Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Szydas, nie planujemy ani złotych klamek ani standardu typu glazura za 200zl/m. Jak byśmy nie liczyli nie ma najmniejszych szans na zmieszczenie się w cenie 2500 za m2. Wątpię, by udało się zamknąć inwestycję nawet w kwocie 3000 za m2. I mam tu na myśli sam dom bez działki. Kosztorys robimy bardzo szczegółowy i raczej obawiam się, że jak u większości inwestorów może on się okazać opytmistyczny.

 

RadekO, dzięki za rady. Rozmawialiśmy z panią rzeczoznawcą na temat naszych wątpliwości. Odpowiedz Pani porażająca, taki jest program i nie może nic tu zmienić. A błedów jest masa, począwszy od uwzględnienia pozycji, których w naszym domu nie ma (parterówka), skończywszy na założeniu, że dom będzie zbudowany w niskim standardzie :roll:

 

Mi też za "chińskiego dzwona" nie wyjdzie 2500! :-(

Nie bez kozery podpytywałem o szczegóły jakie Szydas zawarł w wyliczeniu kosztu metra kw. Myslę, że spory wpływ miał moment rozpoczęcia przygotować i samej budowy. Negocjacje z ekipą stanu surowego, zamawianie materiałów roczpoczałem u szczytu górki cenowejtj. w I kw 2007r. Dzis koszt robocizny pewnie wyższy ale na tamten moment hossy budowlanej było b. drogo.

U mnie stan "do zamieszkania" ale bez działki, mebli, sprzetów rtv, itp. - wyniesie 3450/mkw powierzchni uzytkowej..

 

...i pod tymi wartościami jestem gotów się podpisać ;) Mało tego, ja bym zaokrąglił do 3500zł m kw! (minimum)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja to nie chce Cię zniechęcać ale tak dla przypomnienia w jakim kraju żyjemy...wniosek o PNB zlożylem w lipcu - pozwolenie dostałem w maju. A sprawe zatrzymal stary rów melioracyjny, ktorego dawno nie ma bo ktos zasypal. Obiło sie o wydział ochrony środowiska, ZUK i inne, acha i musialem zalozyc ksiegi wieczyste dla okolicznych rowów (bo ich wlasciciel - miasto ich nie zalozylo, a jako ,ze musi byc wpisana służebność na korzyść inwestora to KW muszą być). Ale gratuluję pozytywnego myślenia...witamy w kraju gdzie rzadza urzednicy (a na prwobrzezu to masakra) Trzymam kciuki za Twoje PnB.

 

Hej,

 

Wiem w jakim kraju zyje. Niestety lata roznych okupacji zrobily swoje.. i w urzedach jest jak jest i lepiej nie bedzie. Z moim planem bylo podobnie. Nabazgrali cos na mapce, napisali "ksiazke" a potem sam autor sie dziwil co napisal :)

 

Niemniej, i tak jestem zdziwiony, ze tak mala inwestycja jakim jest budynek jednorodzinny jest tak bardzo zbiurokratyzowana jesli chodzi o UM ;)

 

Ty na prawobrzezu zalatwiasz te sprawy? Mi Pani architekt robi te papiery i uzgodnienia w centrum.

 

Pozdr.,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie, hm, a nawet baaardzo dlugiej przerwie.

 

Dla tych, ktorzy nie sa zwolennikami badan geologicznych, krotka historyjka z zycia wzieta:

 

Znajomy prowadzi firme budowlana i robil komus dach w Dobrej. Osobiscie sprawdzal konstrukcje i byla idealnie pozioma.

Po jakims czasie przejezdzal obok budowy i zwrocil uwage, ze dach jest krzywy. Akurat w srodku wylewano posadzki i panowie musieli wyrownac 30cm roznice poziomow, bo budynek tak osiadl z jednej strony.

 

W tym przypadku ktos chcial zaoszczedzic na badaniu geologicznym, a ostatecznie dojdzie pewnie do tego, ze budynek trzeba bedzie wyburzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze skasowalam swoj emblemat i za cholerke nie moge wrzucic nowego. Wiem , ze to nie ten watek ale please ... podpowiedzcie , ktory kod mam skopiowac z fotosika - miniaturke, alternatywna miniaturke, kod do zdjecia czy co???

 

Jesli chodzi o geologa to w moim dzienniku mozna sobie poczytac co sie dzieje jak sie nie wie co w ziemi piszczy... mozna byc jakies 50 tys do tylu :).

 

Oczywiscie jesli chodzi o moja dzialke to szok nie byl tak wielki - wiedzielismy , ze jest mokro i ze byc moze grunt bedzie do wzmocnienia. Niespodzianka byl fakt ,ze grunty nosne sa dopiero na 2,5 m glebokosci. Tak wiec domek stoi na 60 kolumnach cementowych wpuszczonych w ziemie na 5 metrow.

