Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Wykonanie domu z materiałem czy sama robocizna? Jeśli robocizna to dużo jak dla mnie (nasi wzięli ok. 60 tys. za taki sam metraż i również bez dachu).

A cena za dach- zależy, czy prosty czy "pokręcony"?

 

A.

cena tak jak napisałem obejmuje materiał sprzęt i robocizne. jeśli chodzi o dach to sa to trzy daszki osobny nad salonem, garażem i częścią główną budynku z piętrem. budynek jest trzybryłowy część wysoka z pełnym pietrem, i części niskie salon i garaż. - projekt indywidualny.

 

robocizna za dach moim zdaniem OK. Rzuciłam okiem na nasze rozliczenie SSO (wraz z ociepleniem budynku) i wyszło w sumie więcej, ale myślę że tego nie można porównywać. Różny jest materiał na ściany, różne fundamenty...

Myślę jednak, że dobrze wynegocjowałeś.

Życzę powodzenia w budowaniu!

 

To kiedy start?

 

A.

 

PS. można zobaczyć jakiś obrazek Twojego przyszłego domu ? :) W jakiej okolicy Dobrej budujesz?

 

 

 

 

Moge sie podpytać, jak to możliwe, ze dach taki tani? Mój kosztował blisko 70 tysiecy (robocizna + materiały), mam koperte około 300 m2, ale róznica wydaje mi sie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam a ja podpisałem dziś umowę z wykonawcą na wykonanie domu 170m kw w stanie surowym otwartym za kwotę 120 tyś (bez dachu) jak uważacie to dużo czy do zniesienia?

dach bęzdzie robiła inna ekipa 210 mkw ok. 45tyś.

teraza tylk czekamy na zmianę pogody!

 

Wykonanie domu z materiałem czy sama robocizna? Jeśli robocizna to dużo jak dla mnie (nasi wzięli ok. 60 tys. za taki sam metraż i również bez dachu).

A cena za dach- zależy, czy prosty czy "pokręcony"?

 

A.

cena tak jak napisałem obejmuje materiał sprzęt i robocizne. jeśli chodzi o dach to sa to trzy daszki osobny nad salonem, garażem i częścią główną budynku z piętrem. budynek jest trzybryłowy część wysoka z pełnym pietrem, i części niskie salon i garaż. - projekt indywidualny.

 

robocizna za dach moim zdaniem OK. Rzuciłam okiem na nasze rozliczenie SSO (wraz z ociepleniem budynku) i wyszło w sumie więcej, ale myślę że tego nie można porównywać. Różny jest materiał na ściany, różne fundamenty...

Myślę jednak, że dobrze wynegocjowałeś.

Życzę powodzenia w budowaniu!

 

To kiedy start?

 

A.

 

PS. można zobaczyć jakiś obrazek Twojego przyszłego domu ? :) W jakiej okolicy Dobrej budujesz?

 

 

 

 

Moge sie podpytać, jak to możliwe, ze dach taki tani? Mój kosztował blisko 70 tysiecy (robocizna + materiały), mam koperte około 300 m2, ale róznica wydaje mi sie duża.

dachówka ceramiczna Roben

rynny systemu Marley Continental

więźba dachowa

itd.

koszt metra kwadratowego wychodzi około 215 zł

materiały dostracza wykonawca

widziałem dachy tego wykonawcy i wszyscy z którymi rozmawiałem są zadowoleni, na całą robotę mam kosztorys wykonawcy i ofertę - cena jest netto ale vat na robotę jest 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i może ktoś spotkał się z dobrym no i oczywiście niedrogim szklarzem zaopatrzonym w szeroki wybór opraw do luster :) i jakimś fajnym sklepem z oświetleniem. :D

 

Witam,

 

"Podwieszam się" pod pytanie :-)

 

Duży wybór luster mozna zobaczyć u szklarza ul. Krzywoustego. Zakład mieści się po prawej stronie za skrzyżowaniem z Bol. Śmiałego.

