Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Poszukuję kotew kwadratowych 180x180 pod słupy drewniane podpierające konstrukcję dachową.

Może ktoś z was wie gdzie można kupić.W castoramie nie ma ,sprawdzałam.

 

 

z tym, że w Szczecinie są aż 3 (trzy) Castoramy - sprawdź dokładnie albo między ul. Ku Słońcu a ul. A. Kordeckiego jest ul. Santocka a tam są składy budowlane i jest tam sklep mający w swojej ofercie takie rzeczy. Tam napewno znajdziesz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Poszukuję kotew kwadratowych 180x180 pod słupy drewniane podpierające konstrukcję dachową.

Może ktoś z was wie gdzie można kupić.W castoramie nie ma ,sprawdzałam.

 

 

z tym, że w Szczecinie są aż 3 (trzy) Castoramy - sprawdź dokładnie albo między ul. Ku Słońcu a ul. A. Kordeckiego jest ul. Santocka a tam są składy budowlane i jest tam sklep mający w swojej ofercie takie rzeczy. Tam napewno znajdziesz.

Pozdr.

Sprawdzałam przy Makro i na Wiosennej.

Sprawdze na Santockiej. Dzięki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuję kotew kwadratowych 180x180 pod słupy drewniane podpierające konstrukcję dachową.

Może ktoś z was wie gdzie można kupić.W castoramie nie ma ,sprawdzałam.

 

 

z tym, że w Szczecinie są aż 3 (trzy) Castoramy - sprawdź dokładnie albo między ul. Ku Słońcu a ul. A. Kordeckiego jest ul. Santocka a tam są składy budowlane i jest tam sklep mający w swojej ofercie takie rzeczy. Tam napewno znajdziesz.

Pozdr.

Sprawdzałam przy Makro i na Wiosennej.

Sprawdze na Santockiej. Dzięki :p

Ja bym sie udal do Teleportu 2000 na Chopina, jak kupowalem to mialem lepsza cene niz w Casto na wszelkie gwozdzie i laczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuję kotew kwadratowych 180x180 pod słupy drewniane podpierające konstrukcję dachową.

Może ktoś z was wie gdzie można kupić.W castoramie nie ma ,sprawdzałam.

 

 

z tym, że w Szczecinie są aż 3 (trzy) Castoramy - sprawdź dokładnie albo między ul. Ku Słońcu a ul. A. Kordeckiego jest ul. Santocka a tam są składy budowlane i jest tam sklep mający w swojej ofercie takie rzeczy. Tam napewno znajdziesz.

Pozdr.

Sprawdzałam przy Makro i na Wiosennej.

Sprawdze na Santockiej. Dzięki :p

Ja bym sie udal do Teleportu 2000 na Chopina, jak kupowalem to mialem lepsza cene niz w Casto na wszelkie gwozdzie i laczniki.

 

Polecam również Teleport, kupiłam tam wszystkie gadżety do więźby. Dostałam nawet stały 15% rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś korzystał z usług firmy BLASZCZUK?

mam kilka ofert na wyonanie domu czy ktoś z tym człowiekiem budował?

 

Jeśli chodzi o p. Błaszczuka z Bezrzecza - brał udział w "castingu" na wykonawcę stanu surowego trzy lata temu, mieliśmy od niego przyzwoitą ofertę, oglądałam kilka jego budów i rozmawiałam z inwestorami. Wrażenie pozytywne, ale dość odległy termin realizacji, który proponował, przesądził, że zdecydowaliśmy się na kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i drogie Panie-mam pytanie :D ale mi się "rymnęło".

Jestem w totalnym mętliku tego co powinienem mieć, a wszystko wygląda tak:

mam mieć bliźniak ok 160m - w tymże domku mają być :

 

-2 kawałeczki ogrzewania podłogowego

-ogrzewanie z grzejnikami

-piec zwykły Vaillanta (przynajmniej tak mam w projekcie)....