 

Nie chcialam straszyc. Tez mi sie wydaje , ze jesli dookola 10 sasiadow i wszystko bylo ok, nie rosna sitowia ani wierzby, nie ma sladow po starym bajorku ani zadnych legend o ciezarowkach pelnych zbrojonych plyt to chyba nie ma sie co obawiac.

 

A w sumie cale badanie wcale nie jest az tak wielkim wydatkiem w stosunku do calej inwestycji. 5 odwiertow 1200 zl. 3 pod dom a 2 pod budynek gospodarczy. Kazdy na gl 4m. Po tygodniu ksiazka z przekrojami , opisami, rysunkami i opinia gotowa.

 

Chyba jednak warto. Po to zeby spokojnie spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w sumie cale badanie wcale nie jest az tak wielkim wydatkiem w stosunku do calej inwestycji. 5 odwiertow 1200 zl. 3 pod dom a 2 pod budynek gospodarczy. Kazdy na gl 4m. Po tygodniu ksiazka z przekrojami , opisami, rysunkami i opinia gotowa.

 

Chyba jednak warto. Po to zeby spokojnie spac.

 

No właśnie....

Rozpoczęło się od zwykłego postu, a zrobiła się z tego aferka :)

W sumie, są to grosze przy całej inwestycji. "Nie żałuj róż, gdy płonie las".

Sumując: geolog i geodeta są nie zbędni.

KONIEC! (Please :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ten temat zmienic to moze teraz o... pogodzie??? :)

Jakie teraz sa temperatury w Szczecinie?

 

Pytam bo chyba mozna by sie powoli brac za ogrodek z tylu domu. Z przodu jeszcze mam plac budowy i pewnie bedzie przez cale lato ale z tylu juz nikt niczego nie bedzie kopal wiec czemu nie zaczac juz pracowac nad trawnikiem tak zeby na lato bylo gdzie kocyk rozlozyc. Od kiedy zaczyna sie tego typu prace? Czy ktos z Was wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby ten temat zmienic to moze teraz o... pogodzie??? :)

Jakie teraz sa temperatury w Szczecinie?

 

Pytam bo chyba mozna by sie powoli brac za ogrodek z tylu domu. Z przodu jeszcze mam plac budowy i pewnie bedzie przez cale lato ale z tylu juz nikt niczego nie bedzie kopal wiec czemu nie zaczac juz pracowac nad trawnikiem tak zeby na lato bylo gdzie kocyk rozlozyc. Od kiedy zaczyna sie tego typu prace? Czy ktos z Was wie?

 

Cześć,

przejeżdżałam wczoraj obok Waszego domu :D Ładnie juz u Was. Ja też bym chciała już zacząć prace ogrodowe ale boję się, że roślinki mi się "wyprowadzą" bo nie mamy jeszcze ogrodzenia.

Co do trawy... wszystko zależy od pogody- brak mrozu i będzie rosła.Podlewanie jest najważniejsze. Moim zdaniem lepiej trawę posiać wiosną, żeby podrosła przed latem, w czercu, lipcu są ysokie temperatury i trzeba wtedy lać więcej wody. Dwa lata temu byłam świadkiem siania trawy w grudniu... jest do dzisiaj bardzo ładna :)

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witamy w kraju gdzie rzadza urzednicy (a na prwobrzezu to masakra) :evil: ...

 

Witaj

Widzę, że będziemy sąsiadami :)

Powiedz mi, co planujesz zrobić ze ściekami? Próbowałeś dostać pozwolenie na eko oczyszczalnie?

Pozdrawiam

 

Cześć Piotriwa.

Tak bedziemy sasiadami - mam juz nawet Twoj telefon :) (od Ciebie :wink: ) Bylem pod Twoja chata ale nie atakowalem bo to była niedziela, czyli jedyny dzień z odrobiną spokoju - jedyny, bez budowy. Zamierzam z niego skorzystać niedlugo i Cie odwiedzic...mam nadzieję, że zaproszenie nie zostało odwołone.

Co do oczyszczalni to nawet nie podchodziłem bo wiem ,że nie udzielaja pozwolenia...tylko tymczasowy zbiornik bezodpływowy (tymczasowy znaczy pewnie na 10 lat :evil: bo przecież dla nas na razie rzadnych planów kanalizacji nie ma - czyżby urzedasy mieli jakieś udziały w firmach ascenizacyjnych???) bylem ostatnio w jednej a tam dwoch ladnych panow w garniturach i sekretarka (hehe nie wiecie na czym teraz robi sie dobry interes !!!).A firma w baraku.

