobra to brać.

Co do ogrodzenia z klinkieru to nie wiem takwego nie robiłem.

 

1. W takim razie jakie są ceny na rynku za metr bieżący podbitki?

2. Jakie są ceny za wylanie 1 m2 tarasu i schodów / bez kafelków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Rozważałem szkołę w Dobrej, moja koleżanka posyła tam dzieciaka i sobie chwali, ale ze względów logistycznych nasza pociecha będzie chodzić do szkoły w Szczecinie.

 

Jakiś czas temu była dyskusja na temat szkół. Jeżeli przyjmiemy, że testy (chyba) sześcioklasistów są miarodajnym odzwierciedleniem szkoły to warto się zapoznać z wynikami - był podawany link, choć wystarczy zagooglać.

 

Ja wybierając szkołę postawiłem sobie proste pytanie - blisko domu czy blisko pracy. W domu cały dzień nikogo nie ma więc nikt mi dziecka nie odbierze. Szkoła czynna jest zdaje się do 16'tej a to oznacza, że trzeba pracę kończyć koło 15'tej żeby się wyrobić. Ja pracuję w Szczecinie i kończę robotę po 16'tej stąd wybrałem szkołę w centrum i blisko pracy. Biorąc pod uwagę że po szkole często się jedzie na zajęcia dodatkowe (do centrum) to przynajmniej nie dygam wte i nazad.

 

Pomimo rejonizacji dość łatwo załatwić szkołę w centrum argumentując bliską pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz pytanie z innej beczki, poszukuję namiarów na stolarza wirtuoza:) do stworzenia kuchni moich marzeń, ma ktoś namiary na kogoś takiego?

 

Chcesz stolarza z drewna czy stolarza z plyty?

Moge podpowiedziec takiego od kuchni, pawlaczy i innych tam-takich - stolarnia meblowa z Mierzyna. Uwazam, ze jest wspanialy. Ale czy z zywego drewna robi, nie wiem. Dosc mocno oblozony chyba, terminow trzyma sie z grubsza.

Zlecilam mu nawet zbudowanie schodkow dla psow (dwa stopnie, w srodku skrzyneczka). Zrobil z litosci dla stalej klientki. Takie "bele-co" mialo byc... a ze zwyklej plyty mdf chlopaki zrobili cos takiego, ze usiadlam z niedowierzania :))))

Bardzo tani nie jest, ale dobrze robi na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry środek do czyszczenia szyby kominkowej? Sprawdziłam już dwa i jeden jest gorszy od drugiego :x :cry:

 

ponad rok testowałem różne środki i teraz wiem - najlepiej czyści skrobaczka!! taka na nożyki lub żyletki. jak do płyt ceramicznych.

Kamilu?!!!!!

Szybę też tym szorujesz?

Ojej!!!

A nie lepiej spryskać żelem, wypić browarka, wziąć potem ręcznik papierowy i wytrzeć szybę? W środku i tak osad się wypali... Pięty to rozumiem, ale szybę? Skrobaczką? Na nożyczki....? na żyletki ? uj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ogrodzenie z siatki - 50 zl za metr (fundament + wymurowanie bloczków fundamentowych)

Polbruk - 50 zł za metr (na betonie)

 

to robiłem ostatnio więc moge podać ceny

Ogrodzenie z siatki 150cm na murku wyniosło mnie około 124 zł/mb. Na tą cene składa się to co ja kupowałem: siatka made in Castorama, słupki podobnie, linki, sruby, naciągi, zbrojenie do murka. Z tych 124 zł jakieś 90 zł to była całą robocizna ( osadzenie słupków, szalowanie, wylanie murka, rozciągnięcie siatki) wraz z materiałami na murek czyli cement i piach, kosztem betoniarki i szalunków. Czyli elementy stalowa ja kupowałem i to wyszło około 34 zł/mb, a wykonawca dawał materiały na murek i robił wszystki. Wykonawca jest na liście polecanych wykonawców.

 

Polbruk robiłem w sierpniu i cena była od 30 do 40 zł/m2 robocizna w zależności od rodzaju kostki. Wykonawca też jest na liście.

 

Obaj wykonawcy mnie nie zawiedli i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu?!!!!!

Szybę też tym szorujesz?

Ojej!!!