 

ja z kolei chciałbym do tego co ma być dołożyć:

 

-kominek z płaszczem z Makrotermu (Neo 18)

-zasobnik z dwiema wężownicami (ok 200l)

-jeden panel solaru próżniowego

-chcę jeszcze wymienić piec gazowy na kondensacyjny (bo w eksploatacji powinno to się opłacić)...

 

no i mój problem, lub zapytanie:

 

jestem po trzech rozmowach z firmami od tych rzeczy- co firma to inna opinia-a chodzi o piec gazowy. Jedni twierdzą, że trzeba piec jednofunkcyjny inni że może być dwufunkcyjny...Wszyscy zgadzali się ze mną co do opłacalności kondensata :)

Ja w swoim rozumowaniu (zaznaczam, że nie jestem budowlańcem) zakładałem tak:

- mając kominek będę grzał sobie CO (w kaloryferach i podłogówce)+wodę w zasobniku na bieżące użycie

-słoneczną porą solar dogrzeje mi wodę w zasobniku na bieżące użycie, jeśli będzie za zimna to dogrzeje ją piec gazowy

-no i teraz z tym piecem-jeśli nie będę palił w kominku to piec gazowy będzie mi cały czas podgrzewał wodę do bieżącego użycia w zasobniku (a podgrzać 200l to trochę tego jest)

ja myślę, że jeśli będę miał piec dwufunkcyjny to wówczas będzie on mi grzał wodę na bieżąco tę którą będę potrzebował nie dogrzewając zasobnika. Czy dobrze myślę???

Czyli w ogólnym rozrachunku bardziej powinno mi się opłacić kupić piec kondensacyjny, dwufunkcyjny niż kondensacyjny jednofunkcyjny...

 

Bardzo proszę o jakąś życzliwość i pomoc...bo kolejnej wizyty i kolejnej "wizji" instalatorów nie zdzierżę :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewne etapy budowy zbliżają się powoli do końca.

 

Wiem, że to nie czas na ocieplanie ale może akurat ktoś potrzebuje wełnę mineralną Rockwool - została nam wełna Fasrock na ocieplenie ścian gr. 15 cm i 18 cm

Szczegóły i fotki na priva

 

Z pozostałości również rura do drenażu w otulinie ok 10 m - może ktoś potrzebuje - niedługo czas na fundamenty i drenaże w większej ilości - wiosna już blisko.

 

Policzyłem ile tej wełny bo jakoś wcześniej nie było czasu :D :

 

gr. 18 cm jest 5x1m2= 5m2

 

gr. 15 cm jest 2x1m2=2m2

 

przechowywana pod dachem

 

zakupiona w hurtowni WKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplaliście strop żelbetowy między garażem użytkowym poddaszem?

 

Ja mam garaż nieogrzewany, poradzono mi aby ocieplić go 10 cm styropianu.

 

I jeszcze jedno pytanie, chce zamontować brame segmentową do tego stropu już teraz, ale gdy to zrobie to co z póznieszym ociepleniem?

Jak ono ma się zmieścić?

Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wurzel2- na twoim miejscu zadałbym instalatorom pytanie czy jest sens przy solarach i niezbędnym do nich sporym zasobniku montaż pieca dwu funkcyjnego który też posiada zasobnik? Jaki jest aspekt ekonomiczny takiego rozwiązania?

Zapytaj ich też czy piec podgrzewa cały czas całą wodę w zasobniku np 200l?

Zapytaj czy będziesz mógł korzystać z kominka z płaszczem wodnym w przypadku braku prądu? Czy będzie można go wtedy wykorzystać jako alternatywne źródło ciepła do ogrzania pomieszczenia?

I moja prośba-podziel się z nami ich wyjaśnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i drogie Panie-mam pytanie :D ale mi się "rymnęło".