 

Szymekkk co do prawobrzeża w centrum to niestety Toich architektow czeka spotkanie z tymi samymi Paniami (wydział Prawobrzeże w UM w centrum), ktore ja mialem na myśli mówiąc masakra :-?

Ale może Twoim ludziom pójdzie lepiej...pozdrawiam i życze cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję*namiarów na dobrych dekarzy, dzisiaj jak pojechaliśmy na budowę*i zobaczyliśmy sp......... 1/4 dachu z ułożoną*dachówką, ekipa poleciała na zbity pysk żeby już*dalej nie spaprać. Czy ktoś*może podać*jak kształtują*się*obecnie ceny u nas za położenie m2 dachu, na pewno będzie trzeba łaty i kontrłaty poprawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotriwa.

Tak bedziemy sasiadami - mam juz nawet Twoj telefon :) (od Ciebie :wink: ) Bylem pod Twoja chata ale nie atakowalem bo to była niedziela, czyli jedyny dzień z odrobiną spokoju - jedyny, bez budowy. Zamierzam z niego skorzystać niedlugo i Cie odwiedzic...mam nadzieję, że zaproszenie nie zostało odwołone.

 

Witaj

Oczywiście, zaproszenie aktualne (proszę tylko o tel wcześniej. Mam nie normowany czas pracy, ale jestem uchwytny od poniedziałku do czwartku :) ).

 

Co do kanalizy, to powiem tak. Byłem w urzędzie, dwa lata temu. Dowiedziałem się, od Pani, która wydaje pozwolenia na EOS (eko szambo), że plany są i to nie wąskie. Do końca 2008 roku(?) mają być skanalizowane wszystkie domy w tej okolicy. Z unii dostali szmalec na oczyszczalnię, w zamian mieli doprowadzić "dawców"... Jak wiemy nie wyszło.... A szkoda, bo z tego co się dowiedziałem od Pani X, miasto będzie musiało płacić zaj...e kary za nie dotrzymanie umowy... Jak wspomniałem, umowy nie dotrzymano, a co za tym idzie, zamiast zrobić nam asfalt na Fiołkowej, pieniądze pójdą do Unii, za karę. My będziemy chodzić jak na (bez urazy) wieśniaków przystało, w brudnych butach... Najlepiej w walonkach. Auta zamienimy na traktory itd... Po ostatnich roztopach myślałem, że mnie coś trafi.... W aucie mam do wymiany przednie zawieszenie. A na myjnię samochodowa, to już mi szkoda pieniędzy... Uff! Się rozpisałem ;)

Do boju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję*namiarów na dobrych dekarzy, dzisiaj jak pojechaliśmy na budowę*i zobaczyliśmy sp......... 1/4 dachu z ułożoną*dachówką, ekipa poleciała na zbity pysk żeby już*dalej nie spaprać. Czy ktoś*może podać*jak kształtują*się*obecnie ceny u nas za położenie m2 dachu, na pewno będzie trzeba łaty i kontrłaty poprawiać.

 

Przyłączam się do pytania...ile płaciliście za m2 i do prośby o namiary na sprwdzonych dekarzy...

Ofcbur napisz co to za partacze byli zebym ja się nie nadział bo wlasnie szukam intesywnie na polowe kwietnia na dachowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze skasowalam swoj emblemat i za cholerke nie moge wrzucic nowego. Wiem , ze to nie ten watek ale please ... podpowiedzcie , ktory kod mam skopiowac z fotosika - miniaturke, alternatywna miniaturke, kod do zdjecia czy co???

Nie wiem jak pomóc, ale napraw to koniecznie bo jakoś tak mi brakuje Twojego emblematu :wink:

 

Zeby ten temat zmienic to moze teraz o... pogodzie???

Jakie teraz sa temperatury w Szczecinie?

 

Dzisiaj pogoda była śliczniutka :D w sam raz na trawniczek.

A ja ciągle nie wiem; brąz czy grafit? :( Ale mam już kierownika budowy. :lol:

Pozdro. M&M-sy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotriwa.

Tak bedziemy sasiadami - mam juz nawet Twoj telefon :) (od Ciebie :wink: ) Bylem pod Twoja chata ale nie atakowalem bo to była niedziela, czyli jedyny dzień z odrobiną spokoju - jedyny, bez budowy. Zamierzam z niego skorzystać niedlugo i Cie odwiedzic...mam nadzieję, że zaproszenie nie zostało odwołone.

 

Witaj

Oczywiście, zaproszenie aktualne (proszę tylko o tel wcześniej. Mam nie normowany czas pracy, ale jestem uchwytny od poniedziałku do czwartku :) ).