 

Do jakiej firmy zwrócić się z wyceną okien plastikowych w okleinie drewnianej aby były dobre i tania. Chciałbym jeszcze trójwarstwowe

 

Mamy trzyszybowe z M&S na Gdańskiej. Nie były najtańsze ale podobał nam się model SevenLine. Najtańsze wyceny mieliśmy Vertex,ul. Ku Słońcu obok stacji Shell-a. Niedrogi ponoć jest Drutex. Byly to jednak wyceny na zwykłe okna bez 3 szyby.

Trzyszybowe ma również Jezierski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również mieliście problem z operatem szacunkowym dla banku przed udzieleniem kredytu?

 

Dostałam dziś operat od pani rzeczoznawcy polecanej na liście. Pani twierdzi, że wybudujemy dom 200 tys taniej niż nam sie wydaje :evil: A ze zrobiliśmy dla własnych potrzeb bardzo szczegółowy kosztorys, to wiemy, że w żadnym razie kwota wskazana przez panią (tym samym maksymalna jaką da nam bank) nie wystarczy!!

 

Czy żaden rzeczoznawca nie uwzględnia technologii w jakiej chcemy budować, ani ponadstandardowych rozwiązań, jak fundament grzewczy, solary, czy reku? Operat jaki otrzymalam uwzglednia tylko metraż!

 

Czy macie może lepsze doświadczenia z rzeczoznawcami? Podzielcie sie doświadczeniem.

a jeśli monasię zapytać to ile wg. Pani z banku powinien kosztować metr kwadratowy?

 

Wg rzeczoznawcy 3700. Nie jest to jednak koszt budowy, a wartość hipotetycznej sprzedaży. Koszt budowy został oceniony na 2500 za m2. Tylko, że nie bierze sie pod uwagę, że chodzi o dom parterowy. Nie można założyć, że 200m dom parterowy ma np 200m dach, a do tego sprowadza sie metodologia wyceny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam spotkanie z panem od posadzek, czy możecie mi podpowiedzieć ile płaciliście za m2, abym miała skalę porównawczą przy rozmowie.

 

Podciągam :)

A czy ktoś robił ostatnio podłogi drewniane-interesuje mnie cena za m2 robocizny-z uwzględnieniem co robili.

 

i po rozmowie 38 zł/m + mój styropian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również mieliście problem z operatem szacunkowym dla banku przed udzieleniem kredytu?

 

Dostałam dziś operat od pani rzeczoznawcy polecanej na liście. Pani twierdzi, że wybudujemy dom 200 tys taniej niż nam sie wydaje :evil: A ze zrobiliśmy dla własnych potrzeb bardzo szczegółowy kosztorys, to wiemy, że w żadnym razie kwota wskazana przez panią (tym samym maksymalna jaką da nam bank) nie wystarczy!!

 

Czy żaden rzeczoznawca nie uwzględnia technologii w jakiej chcemy budować, ani ponadstandardowych rozwiązań, jak fundament grzewczy, solary, czy reku? Operat jaki otrzymalam uwzglednia tylko metraż!

 

Czy macie może lepsze doświadczenia z rzeczoznawcami? Podzielcie sie doświadczeniem.

 

No cóż. ...

Przez jednego z rzeczoznawców nie udało nam się dobrać kredytu, a inna pani rzeczoznawca, wyceniła nasz dom, po wybudowaniu, prawie połowę taniej niż faktycznie nas to kosztowało....

Generalnie, rzeczoznawcy opierają się na danych z ksiąg wieczystych. Wiadomo, ludzie ze względów podatkowych zaniżają wartość, do tego deweloperzy, którzy budują jak najtańszym kosztem również psują temat...

Faktycznie, najbardziej interesuje ich cena m.kw i to jeszcze zależnie od okolicy itd.