A nie lepiej spryskać żelem, wypić browarka, wziąć potem ręcznik papierowy i wytrzeć szybę? W środku i tak osad się wypali... Pięty to rozumiem, ale szybę? Skrobaczką? Na nożyczki....? na żyletki ? uj....

Piotr - nie też a tylko szybę :D

 

Pewnie że lepiej spryskać żelem, tylko one qur....a nie działają!!! może ja nie umiem myć szyb?? A skrobaczką to jest 10 minut roboty i po zabawie.

Ale jak wkończu przyjedziesz to dam ci szansę :D i pokażesz jak to się żelem robi.

 

A co do wypalania się osadu ..... raz wziąłem na przetrzymanie i paliłem a nie czyściłem. Dobrze, że ogień emituje ciepło bo bym nie wiedział czy się coś w środku pali czy nie do takiego stanu czarności doprowadziłem szybę. No i doczekałem się "wypalania" a raczej odchodzenia od szyby. Skończyło się na zakasaniu rękawów i szorowaniu - tylko że po miesiącu palenia to już nie trwało 10 minut ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu?!!!!!

Szybę też tym szorujesz?

Ojej!!!

A nie lepiej spryskać żelem, wypić browarka, wziąć potem ręcznik papierowy i wytrzeć szybę? W środku i tak osad się wypali... Pięty to rozumiem, ale szybę? Skrobaczką? Na nożyczki....? na żyletki ? uj....

Piotr - nie też a tylko szybę :D

 

Pewnie że lepiej spryskać żelem, tylko one qur....a nie działają!!! może ja nie umiem myć szyb?? A skrobaczką to jest 10 minut roboty i po zabawie.

Ale jak wkończu przyjedziesz to dam ci szansę :D i pokażesz jak to się żelem robi.

 

A co do wypalania się osadu ..... raz wziąłem na przetrzymanie i paliłem a nie czyściłem. Dobrze, że ogień emituje ciepło bo bym nie wiedział czy się coś w środku pali czy nie do takiego stanu czarności doprowadziłem szybę. No i doczekałem się "wypalania" a raczej odchodzenia od szyby. Skończyło się na zakasaniu rękawów i szorowaniu - tylko że po miesiącu palenia to już nie trwało 10 minut ....

 

Żel działa, tylko, że Ty masz za dużo szyb.. :) Przyjadę, w końcu, jak już całkiem znienawidzę prace domowe... :) i znajdę chwilę na prywatę :)

Wszyscy wiedzą, że po wprowadzeniu się do nowego domu, przynajmniej rok trzeba jeszcze dłubać i poprawiać po partaczach...

Pozdrawiam Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz stolarza z drewna czy stolarza z plyty?

Moge podpowiedziec takiego od kuchni, pawlaczy i innych tam-takich - stolarnia meblowa z Mierzyna. Uwazam, ze jest wspanialy. Ale czy z zywego drewna robi, nie wiem. Dosc mocno oblozony chyba, terminow trzyma sie z grubsza.

Zlecilam mu nawet zbudowanie schodkow dla psow (dwa stopnie, w srodku skrzyneczka). Zrobil z litosci dla stalej klientki. Takie "bele-co" mialo byc... a ze zwyklej plyty mdf chlopaki zrobili cos takiego, ze usiadlam z niedowierzania :))))

Bardzo tani nie jest, ale dobrze robi na pewno.

 

Azalka chcę mieć taką kuchnię, czy ona będzie z drewna czy z płyty to mnie mało interesuje, ma tak wyglądać:)

 

Kuchnia na zdjęciu należy do jednej z forumowiczek mam nadzieję, że nie będzie mi miała za złe że wklejam:

 

http://images28.fotosik.pl/321/03e1eb450bdc2fe7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylewali posadzki tydzien temu. 30zl za m2 z materialem. Nie wiem jeszcze jak to wyszlo bo nie widzialm. Zobacze za tydzien. Mam nadzieje ze jest ok. Namiary podam Ci za jakis czas. Wylewki robil podwykonawca mojego wykonawcy wiec jak bede znim rozmawiala poprosze o numer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylewali posadzki tydzien temu. 30zl za m2 z materialem. Nie wiem jeszcze jak to wyszlo bo nie widzialm. Zobacze za tydzien. Mam nadzieje ze jest ok. Namiary podam Ci za jakis czas. Wylewki robil podwykonawca mojego wykonawcy wiec jak bede znim rozmawiala poprosze o numer.