 

Co do kanalizy, to powiem tak. Byłem w urzędzie, dwa lata temu. Dowiedziałem się, od Pani, która wydaje pozwolenia na EOS (eko szambo), że plany są i to nie wąskie. Do końca 2008 roku(?) mają być skanalizowane wszystkie domy w tej okolicy. Z unii dostali szmalec na oczyszczalnię, w zamian mieli doprowadzić "dawców"... Jak wiemy nie wyszło.... A szkoda, bo z tego co się dowiedziałem od Pani X, miasto będzie musiało płacić zaj...e kary za nie dotrzymanie umowy... Jak wspomniałem, umowy nie dotrzymano, a co za tym idzie, zamiast zrobić nam asfalt na Fiołkowej, pieniądze pójdą do Unii, za karę. My będziemy chodzić jak na (bez urazy) wieśniaków przystało, w brudnych butach... Najlepiej w walonkach. Auta zamienimy na traktory itd... Po ostatnich roztopach myślałem, że mnie coś trafi.... W aucie mam do wymiany przednie zawieszenie. A na myjnię samochodowa, to już mi szkoda pieniędzy... Uff! Się rozpisałem ;)

Do boju....

 

Powiem szczerze, ze szukajac dzialki w 2006 r zrezygnowalem z Fiolkowej po przeprawieniu sie przez wielka kałużę zaraz na jej poczatku. Co do kanalizy to slyszalem cos o dalekosieżnych planach naszych rajcow ale nie wiedzialem, ze to mialo byc juz zrobione do konca 2008. No i jak zwykle ktos zabaniaczyl, a pieniazki z podatkow pokryja kary za opoznienia zamiast isc na budowe drog. Pociesze Cie tylko ,ze u mnie tez po roztopach bylo wielkie bajoro (na szczescie juz wyschlo).

No i dzieki za ponowienie zaproszenia. Na pewno sie pojawie - wybory ogrzewania ida wiec trzeba sie poradzic tych co juz maja :) Zadzwonie wczesniej.

Pozdrawiam i do boju - jutro wieniec na sciance kolankowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję*namiarów na dobrych dekarzy, dzisiaj jak pojechaliśmy na budowę*i zobaczyliśmy sp......... 1/4 dachu z ułożoną*dachówką, ekipa poleciała na zbity pysk żeby już*dalej nie spaprać. Czy ktoś*może podać*jak kształtują*się*obecnie ceny u nas za położenie m2 dachu, na pewno będzie trzeba łaty i kontrłaty poprawiać.

 

Przyłączam się do pytania...ile płaciliście za m2 i do prośby o namiary na sprwdzonych dekarzy...

Ofcbur napisz co to za partacze byli zebym ja się nie nadział bo wlasnie szukam intesywnie na polowe kwietnia na dachowke.

 

Ofcbur i Alek wysłałam Wam namiary na naszego dekarza. Ceny, które podałam to były z więźbą i rynnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE czy ktoś z was juz robił lub zamierza robić i ma jakies namiary na taniego wykonawcę. Interesuje mnie jak najtańszy max do 500 zł, kompletnie mnie nie obchodzi jakość wykonania tego kwitu. Za wszelkie info będe wdzięczny.

 

Podnoszę

 

Witam,

Maro74 udało się Tobie lub komuś z forumowiczów znaleźć takiego wykonawcę? Jaki jest realny koszt takiego świadectwa dla domku?

 

I ponownie zapytam, ponieważ wiosna się zaczyna i nowe budowy pewnie ruszają: szukam ziemi do wyrównania terenu (okolice prawobrzeża Szczecina). Może ktoś właśnie rozpoczyna wykopy po tej stronie miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda była śliczniutka :D w sam raz na trawniczek.

A ja ciągle nie wiem; brąz czy grafit? :( Ale mam już kierownika budowy. :lol:

Pozdro. M&M-sy

 

:lol: :lol: :lol:

no prosze - a kto to spac nie moze i o 0.22 siedzi na forum budowlanym ???

Bede w Szczecinie we wtorek ,sr,czw - zapraszam na odledziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda była śliczniutka :D w sam raz na trawniczek.

A ja ciągle nie wiem; brąz czy grafit? :( Ale mam już kierownika budowy. :lol:

Pozdro. M&M-sy

 

:lol: :lol: :lol:

no prosze - a kto to spac nie moze i o 0.22 siedzi na forum budowlanym ???

Bede w Szczecinie we wtorek ,sr,czw - zapraszam na odledziny :)

 

Widze że udało Ci się odnależć swoją "osobowość" :lol: - od razu lepiej

A czy wogle ktoś może spać zaczynając budowę ? :wink:

Dzięki za zaproszenie - masz załatwione :lol:, wpadnę - zadzwonię we wtorek

A od dzisiaj mam geodetę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...