Z tego co wiem, można podnieść wartość budynku, robiąc kosztorys na podwyższony standard. Ale rzeczoznawca musi chcieć. Dobrze, jak bank daje nam wolną rękę w kwestii wyboru rzeczoznawcy, ale są banki, które mają swoich "fachowców". To dopiero katastrofa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również mieliście problem z operatem szacunkowym dla banku przed udzieleniem kredytu?

 

Dostałam dziś operat od pani rzeczoznawcy polecanej na liście. Pani twierdzi, że wybudujemy dom 200 tys taniej niż nam sie wydaje :evil: A ze zrobiliśmy dla własnych potrzeb bardzo szczegółowy kosztorys, to wiemy, że w żadnym razie kwota wskazana przez panią (tym samym maksymalna jaką da nam bank) nie wystarczy!!

 

Czy żaden rzeczoznawca nie uwzględnia technologii w jakiej chcemy budować, ani ponadstandardowych rozwiązań, jak fundament grzewczy, solary, czy reku? Operat jaki otrzymalam uwzglednia tylko metraż!

 

Czy macie może lepsze doświadczenia z rzeczoznawcami? Podzielcie sie doświadczeniem.

 

No cóż. ...

Przez jednego z rzeczoznawców nie udało nam się dobrać kredytu, a inna pani rzeczoznawca, wyceniła nasz dom, po wybudowaniu, prawie połowę taniej niż faktycznie nas to kosztowało....

Generalnie, rzeczoznawcy opierają się na danych z ksiąg wieczystych. Wiadomo, ludzie ze względów podatkowych zaniżają wartość, do tego deweloperzy, którzy budują jak najtańszym kosztem również psują temat...

Faktycznie, najbardziej interesuje ich cena m.kw i to jeszcze zależnie od okolicy itd.

Z tego co wiem, można podnieść wartość budynku, robiąc kosztorys na podwyższony standard. Ale rzeczoznawca musi chcieć. Dobrze, jak bank daje nam wolną rękę w kwestii wyboru rzeczoznawcy, ale są banki, które mają swoich "fachowców". To dopiero katastrofa...

 

Nasz bank ma swojego rzeczoznawcę, ale nie mamy takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotriwa, chętnie byśmy podnieśli wartość domu właśnie z powodu planowanego standardu. Tylko problem w tym, że rzeczoznawca w ogóle nie uwzględnił w wycenie jakiegokolwiek standardu. Nie ma znaczenia, że chcemy zastosować kilka energooszczędnych rozwiązań, które nie tylko podniosą wartość domu, ale i koszt jego budowy.

 

soniu2003, w jakim banku nie mieliście takich problemów? Może znasz nazwisko Waszego rzeczoznawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotriwa, chętnie byśmy podnieśli wartość domu właśnie z powodu planowanego standardu. Tylko problem w tym, że rzeczoznawca w ogóle nie uwzględnił w wycenie jakiegokolwiek standardu. Nie ma znaczenia, że chcemy zastosować kilka energooszczędnych rozwiązań, które nie tylko podniosą wartość domu, ale i koszt jego budowy.

 

soniu2003, w jakim banku nie mieliście takich problemów? Może znasz nazwisko Waszego rzeczoznawcy?

 

W Nordea. Tydzień temu w poniedziałek zadzwoniłam że chcemy transzę, rzeczoznawca tego samego dnia był na budowie, w piątek miałam pieniądze na koncie i wycenił tyle ile to jest naprawdę warte.

Nazwiska pana który sprawdza zgodność z realizacją nie znam, bo nasz opiekun kredytowy załatwia to sam, łącznie z pobraniem prowizji z konta za wizytę rzeczoznawcy na budowie (160zł).

