Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

 

Zasady kładzenia instalacji i umiejscowienia czujek nie powinny różnić się pomiędzy firmami ochroniarskimi. O umiejscowienie centralki i tak zostałem zapytay. Nawet jeśli chciałbyś zrobić coś specjalizowanego, musiałbyś się dostosowywać pod konkretne rozwiązanie, więc zmiana firmy/konfiguracji instalacji alarmowej raczej nie wchodzi w grę. A tu, w przypadku standardowych rozwiązań zmiana ochroniarzy nie powinna stanowić problemu. Btw. moi sąsiedzi mogą być spokojni, nie będziemy wyli alarmem na zewnątrz ;)

Pod warunkiem ze ci nie sprzedaja sprzetu ktory tylko oni maja instrukcje i tylko oni serwisuja. Oczywiscie znajdzie sie ktos to potrafi obsluzyc dana centrale ale jest trudno dostepny nie wspominajac o dodatkowym osprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

 

Zasady kładzenia instalacji i umiejscowienia czujek nie powinny różnić się pomiędzy firmami ochroniarskimi. O umiejscowienie centralki i tak zostałem zapytay. Nawet jeśli chciałbyś zrobić coś specjalizowanego, musiałbyś się dostosowywać pod konkretne rozwiązanie, więc zmiana firmy/konfiguracji instalacji alarmowej raczej nie wchodzi w grę. A tu, w przypadku standardowych rozwiązań zmiana ochroniarzy nie powinna stanowić problemu. Btw. moi sąsiedzi mogą być spokojni, nie będziemy wyli alarmem na zewnątrz ;)

Pod warunkiem ze ci nie sprzedaja sprzetu ktory tylko oni maja instrukcje i tylko oni serwisuja. Oczywiscie znajdzie sie ktos to potrafi obsluzyc dana centrale ale jest trudno dostepny nie wspominajac o dodatkowym osprzecie.

 

 

... no dobrze.... czyli co radzicie? :-?

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu alarmu ja zrobiłem tak: na targach budowlanych które corocznie odbywają się na Struga, następna edycja w marcu, wziąłem namiary na kilka firm, porozmawiałem, ponegocjowałem i wybrałem. :D

Dodam że nie były to firmy ochroniarskie tylko zajmujące się projektowaniem i montażem systemów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

A.

 

Nie jestem przekonany czy realizacja instalacji alarmowej przez firmę ochraniającą to dobry pomysł. Alarm będzie w podstawowej wersji, bez przemyślenia byle by coś mrugało, a już nie wspomnę co się będzie działo jak będziemy chcieli zmienić firmę. Podczas instalacji alarmu trzeba jednak kilka aspektów rozważyć, a firma montująca instalację musi mieć o tym pojęcie. Po za tym należy pamiętać iż instalacja alarmowa powinna podlegać okresowym przeglądom - jeśli oczywiście ma do czegoś służyć poza budzeniem sąsiadów fałszywymi alarmami :lol:

 

Zasady kładzenia instalacji i umiejscowienia czujek nie powinny różnić się pomiędzy firmami ochroniarskimi. O umiejscowienie centralki i tak zostałem zapytay. Nawet jeśli chciałbyś zrobić coś specjalizowanego, musiałbyś się dostosowywać pod konkretne rozwiązanie, więc zmiana firmy/konfiguracji instalacji alarmowej raczej nie wchodzi w grę. A tu, w przypadku standardowych rozwiązań zmiana ochroniarzy nie powinna stanowić problemu. Btw. moi sąsiedzi mogą być spokojni, nie będziemy wyli alarmem na zewnątrz ;)

Pod warunkiem ze ci nie sprzedaja sprzetu ktory tylko oni maja instrukcje i tylko oni serwisuja. Oczywiscie znajdzie sie ktos to potrafi obsluzyc dana centrale ale jest trudno dostepny nie wspominajac o dodatkowym osprzecie.

 

 

... no dobrze.... czyli co radzicie? :-?

 

A.

Decyduj sie na centralke, ktora ma duzy serwis wtedy zawsze bedziesz "niezalezna" np satel czy dcs. Dokladnie okresl swoje wymagania i na podstawie rozmow z potencjalnymi wykonawcami wyciagniesz wnioski.

Tomadyna i ja zapewne mamy ta sama firme ma mysli co daje centralki tylko przez nich obslugiwane i ta firma ma duzy udzial rynku ale ... sa pojawiaja sie te watpliwosci co pisalem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: powiedzcie jaką firmę ochroniarską macie i jakie są koszty miesięcznego monitoringu.

Będę wdzięczna.

