Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

czy ktośmoże polecić kierownika budowy do budowanego domu w Dobrej?

optymalnie ktoś z Dobrej?

 

Kiedy planujesz rozpoczęcie budowy?

 

planuje rozpoczęcie budowy na początku marca - chyba że pogoda pozwoli wcześniej. mam już kilka namiarów czy kwota 4 tyś za prowadzenie całej inwestycji jest do zakceptowania?

 

Witaj,

 

ciężko mi powiedzieć, czy ta kwota jest dla Ciebie do zaakceptowania :D W końcu to Ty wiesz, czy jesteś w stanie/chcesz tyle dać ;) Od nas kierownik budowy bierze 2,5kzł za cały dom. Oczywiście, na budowie nie jest codziennie, ale jak chcieliśmy się o coś zapytać, to nie było problemu żeby się zjawił "ponadplanowo". Wiemy też, że przyjeżdżał na budowę pomiędzy poszczególnymi etapami (etapy budowy były ściśle powiązane z etapami płatności) i patrzył na jakość wykonania.

 

żólwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Mam problem z tynkami, chodzi mianowicie o to jakie wybrać? Gipsowe czy cementowo-wapienne? Rozmawiałam z kilkoma wykonawcami i mam juz mętlik w głowie. Które lepsze, trwalsze? Słaszałam nawet opinie ze gipsowych nie trzeba szpachlowac. Doradzcie cos. Pozdrawiam

 

 

My też mamy cementowo-wapienne (podobno są zdrowsze :) )

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tynkami, chodzi mianowicie o to jakie wybrać? Gipsowe czy cementowo-wapienne? Rozmawiałam z kilkoma wykonawcami i mam juz mętlik w głowie. Które lepsze, trwalsze? Słaszałam nawet opinie ze gipsowych nie trzeba szpachlowac. Doradzcie cos. Pozdrawiam

 

 

My też mamy cementowo-wapienne (podobno są zdrowsze :) )

A.

 

Ja natomiast czytałem, że gipsowe lepiej wpływają na wilgotność w pomieszczeniach. Jak jest wyższa wilgotność - wchłaniają ją i jak wilgotność w pomieszczeniu spada, to oddają ją do pomieszczenia.

To tak, żeby wybór nie był łatwiejszy ;)

 

pozdrówka, żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

 

Po raz kolejny chciałabym ostrzec Szczecinian i zresztą nie tylko bo nawet w Bielsku Białej potrafili oszukać ludzi na pieniądze, mam na mysli oczywiście firmę DREW-PAL WALDEMAR PRZYBYŁO. Firma ta sprytnie oszukuje inwestorów którzy się budują , naciąga na zaliczki , niesolidnie wykonuje swoje obowiązki po czym zwija swój interes i cichcem ucieka z budowy. Pragnę jeszcze podkreślić , aby moje słowa nie były gołosłowne, że firma ta ma wiele spraw założonych w Sądzie, widnieje również w Rejestrze dłuzników, mimo tego nadal znajduje ufnych mu inwestorów(potrafi nieźle mamic ludzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

 

Po raz kolejny chciałabym ostrzec Szczecinian i zresztą nie tylko bo nawet w Bielsku Białej potrafili oszukać ludzi na pieniądze, mam na mysli oczywiście firmę DREW-PAL WALDEMAR PRZYBYŁO. Firma ta sprytnie oszukuje inwestorów którzy się budują , naciąga na zaliczki , niesolidnie wykonuje swoje obowiązki po czym zwija swój interes i cichcem ucieka z budowy. Pragnę jeszcze podkreślić , aby moje słowa nie były gołosłowne, że firma ta ma wiele spraw założonych w Sądzie, widnieje również w Rejestrze dłuzników, mimo tego nadal znajduje ufnych mu inwestorów(potrafi nieźle mamic ludzi).

 

co ta firma proponuje? Jakie usługi czy towary ? (domyślam się że związne z drewnem :D )

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktośmoże polecić kierownika budowy do budowanego domu w Dobrej?

optymalnie ktoś z Dobrej?

 

Kiedy planujesz rozpoczęcie budowy?