Na początku jak braliśmy kredyt, to składaliśmy do banku podpisany przez kierownika budowy kosztorys i według tego pan z banku sprawdza. Bank zaakceptował kosztorys bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i może ktoś spotkał się z dobrym no i oczywiście niedrogim szklarzem zaopatrzonym w szeroki wybór opraw do luster :) i jakimś fajnym sklepem z oświetleniem. :D

 

Witam,

 

"Podwieszam się" pod pytanie :-)

 

ewamin, porządny i niedrogi szklarz jest na Chopina, w podwórku obok Intermarche i Teleportu.

 

Lampy - TopShopping (są chyba 3 salony), 2 hurtownie na Powstańców Wielkopolskich na Pomorzanach: Baltlamp i Lumen orazi sklep w Policach - ale to chyba daleko z Podjuch

Stolarz - niezmiennie polecam p. Rucińskiego z listy rankingowej :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

Temperatura w gore, wszystko sprzyja zebym ja tez zaczal piac sie do gory z murami ale na razie musze troche w dol. Przy okazji fundamentow pomyslalem o studni i zastanawiam sie czy oprocz geoprojektu ktos w Szczecinie wykonuje studnie, moze macie jakies info w temacie studni na Bezrzeczu (Mietowa, Tymiankowa itp). Geoprojekt troche mocno sie ceni i zastanawiam sie czy to musi tyle kosztowac czy po prostu sa drodzy.

Przy okazji, wiecie moze czy wspomniana okolica ma jakies ukryte niespodzianki i trzeba robic badania gruntu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nordei oprócz kosztorysu, takiego jak u Was musimy mieć operat wykonany przez ich człowieka. Pewnie też będzie ciekawy.

 

Z ciekawości, kiedy staraliście się o kredyt. My dostaliśmy w czerwcu i nic takiego nie mieliśmy.

 

Również mamy kredyt w Nordeii Zrobiliśmy kosztorys na ich formularzu wg własego uznania. Kier bud poprawił nam tylko 2 pozycje. Dla nich nie ma znaczenia czy będzie to czy tamto, liczy się ogólna wartość domu. Co z tego że wycenicie więcej np. 500tyś, a kredytu chcecie np. 400tyś. Resztę należy uzupełnić z środków własnych, których z reguły brakuje.

Co do ich rzeczoznawcy to operatu na oczy nie zobaczycie, jest tylko dla nich. Mogą słownie podać np. wartość działki i wartość domu po ich wybudowaniu. Mieliśmy kosztorys na konkretną kwotę a Pani rzeczoznawca od razu stwierdziała że za tyle nie wybudujemy. Przekonaliśmy ją, że uda nam się. Zaakceptowała kosztorys na 400tyś. Chociaż wartość wybudowanego domu wyceniła na 700tyś. Mieliśmy to szczęście, że tafiliśmy na Panią, która spotyka się zawsze z inwestorami i pyta o różne sprawy. Jeśli traficie na taką osobę wyjaśnicie, że planujecie montaż np. pc stąd taka a nie inna pozycja w kosztorysie.

Tak było u nas.

Jeśli ich rzeczoznawca zaakceptuje wasz kosztorys to bank już w to nie wnika. Udzieli Wam kredytu. Życzę powodzenia i obyście trafili na rzeczoznawcę kompetentnego który będzie chciał Was wysłuchać.

Mam namiary na Panią która robiła nam wycenę w Nordeii, mogę podać na priv, jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

Przy okazji fundamentow pomyslalem o studni i zastanawiam sie czy oprocz geoprojektu ktos w Szczecinie wykonuje studnie, moze macie jakies info w temacie studni na Bezrzeczu (Mietowa, Tymiankowa itp).

Przy okazji, wiecie moze czy wspomniana okolica ma jakies ukryte niespodzianki i trzeba robic badania gruntu?

Pozdrawiam

 

Spróbuj w firmie A-Z Gardner (p. Tomasz Ziemak). Natomiast jeśli chodzi o badania gruntu, to moim zdaniem warto to zrobić. Chociaż po to, by dostosować fundamenty do warunków gruntowych. Czasami jest tak, że na dobrych gruntach trafia się kurzawka.

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...