 

Nie wiem czy brać urządzenia z firmy czy kupować na własną rękę? Co radzicie?

 

A.

 

My wybraliśmy solid security (chyba mają monopol w Dobrej ;) )

Tak jak napisał żółwik 60 zł netto instalacja od około 2.000 zł w zależności co wybierzesz.

 

Witam, ja też podpisałem właśnie umowę z Solid 60 zł netto plus 10 zł netto za ubezpieczenie dodatkowe na kwotę 20000 zł, alarm montował mi pan Jacek (chyba z "Listy") koszt ok 5000 zł. - oparty o centralę Satela Integra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zamontowaną*bramę Normstahla euroline w kolorze zloty dąb?

Chciałabym obejrzeć*ją*"na żywo" i porównać*z próbką*okna czy będzie do siebie pasować.

 

Widzę że wiele osób ma taki zestaw, my również Okna M&S i brama Normstahla złoty dąb. Można również u nas zobaczyć.

 

Czesc.

 

A co chodzi z tymi zestawami? Rozumiem, ze okna M&S bo sam od nich kupilem do mieszkania (obsluga i montaz na wysokim poziomie - Pan Piotr) ale brama Normstahla? Czy oni tez je sprzedaja? A jaki koszt takiej bramy? W projekcie mam garaz na dwa auta z jedna brama - 450x220 - ma ktos z Was podobna? Acha no i jaka ta brama - ocieplana , segmentowa? Podzielcie sie info prosze...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

A co chodzi z tymi zestawami? Rozumiem, ze okna M&S bo sam od nich kupilem do mieszkania (obsluga i montaz na wysokim poziomie - Pan Piotr) ale brama Normstahla? Czy oni tez je sprzedaja? A jaki koszt takiej bramy? W projekcie mam garaz na dwa auta z jedna brama - 450x220 - ma ktos z Was podobna? Acha no i jaka ta brama - ocieplana , segmentowa? Podzielcie sie info prosze...

 

pozdrawiam

 

Alek, my wybraliśmy normstahla bo się*nam podobała i ze względu na opinie użytkowników, wybraliśmy ocieplaną z serii euro, po poczytaniu na stronie producenta o parametrach bram i uzyskaniu informacji u partnera Normstahl-czyli M&S okna. Ale jeszcze nie mamy jej zamontowanej, ponieważ*przed ostateczną*decyzją*musimy ją*porównać*z próbką*naszych okien -które zamawialiśmy w innej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

 

W tym roku planujemy rozpocząć budowę w Dobrej na tak zwanej " Zielonej Górce".

 

Witam Sąsiadów i Wszystkich z Grupy,

 

My również znaleźliśmy swoje miejsce na Zielonej Górce :wink:. Obecnie wykańczamy papierkologie i jak dobrze pójdzie to startujemy maj, czerwiec.

 

Pozdrawiamy

Monika i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

 

W tym roku planujemy rozpocząć budowę w Dobrej na tak zwanej " Zielonej Górce".

 

Witam Sąsiadów i Wszystkich z Grupy,

 

My również znaleźliśmy swoje miejsce na Zielonej Górce :wink:. Obecnie wykańczamy papierkologie i jak dobrze pójdzie to startujemy maj, czerwiec.

 

Pozdrawiamy

Monika i Piotr

 

A witam. Gdzie masz dzialeczke ?

Jest tu ktos jeszcze z Zielonej Gorki (oprocz Oczki) ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

A co chodzi z tymi zestawami? Rozumiem, ze okna M&S bo sam od nich kupilem do mieszkania (obsluga i montaz na wysokim poziomie - Pan Piotr) ale brama Normstahla? Czy oni tez je sprzedaja? A jaki koszt takiej bramy? W projekcie mam garaz na dwa auta z jedna brama - 450x220 - ma ktos z Was podobna? Acha no i jaka ta brama - ocieplana , segmentowa? Podzielcie sie info prosze...

 

pozdrawiam

 

Alek, my wybraliśmy normstahla bo się*nam podobała i ze względu na opinie użytkowników, wybraliśmy ocieplaną z serii euro, po poczytaniu na stronie producenta o parametrach bram i uzyskaniu informacji u partnera Normstahl-czyli M&S okna. Ale jeszcze nie mamy jej zamontowanej, ponieważ*przed ostateczną*decyzją*musimy ją*porównać*z próbką*naszych okien -które zamawialiśmy w innej firmie.

 

Odział M&S na Gdańskiej oprócz okien ma w swojej ofercie bramy Normsthala i drzwi Cal-a.