 

planuje rozpoczęcie budowy na początku marca - chyba że pogoda pozwoli wcześniej. mam już kilka namiarów czy kwota 4 tyś za prowadzenie całej inwestycji jest do zakceptowania?

 

Mój bierze właśnie 4k za SSO. Jeśli chcesz namiar na prv to daj znać-zaznaczam, że najpierw muszę go zapytać czy jest zainteresowany-rozumiesz, ciągle go zatrudniam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

 

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

 

A.

 

Nas będzie ochraniał solid. W Dobrej abo wynosi 60zł netto.

 

Pozdrówka, żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma DREW-PAL WALDEMAR PRZYBYŁO zajmuje się stawianiem dachów w domkach jednordzinnych, obecnie stawianiem domów zarówno murowanych jak i drewnianych, wstawianiem okien, handluje opałem itp wszystkie branże bierze w swoje nie umiejetne ręce tzw złota raczka od wszystkiego . Oczywiście wszystko partoli , gdyż pracownicy to zbieranina ludzi którzy wogóle nie znają się na rzeczy, ale jakoś przedzie i dalej znajduje inwestorów. którzy mu zawierzaja i powierzaja swoje pieniądze. Przestrzegam kazdego kto ma z nimi do czynienia, na nic zdała się audycja radiowa o tej firmie , w której wypowiadało sie wielu ludzi oszukanych przez DREW-PAL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

 

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

 

A.

 

My wybraliśmy solid security (chyba mają monopol w Dobrej ;) )

Tak jak napisał żółwik 60 zł netto instalacja od około 2.000 zł w zależności co wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zamontowaną*bramę Normstahla euroline w kolorze zloty dąb?

Chciałabym obejrzeć*ją*"na żywo" i porównać*z próbką*okna czy będzie do siebie pasować.

 

My właśnie zamontowaliśmy podobną ale model Euroflair. Pierwsza budowa przy drodze po prawej w starym Kościnie. Można oglądać :D

Okna mamy z M&S i drzwi CAL-a. Wszystko złoty dąb. Moim zdaniem jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My właśnie zamontowaliśmy podobną ale model Euroflair. Pierwsza budowa przy drodze po prawej w starym Kościnie. Można oglądać :D

Okna mamy z M&S i drzwi CAL-a. Wszystko złoty dąb. Moim zdaniem jest ok.

 

o super, podjedziemy na pewno, tym bardziej że my przed samym Kościnem budujemy:) pod lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zamontowaną*bramę Normstahla euroline w kolorze zloty dąb?

Chciałabym obejrzeć*ją*"na żywo" i porównać*z próbką*okna czy będzie do siebie pasować.

 

My właśnie zamontowaliśmy podobną ale model Euroflair. Pierwsza budowa przy drodze po prawej w starym Kościnie. Można oglądać :D

Okna mamy z M&S i drzwi CAL-a. Wszystko złoty dąb. Moim zdaniem jest ok.

 

Mamy też taki zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zamontowaną*bramę Normstahla euroline w kolorze zloty dąb?

Chciałabym obejrzeć*ją*"na żywo" i porównać*z próbką*okna czy będzie do siebie pasować.

 

Widzę że wiele osób ma taki zestaw, my również Okna M&S i brama Normstahla złoty dąb. Można również u nas zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

 

A możesz rozwinąć? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie w takim razie zakupić zestaw alarmowy, który będzie mógł być serwisowany (poza firmą ochroniarską) i czy będzie on możliwy do podlączenia pod system monitorujący firmy ochroniarskiej ? (kompletnie zielona jestem w tym temacie)

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

 

Zasady kładzenia instalacji i umiejscowienia czujek nie powinny różnić się pomiędzy firmami ochroniarskimi. O umiejscowienie centralki i tak zostałem zapytay. Nawet jeśli chciałbyś zrobić coś specjalizowanego, musiałbyś się dostosowywać pod konkretne rozwiązanie, więc zmiana firmy/konfiguracji instalacji alarmowej raczej nie wchodzi w grę. A tu, w przypadku standardowych rozwiązań zmiana ochroniarzy nie powinna stanowić problemu. Btw. moi sąsiedzi mogą być spokojni, nie będziemy wyli alarmem na zewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...