Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam,

kto z was ma w salonie kominek i podłogówkę?

 

Czy moglibyście doradzić w jaki sposób rozwiązać sterowanie ogrzewaniem podłogowym (wodnym) w salonie, w sytuacji gdy w tym salonie znajduje się kominek (bez dodatkowych instalacji)?

Chodzi mi o to czy podłogówka może "zobaczyć" uruchomiony kominek i zredukować produkcję ciepła?

Czy też może jest tak, że produkcja ciepła zostanie wstrzymana bo woda na powrocie będzie miała temperaturę która nie spowoduje załączania się pieca? Ale wtedy pompa ciągle będzie pchać wodę chociaż nie będzie takiej potrzeby? Czy wtedy można na to zaradzić?

Czytam, pytam a odpowiedź ciągle niepełna...

Pozdrawiam

to powinien rozwiązać mieszacz do podłogówki - na każdym obwodzie masz przecież termostat jak na zwykłym grzejniku, i jeżeli na powrocie woda będzie za ciepła to zawór się zamyka (lub przymyka)... :roll:

 

To wszystko nie tak. Można rozwiążać to na wiele sposobów. Oczywiście musiałbym dokładnie wiedzieć jak masz rozwiązaną podłogówkę i sposób jej regulacji. Czy kocioł rozróżnia 1 czy dwa obiegi grzewcze. Czy masz dwa sterowniki do dwóch obiegów, czy sterowniki tylko załączają czy komunikują się z automatyką kotła cyfrowo? Czy kocioł wogóle ma pogodówkę? Nie da sie wyleczyć pacjęta kiedy wogóle go się nie zbadało.

A napewno nie rozwiąże tego mieszacz i na obwodach nie ma termostatów jak na grzejnikach które działą na zasadzie ze woda będzie ciepła to się zamyka.

Mieszacz sprzężony z automatyką pogodoą steruje temperaturą zasilania dla np. podłogówki uwzględniająć temperaturę zewnętrzną, temeraturę zadaną dla niej, krzywą grzewczą itp. Oczywiście jeżeli powrót będzie wracał ciepły to mieszacz zamknie się. Ale to nie spowoduje wyłączenia się pompy. I podłogówka będzie działać dalej. Wtedy można mieć sterownik pokojowy który w komunikacji z kotłem i odpowiedznio skonfigurowany rozłączy również pompę. Ale to też nie najlepsze rozwiązanie - bo np spowoduje to wyłączenie podłogówki w łazienkach. Można to jeszcze inaczej rozwiązać ale po co mam rozpisywać sie na temat różnych rozwiązań kiedy dalej nie wiem co u ciebie za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam dzisiaj pytanie dotyczące tynków gipsowych, ktoś robił ostatnio? Jestem ciekawa jak się ceny w naszym Szczecinie teraz kształtują za m2?

 

Ostatnio rozmawialiśmy z jednym z wykonawców z "listy" i chciał 24,5 zł /m2 z materiałem z obrobka okien po obejrzeniu naszej budowy . Z tego co wiem to za gipsowe maszynowe z materiałem ceny wachaja sie od 24-30 zł /m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

 

my wybraliśmy firmę Verso z Mierzyna. Mamy tak jak Ty ogrzewanie mieszane, piec kondensacyjny, solary, kominek z płaszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

 

my wybraliśmy firmę Verso z Mierzyna. Mamy tak jak Ty ogrzewanie mieszane, piec kondensacyjny, solary, kominek z płaszczem

 

Możesz podać więcej szczegółów jaki piec, solary i kominek. Również zastanawiam się nad współparcą z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

 

my wybraliśmy firmę Verso z Mierzyna. Mamy tak jak Ty ogrzewanie mieszane, piec kondensacyjny, solary, kominek z płaszczem

 

Możesz podać więcej szczegółów jaki piec, solary i kominek. Również zastanawiam się nad współparcą z nimi.

 

jeśli chodzi o kominek, to mąż ma dzisiaj rozmawiać z Verso, aby dokładnie wybrać jaki będziemy mieć

solary - Ulrich

piec - Piece kondensacyjne Saunier Duval

 

mają swoich ludzi, którzy robią nam to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

 

jeszcze nie montuję tych dobrodziejstw ale także chcę oprócz ogrzewania gazowego (grzejniki) zainstalować kominek z płaszczem (zdecydowałem się na firmę Makroterm)+podłogówkę+solary...po wstępnych rozmowach dojdzie mi jeszcze zasobnik na wodę z podwójną wężownicą :D

Rozmawiałem z Miedzikiem (na Mieszka), PRO (na boh. Warszawy) i firmą Elwast (z p. Waldkiem)...hm, no cóż najbardziej przypadł mi do gustu pan Waldek z Elwastu-ale tak jak zaznaczyłem u mnie montaż musi jeszcze trochę poczekać-moi budowlańcy muszą skończyć stawianie murów...a tutaj cały czas pada... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napewno nie rozwiąże tego mieszacz i na obwodach nie ma termostatów jak na grzejnikach które działą na zasadzie ze woda będzie ciepła to się zamyka.