Bramę wybrałam bo mi się podobała, ten wzór ma tylko Normsthal. Brama z napędem, zabezpieczeniem antywłamaniowym, parametrami cieplnymi itd. Po rekonansie innych bram ta wg. mnie jest najsolidniejsza, najładniej wykonana i ma ten wzór który chciałam.

 

http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/bramy-sekcyjne-gorne-euro/euroflair-iso.html

 

Model Euroflair (złoty dąb) o wymiarach 2625 (szer)x2250(wys) kosztowała mnie 5200 brutto.

Tak w szczególe to zaczeło się od drzwi Cal-a skończyło na bramie i oknach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie wielkimi krokami do uzyskania pozwolenia na budowe.

I coraz bardziej zastanawiam sie z czego postawic sciany. W projekcie

beda tzw. Ytongi..., ale zaczynam sie zastanawiac nad zupelnie inna opcja....

nad domem prefabrykowanym :) Ma ktos z was znajomych co grzebali w temacie? Mysle o scianach z keramzybetonu. Drozej, wychodzi, czy taniej?

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblizam sie wielkimi krokami do uzyskania pozwolenia na budowe.

I coraz bardziej zastanawiam sie z czego postawic sciany. W projekcie

beda tzw. Ytongi..., ale zaczynam sie zastanawiac nad zupelnie inna opcja....

nad domem prefabrykowanym :) Ma ktos z was znajomych co grzebali w temacie? Mysle o scianach z keramzybetonu. Drozej, wychodzi, czy taniej?

Szymek

 

 

Miałem wycenę z Praefy (zreszta takie było pierwotne założenie "buduję z Praefą"), ale niestety wycena jaką otrzymałem :o spowodowała, iż opadłem na ziemię. Różnica kosztów ok 40000-50000zl za stan surowy otwarty bez dachu :cry:

No i trzeba było zmienić na silke E18.

System na pewno bardzo fajny tylko niestety drogi (czy za drogi? - na to pytanie trzeba sobie samemu odpowiedzieć bo dla części inwestorów tempo budowy też ma bardzo duże znaczenie)

Pozdrawiam i nie zniechęcam do wyceny - warto samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wycenę z Praefy (zreszta takie było pierwotne założenie "buduję z Praefą"), ale niestety wycena jaką otrzymałem spowodowała, iż opadłem na ziemię. Różnica kosztów ok 40000-50000zl za stan surowy otwarty bez dachu

 

Tak wlasnie sobie mysle, ze przy takim sposobie stawiania domu unikne czesci problemow z "pilnowaniem budowy". Zwlaszcza przy moim trybie pracy, gdzie co miesiac musze zniknac na kilka tygodni...

 

Bede musial skalkulowac. Ciekawy jestem, czy oni faktycznie potrafia w tydzien wyprodukowac budynek ;) Kurcze, 50k to spora roznica na takim etapie... wrecz zaporowa...

 

Wycene dali Ci z instalacja elektryczna, czy bez??

 

Chetnie bym zobaczyl taki dom w trakcie budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wycenę z Praefy (zreszta takie było pierwotne założenie "buduję z Praefą"), ale niestety wycena jaką otrzymałem spowodowała, iż opadłem na ziemię. Różnica kosztów ok 40000-50000zl za stan surowy otwarty bez dachu

 

Tak wlasnie sobie mysle, ze przy takim sposobie stawiania domu unikne czesci problemow z "pilnowaniem budowy". Zwlaszcza przy moim trybie pracy, gdzie co miesiac musze zniknac na kilka tygodni...

 

Bede musial skalkulowac. Ciekawy jestem, czy oni faktycznie potrafia w tydzien wyprodukowac budynek ;) Kurcze, 50k to spora roznica na takim etapie... wrecz zaporowa...

 

Wycene dali Ci z instalacja elektryczna, czy bez??

 

Chetnie bym zobaczyl taki dom w trakcie budowy :)

 

 

Wycena była bez instalacji elektrycznej.

Dom z praefy stoi w Kościnie. (bliźniak)

Za 50 000 różnicy można naprawdę trochę zrobić na budowie. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie alarmu

 

to ogólnie jestem zadowolony ALE ....

Szlag mnie trafia na włączanie i wyłączanie. 90% wyjść z domu to wyjścia przez garaż (a w zasadzie wyjazdy). No i co że wyjadę autem jak muszę wracać do domu, żeby odpalić alarm. Przy powrocie odwrotnie. Mam oczywiście pilota do alarmu, który posiada czarodziejski przycisk wyłączający/włączający alarm w garażu. No właśnie - tylko czy ten przycisk jest włączający/wyłączający czy wyłączający/włączający?? No tego niestety nie wiem. I mój powrót do domu wygląda mniej więcej tak:

- wracam do domu;

- otwieram bramę wjazdową; staję przed garażem i się zastanawiam czy ktoś jest w domu i już wyłączył alarm czy jeszcze nie; Sprawdzam ślady na śniegu lub światło w domu.