 

ale czy te 30 zł to jest z całym materiałem, tj. folia, styropian itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem szkołę w Dobrej, moja koleżanka posyła tam dzieciaka i sobie chwali, ale ze względów logistycznych nasza pociecha będzie chodzić do szkoły w Szczecinie.

 

Jakiś czas temu była dyskusja na temat szkół. Jeżeli przyjmiemy, że testy (chyba) sześcioklasistów są miarodajnym odzwierciedleniem szkoły to warto się zapoznać z wynikami - był podawany link, choć wystarczy zagooglać.

 

Ja wybierając szkołę postawiłem sobie proste pytanie - blisko domu czy blisko pracy. W domu cały dzień nikogo nie ma więc nikt mi dziecka nie odbierze. Szkoła czynna jest zdaje się do 16'tej a to oznacza, że trzeba pracę kończyć koło 15'tej żeby się wyrobić. Ja pracuję w Szczecinie i kończę robotę po 16'tej stąd wybrałem szkołę w centrum i blisko pracy. Biorąc pod uwagę że po szkole często się jedzie na zajęcia dodatkowe (do centrum) to przynajmniej nie dygam wte i nazad.

 

Pomimo rejonizacji dość łatwo załatwić szkołę w centrum argumentując bliską pracą.

 

Ja bym wzięła pod uwagę jeszcze dojazd - czy starsze dziecko będzie w stanie wrócić samo do domu. Taki czwarto- czy piątoklasista nie będzie chciał przecież czekać na rodziców w świetlicy.

 

Zdecydowałam się na szkołę na obrzeżach Szczecina, z bezpośrednim połączeniem autobusowym do Tanowa. Poza lepszymi wynikami testu, ma dużo ciekawszą ofertę zajęć pozalekcyjnych niż szkoła w Tanowie, choć i ta miejscowa szkoła taka zła nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem szkołę w Dobrej, moja koleżanka posyła tam dzieciaka i sobie chwali, ale ze względów logistycznych nasza pociecha będzie chodzić do szkoły w Szczecinie.

 

Jakiś czas temu była dyskusja na temat szkół. Jeżeli przyjmiemy, że testy (chyba) sześcioklasistów są miarodajnym odzwierciedleniem szkoły to warto się zapoznać z wynikami - był podawany link, choć wystarczy zagooglać.

 

Ja wybierając szkołę postawiłem sobie proste pytanie - blisko domu czy blisko pracy. W domu cały dzień nikogo nie ma więc nikt mi dziecka nie odbierze. Szkoła czynna jest zdaje się do 16'tej a to oznacza, że trzeba pracę kończyć koło 15'tej żeby się wyrobić. Ja pracuję w Szczecinie i kończę robotę po 16'tej stąd wybrałem szkołę w centrum i blisko pracy. Biorąc pod uwagę że po szkole często się jedzie na zajęcia dodatkowe (do centrum) to przynajmniej nie dygam wte i nazad.

 

Pomimo rejonizacji dość łatwo załatwić szkołę w centrum argumentując bliską pracą.

 

Ja bym wzięła pod uwagę jeszcze dojazd - czy starsze dziecko będzie w stanie wrócić samo do domu. Taki czwarto- czy piątoklasista nie będzie chciał przecież czekać na rodziców w świetlicy.

 

Zdecydowałam się na szkołę na obrzeżach Szczecina, z bezpośrednim połączeniem autobusowym do Tanowa. Poza lepszymi wynikami testu, ma dużo ciekawszą ofertę zajęć pozalekcyjnych niż szkoła w Tanowie, choć i ta miejscowa szkoła taka zła nie jest.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie, mieszkając w Dobrej ma dwie możliwości- szkoła w Dobrej i na Benesza (Osiedle Zawadzkiego). Ze szkoły w Dobrej córa miałaby bliziutko do domu, koleżanki ze szkoły w pobliżu i dziadka na popołudnie, kameralne wyniki w nauce (małe grupy), ale kiepskie wyniki testów szóstoklasisty; szkoła na osiedlu to z kolei większa oferta zajęć pozalekcyjnych, dużo lepsze wyniki testów i w trzeciej klasie możliwość dojazdu do domu PKS-em. Ja i mój Małż pracujemy z dala od domu a nie chcę wiązać pracy (nie wiadomo czy się kiedyś nie zmieni) ze szkołą bardzo daleko od domu.

