Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

WITAM SERDECZNIE szykuje się do rozpoczecia budowania czy możecie mi podać ile teraz kosztuje robocizna za stan 0, za stan surowy otwarty i za dach z góry wielkie dzięki za informacje :D

 

robocizna - dach (więźba + dachówka) 75zł/m2 dach prosty

jeśli chodzi o stan surowy, to wszystko zależy jak umówisz się z ekipą, czy mają swoje maszyny (zagęszczarki, sztyce stropowe itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

Właśnie mamy tam działkę zarezerwowaną i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

 

No i najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' wymaganie to 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała??

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

 

to przejdz na drugą strone na ulicy sowy tam masz dzialki z calym uzbrojeniem woda prad kanaliza przy działce.

telefon jest napisany na tablicy

 

co do bocianiej to słyszałam ze gmina nie da warunkow - bo jest tam strefa ochronna bo tam było stare wysypisko śmieci.

 

Witaj Teska,

 

A czy slyszalaś coś takiego też o Gołębiej? Bo mi się ulice pomyliły :oops: i ta działka o której myślimy jest na Gołębiej a nie Bocianiej.

 

Jest ona najlepsza pod wzgl. położenia, wielkości itd, no ale nie ma mediów. Co do budowy to planujemy poczekać ok. 5 lat na rozpoczęcie więc może wtedy już coś się ruszy?

 

Z drugiej strony - znalazłam działkę po 'prawej' stronie drogi (od wjazdu), już z mediami, trochę droższą ale do przeżycia, tylko że 750m2 (więc 100m2 mniejsza) i plan zagospodarowania jakieś fatalne warunki przewiduje :o np. już naszego wymarzonego domu chyba byśmy nie postawili bo za niska kalenica i mała pow. zabudowy...

 

 

No i tu moje pytanie, a raczej dwa:

1. Jak wyżej, czy o Gołębiej też słyszeliście żeby były problemy z warunkami??

2. Ta mniejsza działka ma dodatkowo przewidziane 10% zabudowy pod garaż lub lekkie usługi. Czy to znaczy że mogę garaż i np. gabinet, które są w bryle domu, wliczyć w ten procent? Czy musiałyby być wolnostojące?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kto z was ma w salonie kominek i podłogówkę?

 

Czy moglibyście doradzić w jaki sposób rozwiązać sterowanie ogrzewaniem podłogowym (wodnym) w salonie, w sytuacji gdy w tym salonie znajduje się kominek (bez dodatkowych instalacji)?

Chodzi mi o to czy podłogówka może "zobaczyć" uruchomiony kominek i zredukować produkcję ciepła?

Czy też może jest tak, że produkcja ciepła zostanie wstrzymana bo woda na powrocie będzie miała temperaturę która nie spowoduje załączania się pieca? Ale wtedy pompa ciągle będzie pchać wodę chociaż nie będzie takiej potrzeby? Czy wtedy można na to zaradzić?

Czytam, pytam a odpowiedź ciągle niepełna...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem nowym forumowiczem ze szczecina i pozdrawiam wszystkich serdecznie. a tak przy okazji to mam zan=miar postawic sobie pomieszczenie gospodarcze takie 4x3 m. Pomyślałem ze najlepiej z silki by bylo ciepło.Tylko co z jakimiś pozwoleniami?. Muszą na to być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem nowym forumowiczem ze szczecina i pozdrawiam wszystkich serdecznie. a tak przy okazji to mam zan=miar postawic sobie pomieszczenie gospodarcze takie 4x3 m. Pomyślałem ze najlepiej z silki by bylo ciepło.Tylko co z jakimiś pozwoleniami?. Muszą na to być?

 

witaj,

 

tu masz zasady:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/kiedy-pozwolenie_-a-kiedy-zgloszenie_,6320_3363.htm

 

ale niedługo pozwolenia już nie będą potrzebne ;) sejm przegłosował nowelizację ustawy "prawo budowlane" w myśl której wystarczy, że wpiszesz się w rejestr. Przepisy mają wejść w pół roku od ogłoszenia w dzienniku ustaw (o ile się nie mylę).

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kto z was ma w salonie kominek i podłogówkę?

 

Czy moglibyście doradzić w jaki sposób rozwiązać sterowanie ogrzewaniem podłogowym (wodnym) w salonie, w sytuacji gdy w tym salonie znajduje się kominek (bez dodatkowych instalacji)?