- zastanawiam się czy wyjechałem jako pierwszy z domu czy drugi i czy alarm włączyłem czy nie. czasami z pomocą przychodzi telefon do przyjaciela.

- jak już coś mi wyjdzie i sięgam na pilota to naciskam i zastanawiam się czy "nacisnęło się" czy nie.

 

Po jednym takim dniu cisnąłem piloty głęboko do szuflady i wszystko robię"ręczno-nożnie". Zdaję sobie sprawę, że pilot jest tylko nadajnikiem, ale czy posiadanie takiego pilota ma jakikolwiek sens??

 

A w kwestii ochrony to zaczynam się zastanawiać czy ona jest potrzebna.

I tak ubezpieczam chatę od kradzieży mienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie alarmu

 

to ogólnie jestem zadowolony ALE ....

Szlag mnie trafia na włączanie i wyłączanie. 90% wyjść z domu to wyjścia przez garaż (a w zasadzie wyjazdy). No i co że wyjadę autem jak muszę wracać do domu, żeby odpalić alarm. Przy powrocie odwrotnie. Mam oczywiście pilota do alarmu, który posiada czarodziejski przycisk wyłączający/włączający alarm w garażu. No właśnie - tylko czy ten przycisk jest włączający/wyłączający czy wyłączający/włączający?? No tego niestety nie wiem. I mój powrót do domu wygląda mniej więcej tak:

- wracam do domu;

- otwieram bramę wjazdową; staję przed garażem i się zastanawiam czy ktoś jest w domu i już wyłączył alarm czy jeszcze nie; Sprawdzam ślady na śniegu lub światło w domu.

- zastanawiam się czy wyjechałem jako pierwszy z domu czy drugi i czy alarm włączyłem czy nie. czasami z pomocą przychodzi telefon do przyjaciela.

- jak już coś mi wyjdzie i sięgam na pilota to naciskam i zastanawiam się czy "nacisnęło się" czy nie.

 

Po jednym takim dniu cisnąłem piloty głęboko do szuflady i wszystko robię"ręczno-nożnie". Zdaję sobie sprawę, że pilot jest tylko nadajnikiem, ale czy posiadanie takiego pilota ma jakikolwiek sens??

 

A w kwestii ochrony to zaczynam się zastanawiać czy ona jest potrzebna.

I tak ubezpieczam chatę od kradzieży mienia.

Z tego wzgledu dodatkowa klawiatura w garazu :)

A piolt to jest dobry aby zasygnalizowac napad a nie wlaczac i wylaczac alarm! Wbrew pozorom taki pilot to tylko ulatwi wlamanie. Jezeli ktos nas napadnie przed domem to my mozemy mu podac kod do alarmu, ktory rozbroi alarm a przy okazji wysle sygnal wlamania do centrum monitoringu, co wg mnie jest najlepszym rozwiazaniem. O ile sie bedzie pamietalo ten kod :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matam - twój punkt się zmieni jak zaczniesz parkować w garażu :)

 

Z tego wzgledu dodatkowa klawiatura w garazu :)

Ja mam w garażu klawiaturę co dalej powoduje, że mój wyjazd przypomina "bieg na 100m" - każda sekunda jest cenna.

Oczywiście rozwiązaniem mogłoby być duże opóźnienie włączenie alarmu. I tu też pojawia się problem - co zrobić jak trzeba wrócić do domu, bo czego się zapomniało??

Przerobiłem już wszystkie możliwości i najtrafniejszym byłby pilot z dwoma oddzielnymi przyciskami włącz i wyłącz. Zresztą problem z takim pilotem jest też z bramą garażową i bramą wjazdową- wszędzie jeden przycisk działający na zasadzie "akcji odwrotnej". Jak ktoś wie czy takie piloty można przeprogramować (mają dodatkowe przyciski) to proszę o info.

 

Jezeli ktos nas napadnie przed domem to my mozemy mu podac kod do alarmu, ktory rozbroi alarm a przy okazji wysle sygnal wlamania do centrum monitoringu, co wg mnie jest najlepszym rozwiazaniem. O ile sie bedzie pamietalo ten kod :p

I o ile firma ochroniarska taką usługę posiada (SS nie obsługiwał).

Prawda jest tak, że jak ktoś będzie chciał nas okraść to to zrobi. A ja nie jestem osobą, na której można się obłowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...