Widzę, że wszyscy mają dylematy. Ja też będę musiała swój jakoś rozwiązać :wink:

 

pozdrawiam

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem szkołę w Dobrej, moja koleżanka posyła tam dzieciaka i sobie chwali, ale ze względów logistycznych nasza pociecha będzie chodzić do szkoły w Szczecinie.

 

Jakiś czas temu była dyskusja na temat szkół. Jeżeli przyjmiemy, że testy (chyba) sześcioklasistów są miarodajnym odzwierciedleniem szkoły to warto się zapoznać z wynikami - był podawany link, choć wystarczy zagooglać.

 

Ja wybierając szkołę postawiłem sobie proste pytanie - blisko domu czy blisko pracy. W domu cały dzień nikogo nie ma więc nikt mi dziecka nie odbierze. Szkoła czynna jest zdaje się do 16'tej a to oznacza, że trzeba pracę kończyć koło 15'tej żeby się wyrobić. Ja pracuję w Szczecinie i kończę robotę po 16'tej stąd wybrałem szkołę w centrum i blisko pracy. Biorąc pod uwagę że po szkole często się jedzie na zajęcia dodatkowe (do centrum) to przynajmniej nie dygam wte i nazad.

 

Pomimo rejonizacji dość łatwo załatwić szkołę w centrum argumentując bliską pracą.

 

Ja bym wzięła pod uwagę jeszcze dojazd - czy starsze dziecko będzie w stanie wrócić samo do domu. Taki czwarto- czy piątoklasista nie będzie chciał przecież czekać na rodziców w świetlicy.

 

Zdecydowałam się na szkołę na obrzeżach Szczecina, z bezpośrednim połączeniem autobusowym do Tanowa. Poza lepszymi wynikami testu, ma dużo ciekawszą ofertę zajęć pozalekcyjnych niż szkoła w Tanowie, choć i ta miejscowa szkoła taka zła nie jest.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie, mieszkając w Dobrej ma dwie możliwości- szkoła w Dobrej i na Benesza (Osiedle Zawadzkiego). Ze szkoły w Dobrej córa miałaby bliziutko do domu, koleżanki ze szkoły w pobliżu i dziadka na popołudnie, kameralne wyniki w nauce (małe grupy), ale kiepskie wyniki testów szóstoklasisty; szkoła na osiedlu to z kolei większa oferta zajęć pozalekcyjnych, dużo lepsze wyniki testów i w trzeciej klasie możliwość dojazdu do domu PKS-em. Ja i mój Małż pracujemy z dala od domu a nie chcę wiązać pracy (nie wiadomo czy się kiedyś nie zmieni) ze szkołą bardzo daleko od domu.

Widzę, że wszyscy mają dylematy. Ja też będę musiała swój jakoś rozwiązać :wink:

 

pozdrawiam

 

A.

 

Bardzo fajna szkoła jest na Czorsztyńskiej (Pogodno). Chodził do niej mój starszy syn. Z Dobrej jest wygodny dojazd PKS-em do Wernyhory, a stamtąd to już dwa kroki. Zresztą część dzieci dojeżdża właśnie z tego kierunku, więc znaleźliby się pewnie koledzy i koleżanki z sąsiedztwa.

Gdybym mieszkała w Dobrej albo w Wołczkowie, to pewnie tam posłałabym naszą małą, niestety dojazd do Tanowa to 2 autobusy i tramwaj. Przerobiliśmy w 6 klasie syna i było to trochę uciążliwe :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylewali posadzki tydzien temu. 30zl za m2 z materialem. Nie wiem jeszcze jak to wyszlo bo nie widzialm. Zobacze za tydzien. Mam nadzieje ze jest ok. Namiary podam Ci za jakis czas. Wylewki robil podwykonawca mojego wykonawcy wiec jak bede znim rozmawiala poprosze o numer.

 

ale czy te 30 zł to jest z całym materiałem, tj. folia, styropian itp.?

 

Te 30 to z amterialem ale... styropian byl juz rozlozony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...