Chodzi mi o to czy podłogówka może "zobaczyć" uruchomiony kominek i zredukować produkcję ciepła?

Czy też może jest tak, że produkcja ciepła zostanie wstrzymana bo woda na powrocie będzie miała temperaturę która nie spowoduje załączania się pieca? Ale wtedy pompa ciągle będzie pchać wodę chociaż nie będzie takiej potrzeby? Czy wtedy można na to zaradzić?

Czytam, pytam a odpowiedź ciągle niepełna...

Pozdrawiam

to powinien rozwiązać mieszacz do podłogówki - na każdym obwodzie masz przecież termostat jak na zwykłym grzejniku, i jeżeli na powrocie woda będzie za ciepła to zawór się zamyka (lub przymyka)... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

Właśnie mamy tam działkę zarezerwowaną i załatwiamy kredyt, ale trochę się martwię bo i do mediów na razie daleko, i warunków zabudowy teraz nie dostaniemy bo najbliższy dom dalej niż 50m (a to podobno warunek).

 

No i najbardziej się martwię jedną sprawą - działka została już podzielona oficjalnie i ma 850m2. W obecnych 'przepisach' wymaganie to 1000m2. Wydaje mi się że to żaden problem bo działka została wyodrębiona na starych warunkach, ale czy mogę z tego powodu nie dostać pozwolenia na budowę?? Bo w.g. nowych przepisów jest za mała??

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

 

to przejdz na drugą strone na ulicy sowy tam masz dzialki z calym uzbrojeniem woda prad kanaliza przy działce.

telefon jest napisany na tablicy

 

co do bocianiej to słyszałam ze gmina nie da warunkow - bo jest tam strefa ochronna bo tam było stare wysypisko śmieci.

 

Witaj Teska,

 

A czy slyszalaś coś takiego też o Gołębiej? Bo mi się ulice pomyliły :oops: i ta działka o której myślimy jest na Gołębiej a nie Bocianiej.

 

Jest ona najlepsza pod wzgl. położenia, wielkości itd, no ale nie ma mediów. Co do budowy to planujemy poczekać ok. 5 lat na rozpoczęcie więc może wtedy już coś się ruszy?

 

Z drugiej strony - znalazłam działkę po 'prawej' stronie drogi (od wjazdu), już z mediami, trochę droższą ale do przeżycia, tylko że 750m2 (więc 100m2 mniejsza) i plan zagospodarowania jakieś fatalne warunki przewiduje :o np. już naszego wymarzonego domu chyba byśmy nie postawili bo za niska kalenica i mała pow. zabudowy...

 

 

No i tu moje pytanie, a raczej dwa:

1. Jak wyżej, czy o Gołębiej też słyszeliście żeby były problemy z warunkami??

2. Ta mniejsza działka ma dodatkowo przewidziane 10% zabudowy pod garaż lub lekkie usługi. Czy to znaczy że mogę garaż i np. gabinet, które są w bryle domu, wliczyć w ten procent? Czy musiałyby być wolnostojące?

 

pozdrawiam

 

zerknij na privka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba1

Nie wymaga pozwolenia na budowę budowa

wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

trzeba tylko zgłosić i po 30 dniach można zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kredytow:

 

Jakis czas temu zostalem wysterowany przez Deutsche Bank na kilkaset PLN i strate 3 miesiecy. Po niecalym miesiacu udalo mi sie bez wiekszych problemow uzyskac pozytywne decyzje w 4 innych bankach, dzis podpisalem umowe i juz jestem juz szczesliwie zadluzony po uszy ;)

 

W zwiazku z tym chcialbym polecic zainteresowanym obecnego na forum Rafala Gniolke - Roofi. Wprawdzie jest posrednikiem Open w zwiazku z czym obawialem sie troche o czas i decyzyjnosc ale dziala sprawniej niz pracownicy bankow do ktorych udalem sie bezposrednio i wszystko zostalo zalatwione najszybciej wlasnie w bankach ktore on mi zaproponowal.

 

Ponadto informacje z jego strony byly rzetelne, potrafil wskazac korzystne elementy oferty konkurencji co jest raczej rzadkoscia u posrednikow.

 

Jesli wiec komus zalezy na sprawnym i rzetelnym zalatwieniu kredytu polecam uslugi Pana Rafala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

z rozsądnym podejściem i przyzwoitą wyceną spotkałem się w pro-ogrzewanie na boh. warszawy. ostatecznie nie skorzystaliśmy, ale niewiele brakowało :wink: :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...