Jestem w totalnym mętliku tego co powinienem mieć, a wszystko wygląda tak:

mam mieć bliźniak ok 160m - w tymże domku mają być :

 

-2 kawałeczki ogrzewania podłogowego

-ogrzewanie z grzejnikami

-piec zwykły Vaillanta (przynajmniej tak mam w projekcie)....

 

ja z kolei chciałbym do tego co ma być dołożyć:

 

-kominek z płaszczem z Makrotermu (Neo 18)

-zasobnik z dwiema wężownicami (ok 200l)

-jeden panel solaru próżniowego

-chcę jeszcze wymienić piec gazowy na kondensacyjny (bo w eksploatacji powinno to się opłacić)...

 

no i mój problem, lub zapytanie:

 

jestem po trzech rozmowach z firmami od tych rzeczy- co firma to inna opinia-a chodzi o piec gazowy. Jedni twierdzą, że trzeba piec jednofunkcyjny inni że może być dwufunkcyjny...Wszyscy zgadzali się ze mną co do opłacalności kondensata :)

Ja w swoim rozumowaniu (zaznaczam, że nie jestem budowlańcem) zakładałem tak:

- mając kominek będę grzał sobie CO (w kaloryferach i podłogówce)+wodę w zasobniku na bieżące użycie

-słoneczną porą solar dogrzeje mi wodę w zasobniku na bieżące użycie, jeśli będzie za zimna to dogrzeje ją piec gazowy

-no i teraz z tym piecem-jeśli nie będę palił w kominku to piec gazowy będzie mi cały czas podgrzewał wodę do bieżącego użycia w zasobniku (a podgrzać 200l to trochę tego jest)

ja myślę, że jeśli będę miał piec dwufunkcyjny to wówczas będzie on mi grzał wodę na bieżąco tę którą będę potrzebował nie dogrzewając zasobnika. Czy dobrze myślę???

Czyli w ogólnym rozrachunku bardziej powinno mi się opłacić kupić piec kondensacyjny, dwufunkcyjny niż kondensacyjny jednofunkcyjny...

 

Bardzo proszę o jakąś życzliwość i pomoc...bo kolejnej wizyty i kolejnej "wizji" instalatorów nie zdzierżę :D

 

Pozdrawiam

Witam otuż kondensat jak najbardziej tak ale jednofunkcyjny z możliwością podgrzania wody w zasobniku np de ditrich + zestaw solarny z zasobnikiem 300 l + kominek z płaszczem wodnym niekoniecznie makroterm może pama http://www.pama-kominki.com uważam że lepszy od makroterma.W takiej konfiguracji będziesz mógł zagrzać piecem gazowym c.o i cuw w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l) kominkiem z płaszczem wodnym c.o i c.u.w w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l)oraz solarami c.u.w cały 300 l zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wurzel2- na twoim miejscu zadałbym instalatorom pytanie czy jest sens przy solarach i niezbędnym do nich sporym zasobniku montaż pieca dwu funkcyjnego który też posiada zasobnik? Jaki jest aspekt ekonomiczny takiego rozwiązania?

Zapytaj ich też czy piec podgrzewa cały czas całą wodę w zasobniku np 200l?

Zapytaj czy będziesz mógł korzystać z kominka z płaszczem wodnym w przypadku braku prądu? Czy będzie można go wtedy wykorzystać jako alternatywne źródło ciepła do ogrzania pomieszczenia?

I moja prośba-podziel się z nami ich wyjaśnieniami.

 

 

Dziękuję...to mi dało do myślenia :D serię pytań przedstawię potencjalnym instalatorom i na pewno podzielę się uwagami na Forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza zaleceń instalatorów CD....

 

Zadałem pytanie co będzie, jeśli np. podczas pięknego lata ja zechcę wyjechać na np. jakiś tygodniowy "wywczas" -co się będzie działo wówczas z solarem? (Oczywiście poza tym, że będzie sobie wisiał na dachu :D ).