ok, powiem inaczej - nasz mieszacz ma termostaty na każdym obwodzie i można na każdym obwodzie ustawić sobie tremperaturę jaką się chce - inną w holu, inną w kuchni, inną w łazienkach. jeżeli jest ciepło na zewnątrz pogodówka wysteruje kocioł i obniży temperaturę zasilania - podłogówka nie będzie grzała niezależnie od reszty ogrzewania - no, chyba że chcemy mieć latem wieczorem ciepłą podłogę w łazience to trzeba to zaprogramować na kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napewno nie rozwiąże tego mieszacz i na obwodach nie ma termostatów jak na grzejnikach które działą na zasadzie ze woda będzie ciepła to się zamyka.

ok, powiem inaczej - nasz mieszacz ma termostaty na każdym obwodzie i można na każdym obwodzie ustawić sobie tremperaturę jaką się chce - inną w holu, inną w kuchni, inną w łazienkach. jeżeli jest ciepło na zewnątrz pogodówka wysteruje kocioł i obniży temperaturę zasilania - podłogówka nie będzie grzała niezależnie od reszty ogrzewania - no, chyba że chcemy mieć latem wieczorem ciepłą podłogę w łazience to trzeba to zaprogramować na kotle...

 

Dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poleciś kogoś, firmę która rozwiąże problem ogrzewania, pomoże doradzi a może wykona. chodzi mi o prawidłowy dobór urządzeń do systemu mieszanego tj. ogrzewanie podłogowe i grzejniki w salonie ich zasilanie z pieca kondensacyjnego połczonego z solarami i kominkiem. a może inne rozwiązanie?

 

namiary poszły na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

...

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

 

 

Natienka,

ja mam dzialke na ul. Gołębia w Dolujach - i mam nadzieje, ze w tym roku uda nam sie rozpoczac stawianie chatki.

Bardzo jestem zadowolona z tej lokalizacji.

Wiele zalezy od tego, jak daleko od szosy planujesz swoja kupic.

 

Jesli Teska nie wyjasnila Ci jeszcze wszystkiego, chetnie sluze pomoca (informacyjna, poki co :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś buduje się w Dołujach a konkretnie w okolicach / na Bocianiej?

 

...

 

Proszę o poradę zanim działkę kupimy... dziękuję serdecznie.

 

 

Natienka,

ja mam dzialke na ul. Gołębia w Dolujach - i mam nadzieje, ze w tym roku uda nam sie rozpoczac stawianie chatki.

Bardzo jestem zadowolona z tej lokalizacji.

Wiele zalezy od tego, jak daleko od szosy planujesz swoja kupic.

 

Jesli Teska nie wyjasnila Ci jeszcze wszystkiego, chetnie sluze pomoca (informacyjna, poki co :) )

 

 

:o :o :o

 

Czy ja snie? Alez mi sie poszczescilo ;) juz pedze na PW :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki forumowiczą za wcześniejszą odpowiedz na moje pytanko. Prosze o podpowiedz. Po 2 latach na elewcji widac kółka od mocowań styropianu do ocieplenia. Czy wystarczy tylko dobra jakaś nowa farba elewacyjna(to jaka) czy nalezy to jakos w inny sposób od nowa zrobić(np nałożyć nowe warstwy kleju i pomalowac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również mieliście problem z operatem szacunkowym dla banku przed udzieleniem kredytu?

 

Dostałam dziś operat od pani rzeczoznawcy polecanej na liście. Pani twierdzi, że wybudujemy dom 200 tys taniej niż nam sie wydaje :evil: A ze zrobiliśmy dla własnych potrzeb bardzo szczegółowy kosztorys, to wiemy, że w żadnym razie kwota wskazana przez panią (tym samym maksymalna jaką da nam bank) nie wystarczy!!

 

Czy żaden rzeczoznawca nie uwzględnia technologii w jakiej chcemy budować, ani ponadstandardowych rozwiązań, jak fundament grzewczy, solary, czy reku? Operat jaki otrzymalam uwzglednia tylko metraż!

 

Czy macie może lepsze doświadczenia z rzeczoznawcami? Podzielcie sie doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również mieliście problem z operatem szacunkowym dla banku przed udzieleniem kredytu?

 

Dostałam dziś operat od pani rzeczoznawcy polecanej na liście. Pani twierdzi, że wybudujemy dom 200 tys taniej niż nam sie wydaje :evil: A ze zrobiliśmy dla własnych potrzeb bardzo szczegółowy kosztorys, to wiemy, że w żadnym razie kwota wskazana przez panią (tym samym maksymalna jaką da nam bank) nie wystarczy!!

 

Czy żaden rzeczoznawca nie uwzględnia technologii w jakiej chcemy budować, ani ponadstandardowych rozwiązań, jak fundament grzewczy, solary, czy reku? Operat jaki otrzymalam uwzglednia tylko metraż!

 

Czy macie może lepsze doświadczenia z rzeczoznawcami? Podzielcie sie doświadczeniem.

a jeśli monasię zapytać to ile wg. Pani z banku powinien kosztować metr kwadratowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...