Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Witaj Agnieszka

życzymy Wam miłej budowy.

Nasza pani architekt robiła wszystko od początku aż do złożenia papierów w starostwie. Ma swoją grupę (konstruktor, geodeta, geolog, sanitarka).

Ci ludzie znają już bellę :) więc jeśli chcecie to wyślę namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam otuż kondensat jak najbardziej tak ale jednofunkcyjny z możliwością podgrzania wody w zasobniku np de ditrich + zestaw solarny z zasobnikiem 300 l + kominek z płaszczem wodnym niekoniecznie makroterm może pama http://www.pama-kominki.com uważam że lepszy od makroterma.W takiej konfiguracji będziesz mógł zagrzać piecem gazowym c.o i cuw w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l) kominkiem z płaszczem wodnym c.o i c.u.w w zasobniku solarnym (połowa zasobnika 150 l)oraz solarami c.u.w cały 300 l zasobnik

 

Mario dziękuję :D

Ale tak swoją drogą to "na grzyba" mi aż 300l baniak? Wiem, że im większy tym lepiej - poczytałem sobie na Forum - ale u mnie raz, że nie bardzo będę miał miejsce na usadowienie tego cuda a dwa będą w domku pomieszkiwać tylko dwie osoby :)

ten zasobnik 300 l to przy konfiguracji 30 rór solara prużniowego można ograniczyć zestaw do 20 rór i zasobnika 200 l nierdzewnego immergas na tej aukcji dostępny z piecem ale z tego co wiem to jest też dostępny osobno wystarczy zapytać sprzedawcy link:

http://www.allegro.pl/item551942316_zestaw_immergas_victrix_24_kw_kw_plus_120.html 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Witam serdecznie wśród budujących,

 

poszło na priv

 

Mam pytanie do Aniutki i Roofiego: macie może namiary na dobrych wykonawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplaliście strop żelbetowy między garażem użytkowym poddaszem?

 

Ja mam garaż nieogrzewany, poradzono mi aby ocieplić go 10 cm styropianu.

 

I jeszcze jedno pytanie, chce zamontować brame segmentową do tego stropu już teraz, ale gdy to zrobie to co z póznieszym ociepleniem?

Jak ono ma się zmieścić?

Jak to zrobić?

 

My ocieplaliśmy strop między garażem a poddaszem, niestety nie pamiętam jakiej grubości, ale między 10-12 cm.

Kolejność była taka: montaż bramy segmentowej a później ocieplenie stropu. Oczywiście wykonawcy wygodniej by było najpierw zrobić ocieplenie, ale u nas akurat sam wybrał taką kolejność. Tylko trzeba pamiętać (jeżeli masz bramę automatyczną) aby nie zabrudzić czujników, które są montowane na szynie (takie małe, szare, prostokątne :lol: ) bo inaczej brama będzie się cały czas otwierać i zamykać. :D

 

 

Dzieki Ulu za odpowiedz

Czyli moge wstawić brame, a juz myslałam, ze bede musiała jeszcze czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Witam serdecznie wśród budujących,

 

poszło na priv

 

Mam pytanie do Aniutki i Roofiego: macie może namiary na dobrych wykonawców?

 

cześć,

 

możemy polecić kilku, ale nie mamy zamkniętej budowy, jeszcze nie mieszkamy, więc sporo robót przed nami.

Daj znać kogo potrzebujecie, to polecę :D (tych możemy polecić już teraz: ekipa budująca + ocieplenie zew. , tynkarze, okna z montażem, za dwa miesiące będą jeszcze dwie ekipy do oceny :wink: )

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Witam serdecznie wśród budujących,

 

poszło na priv

 

Mam pytanie do Aniutki i Roofiego: macie może namiary na dobrych wykonawców?

 

cześć,

 

możemy polecić kilku, ale nie mamy zamkniętej budowy, jeszcze nie mieszkamy, więc sporo robót przed nami.

Daj znać kogo potrzebujecie, to polecę :D (tych możemy polecić już teraz: ekipa budująca + ocieplenie zew. , tynkarze, okna z montażem, za dwa miesiące będą jeszcze dwie ekipy do oceny :wink: )

 

pozdrawiam

A.

 

Dzięki za odpowiedź, pytanie poszło na priv

pozdrawiam noag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było, było. Tylko nie kwalifikowało się na forum, bo reklamą było ;) Najlepsze było, że gość oferował się ze swoim superprofesjonalizmem w instalacjach, a na drugim forum dopytywał się o kominek z płaszczem wodnym, bo nie wiedział jaki kupić :D

Bo pozniej chcial zachwalac jakis produkt niby polecony przez instalatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było, było. Tylko nie kwalifikowało się na forum, bo reklamą było ;) Najlepsze było, że gość oferował się ze swoim superprofesjonalizmem w instalacjach, a na drugim forum dopytywał się o kominek z płaszczem wodnym, bo nie wiedział jaki kupić :D

Bo pozniej chcial zachwalac jakis produkt niby polecony przez instalatora...

witam ponownie coz... spodziwalem sie takiej reakcji lacznie z usunieciem postu ... :D

czasem tylko zbyt szybkie osady sa mylne o czym chyba kazdy z nas sie niejeden raz przekonał

pozdrawiam budujacych i do zobaczenia moze na budowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

jestem nowa na forum, wcześniej jedynie przeglądałam Wasze wpisy aby zdobyć trochę informacji :wink: .

 

Mamy zamiar zacząc w tym roku budowę bliźniaka Bella 2 w Mierzynie. Narazie jestem na poczatkowym etapie papierologi i dość pilnie poszukuję jakiegos dobrego i niedrogiego architekta do adaptacji oraz wykonawców.

 

Będę wdzięczna za Waszą pomoc :)

 

Poszło na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tynkami, chodzi mianowicie o to jakie wybrać? Gipsowe czy cementowo-wapienne? Rozmawiałam z kilkoma wykonawcami i mam juz mętlik w głowie. Które lepsze, trwalsze? Słaszałam nawet opinie ze gipsowych nie trzeba szpachlowac. Doradzcie cos. Pozdrawiam

To jest kolejny dylemat- rzeka. Ile ludiz tyle opini. Kazdy swoje chwali. Co do tynkow gispowych bez szpachlowania to na forum byl o tym watek.

My wybralismy cementowe-wapienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktośmoże polecić kierownika budowy do budowanego domu w Dobrej?

optymalnie ktoś z Dobrej?

 

Kiedy planujesz rozpoczęcie budowy?

 

planuje rozpoczęcie budowy na początku marca - chyba że pogoda pozwoli wcześniej. mam już kilka namiarów czy kwota 4 tyś za prowadzenie całej inwestycji jest do zakceptowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...