Co będzie z grzaniem wody-przecież nie muszę chyba dawać klucza sąsiadom żeby mi pobrali gorącą wodę z zasobnika...chociaż na pewno nie mieli by nic przeciwko temu :lol: .

Chodziło mi o to, że solar będzie przecież cały czas grzał wodę i .... no właśnie i co?

Jeden z instalatorów powiedział mi, że konieczne jest użycie specjalnych solarów (oczywiście powie jakich jeśli wybiorę jego firmę na instalację opisywanej konfiguracji), w których nie będzie się "zaglucał" glikol...gdyż inaczej, w zwykłym solarze z glikolu może się zrobić galaretka...

Nie jestem zbytnim zwolennikiem galaretek :D

Proszę o Wasze zdanie-może ktoś już "przerabiał" ten temat? Ja jeszcze np. nie wiem czy po powieszeniu solarów, zrobieniu próby całego ogrzewania (a więc napełnieniu solarów glikolem) będę już od razu pomieszkiwał w domku, raczej nie-trochę potrwają przecież same prace wykończeniowe.

Hm, takie niby nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otuż kondensat jak najbardziej tak ale jednofunkcyjny z możliwością podgrzania wody w zasobniku np de ditrich + zestaw solarny z zasobnikiem 300 l + kominek z płaszczem wodnym niekoniecznie makroterm może pama http://www.pama-kominki.com uważam że lepszy od makroterma.W takiej konfiguracji będziesz mógł zagrzać piecem gazowym c.o i cuw w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l) kominkiem z płaszczem wodnym c.o i c.u.w w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l)oraz solarami c.u.w cały 300 l zasobnik

 

Mario dziękuję :D

Ale tak swoją drogą to "na grzyba" mi aż 300l baniak? Wiem, że im większy tym lepiej - poczytałem sobie na Forum - ale u mnie raz, że nie bardzo będę miał miejsce na usadowienie tego cuda a dwa będą w domku pomieszkiwać tylko dwie osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Witam serdecznie wśród budujących,

 

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplaliście strop żelbetowy między garażem użytkowym poddaszem?

 

Ja mam garaż nieogrzewany, poradzono mi aby ocieplić go 10 cm styropianu.

 

I jeszcze jedno pytanie, chce zamontować brame segmentową do tego stropu już teraz, ale gdy to zrobie to co z póznieszym ociepleniem?

Jak ono ma się zmieścić?

Jak to zrobić?

 

My ocieplaliśmy strop między garażem a poddaszem, niestety nie pamiętam jakiej grubości, ale między 10-12 cm.

Kolejność była taka: montaż bramy segmentowej a później ocieplenie stropu. Oczywiście wykonawcy wygodniej by było najpierw zrobić ocieplenie, ale u nas akurat sam wybrał taką kolejność. Tylko trzeba pamiętać (jeżeli masz bramę automatyczną) aby nie zabrudzić czujników, które są montowane na szynie (takie małe, szare, prostokątne :lol: ) bo inaczej brama będzie się cały czas otwierać i zamykać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza zaleceń instalatorów CD....

 

Zadałem pytanie co będzie, jeśli np. podczas pięknego lata ja zechcę wyjechać na np. jakiś tygodniowy "wywczas" -co się będzie działo wówczas z solarem? (Oczywiście poza tym, że będzie sobie wisiał na dachu :D ).

Co będzie z grzaniem wody-przecież nie muszę chyba dawać klucza sąsiadom żeby mi pobrali gorącą wodę z zasobnika...chociaż na pewno nie mieli by nic przeciwko temu :lol: .

Chodziło mi o to, że solar będzie przecież cały czas grzał wodę i .... no właśnie i co?

Jeden z instalatorów powiedział mi, że konieczne jest użycie specjalnych solarów (oczywiście powie jakich jeśli wybiorę jego firmę na instalację opisywanej konfiguracji), w których nie będzie się "zaglucał" glikol...gdyż inaczej, w zwykłym solarze z glikolu może się zrobić galaretka...

Nie jestem zbytnim zwolennikiem galaretek :D

Proszę o Wasze zdanie-może ktoś już "przerabiał" ten temat? Ja jeszcze np. nie wiem czy po powieszeniu solarów, zrobieniu próby całego ogrzewania (a więc napełnieniu solarów glikolem) będę już od razu pomieszkiwał w domku, raczej nie-trochę potrwają przecież same prace wykończeniowe.

Hm, takie niby nic...

 

Jak wiesz mamy taki system nad jakim sie zastanawiasz i nie było nigdy mowy o jakimś "zaglucaniu" glikolu. W momencie gdy nagrzała się woda do ustawionej temperatury i jej nie złużycia, automatycznie zostawała schłodzona. Wypróbowaliśmy to w zeszłym sezonie, bo też jeszcze nie mieszkaliśmy, ale była w tym czasie robiona wykończeniówka. Zaznaczam tylko, że nie mamy solarów próżniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza zaleceń instalatorów CD....

 

Zadałem pytanie co będzie, jeśli np. podczas pięknego lata ja zechcę wyjechać na np. jakiś tygodniowy "wywczas" -co się będzie działo wówczas z solarem? (Oczywiście poza tym, że będzie sobie wisiał na dachu :D ).

Co będzie z grzaniem wody-przecież nie muszę chyba dawać klucza sąsiadom żeby mi pobrali gorącą wodę z zasobnika...chociaż na pewno nie mieli by nic przeciwko temu :lol: .

Chodziło mi o to, że solar będzie przecież cały czas grzał wodę i .... no właśnie i co?

Jeden z instalatorów powiedział mi, że konieczne jest użycie specjalnych solarów (oczywiście powie jakich jeśli wybiorę jego firmę na instalację opisywanej konfiguracji), w których nie będzie się "zaglucał" glikol...gdyż inaczej, w zwykłym solarze z glikolu może się zrobić galaretka...

Nie jestem zbytnim zwolennikiem galaretek :D

Proszę o Wasze zdanie-może ktoś już "przerabiał" ten temat? Ja jeszcze np. nie wiem czy po powieszeniu solarów, zrobieniu próby całego ogrzewania (a więc napełnieniu solarów glikolem) będę już od razu pomieszkiwał w domku, raczej nie-trochę potrwają przecież same prace wykończeniowe.

Hm, takie niby nic...

hmmm... galaretka z glikolu??? ciekawe, w jaki sposób.... i niby ma to jeszcze zależeć od rodzaju solarów? bardzo ciekawe teorie ma ten instalator, ale podejrzewam, że on jako jedyny wie, gdzie kupić po "okazyjnej cenie z dużym rabatem" jedyne solary, które nie produkują galaretki o smaku glikolu :wink: tak na poważnie - do solarów montuje się tzw. stację solarną, czyli dwa zawory grawitacyjne, pompa elektryczna, dwa czujniki temperatury, zawór do napełniania instalacji, odpowietrznik i zawór bezpieczeństwa w zgrabnej obudowie do powieszenia na ścianie. do regulacji ogrzewania będziesz miał sterownik elektroniczny, w którym programuje się parametry całej instalacji grzewczej, w tym sposób działania solarów. jeżeli planujesz kominek z płaszczem wodnym to będziesz miał możliwość dodatkowego "rozładowania" nadmiaru ciepła z solarów - po prostu sprytny zaworek przekieruje gorącą wodę do wymiennika i solary zaczną podgrzewać wodę w płaszczu kominka. a i bez tego po osiągnięciu zadanej temperatury wody w zasobniku stacja solarna wyłączy pompę i przestanie dogrzewać zasobnik. panele nagrzewają się wtedy do wysokiej temperatury, ale na wypadek jakby glikol miał się zagotować jest odpowietrznik montowany w najwyższym punkcie instalacji solarnej - przez niego para sobie poleci w świat (czytaj poddasz czy gdzie tam ci to zamontują) :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...